Jump to content


Fotografije

Pogled


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#1 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 28 December 2013 - 09:06 PM

Evo jos jedna prica, nadam se da ce vam se dopasti.
Ustajem. Vucem se do frizidera. Prvo sto uradim po ustajanju jeste bacanje ceznutljivog pogleda ka unutrasnjosti frizidera. Navika. Praznina. Konsultujem se sa ukucanima oko spiska za kupovinu. Vadim bicikl iz podruma. Vozim kroz ulicu. Komentari i pozdravi komsija i komsinica se svode na : "Vidi dobrog sina, otisao majki do prodavnice". Nastavljam. Obavljam kupovinu. Dok kacim kese na bajs, razmisljam o onoj recenici iz filma "Borilacki klub" : "Radimo poslove koje ne volimo, da bi kupili stvari koje nam zapravo ne trebaju". Vracam se kuci. Stize sms od drugara. Zove na partiju PES-a na soniju. Pakujem rezervnu majicu u ranac jer je toplo napolju (sredina jula je bila). Opet na bicikl. Destinacija - drugi kraj grada.Dok vozim gradom, u ocima ljudi vidim razmisljanje : "Ili je lud ili je ortodoksni sportista, ide na trening".
Zivimo na Balkanu i ako ne vozite auto, koji zvuci ko mla znjak, ili koji besno izgleda ili koji kosta mnogo novca ili bilokakav auto, pa makar od tacke A do tacke B rastojanja 200 m, nesto nije dobro sa vama.
Sutradan, odem na turu. Tek da izadjem iz grada. Stajem da napunim vode. Izvor. Par sugradjana izlazi iz auta sa istim ciljem. Razgovor. Kad su culi da sam presao XY km do ovog mesta, uzviknu : "Svaka cast!". Lazno. Vracaju se u auto. Vozac govori saputnicima : "Kakva budala", nesvestan da nije podigao prozor i da sam ga cuo.
Ostajem u oblaku dima.
  • 0

#2 mataros

mataros
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 28 December 2013 - 11:04 PM

ja sam takodje primetio da vecina ljudi koji vide biciklistu pomisle koja je ovo budala da on pored automobila vozi bicikl ne znam zasto ali ljudi me stvarno kad se vozim gledaju zacudjeno
  • 1

#3 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 29 December 2013 - 07:58 PM

zima, napolju sneg na putu, zove me tast i kaze "ajd dodji na zgradu da pogledas kako idu radovi, ako hoces mogu da dodjem po tebe"... "ma jok, greje sunce sad cu biciklom".. "ok, vidimo se"..

dok jos nije prekunuo vezu cujem "eee budale.." :D

kazem zeni e da vidis kako me zove tvoj ćale...
  • 0

#4 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 29 December 2013 - 09:07 PM

Opšte mišljenje: Do prodavnice OK. Dalje - ludilo. Po gradu vozaci auta psuju bicikliste, bili oni smetnja ili ne.
OT: Ne plašite se, ovo je samo nick, nema veze sa stvarnošću :D
  • 0

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 30 December 2013 - 07:20 AM

...OT: Ne plašite se, ovo je samo nick, nema veze sa stvarnošću :D

OT: si ga sam zadenuo za ovaj forum ili ti je "poklonjen" nekom prilikom
(sto bi bila prilika za jos jednu lepu pricu sa tvog izvora :) )?
  • 0

#6 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 30 December 2013 - 07:20 AM

...OT: Ne plašite se, ovo je samo nick, nema veze sa stvarnošću :D

OT: si ga sam zadenuo za ovaj forum ili ti je "poklonjen" nekom prilikom
(sto bi bila prilika za jos jednu lepu pricu sa tvog izvora :) )?
  • 0

#7 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 30 December 2013 - 08:54 AM

OT : Ma dobio nadimak, ali nisam ga u potpunosti zaslužio :D
Bice jos lepih priča :D
  • 0

#8 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 30 December 2013 - 09:31 AM

OT : Ma dobio nadimak, ali nisam ga u potpunosti zaslužio :D

OT: ma nemoj #-o uvalili ti mangupi :mrgreen: brezobraznici :oops:
davno se ne nasmejah ovako slatko :lol:
  • 0

#9 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 December 2013 - 02:38 PM

OT : Ma dobio nadimak, ali nisam ga u potpunosti zaslužio :D

nikad nije kasno da se ozbiljnije potrudis :D
  • 0
Postavljena slika

#10 OldMountainMTB

OldMountainMTB
  • Members
  • PipPipPip
  • 134 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 06 January 2014 - 04:43 PM

U Srbiji bicikl je sinonim za siromastvo.Iako ste vaseg ljubimca platili i vise od hiljadu evra u ocima naseg coveka bicete samo jos jedan slepac na biciklu.Tako vi 'e toj,nazalost ;)
  • 0

#11 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 06 January 2014 - 06:13 PM

Bas sam se potresao kako ce da me kvalifikuju oni vaspitani i odrasli na spanskim, turskim, indijskim i slicnim serijama, Pink muzici i poremecenim sistemom vrednosti.
Zabole me sta ce da misle ;).
  • 0
.

#12 OldMountainMTB

OldMountainMTB
  • Members
  • PipPipPip
  • 134 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 06 January 2014 - 06:31 PM

Ma svakako
I don't give a shit too
  • 0

#13 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 06 January 2014 - 07:01 PM

Ja bajk vozim da bih, pre svega, uživao u prirodi, ali i prolazio putevima kojima nikada ranije nisam prošao.Taj osećaj, negde dubopko u zlatiborskoj šumi, miris borova i pesma ptica. Sebe ne mogu da zamislim ispred televizora, sa daljinskim u ruci....a napolju lepo vreme.
A to šta će drugi reći...ma boli me :roll:
  • 0

#14 meex

meex
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 06 January 2014 - 08:45 PM

Bas sam se potresao kako ce da me kvalifikuju oni vaspitani i odrasli na spanskim, turskim, indijskim i slicnim serijama, Pink muzici i poremecenim sistemom vrednosti.
Zabole me sta ce da misle ;).

+1 za ovaj komentar. U potpunosti se slazem sa tobom ne trebamo uvazavati misljenje takvih.
  • 0

#15 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 06 January 2014 - 09:18 PM

+Beskonacno za post
Boli mene uvo za takve koji voze kola na turbofolk pogon, sve dok ne ugrozavaju bezbednost.
  • 0

#16 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 28 February 2014 - 04:56 PM

Na jedno uđe, na drugo izađe....
Ali, važno je da se ima samsung galaxy s4 ili iphone 5, bicikle su smeće. Vrednosti su skroz uništene tako da su ovo samo sitnice u jednom izvitoperenom društvu. Svestan sam da je bajs od 300 eur cenovno smešan, ili bolje rečeno socijala u inostranstvu, ali kod nas ljudi će ti reći, aaa bacio si pare, pa bolje da si kupio kineski skuter za te pare...
A ponajmane su svesni zdravstvenog benefita biciklizma koji je itekako važan.
  • 0

#17 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 28 February 2014 - 06:13 PM

Kada sam poceo rekreativno da se vozikam,danas i vecinu obaveza po selu obavljam bajsem(dok ranije bukvalno nisam izlazio iz kola,do prodavnice po hleb i kola sa palio,strasno) dosta njih mi je govorilo pa da nije to lose itd itd price koje ste garant i culi 100puta a kada se okrenem u vecini slucajeva se cuje neki komentar ili ono klasicno kolutanje ocima....
Poceo sam,da kazem "vozikam" bajsem prosle god pred kraj proleca i dan danas skoro svaki dan sam na bajsu,u pocetku sam cuo neke komentare,video to kolutanje ociju ali sada i kada stanem tako sa nekim i kada okrenem ledja i cujem nesto,ili smeskanje e tada dok napravim pola kruga pedalama ja vec zaboravim i da sam stajao sa nekim... Vec osluskujem kako guma sisti na asfaltu od neravnina,kako se cuje lanac i razmisljam o sutrasnjoj voznju po damu pored dunava...
Tako da meni je puno srce kada se setim sebe pre bajsa i evo skoro 1god kako se vozikam,kada znam da kada sednem na njega i provozam se rekreativno da sam sam sa svojim mislima,jos pored dunava...ma neka se prica sta god,meni je puno lepo :mrgreen:
  • 0

#18 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 28 February 2014 - 07:20 PM

Covek je deo nekog drustva pa to sto ovo u kom zivimo ima iskrivljen sistem vrednosti jbg... naviknes se valjda da zivis sa njima (ja cini mi se da jesam).

Moras da prihvatis da si u ocima nekih likova i likusa budala i to je to, al mene licno boli patka...
Veca mi je frka sto nemam dovoljno prostora i vremena za bajseve jer cenim da bi imao impresivnu kolekciju i totalni dzoj dok vozim... I licno osim bas bliskih prijatelja/ca i porodice od obicnih prolaznika nikad nisam imao negativan komentar, dok me ovi najblizi konstantno napusvaju i osudjuju.

E sad ni vozace besnih vozila ne treba osudjivati, ja prvi se recimo ne palim na automobile ali se palim na brzinu, tako da od skoro vozim silom prilika i agresivnog cetvorotockasa (zamalo da uzmem jos agresivnijeg pa da budem hard-core saban) a o motorima da ne govorimo... Druga je stvar sto neko se krpi da kupi BMW-a za kog nema uslove da ga vozi i sipa u njega jednom mesecno, al je bitno da ima BMW-a a to sto je fridz prazan nikom nista... Nego sistem vrednosti takve osobe jelte je kao sto zare rece verovatno slican sistemu vrednosti vecine tih selebritija sa pinka, pa i nije cudo...

Imao sam i pozitivnih i negativnih iskustva sa vozacima, ali jedno pozitivno mi brise 10-20 negativnih.
Prosle godine vlasnik skode octavie me od vetra stitio dobrih 10km vozeci ispred mene nekih 30tak na sat...
  • 0

#19 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 01 March 2014 - 10:38 AM

Evo finog texta koji se prepliće sa ovom temom...
http://www.ciklonaut... ... klista.htm
  • 0

#20 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 01 March 2014 - 03:40 PM

[quote name="Villain"]Na jedno uđe, na drugo izađe....
Ali, važno je da se ima samsung galaxy s4 ili iphone 5, bicikle su smeće. Vrednosti su skroz uništene tako da su ovo samo sitnice u jednom izvitoperenom društvu. Svestan sam da je bajs od 300 eur cenovno smešan, ili bolje rečeno socijala u inostranstvu, ali kod nas ljudi će ti reći, aaa bacio si pare, pa bolje da si kupio kineski skuter za te pare...
A ponajmane su svesni zdravstvenog benefita biciklizma koji je itekako važan.[quote name="Villain"]

Meni su takvi najsmesniji. Izadje IPhone4, oni daju X evra za njega. Izadje IPhone 4S daju X+50 evra za njega. Izadje IPhone 5 oni daju X+100 evra za njega. Izadje 5S oni daju jos X+150 evra.
Komicno je da se ti telefoni razlikuju minimalno, modeli se stancaju, a prosecan balkanac ne bi da zaostaje pa kupi eto tako, samo da komsiji nabija na nos sto nema to kao on.
Ostaju bez ociju, kondicije, zarobljeni u virtuelnom svetu.
Ja imam jeftin i smartfon i imam takvu zelju da ga utopim i kupim mp3 plejer i nokiju 3310.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika