Jump to content


Fotografije

Prostata i biciklizam


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#21 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 22 September 2009 - 07:46 PM

Aman ljudi nije tako crno kao što kaže statistika! Ko i koliko zna i poznaje ljude koji imaju kancer prostate narvano koji se bave biciklizmom ? :-k
  • 0
DEVONI

#22 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 24 September 2009 - 10:01 AM

Naravno da nije sve tako crno :) ali bi mi kao sportisti i rekreativci svakako trebali maksimalno da obratimo paznju na detalje. Nacin zivota mimo sedla, zivotne navike, druge vrste rekreacija, istezanje, san, ishrana. Posle 30-e godine zivota metabolizam se lagano usporava i za sobom povlaci niz promena koje ne vidimo odmah, ali ako pazljivo posmatramo sebe, uvidecemo ih do 35-e, 40-e, a neki na zalost nikad!
Michio Kushi je najpriznaiji svteski strucnjak u oblasti proucavanja karcinoma. Kod nas po malo ozbiljnijim kljizarama mozete naci neke od njegovih knjiga, cene su ispod 1000 dinara. To su najdetaljnije i najjasnije opisani mehanizmi nastajanja, preventivne mere, tokovi bolesti kao i krajnji ishodi i njihovi mehanizmi; i sto je najbitnije-nacin ishrane kod svakog tipa degenerativnog razvoja celija. Nije na filozofskom nivou, vec opisana cista praksa i rad sa obolelima.
Jos bih dodao, dve najkonkretnije namirnice koje karcinom vrlo ometaju u daljem razvoju su brokoli (prokule) i zeleni caj; realno, ima jos mnogo toga korisnog u biljkama, ali ove dve biljke imaju najefektivnije dejstvo. I jos, najkorisnije su gorke trave i uopsteno gorki ukusi, (ne kao preventiva vec u svakodnevnoj ishrani) uprkos misljenjima i nasim prohtevima :lol:
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#23 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 December 2009 - 01:57 PM

Potrazite knjige nase Mine Dobic koja se izborila sa terminalnim stadijumom tumora a koristila je metode vec pomenutog japanskog majstora Kushija.
Mozete ih cesto videti zajedno na predavanjima sirom sveta.

http://www.minadobic.org/
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#24 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 11 March 2010 - 12:05 AM

U sustini sve je u ishrani. Novije bolesti su sve nastale promenom nacina zivota, covek jednostavno nije stvoren za grad, konstantno sedenje i jedenje brze hrane (a ni ova druga nije mnogo bolja).
Sto bi rekao moj ortak, najpametnije je jesti sto manje.
Samo cepajte sto vise zitarica, voca, povrca (po mogucnoscu ne prskanog), i ne brinite.
Ja naprimer ne mogu da pojedem jabuku a da ne pojedem i kostice, to mi je ko da je nisam ni jeo.
  • 0

#25 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 13 December 2010 - 11:50 AM

Dobar tekst,kad sam poceo da vozim intenzivnije pre godinu dana bas sam se ukenjao od vec pomenute boljke(maligni il benigni tumor prostate) ali prostata je nasjslabiji deo kod nas muskih tako da se redovno treba paziti(dobro sedlo,hrana itd).Posle pedesete godine se preporucuje svakom muskarcu pregled iste a za profi bajkere mozda i ranije,sto da ne :wink: .Ako nastavim sa ovim sportom a hocu jer me bas drzi,eto mene kod doce u 40toj(sad imam 29).Bolje spreciti nego leciti :idea: :!: :!: :!:


Nisi se raspitao kako se radi pregled?
Ako ne budeš imao simptome nećeš ići ni sa 70 na preventivni pregled.Dobro je što do tada možeš da pojedeš dosta paradajiza i možda urologa ne pogledaš u retrovizoru.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#26 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 27 May 2012 - 09:48 PM

Niko nije naveo osnovnu stvar a to je da se taj deo oko besike zastiti od vetra tj. hladjenja od vetra. Ako nista drugo dupli list novina se stavi ispod dresa i sorca ili neki masan papir (novine se raspadnu od znoja) kao zastita od prehlada.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika