Jump to content


Fotografije

Pogled


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#21 Nenadbg

Nenadbg
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 March 2014 - 12:40 PM

Ja sam se sa svakim mogucim scenarijom suocavao,kada sam pocinjao redovno bajk da vozim.
Kada sam se raspitivao da li jos neko hoce da vozi,pa da uklopimo vreme za malo duze ture,obicno su bili ovakvim komentari: "Ma daj bre,jel si normalan"."Zar ti ja licim na nekog ko vozi bajs ?"
"Bolje kola da vozim,da me vide pi*ke"."Ti si bolestan,definitivno"."Vidi ovog jadnika,vozi biciklu".
Shvatio sam odavno, koliko smo zatucan i iskopleksiran narod,jer je u Holandiji sasvim normalno da neko ode bajkom na posao.
Ovde kada bi devojka prosla bajkom pored stanice pune ljude,iscureo bi joj ceo mozak i svo dostojanstvo,koje je do sad gradila uz lazne ljude. :roll:
  • 0

#22 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 07 March 2014 - 05:17 PM

Zdravo.Ovo je moj prvi trag na internetu.Pozdravljam sve bicikliste,a posebno amatere i rekreativce.Nas bicikiste ni najrodeniji ne razumiju,tako da ja shvatam da na nas vecina gleda tako sto misle da smo budale.Ja se ne borim za bolji status.Ja cu da vozim bicikl dok sam zdrav i imam snage da vozim.Mozda ce doci vrijeme da se sistem vrijednosti promjeni.
  • 0

#23 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 07 March 2014 - 05:32 PM

Mozda ce doci vrijeme da se sistem vrijednosti promjeni.

Bice bolje =D> [-o<
Nadajmo se :)
  • 0

#24 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 23 August 2014 - 05:08 PM

Evo i ja da se pridruzim temi. 

 

Preko zime sam sklopio sebi bajs po zelji. Dosata sam ulozio u njega. Ali svi oko mene ne razumeju ljubav prema tome. Samo se komentarise "zasto trosis pare, imas auto", "ti si budala". Iako sam imao auto nije mi bio od pomoci,realno. Do posla mi treba 15 min peske, a da palim auto nema potrebe. Auto mi je stajao na parkingu, vatao prasinu. Samo sam placao registraciju i tocio gorivo. Sve do pre par meseci kad sam odlucio da ga prodam. I svaki kupac koji je dosao da pogleda auto me pita  "zasto prodajes auto?" ja mu odgovorim imam bicikli u koji sam dosta ulozio, koji vozim svakodnevno i svi me gledaju kao kretena. Ali to je njihov stav, a ja imam svoje razmisljanje. Kad sam ga prodao, pare u dzep, nemam rokova da li  cu imati para da ga registrujem, da li je neka budala ogrebala auto itd. Svi mladi samo zele da se istaknu kako sa automobilima, telefonima, tako i po oblacenju. Ali sve je to lepo dok ne budu sami se finansirali i sami sebe izdrzavali. Onda nece biti ni Iphona, ni auta jer nece biti za gorivo, a nece biti ni bicikla jer nece imati para ni za njega.


  • 0

#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 August 2014 - 06:11 AM

Mi smo u kući uvek vozili bicikle - svako je imao svoj, jer se svuda išlo bajsevima. Auto je služio kad treba vući nešto teško, kabasto (zato smo porodičnim pravili oko 2000 km godišnje). Bajs je služio za sve - od marta do novembra. Na proleće servis (čišćenje detaljno, podmazivanje nabli, dotezanje šta treba i vozi - sve na parkingu pred zgradom).

 

Kasnije, kad sam posle dužeg vremena krize devedesetih, konačno otišao ponovo na skijanje, tamo pičio na -10 po vetru i snegu, vratio sam se u Novi Sad i pomislio: "a hladno ti je na biciklu, na nula stepeni, a tamo si mogao na -10 da šibaš preko 50 na sat?!).  Tako sam počeo voziti bicikl cele godine, i po snegu. 

 

Sve obavljam bajsom, bukvalno. U početku su me gledali čudno, kao budalu, ali sad vidim da u firmi sve više ljudi dolazi bajsom na posao. Jednom sam došao motorom na posao (obavljao stvari dalje, pa sam morao) i svi su mi čestitali što sam kupio lep motor. Rek'o: "taj motor imam već pet godina."  Onda im nije bilo jasno što idem uvek biciklom. Ne mogu da shvate da mi je za grad & okolinu biciklom najlepše, motor je samo za dalja putovanja i stazu.

 

Zimi su komentari glasni, posebno od onih što se smrzavaju na stanicama (ko vozi zna koliko bajs greje, pa se često mora skinuti jakna i na minusu): "koji ludak!"   :)

 

 

Bilo je i ljudi i devojaka koje je bilo sramota što idem u grad biciklom, ili guram isti dok šetam sa njima. Poslednjih godina bajs u Novom Sadu postaje modni detalj, hit, moderan - hipsteri na sve strane - tako da je sad sa te strane malo lakše. Sad je stari raspali bicikl za po gradu "cool", "retro", "jaoStariRooogCoool" i tako dalje.   :)    Ima i sve više ljudi koji se definišu kao "biciklisti". Kritična masa i tako dalje.

 

 

Ono što se za poslednjih 30 godina ne menja (barem ne na bolje) su pešaci na biciklističkoj, krađe bicikala, reklame i kiosci oko bici staze koji ugrožavaju bezbednost. 

 

Ono što se popravlja je prijateljski odnos institucija kad su bicikli u pitanju (parkinzi, ulazak u radnju s rancem  i slično), vozači više paze na bicikliste (ima ih više) i što su sad bicikli postali cool pa te ne gledaju baš toliko čudno čak i ako subotom uveče dođeš pred kafanu bajsom. :)

 

Ovo ima i svoju cenu: sve više biciklista znači i veće gužve na bici stazi. A pošto je to sve isti narod - biciklista je u proseku podjednako bahat kao i vozač.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2014 - 08:02 AM

zima, napolju sneg na putu, zove me tast i kaze "ajd dodji na zgradu da pogledas kako idu radovi, ako hoces mogu da dodjem po tebe"... "ma jok, greje sunce sad cu biciklom".. "ok, vidimo se"..

dok jos nije prekunuo vezu cujem "eee budale.." :D

kazem zeni e da vidis kako me zove tvoj ćale...

 

Eee brale,ti si još o dobar. Za tebe tast rekao "eee budale" sa one strane žice. Meni moj otac rekao još pre 2 godine kad sam se vratio sa ture iz CG da sam budala i da samo budale i beskućnici idu tako na biciklima i spavaju gde stignu..i sve to mi direktno istresao ispred mene..lice u lice.

 

I evo,bogu hvala ja od tada napravih još 3 veće ture..on i dalje ima isto mišljenje a ja kad odem a neku turu pošaljem mu razglednicu..tek da vidi kakvu budalu od sina ima. Nedavno mi rekao da mogu voziti još 2-3 godine a posle toga imaću 44-45 god i više neću biti sposoban..starim,jel te pa ono..stare koske,telo propada..itd.

A on..eno ga u svojoj 66-oj,bezvoljan,samo nešto drobi po kući,sve mu smeta..samo raspravlja o politici,gleda dnevnike i vesti na TV..srećom pa nisam kod njega..deli nas celih 150km. I kad ga vidim onako bezvoljnog i nadurenog ja uvek dobijem želju da još više i još duže vozim bicikl.

 

Eto,meni je drago što sam upao u ovu gomilu (da citiram njega) "budala" koji voze bicikle..možda je po mom ocu bolje da obilazim kafane i kladionice i da ločem i trošim pare pri rom uništavajući svoje zdravlja...ali eto,meni je drago em milo što sam u njegovim očima budala.

Bolje zdrava budala nego pametan alkos  :)

 

Živi vi meni bili zajedno sa mnom i da iza sebe ostavimo još mnogo kilometara i potrošenih guma. Podrav!!!


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#27 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 30 August 2014 - 11:49 AM

Bar jednom godišnje sam do pre par godina išao do sela bajsom, 160km u oba pravca, deda i baba mesec dana posle toga nisu pričali sa mnom jer sam ih obrukao, celo selo priča kako sam izgubio pamet. Od tada idem kolima, stari ljudi, primitivna sredina, neću da ih sekiram. :-) Ali svakako ponesem bajs jer je priroda tamo savršena za vožnju.

U suštini, normalno razmišljanje kada ugledaju biciklistu u biciklističkom dresu, šorcu..imaju samo - biciklisti!
Ostali imaju ono "Gle, budale", razmišljanje i nije im problem da ti to direktno i kažu. Kad kažem "ostali" mislim i na onu manju grupicu "normalnih" ljudi koji direktno ne opletu po biciklistima i kad te vide kažu kako je sve to super i kako bi i oni vozili ali im obaveze ne dozvoljavaju a u glavi zapravo "Gle, budale!". :-)
  • 0

~be here now~


#28 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 30 October 2014 - 07:51 AM

Eee brale,ti si još o dobar. Za tebe tast rekao "eee budale" sa one strane žice. Meni moj otac rekao još pre 2 godine kad sam se vratio sa ture iz CG da sam budala i da samo budale i beskućnici idu tako na biciklima i spavaju gde stignu..i sve to mi direktno istresao ispred mene..lice u lice.
 
I evo,bogu hvala ja od tada napravih još 3 veće ture..on i dalje ima isto mišljenje a ja kad odem a neku turu pošaljem mu razglednicu..tek da vidi kakvu budalu od sina ima. Nedavno mi rekao da mogu voziti još 2-3 godine a posle toga imaću 44-45 god i više neću biti sposoban..starim,jel te pa ono..stare koske,telo propada..itd.
A on..eno ga u svojoj 66-oj,bezvoljan,samo nešto drobi po kući,sve mu smeta..samo raspravlja o politici,gleda dnevnike i vesti na TV..srećom pa nisam kod njega..deli nas celih 150km. I kad ga vidim onako bezvoljnog i nadurenog ja uvek dobijem želju da još više i još duže vozim bicikl.
 
Eto,meni je drago što sam upao u ovu gomilu (da citiram njega) "budala" koji voze bicikle..možda je po mom ocu bolje da obilazim kafane i kladionice i da ločem i trošim pare pri rom uništavajući svoje zdravlja...ali eto,meni je drago em milo što sam u njegovim očima budala.
Bolje zdrava budala nego pametan alkos  :)
 
Živi vi meni bili zajedno sa mnom i da iza sebe ostavimo još mnogo kilometara i potrošenih guma. Podrav!!!


+1
Svaka čast, iskreno i vrlo poznato...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika