Jump to content


Fotografije
- - - - -

ciklomasteri


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
104 odgovora na ovu temu

#1 Max_Cavalera

Max_Cavalera
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 27 May 2006 - 10:24 AM

molio bih za pomoc oko kupovine ciklomastera { i kakvi su modeli sigma targa , cateye timo xc cateye enduro2} unapred hvala
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 May 2006 - 05:12 PM

evo nabrzaka da nabacam par recenica....

Ja sam imao Tomo XC do nedavno. Na 90% bajkova ces upravo videti ovaj brzinomer. Dosta je dobar sto se tice odnosa Cene i Mogucnosti.. Ima sve sto je neophodno, samo nema kadencu.

Sada sam nabavio Sigma Sport 1606L. Sasvim sam zadovoljan. Ima veliki displej, osvetljen lcd, dosta funkcija,pampti podatke nakon menjanja baterije a i nije preterano skup. Platio sam ga 24Eur plus moro sam da doplatim za senzor za kadencu (nekih 6Eur)...

Za ova druga dva Cateye.a neznam detalje tako da ti nemogu reci uzmi ovaj ili onaj, ali sto se tice Tomo Xc.a sigurno ce ti posluziti, sem ako hoces brzinomer sa kadencom onda nemoj ovaj uzimati.

Nedostatci kod Tomo-a koji su meni smetali:
- izgubi kilometrazu kad promenim bateriju
- nemogu zadati ODO kilometrazu (znaci ukupnu kilometrazu, na primer posle promene baterije)
- nema kadencu
- nema osvetljen displej, mada mi to nije ni trebalo tako cesto.
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2006 - 05:50 PM

Za prosecne korisnike i rekreativce sva tri ciklomastera su solidan izbor, al da bi suzili krug prvenstveno bi preporucio Enduro2 iz razloga sto ima veliki i pregledan displej, mogucnost da svoju mukom predjenu kilometrazu ukucas posle promene baterije, ojacan kabl (Heavy Duty Wire), merenje ukupne kilometraze do 99999, mogucnost ukucavanja promera za dva tocka ili dva bajsa, merenje dve dnevne kilometraze,prosecna brzina, pace arrow pokazivac strelicama dal je prosecna brzina u rastu ili opadanju, maksimalna brzina. stoperica i casovnik. Sa ovim ciklomasterom sam bio prezadovoljan dve godine.

Identican model Enduru2 sto po funkcijama sto po izgledu je Mity3 koji za razliku od Endura2 nema Heavy Duty Wire.

Na drugom mestu bi bila sigma koju nisam imao prilike da koristim ali po funkcijama ne zaostaje za endurom, ali jedinu manu bi stavio sto se nosac ciklomastera pricvrscuje gumicama za volan i viljusku, dok je kod cateye-a reseno putem selne i trakicama za vezivanje kablova.

Na kraju ostane nam Tomo xc, koji uopste nije los ciklomaster nego najprodavaniji ciklomaster za opste narodne mase. Mana mu je sto meri samo do 9999, sto nema mogucnost ukucavanja ukupne kilometraze posle promene barerije i sto ima tanji kabl koji je lakse otkinuti ako se nemontira pravilno. Od funkcija ima sledece: Trenutnu, maksimalnu, prosecnu brzinu, ukupnu kilometrazu, dnevnu kilometrazu, stopericu i casovnik.
  • 0

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2006 - 06:15 PM

Ja sam pazario neki tamo ProCycle model KY-20, ima lep debeo kabel, velik display, može se uneti kilometraža u odometar, može se resetovati posebno max brzina, posebno ostalo, ima +/- oznake za poređenje sa prosečnom brzinom, ima još par funkcija koje nisam provalo, ali radi jako lepo, iako mi se učinio u početku kao neki junk uređaj...

Prednost kod montaže je što je kabel dovoljno dugačak (i predugačak) a višak se može uvek obmotati negde, može da se stavi da stoji na sredini iznad lule, ali je problem što se drži samo sa jedne strane za korman, pa ako uspete da padnete dovoljno nezgodno - možete ga slomiti :P

I, na kraju - kupio sam ga na freebiking berzi od Vajsa Nemanje za 1100 din. Kontam da je to odlična kupovina ako se uzme da CatEye Tomo XC košta za nijansu više. Spominjao mi je i neki bezžični za 2000 din, video sam ga kod drugara, ima i solarne ćelije iznad displaya. Naravno, sve je novo.

Postavljena slika
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2006 - 06:17 PM

Ex... zaboravi reci nijedan od ovih ciklomastera nema kadencu, pa razmisli dal ti je potrabna ta funkcija. Ako zelis kadencu uzmi sigmu 1400.

Ukoliko si pristalica cateye-a Astral ( cc-cd 100n) je resenje za tebe naravno u jeftinijoj varijanti.
  • 0

#6 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 27 May 2006 - 07:50 PM

Imam ja Enduro 2 vec 3 godine, uzeo ga u planet bajku, nisam nikad imao problema u radu a vozio sam cesto i po kisi.. zar se jos prodaje, koja je cena?
Ali polomim pre neki dan onaj deo gde se srafi na volan, valjda sam previse dotegao, tako da sad razmisljam o kupovini nekog novog... uzeo bih opet Cat Eye.

Attached Thumbnails

  • enduro 2.jpg

  • 0

#7 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2006 - 08:19 PM

U planetu na Dorcolu pocetkom Aprila Enduro2 je kostao 2000 i koji dinar vise nesecam se tacno.

Koga zanima neka proveri. 011.2630.434
  • 0

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2006 - 08:53 PM

@Sofa

Jel si ovaj deo polomio?

Attached Thumbnails

  • !.jpg

  • 0

#9 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 28 May 2006 - 07:33 AM

E bas to, taj deo sa navojem gde dodje glava srafa mi je otpao, tako da sad ne mogu da ga fiksiram. Upravo trazim alternativno resenje, glupo mi da zbog toga menjam brzinomer, ostalo sve radi ok..
  • 0

#10 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2006 - 03:38 PM

Bas sam nesto dobre volje da cinim dobra dela :wink:

Ako si iz Beograda bice super, a ako si iz unutrasnjosti poslacu ti postom naravno sve za dz.

Baci fon ili mail na pm da se dogovorimo.
  • 0

#11 Max_Cavalera

Max_Cavalera
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 26 June 2006 - 11:14 PM

Hvala na savetima .Odlucio sam da uzmem sigmu 1606l . I da li zna neko gde ima kod nas da se kupi. Unapred hvala!!!
  • 0

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 June 2006 - 12:41 AM

Meni su u Capriolu pre mesec i po rekli da treba da im stigne svakog dana, tako da verujem da su do sada dobili..
  • 0

#13 Max_Cavalera

Max_Cavalera
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 27 June 2006 - 09:37 AM

nisu dobili i neznaju dali ce im stici.A gde si ti kupio?
  • 0

#14 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 June 2006 - 10:49 AM

Ja sam narucio iz brigelmana, bruegelmann.de
  • 0

#15 touringboy

touringboy
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 13 September 2006 - 08:44 PM

Cateye je odlican izbor mozda neki dinar vise od konkurencije ali vredi.Imam cateye mity 2 vec 8-9 godina i jednostavno ne kvari se.........
  • 0

#16 ttomo

ttomo
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 23 March 2007 - 07:56 AM

Jel neko koristi brzinomer cateye "micro wireless" ? Interesuje me kakav je.I po kojoj ceni se moze nabaviti. Hvala. :D
  • 0

#17 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 07 June 2008 - 11:52 AM

Posto sam neznalica, sta je to kadenca!?? :D
i ja treba da kupim neki ciklometar pa sam u dilemi koji! Naime koji od ova dva proizvodjaca ima bolju zavrsnu obradu CatEye ili Sigma!? Koji je bolji i sigurniji nacin kacenja/montiranja!? Da li vredi uzeti neki bezicni ili se opredeliti za zicni!??
Od opcija mi ne treba ne znam ni ja sta, mislim da bi me osnovne funkcije zadovoljile (sat, stoperica, ukupna kilometraza, trenutna kilometraza, trenutna brzina, max. postignuta brzina...ako ima jos neka korisna vi je navedite).
  • 0

#18 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 June 2008 - 12:01 PM

kadenca je koliko brzo vrtis pedale. ako imas dovoljno novca uzmi bezicni jer nemas problema sa kablicima.
  • 0

#19 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 07 June 2008 - 12:11 PM

Meni takodje treba novi kilometar-sat :? ,na proslom bajku sam imao velo5 i bio mi je dovoljan =; sa svim njegovim funkcijama jedino mi kablic smetao pa bi uzeo neki bezican,podjednako pregledan(iste f-je).Koje preporucujete,koja im je cena i gde ima da se nabave?Da li su bezicni podjednako dobri kao 'zicni'(odziv,preciznost itd)?
  • 0

#20 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 07 June 2008 - 01:01 PM

kadenca je koliko brzo vrtis pedale


hmmm....mislis koliko puta okrenem pedale u minuti ili???
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika