Jump to content


Fotografije
- - - - -

ciklomasteri


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
104 odgovora na ovu temu

#21 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 June 2008 - 01:08 PM

da, koliko puta u minuti kurbla obidje pun krug. za neke ozbiljnije trenige ovo je veoma bitna stvar.
  • 0

#22 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 07 June 2008 - 01:08 PM

Imas neki cat eye za neki 1900 do 2500...
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#23 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 June 2008 - 02:21 PM

Sigma BC 1200 je "bezicna" i mene sluzi dve godine bez problema.Mislim da je u Capriolu oko 3000din...cisto informativno.

Attached Thumbnails

  • BC 1200.jpg

  • 0

#24 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 08 June 2008 - 02:31 AM

Jel i taj tvoj mora da se "probudi" pritiskom na bilo koji taster pre nego što se počne s vožnjom, da bi uopšte merio?

Ja imam Sigmin 1606L DTS, jedan od najskupljih wirelss modela, i na moje razočaranje, mora svaki put da se pritisne neki taster nakon što ode u stand by, koji dolazi nakon 5 minuta neaktivnosti (stajanja u mestu).
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#25 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 June 2008 - 06:53 AM

"micro wireless" kosta oko 3000 din. u Planetu. Nisam ga koristio ali par godina koristim "Cordless 7" sa kojim nemam ni najmanji problem.

Dajem glas za CatEye, jer nemogu da smislim nijednu Sigmu sa onim gumicama za pricvrscivanje.
  • 0

#26 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 09 June 2008 - 07:39 AM

Ja sam imao sigmu W600 i pokvarila se za par meseci, skroz izgubila sliku. Sada koristim cateye i prezadovoljan sam. Koristim je dve ipo godine.
  • 0

#27 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 09 June 2008 - 07:42 AM

sorry, BC 600
  • 0

#28 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 19 June 2008 - 11:40 PM

Koji je najjeftiniji wireless CatEye koji kod nas moze da se kupi!?
  • 0

#29 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 25 June 2008 - 04:06 PM

Danas sam kupio CatEye Velo8! Imali su i wireless ali je bio mnogo skup...
Pitanje: u uputstvu pise da minimalan razmak izmedju magneta i senzora treba da bude 5mm! Da li postoji maksimalan razmak i gde obicno vama stoji magnet, da li blize felni ili osovini!??
Kako da saznam koja mi je velicina tocka, posto pise da i to treba da se podesi tj. unese u ciklomaster!??
  • 0

#30 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2008 - 04:34 PM

Razmak treba da bude izmedju 2-5mm. Senzor pored kojeg prolazi magnet je obican "rid relej" koji broji obrtaje tocka i potpuno je svejedno gde se magnet montira. Pogledaj tabelu u uputstvu koje si dobio i prema dimenziji gume ukucas odgovarajuci broj.
  • 0

#31 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 June 2008 - 05:30 PM

dimenziji gume ukucas odgovarajuci broj.


Kevin krojački metar u ruke, pa oko točka na kojem je senzor. Npr. ako ti je obim točka 215,5 cm, ukucaš 2155 :) Preprogramirane vrednosti koje ti ponudi ciklomaster batali.
  • 0

#32 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 26 June 2008 - 10:46 AM

Obim tocka...jel to sa sve gumom!?? :D
  • 0

#33 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2008 - 11:20 AM

Obim tocka...jel to sa sve gumom!?? :D


Da, sa sve gumom =D> ....ako Velo 8 ima tu finkciju, pošto neki imaju samo preprogramiranu opciju da biraš veličinu točka koja je već u aparatu odn. ciklomasteru. To je lošija varijanta zato što postoje gume različitih debljina i obima, a stavljaju se na isti bandaš-felnu-točak :wink: . Samim tim i merenje je netačno #-o .
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#34 poison355

poison355
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 26 June 2008 - 11:36 AM

Velo 8 ima mogućnost ukucavanja dimenzije točka do u milimetar (nisam proverio dali ima i u manje od milimetra, ono - iza zareza, ali čemu to...). I "less then" je "manje nego" tj manje nego 5mm rastojanje senzor-magnet. Ja bih dodao i još da kad skrećeš i tome sl. točak se uvija pa ostavi malo više mesta (od 1-2mm) za taj hod po vertikali, da se ne bi zakačinjali međusobno.
  • 0
P o i s o N

#35 darth

darth
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 26 June 2008 - 12:17 PM

Ja koristim micro wireless oko 5 meseci,platio sam ga 2900 dinara,lako se montira i super je,veliki su brojevi,ima cak i bledozeleno osvetljenje kao na starim digitalnim satovima,koje svetli par sekundi kad se pritisne dugme!Preporucio bih ga svima,ima sve osnovne funkcije,moze da se unese obim za dve velicine tocka,jedino kome treba kadenca,morace da uzme drugi model!
  • 0

#36 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 26 June 2008 - 12:46 PM

ja imam (često viđeni) CATEYE TOMO XC ccst 200

radi već jedno 4 god.(vozim od 6000-8000km po sezoni) da kucnem u drvo šljaka bez problema...ima osnovne funkcije 8)
  • 0

#37 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 01 July 2008 - 09:47 AM

Da li se zamenom baterije na CatEye Velo 8 resetuje ukupna kilometraza!?
  • 0

#38 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2008 - 09:58 AM

Da, posle zamene se radi "kompletni reset" i podešavaju se parametri - obim točka i sat.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#39 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 September 2008 - 08:54 AM

Jel zna neko gde ima da se kupi brzinometar CatEye Strada Wireless i koliko bi mogao da kosta. Gledao sam u Planet bajku, imaju samo zicni, a u Capriolu ni ne prodaju CatEye. I da li neko ima iskustva s' istim?
I jos jedno pitanjce: Da li CatEye Micro Wireless resetuje ukupnu kilometrazu, kada se menja baterija?

Hvala na pomoci.
  • 0

#40 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2008 - 10:29 AM

Planet zastupa Cateye ovde, ako ga oni nemaju, probaj da vidiš ima li šanse da recimo platiš pa da ti dobave ( naravno u razumnom vremenskom roku ) ili iz ino varijanti - najbliža je Mađarska ili online naručivanje.
Drugo pitanje - resetuje se, al pre vađenja stare baterije upišeš total kilometražu, koju po promeni baterije manuelno ubaciš ponovo u ciklokompjuter - i teraš dalje.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika