Jump to content


Fotografije

Nov drumas


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
77 odgovora na ovu temu

#21 sin2384

sin2384
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 04 May 2013 - 08:09 AM

Prvi nikako drugi ne :)
Kolika je cena tip capriolo>?


Prvi oko 400e, drugi 250.
Ja se odlucih za polovnjaka, a posto planiram ici ponekad na Frusku Goru, ne znam da li bi mi ovako nesto pasovalo (2x8) http://www.cikloberz...w.php?id=104929?

Jel moze neki link o pogonima, prenosima, 52/39, compact, triple, sta sve to znaci, ili direct answer? :)
  • 0

#22 TheWizard

TheWizard
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBg

Postavljeno 05 May 2013 - 09:01 AM

Pozdrav ljudi,

Šta mislite o ovom bajku http://www.cikloberz...w.php?id=106070?
Ja ne znam nikog ko vozi Focusa, ima li neko iskustva sa tim? :)
  • 0

#23 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 05 May 2013 - 01:45 PM

Od protour timova AG2R vozi focus bajseve. Na forumu focusa vozi pavaobg i po meni su to extra ramovi . Sto se tice ostalih komponenti meni izgleda super.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#24 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 02:13 PM

Ram kao ram mislim da nema neke greške, a da ti bude jasnije kakav je bicikl u pitanju izguglaj negde nov rimerak i vidi koliko košta. S obzirom da je prošlogodišnji model sigurno ga i dalje ima u prodaji i to na popustu.
  • 0

#25 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 05 May 2013 - 02:54 PM

Evo:
m.bikeradar.com/gear/category/bikes/road/product/review-focus-variado-expert-triple-10-35772/
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#26 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 04:25 PM

To sto se neka marka vozi medju profesionalcima ne znaci da je kvalitetna nego da su pljunuli dobru lovu da budu sponzori. I Capriolo da plati debelo vozio bi ga neki tim na Turu :). Pricam uopsteno ne odnosi se konkretno na Focus.

Sto se samog bicikla tice... Aluminijumski ram, najgori Shimano tockovi, od Ultegra 6700 ima samo saltere i menjace, najgori FSA pogon i neke FSA kocnice (ne znam tacno koje). Jeste skoro nov i valjda u odlicnom stanju, o poreklu ne bih jer je star godinu dana :mrgreen: . Da za ove pare ima kompletnu Ultegru 6700 i neke normalne tockove za ove pare to bi bila mozda druga prica.
Ovako, kako jeste meni je to mnogo para a vi kako hocete ;).
  • 0
.

#27 TheWizard

TheWizard
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBg

Postavljeno 05 May 2013 - 05:02 PM

Hvala na odgovorima.

Meni se ne sviđa što je bajk malo teži, ja sam veoma lagan i više sam orijentisan ka usponima. Mada, kada sam uporedio cene novog bajka i ovog polovnog, nije sigurno best buy ali mogu reći da je cena pristojna. Valjda će biti iskočiti još nešto zanimljivo. :)
  • 0

#28 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 05 May 2013 - 05:15 PM

@off:
Moj covek voli uspone(nista ne moze da zameni onaj osecaj kada ulazes poslednji atom snage da pobedis uspon) stim da ni od sprintova ne zazirem.
E sad s obzirom da je Zare mnogo iskusniji od mene sto se drumskog biciklizma tice njegov savet je verovatno tacniji.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#29 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 07:12 PM

Nije sveto pismo ono sto ja kazem :mrgreen: :mrgreen: . Ali ako je covek lak onda bajs od 9 ili vise kg nije najsrecnije resenje posebno za brda. Ja bih trazio neki lagan ram po mogucstvu sa Ultegrom i nekim solidnim tockovima to ne bi preslo 8,2 kg. Ili stavis Ksyriume i skines jos 300 grama :).
  • 0
.

#30 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 05 May 2013 - 07:32 PM

Zare ako nije problem ja imam ovaj fsa pogon kao sto je na focusu tacnije isto je goshuu ali nije isti. kada dodje pred kraj mislio sam da ga menjam sa ultregom. Da li mi mozes reci razliku izmedju tog fsa i ulttrege ako ti nije problem
  • 0

#31 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 05 May 2013 - 08:09 PM

U kvalitetu(materijal,nacin proizvodnje) je razlika posto je ultegra vrhunska klasa iza ''dura-ejsa'' dok je ovaj goshuu kako je Zare rekao jedan od najnizih klasa fsa pogona. Nego kad se vec dotaknusmo pogona pogona kakv je truvativ elita pogon?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#32 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 05 May 2013 - 08:12 PM

Znam ja sta je ultegra a sta ovaj fsa. Ali neki konkretan primer zasto uzeti ultegru umesto ovog fsa. Da li ce mozda bolje raditi posto mi je i onako na bajsu sve ultegra sem zadjeg menjaca goji je dura ace?
  • 0

#33 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 08:15 PM

Nije poenta da li će da radi bolje ili lošije, sve će to raditi dobro, već u tome koliko to košta.
Dakle, poenta je naći što povoljnije, a što bolje.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#34 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 05 May 2013 - 08:16 PM

Upravo zato i pitam. Meni ovaj fsa radi posao. Jbg nisam vozio ultegru da kazem razliku.
E sada da li se isplati da se da 200plus evra za ultegru ili kupiti ovaj fsa od ne znam ni ja koliko verovatno oko 100plus evra. Da li je razlika toliko osetna u prilicno osetnoj raslicu u ceni :)
  • 0

#35 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 05 May 2013 - 08:20 PM

Evo nasao sam
http://www.amazon.co... ... m_sbs_sg_1
da li vredi razlika u parama za ovaj na primer
http://www.amazon.co... ... m_sbs_sg_2

Ja se stvarno izvinjavam sto je malo off ali kada smo se vec dotakli da ne otvaran novu temu za dz
  • 0

#36 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 05 May 2013 - 08:41 PM

Realno neku sustinsku razliku ne znamo dok se ne javi neko ko je koristio oba pa je video kod ovoga je to tako,tako i tako dok je kod drugo onako,onako i onako. :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#37 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 08:48 PM

Za normalnog rekreativnog vozača, sasvim je nebitna razlika između ovakva dva pogona, pošto oba pripadaju istoj generaciji, s tim što je Ultegra u nekoj višoj klasi, što je u praktičnom smislu nebitno, osim ličnog afiniteta ili opcije kad prodaješ, pa zacepiš višu cenu, ako je stvar već skuplja.
Ono što je Zare hteo da kaže je da je potrebno imati neku realnu procenu, koliko stvar zaista vredi u odnosu na realnu tržišnu ponudu.
A generalno gledano, ako se uporede ponude sa, recimo, nemačkog e-baya i naše berze, gledano u kontekstu drumaša, cene su kod nas ipak više, što je paradoksalno po više osnova, da sad ne razvijamo stvar u sitna crevca.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#38 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 09:08 PM

Evo nekog praktičnog saveta:
- bicikl prvo pogledati kao celinu u smislu starosti i korišćenja i utvrditi stepen kvaliteta stanja (novo-nekorišćeno, novo malo korišćeno, novo-korišćeno, novo-mnogo korišćeno, recimo takmičarski bajk korišćen jednu godinu skoro sigurno je daleko istrošeniji nego neki više godina normalno korišćeni ...itd), zatim kompoziciju bajka, tj, da li je oprema kataloška ili pakovano iz više delova, pa i ako je kataloška, nije isto da li je recimo, cela Ultegra, 105, Force, Rival ili već nešto skuplje ili jeftinije ili su u skopu garniture šamaraljke-menjači iz jedne serije (što ide skoro po pravilu) i dopunjeno nekim drugim komponentama.
- Kad se sve to dobro izanalizira, ide procena cene.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#39 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 09:26 PM

Želje vs. Potrebe :mrgreen: .
Na Ultegri ćeš biti malo brži, jer ne treba zaboraviti placebo efekat :mrgreen: .
Gossamer često pakuju umesto Ultegre da smanje cenu, pogotovo BB30 verziju na BB30 ramove. FSA Vero je najlošiji FSA pogon (četvrtka), oko 3 puta jeftiniji od Gossamer-a. Moj Vero polovni ima godinu ipo kod mene, teška (zlo)upotreba po kiši i pesku, i ne fali mu ništa. Doduše, na dosta mesta sam po forumima nailazio na komentare kako ne postoji dobar FSA pogon, pogotovo ležajevi pogona.
Po mom amaterskom mišljenju Ultegra pogon je daleko u zoni gde za sve više para dobijaš sve manju prednost.
  • 0
Pozdrav

#40 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 11:09 PM

Pa da, FSA je odavno stalna dopuna za Shimano grupe, ređe za ostale.
Nego, da se vratim na moj prethodni post u smislu formiranja cene bicikla. Opet, napominjem da se radi o drumašima, mada se slična analiza može raditi i za svaki drugi bicikl.
Dakle, u formiranju cene koju ćete VI platiti za bicikl (ne ono što prodavac traži i želi), polazi se od ideje: a za šta mi treba ovaj bajk? Ako je za mene, tj. ličnu upotrebu, da li mi treba odmah ili mi to i nije toliko bitno? Najnezgodnije je ako mi treba odmah, pošto bih nešto vozio, a nemam šta. Tada po (Marfijevom) pravilu je praktično u domenu teorije da nađem ono što mi treba, a da se uklapa u sve parametre koje sam postavio. To je ona situacija kad neko traži pomoć, a ostali mu savetuju: sačekaj malo (pošto evidentno u ponudi nema nešto što bi neko preporučio drugom, a da ne ispadne budala ili bezobrazan). Znači, generalno sa kupovinom bicikla za ličnu upotrebu ne treba (previše) žuriti, pošto takve greške često završavaju velikim razočarenjem. Bolje je skupljati svaki eurić i skupljati znanje, pa nastupiti. Dalje, bajk se može kupovati radi dalje (pre)prodaje, bilo ceo ili u delovima, a to već ne bih komentarisao.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika