Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
280 odgovora na ovu temu

#161 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 January 2021 - 02:02 PM

Vidim pominjete 34 pa i 36. Imam ja jednu mtb 10faz 11-36, spremna je za Petrino brdo. Bila nekad kod drugara na drumašu (scott contessa), radilo bez problema sa nekim 105 menjačem, dal beše 5600 ili 5700..

 

 

Sećaš li se: je li bilo pleteno radijalno, ili sa ukrštanjem?

 

Ukršteno naravno, zadnji točak, fabrički kako je. Kačio sam i sliku puknute nable ranije na nekoj temi. Posle budala kupio isti takav polovan točak, jes jeftin bio ali ipak od onda psujem i njega i sebe i svoju odluku. Jedva čekam da se potroši felna ili pukne nešto da ga više ne gledam. :D

Zaboravih dodati na listu mana freehub lošeg kvaliteta, preskače, pojede se, pa onda još više preskače. Horor.


  • 0

#162 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 January 2021 - 04:08 PM

Cek cek, hoces da kazes da nova Sora R3000 radi perfektno sa starim samaraljkama 5700 i da na 10 klikova samaraljki moze da se podesi da zadnji menjac lepo menja brzine (ne prihvatljivo nego bas dobro)?

 

Baš tako.


  • 1

#163 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 January 2021 - 07:34 PM

Нисам претерано упознат нити стручан, али наводим пример који је код мене на бајсу (друмаш), можда некоме у неким  комбинацијама помогне:

-кука мењача је у склопу задње виљушке(интегрисана)

-задња набла 105 5700

-касета Deore Хг 50, 32/11

-задњи мењач 105 РД 5501 ГС (дуги кавез, донешен из УСА 2012 јер овде нисам могао да га купим, нормално нов, тада плаћен 34е)

-шамараљке 105 5700

-све је 2 x 9

 

Све одлично ради, ако тако могу да кажем...међутим чује  се „трење“, односно,таре се зупчаник од задњег мењача о зубе  касете. И то само када је на 32 зуба. Завртањ на задњем мењачу увијен до краја. Не смета ми и возим тако. Нема никаквих додатних проблема, типа оштећења неког дела....

 

Attached Thumbnails

  • IMG_1578.JPG
  • IMG_1580.JPG

  • 0

#164 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 January 2021 - 08:00 PM

Meni se cini da ovo na slici nije Shimano 5700 nego 5500 buduci da je 5500 devetofaz ako se ne varam, a od 5600 ide 10 brzina.


@Fiery

Hvala puno na informaciji. Pojma ja nisam imao da to moze tako da radi, ali eto ko pita ne skita.
Medjutim ja nekako volim da na bajs stavljam deove iz jedne te iste generacije mehanike, koliko god je to moguce tako da bih ipak dao jos malo vise para i uzeo 5700 menjac sa dugim kavezom. Ovu porudzbinu sto cekam vec mesecima sam otkazao i uzecu od drugog dobavljaca koji to navodno ima na lageru.

Nije mi taj prenos ni toliko jako potreban jer i to malo sto vozim gde je jako strmo izvozam nekako stojeci samo sto ako napravim pauzu jedno 2 nedelje pa napadnem te strme uspone, uz moju kilazu sve mi to na nos izadje. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#165 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 January 2021 - 08:13 PM

... код мене на бајсу (друмаш),...

polirani delovi na drumasu, zadnji menjac, deo viljuske, zbice, obruc...melem za moje stare oci..

...ALI !!!!...mal me srcka nije strefila...

sta rade ona srafcina, navrtka i nazubljena podloska na drugoj fotki..samo nemoj da kazes drze zadnju vilu na *okupu*!?!


  • 1

#166 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 January 2021 - 08:37 PM

polirani delovi na drumasu, zadnji menjac, deo viljuske, zbice, obruc...melem za moje stare oci..

...ALI !!!!...mal me srcka nije strefila...

sta rade ona srafcina, navrtka i nazubljena podloska na drugoj fotki..samo nemoj da kazes drze zadnju vilu na *okupu*!?!

n2:Dizzy  :sad:  :grin: значи ушас, искусном оку тешко  шта да пролази, нарочито када се фотографија увећа.

Та „несретна шрафчина“ држи пртљажник, јесте друмаш у питању али када лети идем на Аду Циганлију носим на њему ранац, не желим леђа да оптерећујем из познатих разлога. Претходни завртањ је био скраћен али се одвртао, тако да сам из практичних разлога без обзира на подлошку која не би требала да дозволи одрвтање матице за сваки случај поставио „шрафчину“. 

 

П.С.

Па написао сам да је задњи мењач 105 РД 5501 ГС

Истина, направио сам другу грешку, шамараљке су 105 5500 а не 105 5700.


  • 0

#167 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 January 2021 - 08:54 PM

Ako te ne mrzi, možeš da probaš da uvrneš šraf B na menjaču sa suprotne strane, tako da glava bude prema kuki menjača. Ovo bi trebalo da još malo odvoji gornju rolnicu od kasete, da ne kači kad je na 32-ojci.
  • 0

#168 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 January 2021 - 09:26 PM

Ako te ne mrzi, možeš da probaš da uvrneš šraf B na menjaču sa suprotne strane, tako da glava bude prema kuki menjača. Ovo bi trebalo da još malo odvoji gornju rolnicu od kasete, da ne kači kad je na 32-ojci.

Таман посла да ме мрзи. Хвала на савету, пробао и не вреди. И даље се чује трење.

(претпостављам да си мислио на „B tension, item 3“)


  • 0

#169 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 January 2021 - 10:40 PM

Jedna slika, mnoge reči:

bscrewonbackwards2.JPG
  • 0

#170 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 January 2021 - 05:44 AM

Ako nekome znači, kod mene na gravelu Sora R3000 GS menjač radi sa 12-36 kasetom (9sp cs-hg300), bez produžavanja kuke (2x9, šamaraljke su isto R3000)
  • 1

#171 Retrovizor

Retrovizor
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 16 January 2021 - 02:12 PM

Našao sam na oglasima Fulcrum Racing 5, teški 1650 g, odgovaraju mi jer podržavaju 9 brzina. Težina u odnosu na moje Vitus točkove je osetna, cena je prihvatljiva.
Šta mislite o ovim točkovima?



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#172 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 January 2021 - 02:13 PM

Našao sam na oglasima Fulcrum Racing 5, teški 1650 g, odgovaraju mi jer podržavaju 9 brzina. Težina u odnosu na moje Vitus točkove je osetna, cena je prihvatljiva.
Šta mislite o ovim točkovima?



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Svi točkovi podržavaju 9 brzina...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#173 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 January 2021 - 02:39 PM

Daj neku sliku tih tockova, menjaju se modeli sa godinama, manje/vise zica, manje/vise kockast/aerodinamican profil...

To je kao da si rekao, gledam na oglasima Golfa pa ne znam koji da uzmem.


  • 0
.

#174 Retrovizor

Retrovizor
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 16 January 2021 - 02:48 PM

https://www.2bike.rs...-2#.YALiysXTVkw

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#175 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 January 2021 - 02:58 PM

Našao sam na oglasima Fulcrum Racing 5, teški 1650 g, odgovaraju mi jer podržavaju 9 brzina. Težina u odnosu na moje Vitus točkove je osetna, cena je prihvatljiva.
Šta mislite o ovim točkovima?



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Obiđi Fulcrum točkove niže klase (u suštini sve ispod 0) jer imaju proprietary ležajeve koji se skoro uopšte ne mogu naći u Srbiji.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#176 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 January 2021 - 03:02 PM

Ovaj je prodavac u Makedoniji...
I ovo je ok cena za nove točkove. A oni jetfly sa njegovih oglasa su prejeftini!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#177 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 January 2021 - 03:25 PM

Tockovi su novi, ne verujem da ce mu skoro zatrebati lezajevi.

 

Jetfly su bas jeftini. Mada ih bije glas da se mnogo uvijaju.


  • 0
.

#178 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 16 January 2021 - 06:44 PM

Mislim da su kod Fulcruma oni osnovni drumski tockovi Racing 7, racing 5, onda 3 i valjda 0. Sto je broj manji, tockovi su bolji, laksi, ali eksponencijalno sa tim raste i cena.

Tim tockovima nista ne fali i koliko vidim po specifikacijama, namenjeni su za vozaca do 109 kila, znaci trebalo bi da su solidno jaki. S tim da nisam siguran da li ovi tockovi imaju aero zbice, ako imaju valja nabaviti par komada u rezervi za ne daj Boze ako puknu. Unutrasnja sirina felne bi trebalo da je 17mm, (ako su to ovi tockovi poslednje generacije) sto znaci da ce bez problema prihvatiti i gumu od 28mm a cak i na uzoj gumi bi trebalo da su solidno udobne. Imaju malo zbica, 18 napred i 20 pozadi, ako slucajno pukne zbica u voznji tu se voznja odmah zavrsava pa bi trebalo proveravati tenziju redovno. Nisam siguran za te tockove konkretno, ali Fulcrum je poznat po tome da ima dosta glasan freehub, pa ako to nekome smeta treba i to imati u vidu...

Nova cena im je oko 250e u maloprodaji, generalno gledano korektni tockovi za rekreativan trkacki bajs...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#179 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 January 2021 - 08:00 PM

Ako naruci kod tog prodavca najmanji problem ce mu biti lezajevi n2:smiley-char022


  • 1

#180 Retrovizor

Retrovizor
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 16 January 2021 - 08:07 PM

Ako naruci kod tog prodavca najmanji problem ce mu biti lezajevi n2:smiley-char022

Jesi li trgovao sa njim?
Je li iko odavde trgovao sa njim?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika