Jump to content


Fotografije

bokaco7 [MTB] Fuji Miracle Comp


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
45 odgovora na ovu temu

#21 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 03 August 2013 - 10:50 PM

Komplikovano bre! :)
Ipak mora kako ti kazes, da se skinu nogice pa da se rastavi sve :/ :D

verovatno ide postupak ovako, ajd da ga proucim pa se javljam na raport :)
Da budem malo bahat, nadam se da se neces ljutiti, jel ti preteklo 10ml ulja, pa ako se odlucim, da mi posaljes a ja platim :) ili more, davaj cenu da mi servisiras vilu, pa da se dogovaramo :mrgreen:
Inace, necu da menjam toru za rebu n2:vid20budalepw9 ,sentimentalno sam se vezoje za nju :)
  • 0
B)

#22 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 03 August 2013 - 11:14 PM

Komplikovano bre! :)
Ipak mora kako ti kazes, da se skinu nogice pa da se rastavi sve :/ :D

verovatno ide postupak ovako, ajd da ga proucim pa se javljam na raport :)
Da budem malo bahat, nadam se da se neces ljutiti, jel ti preteklo 10ml ulja, pa ako se odlucim, da mi posaljes a ja platim :) ili more, davaj cenu da mi servisiras vilu, pa da se dogovaramo :mrgreen:
Inace, necu da menjam toru za rebu n2:vid20budalepw9 ,sentimentalno sam se vezoje za nju :)


Ma nije ,ne blamiraj se :P da tako od prilike ide postupak ,imam ulja ,dao bi ti dzabe ,ali ces postarinu platiti skoro koliko je ulje u prodavnici ...1 litra ulja za amortizere je 880 din ,a ja ako ti posaljem postarina ce ti za malu kolicinu biti oko 270 din...nebi ti nista naplatio ,ali mozes to sam da odradis ,veruj mi...ja sam isto tako mislio za freewheel na mom mavicu ...trazio sam servis na sve strane ,treba neki specijalni alat ,posle kad sam video da nema leba od toga ,uzeo sam veliki ekser i cekic i odvrnuo sam maticu bez alata...zamenio kuglice i sad radi ko nov ...
Bitno je da samo pazis gde je sta bilo kada je otvoris ,ako ne mozes da zapamtis slikaj svaki korak ...i jedan savet diskove i pakne iznesi u drugu prostoriju haha :D
E da i nisam siguran koliko treba ulja u toru ,ali kad dodje do toga lako cemo naci na netu :) ,mada sumnjam da ide vise nego u rebu...w15 ulje ,mada sam ja stavio w5 nece da mu smeta :) razlika se oseti ako se sipa u rebound i sl...brze radi ...a ovde je ne moze biti..
  • 0
...

#23 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 03 August 2013 - 11:47 PM

Iz koje ti je godine uopste ta tora ? 2009 ? cisto da ti potrazim koliko ulja ide jer se ipak razlikuje od rebe...u ovu toru iz 2011 god solo air ide 15 ml ulja dole u levi stap i 3 ml gore ...
  • 0
...

#24 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 05 August 2013 - 09:14 PM

Izvini na malom zakasnjenju sa odgovorom. Tora bi trebala da je 2009 godiste, ali nisam 100% siguran. Ne znam kako to mogu tacno da proverim. :)
  • 0
B)

#25 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 06 August 2013 - 08:38 PM

Ljudi, imam ozbiljan problem, mislio sam da je u pitanju stelovane zadnjeg menjaca, ali nije u njemu problem izgleda.

Pogon je nov http://planetbike.rs... ... goni/5755/, kaseta nova http://planetbike.rs... ... nici/6162/ lanac nov, probao dva knc-51 ili kako vec i sram 830.

Sta je problem, samo 5-6 brzina radi kako treba od ukupne 24. Na srednjoj sajbni radi 2-3-4-5-6 ali ni to perfektno, kao da nesto malo preskace, ili cese sve vreme, ne znam kako da objasnim. Kada se priblizavam kecu ili sedmici, osmici, bukvalno cese. Na trecoj najvecoj sajbni, rade 4-5-6, ostalo je nepodnosljivo. Stvarno nemam predstavu sta je u pitanju.


Na burazerovom bajku, gde je truvativ x-flow, nazad frewheel, isti menjaci sram 3.0 i rucice isto 3.0 nastelovao sam da sve tako glatko radi, bukvalno i kombinacije lancanika koje se ne preporucuju, tipa napred najveca, nazad najveca i slicno.

Sumnjiva mi je udaljenost pogona od rama, malo je dalja, ali morala je da bude duza osovina patrone, jer prednji menjac nije na staroj patroni bacao na najmanju sajbnu. Al opet nisam pametan. Ostaje mi samo da probam nov zadnji menjac od brata, ali ne ocekujem cuda, jer i ovaj moj nije presao 200km i savrseno je ocuvan.
  • 0
B)

#26 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 06 August 2013 - 10:54 PM

Da napomenem da je kuka savrseno prava :)
  • 0
B)

#27 CaprioloAlex

CaprioloAlex
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 09:56 AM

Imao sam isti takav problem,siguran da nije stelovanje zadnjeg menjaca? Ja sam samo uzeo zatezao otezao ona 2 srafcica,i plastika koja prebacuje lanac na drugi zubcanik se vratila na mesto....
Ja sam imao problem da nisam mogao uopste da koristim prvih 6 brzina,sada radi kao sat....Imas sliku slucajno?
  • 0
"XC for now and ever!"

#28 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 03:22 PM

Mislim da nije do menjaca, ali cu jos probati cim zaladi, veceras ili sutra. Slika nista ne moze pokazati, jbg :( Nista me na bicikli dosad nije iznerviralo kao ovo :evil:
  • 0
B)

#29 CaprioloAlex

CaprioloAlex
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 07:20 PM

Cekaj,koliko sam ja ukapirao,u odredjenoj brzini lanac cese od onaj sistem za menjanje brzine kod srednjeg pogona?I pravi jako neprijatan zvuk ili cak ne moze da prebaci u odredjene brzine,a u nekim trenucima spada?
Ako je ovako kao sto sam opisao ili slicno,i ako imas

Postavljena slika

ovakav sistem menjanja brzina na bacikli,vrv mogu da pomognem,ako je drugacije,onda bi morao da das sliku :P :D I vrv ce se pronaci neko drugi sa takvim iskustvom...
  • 0
"XC for now and ever!"

#30 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 08:52 PM

Nije to druze, zadnji menjac je u pitanju, ali kao sto kazem, na oko se nista ne vidi, salta on svaku gore i dole, ali dok vozim, kao da struze i krcka, negde. Nije prednji menjac, kavez je dovoljno sirok, ne kaci ga nigde. Hvala na trudu da mi pomognes, ali ovo je toliko specificno, verovatno zna resenje samo onaj ko je to doziveo :(
  • 0
B)

#31 CaprioloAlex

CaprioloAlex
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 09:21 PM

Jedino sto mogu da ti kazem,je da ga odvedes kod nekog ko se razume,da ti kaze sta je u pitanju pa onda odluci dal ces da ga nosis u servis ili ako je potrebno zamenis deo ili sam probas da nastelujes :P
Velika steta za masinu,bicikla je i vise nego odlicna...A i sve pohvale od mene za sklapanje :D Nadam se da cu tako i ja jednom :D
  • 0
"XC for now and ever!"

#32 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 09:41 PM

Jedino sto mogu da ti kazem,je da ga odvedes kod nekog ko se razume,da ti kaze sta je u pitanju pa onda odluci dal ces da ga nosis u servis ili ako je potrebno zamenis deo ili sam probas da nastelujes :P
Velika steta za masinu,bicikla je i vise nego odlicna...A i sve pohvale od mene za sklapanje :D Nadam se da cu tako i ja jednom :D


Hvala, i ja sam krenuo kao i ti, od kapriola, pa menjao ono sto mi je trebalo :)
Ali ja sam krenuo sa 24, ti sa 14, pa si u prednosti :) samo napred, ako treba neki savet, tu su iskusnije kolege i ja neiskusniji, pa da pimpujes lagano B)
  • 0
B)

#33 CaprioloAlex

CaprioloAlex
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 09:49 PM

Hvala, i ja sam krenuo kao i ti, od kapriola, pa menjao ono sto mi je trebalo :)
Ali ja sam krenuo sa 24, ti sa 14, pa si u prednosti :) samo napred, ako treba neki savet, tu su iskusnije kolege i ja neiskusniji, pa da pimpujes lagano B)


Hvala tebi! :D I ja cu tako,cim nadjem neki posao,prva plata ide za novu biciklu :D Docice i to iskustvo sa godinama :D Puno srece u pronalazenju kvara :wink:
Pozdrav
  • 0
"XC for now and ever!"

#34 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 09:54 PM


Hvala, i ja sam krenuo kao i ti, od kapriola, pa menjao ono sto mi je trebalo :)
Ali ja sam krenuo sa 24, ti sa 14, pa si u prednosti :) samo napred, ako treba neki savet, tu su iskusnije kolege i ja neiskusniji, pa da pimpujes lagano B)


Hvala tebi! :D I ja cu tako,cim nadjem neki posao,prva plata ide za novu biciklu :D Docice i to iskustvo sa godinama :D Puno srece u pronalazenju kvara :wink:
Pozdrav

Hvala, trebace mi! :D
A kad plata legne, stekaj za neki polovan dobar, batali polar i capriolo :)
  • 0
B)

#35 CaprioloAlex

CaprioloAlex
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 09:57 PM


Hvala, i ja sam krenuo kao i ti, od kapriola, pa menjao ono sto mi je trebalo :)
Ali ja sam krenuo sa 24, ti sa 14, pa si u prednosti :) samo napred, ako treba neki savet, tu su iskusnije kolege i ja neiskusniji, pa da pimpujes lagano B)


Hvala tebi! :D I ja cu tako,cim nadjem neki posao,prva plata ide za novu biciklu :D Docice i to iskustvo sa godinama :D Puno srece u pronalazenju kvara :wink:
Pozdrav

Hvala, trebace mi! :D
A kad plata legne, stekaj za neki polovan dobar, batali polar i capriolo :)


Pff pa naravno :D Sa nekih 30-ak hiljada mislim da vec mogu u malo ozbiljnije vode :D
Ali opet,kakva smo drzava moracu da cekam 4 god za posao,jedino ako ne uvedu,kao sav normalan svet,da mogu i sa 16 godina neki posao da nadjem preko leta,a sa nasom politikom,mogu samo da se nadam :cry:
  • 0
"XC for now and ever!"

#36 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 09 August 2013 - 07:54 PM

Legla nova lula :D neverovatno koliko sam precizno uspeo da podesim idealan polozaj za voznju, prezadovoljan sam :)
http://www.xlc-parts... ... etail.html

Inace, nadjen je krivac za ovaj moj problem, i najgori je moguc, KRIVA KUKA :( ja slepo pored ociju, uzas :(
moram videti da kontaktiram fuji bikes, cini mi se da je neki kolega forumas ovde kontaktirao fuji, i da su mu poslali bez problema :)
  • 0
B)

#37 CaprioloAlex

CaprioloAlex
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts

Postavljeno 09 August 2013 - 10:35 PM

Lula je " boli glava" :D Koliko si puko za ovako nesto? :?:

Kuka je onaj "celican" deo u obliku kljuca sa srafom na vrhu? :D
Ako ti iz fuji-a ne ukazu pomoc,ja msm da se takvi delovi jeftin nalaze kod prodavaca na buvljaku nekom ;) Posto verujem da ti za kuku ne treba karbon ili tako neki materijal :mrgreen: to je verovatno i najbolja opcija :?:
  • 0
"XC for now and ever!"

#38 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 09 August 2013 - 11:08 PM

Lula je bila na nivou ostalih lula sa oglasa, koje nisu karbonske i slicno. :) stvarno sam zadovoljan
Da, to je kuka, kao sto si opisao, ali svaka je razlicita, za razlicite ramove, tu je caka. Ili mi fuji salje, ili ispravljam ovu, ili da mi neko napravi custom, ima par ljudi koji rade, video sam na netu :)
  • 0
B)

#39 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 30 August 2013 - 01:38 PM

Drugari, posto sam uspeo da cak i rotore nadjem po smesnoj ceni, namestim menjac, sve sredim tip top, jel se slazete da je logicno da na kraju zamenim samo sd7 za bb7? SD7 ce biti udomljene burazeru, kome su preko potrebne :)

Attached Thumbnails

  • 545392359_565.jpg

  • 0
B)

#40 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 07 September 2013 - 04:20 PM

Suptilna izmena :)

Schwalbe cx comp
Shimano fd-m310
Xlc comp adjustable stem

Moze li preporuka za majstora koji lepo centira tockove u beogradu, promenih gume, ali tockovi i dalje prave 'jaje' i poskakuju dok vozim... novi tako kupljeni... znaci nije nista udarano, jednostavno da se centrira samo :)

P.S. Bez komentara za lulu. :D :/ stara povreda kicme ne dozvoljava agresivniju poziciju na duzim rutama :(

Attached Thumbnails

  • IMG_20130907_150311.jpg
  • IMG_20130907_153510.jpg

  • 0
B)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika