Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
280 odgovora na ovu temu

#61 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 17 April 2014 - 09:52 PM

Novateca ima kojekakvih. Da li su kopije ili škart iz fabrike manje je bitno, bitnije je da postoje "original" i iste takve sa nekim krš ležajevima koji crknu još u transportu.
Zato ih je mudro kupovati samo na proverenim mestima.
  • 0

#62 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 18 April 2014 - 07:13 PM

Jel ja ono u oglasima dobro video da Bogi prodaje novatec glave...znaci i to ima kineska kopija, ili su to original?

Kod Bogija je skoro sve sa kineskih sajtova. Kao ovo npr:
http://www.cikloberz...w.php?id=146401
  • 0
.

#63 zzz

zzz
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2014 - 07:27 PM

Bogme, kopija Novateca koliko volis, evo za ispod 50e sa free shippingom iste:
http://m.aliexpress....1553688898.html
  • 0

#64 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 04:39 PM

Ovi tockovi obzirom na dubinu felne sigurno su aerodinamicni a verovatno i jaki plus imaju dosta zica. Ne znam koje su nable i koliko su laki ali mi se cini da su dobra varijanta za univerzalni tocak i za nekoga ko ima dosta kg. I cena deluje povoljno mada ne znam koliko kostaju delovi od kojih su sklopljeni.
E da. "Lose" su upleteni, ventil uvek ide izmedju 2 zice koje su paralelne a ne izmedju onih koje se suzavaju prema nabli.

http://www.cikloberz...w.php?id=146264
  • 0
.

#65 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 19 April 2014 - 04:53 PM

Ove felne su bile u planetu i mislim da ih jos ima.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#66 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 April 2014 - 06:23 PM

Ovi tockovi obzirom na dubinu felne sigurno su aerodinamicni a verovatno i jaki plus imaju dosta zica. Ne znam koje su nable i koliko su laki ali mi se cini da su dobra varijanta za univerzalni tocak i za nekoga ko ima dosta kg. I cena deluje povoljno mada ne znam koliko kostaju delovi od kojih su sklopljeni.
E da. "Lose" su upleteni, ventil uvek ide izmedju 2 zice koje su paralelne a ne izmedju onih koje se suzavaju prema nabli.

http://www.cikloberz...w.php?id=146264

Vidiš kad se čovek razume, svaka čast...
ja na to nisam obraćao pažnju, a sad sam pogledao moje točkove, stvarno je ventil izmedju dve paralelne žice!!!
Jel to ima veze sa čvrstinom točka ili može felna da naprsne ako nije pravilno upleteno ili šta već....
  • 0

#67 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2014 - 06:44 PM

Ma samo je zgodnije za pumpanje, pogotovo kod dugačkih ventila. Piše to u knjigama o pletenju točkova :), kad hoćeš da sve bude po ps-u onda paziš na takve sitnice tipa ventil među paralelne žice, natpis na nabli da se poklapa s ventilom, tj da se može pročitati kroz rupu, nalepnica na felni da bude s desne strane, gumu kad montiraš takođe natpis da se poravna s ventilom i tako to... :)
Ja sam sebi ispleo za sada svega jedan zadnji točak i to jeftin pa sam sve tako lepo upikao ali prvo pogledao po netu gomulu text/video uputstava i pročitao tri knjige :D dakle mnogo više pripreme nego što je realno potrebno, u onom fazonu "vidiš s kakvim se predznanjem ide u kafanu" :mrgreen:
tako da razumem Paju što se brine oko kvaliteta pletenja obzirom na cenovni razred komponenti.
  • 0

#68 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 07:54 PM

Ti Rodi su sigurno preko 2kg, mislim da su ovi što sada ima bolji.
  • 0
Pozdrav

#69 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 08:39 PM

Kad već pričate o Rodi Airline...
Mislio sam to da preporučim, ali rekoh, juri se nešto skuplje. Ja sam ispleo jedan par, pošto sam imao par Duraace nabli sa 32 rupe koje su bile na nekim tabularima, pa sam uzeo te felne za nekih 45 evra i DT revolution žice, oko 50 evra sa niplama. Samo dno felne u koje idu niple je dvostruko i ojačano, pa su potrebne niple od 16 mm. Sve skupa sa poštarinom i pletenjem izašlo je oko 120 evra, bez nabli. Točkovi jesu dobri i jaki, ali da nisam imao nable, sigurno ih ne bi pleo, kad već mogu da se nađu i gotovi za te pare.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#70 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 09:35 PM

Samo je pitanje koje su nable na ovim tockovima, u oglasu ne pise. Pretpostavljam da nije neka visoka klasa...
  • 0
.

#71 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 10:27 PM

Ti tockovi imaju preko 2kg, potpisujem blanko. :lol: Sama felna je oko 640gr...Znaci, oseti se pod rukom da je teska. Drug je planirao da ih uzima kad je pleo tockove, ali sam ga odgovorio posto mi se nije dopalo kako su izbusene rupe za zice. Na par mesta tako nekako na ivicu felne i grubo proletelea burgija, da se coveku cini izletece zica za sve niplom na prvoj voznji.
  • 0

#72 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 20 April 2014 - 09:14 PM

Pa, aluminijumska felna, pa još duboka, to ne može da bude lagano. Ali, da je jako, to potpisujem. A što se tiče ispadanja niple, pogledaj presek felne.
Ali, poenta cele priče bila je da li se uopšte isplati plesti točkove?
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#73 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 20 April 2014 - 10:07 PM

Kod nas se ne isplati bilo šta što podrazumeva kupovinu novog u prodavnici. Nebitno da li je u pitanju jedan deo ili sve potrebno za pravljenje točkova. Tržište polovnih delova diktira cene koje obesmišljavaju navedeno.

Druga stvar je da sam ja davno prešao racionalnu crtu, kao i to da imam neku svoju viziju točkova kakve želim, a kakve teško nalazim na oglasima. Ukoliko se pojavi nešto što mi se sviđa naravno da ću kupiti polovno. Međutim, neću kupovati polovno po svaku cenu.
  • 0

#74 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 20 April 2014 - 10:37 PM

A ovako nesto:
http://www.cikloberz...w.php?id=149398
  • 0
.

#75 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 21 May 2015 - 07:30 AM

http://cikloberza/ma...ki#.VV2Jcrmqqko

Želeo bih da uzmem  točkove za drumaša sa industrijskim ležajevima.Potrebno mi je mišljenje iskusnijih bajkera koliko i kako može da se proceni stanje točkova koji se nude na CB,tipa" besprekorno stanje","vrlo malo korišćeno"... Evo npr ovi:


  • 0

#76 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 May 2015 - 08:04 AM

Konusi i kuglice su večni. Samo kad uzmeš kvalitetne. Sora i više klase. Nemoj juriti industriju po svaku cenu.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#77 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 21 May 2015 - 08:38 AM

Konusi i kuglice su večni. Samo kad uzmeš kvalitetne. Sora i više klase. Nemoj juriti industriju po svaku cenu.

Da li ima na CB neki koji su po tvom izboru.Da li uopšte razmišljati o polovnim?Za industrijske ležajeve mi kažu da su odlični,daju veću brzinu,npr(Mavic Axium race.Na zadnjem točku mi se čuje huk kada pustim bicikl da ide po inerciji,kada sam u brzini,bez pedaliranja.Reče mi majstor Aca da je u pitanju freewheel,on ga je podmazao,malo se manje čuje,ali i dalje se čuje.Tu izgleda pomoći nema,a pošto hoću da promenim točkove onda bi rešio i taj problem.Šta kažeš na ove moje dileme?


  • 0

#78 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 May 2015 - 09:32 AM

Da li ima na CB neki koji su po tvom izboru.Da li uopšte razmišljati o polovnim?Za industrijske ležajeve mi kažu da su odlični,daju veću brzinu,npr(Mavic Axium race.Na zadnjem točku mi se čuje huk kada pustim bicikl da ide po inerciji,kada sam u brzini,bez pedaliranja.Reče mi majstor Aca da je u pitanju freewheel,on ga je podmazao,malo se manje čuje,ali i dalje se čuje.Tu izgleda pomoći nema,a pošto hoću da promenim točkove onda bi rešio i taj problem.Šta kažeš na ove moje dileme?


Ležaj točka se okreće sporo (govorim o radijalnoj brzini samog ležaja). Moment sile je takav da je sam otpor u ležaju (čak i ako je ležaj loš, pa teško ide kad vrtiš rukom) praktično zanemarljiv. Uz to, ispravan dobar ležaj se vrti do sutra kad ga zavrtiš rukom. Ja imam Shimano 105 5600 nable i rade super. Samo jednom godišnje otvoriš, podmažeš, zameniš kuglice.

Nabli imaš u radnjama novih, Sora ili "bolji" su sasvim OK. A imaš i komplet točkova. Sad šta ti je bolje. Pletenje i centriranje računaš oko 1500 dinara. Kad sam biraš felnu, žbice i nablu, prednost je što biraš kvalitet koji hoćeš (koliko možeš da platiš).

Kad kupuješ polovne - onda je to što dobiješ. Već spakovano. Ako su stvarno u dobrom stanju šoljice nabli, konusi, ležajevi, ako su žbice dobre i felna, onda super. Zavisi kakve nađeš i kako se iscenjkaš.

Jedino što je sigurno da obični konusni ležajevi rade odlično, traju dugo i insistiranje na industrijskim je, po mom mišljenju neosnovano (barem ako je problem otpor, kvalitet i slično). Ako ima neki drugi razlog zbog kog je industrija bolja, stvarno sam radoznao da čujem, naučim nešto novo.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#79 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 21 May 2015 - 10:49 AM

Ležaj točka se okreće sporo (govorim o radijalnoj brzini samog ležaja). Moment sile je takav da je sam otpor u ležaju (čak i ako je ležaj loš, pa teško ide kad vrtiš rukom) praktično zanemarljiv. Uz to, ispravan dobar ležaj se vrti do sutra kad ga zavrtiš rukom. Ja imam Shimano 105 5600 nable i rade super. Samo jednom godišnje otvoriš, podmažeš, zameniš kuglice.

Nabli imaš u radnjama novih, Sora ili "bolji" su sasvim OK. A imaš i komplet točkova. Sad šta ti je bolje. Pletenje i centriranje računaš oko 1500 dinara. Kad sam biraš felnu, žbice i nablu, prednost je što biraš kvalitet koji hoćeš (koliko možeš da platiš).

Kad kupuješ polovne - onda je to što dobiješ. Već spakovano. Ako su stvarno u dobrom stanju šoljice nabli, konusi, ležajevi, ako su žbice dobre i felna, onda super. Zavisi kakve nađeš i kako se iscenjkaš.

Jedino što je sigurno da obični konusni ležajevi rade odlično, traju dugo i insistiranje na industrijskim je, po mom mišljenju neosnovano (barem ako je problem otpor, kvalitet i slično). Ako ima neki drugi razlog zbog kog je industrija bolja, stvarno sam radoznao da čujem, naučim nešto novo.

Odlično si mi to sve objasnio.Ja imam amatersko pitanje:da li bi ugradnjom novih nabli 105 rešio problem hujanja,ili treba i freewheel menjati.Promenom točkova sam mislio to sve da rešim??


  • 0

#80 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 May 2015 - 10:57 AM

Moram videti taj točak da skontam šta je. Može biti ležaj, može biti frewheel, a možda se čuje i nešto peto sa bajsa. Bio si kod majstora, koliko sam shvatio, šta on kaže?  Možda treba samo novi freewheel, možda samo ležaj, možda sve komplet.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika