Jump to content


Fotografije

Profesionalni sportisti! Cvekla.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#21 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 22 November 2013 - 12:42 PM

Nema nikakvog govora o tome da neko ne voli cveklu. Omladini i starijm biciklistima Srbije treba čvrsta ruka. :mrgreen:

Ima da jedete cveklu i tačka! Ko neće da jede cveklu, ima da pojede dvaput više od ostalih. :mrgreen:
Ko ne voli cveklu, ima da je zavoli! Sanjaće je! :mrgreen:

A sad svi po 500 grama sveže narendane cvekle u kakvom god onliku je volite, ili ne volite.
Niko vas ne pita. Moraš. :mrgreen:
  • 0
Hibridni drumaš

#22 NTA

NTA
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Postavljeno 23 November 2013 - 12:43 PM

Ja u frižideru imam onu ručno pravljenu kombinaciju, rendana cvekla, šargarepa, limun, med.. Neki ne vole, meni je ukusno. :)


Obozavam - svako jutro ! =D>
  • 0

But on the internet where a lot of people spin up most hills in 53 x 11, it's usually about 20% before you'd start getting unanimous agreement that something is steep.

http://mpora.com/vid...JVrHylUlHt54.97


#23 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 27 November 2013 - 08:12 AM

Betacijanin je antioksidans, znači ima efekta podmlađivanje, detoksikaciju i slične popularne reči i izraze. Na transport kiseonika pozitivno utiču nitrati iz cvekle - http://www.ncbi.nlm....pubmed/23370859 Ovo naravno ne treba mešati sa natrijum nitratom i sličnim veštačkim netratima koji se uglavnom nalaze u mesnim prerađevinama :)

Ako neko ne voli cveklu, dobar izvor nitrata su i spanać, šargarepa i rukola.



A pitao sam se ko je čitao bajatiju literaturu, kad ono ispade da sam to ja! Hvala na pojašnjenju, desava se da novim saznanjima dolazi do izmene pa tako i ovog puta. Nekad atom bese najsitnija čestica, a sada je kvark.... i tako redom :)
Jedino rukolu nejedem jer mi je uskus vise nego cudan, ali volim da pasem ostalu zelenjavu i nezelenjavu.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika