Jump to content


Fotografije

Neu3no [hybrid ] Cannondale Bad Boy 9


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
165 odgovora na ovu temu

#1 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 10:26 AM

Prvi bajs proletos je bio Capriolo Anaconda. Nije bio loš, al sam ga dao sestriću i sebi pribavio najeftinijeg Bad Boy-a sa kojim sam apsolutno oduševljen. Kad sam ga kupovao, nisam ni znao koliki je hajp oko ovog bajsa i koliko ustvari privlači poglede. Slučajno, kupio sam model koji je trenutno najkradeniji bajs u Americi. :D To ide dotkle da ga kradu iz izloga radnji. Zato ja mog ne ostavljam nigde nasamo pa da ga ne znam čim vežem.

Planiram da ga polako opremam boljim kompomentama jer dobar ram to zaslužuje. Za početak sam promenio entry level Tektro Novela mehaničke kočnice u Shimano hidrauliku M446.

Postavljena slika
Bajs manje više izgleda isto ovako. To je 2012 model.

Rigid
frame material Aluminium Alloy
gears 24 speed
wheel size 700C
brakeset Shimano BL-M505 Hydraulic disc brakes
chainset Shimano Tourney
front derailleur Shimano Altus
rear derailleur Shimano Alivio
shifters Shimano Altus
cassette Sunrace CSM668 11-32, Bad Boy, 8-speed
wheels Maddux C3 Urban, 32 hole

Neki dalji plan je da promenim:
- pogonsku grupu i menjače
- stavim karbon gde god je to moguće (lula, volan, šticna) uz suradnju sa stručnijim članovima ovog foruma da ne poremetim balans i geometriju bajsa.
- od celog bajsa, najmanje mi se dopada prednja viljuška koja je nekako preglomazna i predebela za uske 700xc točkove. Razmišljam da stavim karbon i skinem prednju košnicu i disk.

Video sam na http://weightweenies.starbike.com/ nekog Grka koji je spustio težinu Bad Boya na 6,7 kg, al kapiram da je investirao preko 2 soma evra. Ja i da imam te pare uzeo nekog karbon drumaša.

Prihvatam sve savete i inspiraciju za dalje budženje bajsa. :D Al schwalbe Kojack gume ne menjam ni pod razno. Najbolje gume ikad. Posebno sam oduševljen kako se ponašaju po kiši i mokrom putu.
Za sad više naginjem drumašima nego MTB.

Toliko za sada od mene. :) Pozdrav svima.
  • 0
Hibridni drumaš

#2 ringebildi

ringebildi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 10:37 AM

Lep bicikl ali daj slike tvog primerka :mrgreen:
  • 0

#3 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 11:13 AM

Imam negde bolje fotke, al za sad sa posla mogu da okačim ove dve.

Posted Image
Ovo je kad sam ga tek kupio.


A ovo smo ja i bajs od prošlog leta. Stomak se u međuvremenu istopio. :)
Posted Image
  • 0
Hibridni drumaš

#4 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 12 June 2013 - 07:42 PM

Pozdrav!

Meni se Bad boy kao koncept opasno sviđa. :D

Ako se odlučiš da menjaš komponente karbonom nema neke mudrosti. Kupuješ istih dimenzija kao postojeće i sigurno nećeš pogrešiti. Problem bi mogla da bude lula jer Cdale generalno fura svoj standard vrata vile 1 1/2. Ako je to slučaj i kod tebe takvu lulu ćeš naći ili u Planetu ili negde preko. Svega ostalog ima i polovnog. Ista priča je i sa vilom. Teško ćeš je naći kod nas, a još teže polovnu.
Najpametnije bi bilo reći da lula ostane i da ništa ne smeta ako ona ostane alu, a korman bude karbonski, ali iskreno meni bi smetalo. :D
Budi svestan da ulaziš u krug iz koga nema izlaza. Još ako se navučeš na skidanje grama onda si gotov. :D Veruj mi pričam iz sopstvenog iskustva.
Mehaničke komponente bi bilo najpametnije ne dirati dok ne krenu da kilave. Menjati ih kad odrade svoje, ako budeš imao dovoljno strpljenja.
  • 0

#5 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 June 2013 - 08:13 PM

Budi svestan da ulaziš u krug iz koga nema izlaza. Još ako se navučeš na skidanje grama onda si gotov. :D Veruj mi pričam iz sopstvenog iskustva.

True story #-o

Mehaničke komponente bi bilo najpametnije ne dirati dok ne krenu da kilave. Menjati ih kad odrade svoje, ako budeš imao dovoljno strpljenja.

Potpis!
  • 0

#6 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 June 2013 - 08:43 PM

Predivan bicikl.
Uzgred, da li neko zna da li igde mogu da se nabave te Kojak gume (700x28)?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#7 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 12 June 2013 - 08:45 PM

Kod Jankovića http://shop.jankovic...s/glavna_strana Oni su uvoznici.
  • 0

#8 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 June 2013 - 09:22 PM

Kod Jankovića

Ne da ih nema kod Jankovića, nego ni u Schwalbe katalogu. Prepostavljam da se vlasnici Bad Boy-a ipak nekako snađu kad im gume dotraju.
Neu3no, izvini zbog malog skretanja sa teme, ali to i tebe čeka...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 12 June 2013 - 09:23 PM

Uzgred, da li neko zna da li igde mogu da se nabave te Kojak gume (700x28)?


discontinued
moze u drugoj dimeziji 700x25c
ali u 28C nema vise
ko se snabdeo snabdeo se :(
  • 0

#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 12 June 2013 - 09:40 PM

Pozdrav!

Meni se Bad boy kao koncept opasno sviđa. :D

Ako se odlučiš da menjaš komponente karbonom nema neke mudrosti. Kupuješ istih dimenzija kao postojeće i sigurno nećeš pogrešiti. Problem bi mogla da bude lula jer Cdale generalno fura svoj standard vrata vile 1 1/2. Ako je to slučaj i kod tebe takvu lulu ćeš naći ili u Planetu ili negde preko...


BadBoyeva ima u nekoliko "konfiguracija": HeadShock, 1+1/8", EBB i sta ti ja znam sta jos...
koliko vidim ovaj je za standardnu vilu 1+1/8" tako da mislim da tu nece biti problema.
Talijanski FRM pravi lulice sa carbonskom "sredinom" u HeadShock standardu.
  • 0

#11 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 10:11 AM

Lula je jedan od delova gde aluminijum i dalje ima bolje performanse od karbona. Jaka a lagana karbonska lula će uvek biti dosta skuplja od aluminijumske istih karatkeristika, tako da tu karbon služi samo ako se traži maksimalna snaga bez obzira na težinu (tada je često u pitanju alu-karbon kombinacija), ili zbog izgleda kada se uniforman izgled plaća većom gramažom i većom cenom.
  • 0

#12 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 11:45 AM

Zezate me da nema 700x28c? :o Vidim ja da ne mogu ni unutrasnje da nabavim. Sad mi je neki Continental unutrasnja na zadnjem tocku, al 700x25c. Proba sam sa nekim Kenda al kad sam video na sta lice kad se napumpa skino sam sa bajsa.

NEEEE!! One thicksleek spoljasnje na novim modelima nisu to. To nije ona ista vrsta mekane gume.

Nisam siguran da li cu moci da stavim te 700x25c na ove felne?
  • 0
Hibridni drumaš

#13 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 01:02 PM

Za unutrašnju nije problem ako je nominalno manja od spoljašnje, lako će se raširiti da popuni prostor.

Kad budeš hteo da menjaš spoljne gume, imaš drugih opcija sličnih ili čak boljih performansi u širini 28. Na primer, Schwalbe Marathon Supreme ili Durano/Durano Plus, Continental Sport Contact, SuperSport Plus ili GrandPrix 4Season. Michelin drumske gume se ne prave u širini 28, ali za 25-ice kažu da su oko 26-27mm zapravo, tako da tu imaš Pro4 Endurance i Pro Optimum kao opcije.

Na svoje točkove najverovatnije možeš da staviš i standardne 25-ice bez brige, drumske aero felge se danas prave u širinama 23mm i više i nema nikakvih problema sa uskim gumama. Na ovoj stranici imaš pri dnu tabelu preporučenih širina gume u odnosu na unutrašnju širinu felge, ali su te procene vrlo konzervativne: http://www.sheldonbr...ire-sizing.html
  • 0

#14 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 01:17 PM

Onda nema frke. Ima sigurno neka malo uža alternativa. Kojack su su nekako mekane, kao gumica za brisanje olovke. Prijanjaju na sve živo ko lude. Valjda su ti drugi sportski modeli upravo to i još bolje.

Schwalbe se pokazao dobar zašto ne probati i druge modele. :)
  • 0
Hibridni drumaš

#15 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 June 2013 - 01:55 PM

Durano, čini mi se, najviše liče na Kojaka.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#16 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 02:00 PM

Imam Conti Sport Contact i nemam primedbi. Nisam vozio po pljusku, ali jesam po mokrom, čak i kroz žitko blato koje je Sava nanela na kej i nisam imao problema. Nemoj da brineš za gume. Ima alternativa.
  • 0

#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 02:15 PM

Durano, čini mi se, najviše liče na Kojaka.


mislim da cu uspeti da nabavim 2 seta Kojaka 700x28C
ali zicanih!!! ima li interesenata, moze na PM.
  • 0

#18 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 03:56 PM

Ako je to isti ovaj Kojack, onda sam i ja zainteresovan za par.
  • 0
Hibridni drumaš

#19 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Postavljeno 13 June 2013 - 08:28 PM

Super je bajs neu3no, takav bih i ja uzeo da imam para :D Kojak gume ne bi menjao samo zbog izgleda, uzdravlje da ga vozis! :)
  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/

#20 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 14 June 2013 - 09:32 AM

Hvala Marez. :) Želim ti od sveg srca da uštekaš pare i da ga kupiš i prirdužiš se klubu "loših momaka", jer je fantastičan bajs.
  • 0
Hibridni drumaš




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika