Jump to content


Fotografije

bokaco7 [MTB] Fuji Miracle Comp


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
45 odgovora na ovu temu

#1 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 30 July 2011 - 03:04 PM

Dobar dan dobar dan!!!
Posle skoro godinu dana :)
Evo da se pohvalim malo, doslo je do nekih minimalnih izmena na biciklu, pa da referisem.

Stavljeno sediste Selle scout sa rupom u sredini, fala bogu da sam nasao neko koje odgovara mojoj pozadini kako bas treba. A sto je fora, kosta samo 5e. :) pa nek traje kolko traje
Doslo do promene tockova, umesto ovih remerx legli su swift arriw mrcine sa quando glavama za disk. Isao sam da bude jeftinija varijanta a da moze da trpi ovih mojih 95kg.
Dalje, legla je shimanova kaseta hg30, kao i sramov lanac 830. Posto sam presao na osmofaz to automatski znaci da sam zamenio i siftere, ista serija, sram 3.0 u osmofaznoj varijanti.
Takodje, leli su i rogovi richey pro wsc, te ovom prilkom pozdravljam mog prijatelja Stanara koji mi ih je i poklonio :)
Legle su takodje i nove poluslick gume Rubena Trilobit 1.95, i verujte mi, ovo je najuocljiviji pipm koji sam osetio u toku voznje. :)) Gume rasturaju za cenu od 690din.
Legla je i nova lampica kinjez x2000 i sta da kazem, svetli za sve pare kao sto znate :D

ono sto pre nisam uradio,a ovde sredih napokon, to su buziri, sredjena ima je duzina tako da sad sve savrseno leglo.
Bajk nisam slikao posle promene tockova, ali evo ga sa novim sedistem. Slika je sa mobilnog, malo jadna al sta cu :) Dok ne stignu nove, evo to je to.

Attached Thumbnails

  • 08042011160aaaaa.jpg
  • 08042011164.jpg

  • 0
B)

#2 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 30 July 2011 - 03:13 PM

A sad novost. Posto sam ozbiljno poceo da se interesujem oko servisa i sklapanja bicikla, moram vam predstaviti i svoj prvi projekat. Sastavio sam za burazera bicikl bukvalno od nule. Pola je od mojih starih delova, a pola smo najurili po oglasima.

Ram je genesys aluminijumski, pogon jeftin neki, leci ce moj ixflow uskoro, sram 3.0 sifteri i menjaci, remerix tockovi, i tako dalje, sve u svemu za 50tak evra mislim da ce burazera da sluzi fino, pa polako neka i on menja sta zeli. Primeticete crvene buzire :) To je poklon od clana Vorda koga ovom prilikom pozdravljam!

Attached Thumbnails

  • 2011-07-22 00.00.20.jpg

  • 0
B)

#3 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 30 July 2011 - 03:17 PM

I sad jedno pitanje, posto mi je u planu da menjam pogon, koji bi mi preporucili? Neka deore varijanta bi radila posao sigurno, ali nema se para za novo. Pogon prevahodno menjam zbog problema sa zupcima za penjanje lanca na sajbnama. Truvativ je poznat da ima taj problem. Cak je i Vorda potvrdio da mu je predji menjac radio savrseno na aliviu a lose na iso flow. Isti slucaj ovde.
Ovaj moj pogoncic ide burazeru kao poklon kad kupim nov.

Ne znam da li ima ovde neka varijanta na forumu a ne na oglasima da se postavi neka lista sta bih kupio a sta prodao. Rado bih prodao cannondale 8cm lulu za standarndi ahead promer, nije oversized. To mi je ostalo visak od delova. A podon kupujem. Eto :)
  • 0
B)

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 July 2011 - 03:27 PM

Ako vec nemas za deore onda uzmi shimano 311 i ima da sljaka super,I NEMORAS DA MENJAS PATRONU SREDNJEG POGONA.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 July 2011 - 03:29 PM

Bilo bi dobro da upecas Shimano 542 pogon. To ti je fakticki Deore bez logoa.

Tema za razmenu:
viewtopic.php?f=3&t=4011&start=0
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 July 2011 - 03:30 PM

JBG SVETA IZGLEDA PRODAO
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 30 July 2011 - 03:31 PM

a sta misli za polovan deore da najurim.
takodje, patrona mi je sumnjiva, krcka nesto tu negde, kada nagarim jako levu pedalu, moram videti da li je patrona ili pedala. Sta mislis?
  • 0
B)

#8 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 July 2011 - 03:38 PM

Xct v-3 sr suntour nov,lep,jeftin,dobro penje!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#9 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 30 July 2011 - 03:43 PM

Xct v-3 sr suntour nov,lep,jeftin,dobro penje!

al nema ga u planetu, ne znam gde bi jos bilo da se uzme. Jel bese da samo ima beli?
  • 0
B)

#10 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 24 July 2013 - 11:42 AM

Leglo novo!
1. Pogon shimano FC-M311
2. Patrona Shimano UN26
3. Kaseta Shimano HG-41
4. Korman Ritchey Pro Riser 35mm
5. Polisport nosac bidona

Slike cim namestim korman :D 8)
  • 0
B)

#11 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 24 July 2013 - 09:14 PM

A evo i bratova cikla, veceras je pakujemo, jos malo pa sredjena :)

Attached Thumbnails

  • IMG382.jpg

  • 0
B)

#12 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 30 July 2013 - 08:36 PM

Evo i mog konacnog setup-a
Akcenat stavljen na kocnice i na amortizer, sifteri i menjaci mi nisu znacajni, uglavnom vozim asfalt, i uredjene zemljane staze, i vrtim plafon 4-5 brzina... Posto sam do skoro bio preko 100kg tockovi su teski ko tuc, ali izdrzljivi :)

Fuji Miracle Comp Alu 19'' ram, integrisane soljice
Amortizer RockShox Tora 318 solo air, 80mm travel, sa lockautom na kormanu
Tockovi Swift Arriv sa quando nablama CL
Gume Rubena Trilobit 1.95
Truvativ Xr stem 100mm
Ritchey comp riser 35mm volan
Avid Single Digit 7 + Avid Speed Dial 7 kocnice i rucice
Pogon Shimano FC-M311 48x38x28
Shimano UN-BB26 patrona
Sram 830 lanac
Kaseta Shimano HG-43
Shifteri Sram 3.0 grip shift
Prednji menjac Shimano LX
Zadnji menjac Sram 3.0
Sticna Fuji
Sediste Selle Vader sa rupkom gde nalezu mud* :D
Pedale celik-alu welgo ili tako nesto

jes da je oprema amaterska, ko i kvalitet slika, ali bajk je prijatan za voznju i ubav na oko :)

Attached Thumbnails

  • IMG_20130730_211912.jpg
  • IMG_20130730_211919.jpg
  • IMG_20130730_212945.jpg
  • IMG_20130730_212954.jpg

  • 0
B)

#13 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 31 July 2013 - 05:49 PM

Lep bajk :) Samo skrati tu sajlu od prednje kocnice :P
Inace, koliko je sirok taj korman?
  • 0

#14 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 31 July 2013 - 07:36 PM

tenks :-)

naravno da cu da isecem, al tek prekosutra kad uzmem klesta za secenje od brata :-)

volan je 670mm
  • 0
B)

#15 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 02 August 2013 - 09:52 PM

Moze li neko odokativno da proceni da li ovaj ram moze da gura viljusku od 130mm hoda? Na sajtu fujija nemam ovaj info, pa reko da pitam vas koji imate iskustva :)
  • 0
B)

#16 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 02 August 2013 - 10:48 PM

Po mom misljenju verovatno moze ,ali opet mislim da je to preterano za takav ram...ne mislim da je los i sl. nego mi ne ide na tu geometriju rama toliko hoda...i jos ako pretezno vozis asfalt kao sto si napisao...samo sebi pravis posla hehe ...Dryugar je vozio xc bajk sa 140mm hoda pretezno asfalt i slik gume :) pa malo smesno izgleda :)
  • 0
...

#17 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 03 August 2013 - 07:47 PM

Po mom misljenju verovatno moze ,ali opet mislim da je to preterano za takav ram...ne mislim da je los i sl. nego mi ne ide na tu geometriju rama toliko hoda...i jos ako pretezno vozis asfalt kao sto si napisao...samo sebi pravis posla hehe ...Dryugar je vozio xc bajk sa 140mm hoda pretezno asfalt i slik gume :) pa malo smesno izgleda :)


Ja sam do tih 130mm dosao malim brejnstormingom :) prvo, ovih 80mm su stvarno malo, ni ivicnjake ne odrade kako treba, a nervira me, kada za svoju kilazu napumpam amortizer, on je pretvrd i hod mu je limitiran na 4-5cm, a kada ima pun hod, onda mi prednji deo bicikla dodje previse nizak, i polozaj mi je neprirodan za voznju. Ti si me uplasio malko sa onim spejserima, mozda ja nemam 2 vec jedan velik, pa ako njega izbacim, idem automatski na 130mm, ako ne odlucim da ga kratim, a ne radi mi se to :D Mislim da za ovu geometriju mog bajka, minimum 100mm da idem. Javljam ti se na pm, pa da mi objasnis detalje :)
  • 0
B)

#18 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 03 August 2013 - 08:46 PM

Pa dobro ,ti znas koliko ti treba hoda :) necu da se mesam i ja volim kad ima vise hoda hehe ...
Sto se spacera tice ,sta da ti kazem ne mozemo ovako nagadjati...otvoris amort pa ces videti ,nije nista komplikovano ....otvaras samo stranu gde se duva amort ,tamo gde je lockout ne diras nista ...iscupas dole imbus -rucicu za rebound ,odvrnes taj srafic skoro do kraja i onda ga ukucas cekicem gumenim da ga ne ostetis ...a udaras po srafu da nebi osttio navoj...isto tako uradis i sa druge strane i jednostavno svuces nogice na dole ...samo pazi ,stavi iznad neke posude stapove jer imas po 5ml ulja unutrau oba...naravno prvo izduvas skroz amortizer...posle gore odvrnes gedorom taj veliki sraf 24 ja mislim da je ,gde je ventil ...i onda pocninjes sa rasklapanjem stapa ...skines zeger osigurac od dole na stapu i sve lagano izvuces ...ne moras se sekirati da ce se raspasti :) samo obavezno odvrni maticu gore gedorom i izduvaj amort da te nebi ubio haha :D ako bas nemas nikakvog iskustva objasnicu ti slikovito hehe :) ,a kad ga budes sklapao pazi koje ulje sipas ,nabavi bas za amortizere ili neko koje ne nagriza gumice jer ces inace unistiti amort..da je ulje opruga ,sipas sta oces i bas te briga ,a ovde ne moze tako hehe
  • 0
...

#19 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 03 August 2013 - 09:46 PM

Au bre, pa to je too complicated :shock: ja sam bio ubedjen da ne moram da skidam stapove, tj. po nekim uputstvima, mogu da izvadim air kertridz bez toga, samo da ga izduvam. Ti si pretpostavljam radio servis vile cele, a meni to jos nije potrebno. Ako mora da se rastavlja amort, ima da ga saljem u capriolo servis, garantovano cu zajebati nesto :( A ako moze samo sa vadjenjem air springa, onda cu se upustim u to. Sta velis? :)
  • 0
B)

#20 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 03 August 2013 - 10:12 PM

Au bre, pa to je too complicated :shock: ja sam bio ubedjen da ne moram da skidam stapove, tj. po nekim uputstvima, mogu da izvadim air kertridz bez toga, samo da ga izduvam. Ti si pretpostavljam radio servis vile cele, a meni to jos nije potrebno. Ako mora da se rastavlja amort, ima da ga saljem u capriolo servis, garantovano cu zajebati nesto :( A ako moze samo sa vadjenjem air springa, onda cu se upustim u to. Sta velis? :)


Ma gde je komplikovano :D ne lupaj :P ne znam ,na taj tvoj nacin je komplikovano ,jer bi morao nekom aramturom da izguravas taj ketridz od dole tj tu osovinu ili sta je vec koja se srafi na dnu nogice...a po meni nije bas sigurno tako da se izgurava jer ima 2 karike unutra i par delova koji sumnjam da bi valjalo da odu ukoso ili nesto slicno kad budes vadio...
Malo je komplikovanije ako rasklopis desni stap....a ovo ostalo je laganica...npr u rebu ide 5 ml ulja u jednu nogicu i u drugu ,cisto da podmazuje i nema nista vise unutra ,tako da se stapovi samo izvuku...jbg kad sam konj ,nisam slikao rebu kad sam je otvorio...ali stavicu tu slike sa neta pa cu ti objasniti...uzece ti 30 ak eura u capriolu za sitnicu...bolje onda da prodas toru i uzmes rebu za te pare hehe
  • 0
...




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika