Jump to content


Fotografije

KURIRSKE SLUZBE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
248 odgovora na ovu temu

#1 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 31 March 2013 - 11:39 PM

Fa bih pohvalio BEX Kurirsku sluzbu koja po mom misljenju , u gradu Zajecaru , najbolje radi . Pre bex-a sam koristio AKS i meni se nisu pokazali kao "user friendly" , nebih o tome kako su me zavrnuli za neki novac , vec sam ljut na njih sto im telefon za reklamacije ne radi kad ih ja pozovem .I cuo sam od mnogo ljudi da su im ostecene posiljke .Isto tako bih pohvalio post express iliti postu srbije uz napomenu da ne rade sa evrima .Ostali su ok (daily...), mada nisam slao preko njih , vec samo primio par paketa . Iznesite svoje misljemje tako da ne vredjate druge .
  • 3

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 01 April 2013 - 01:38 AM

Ja koristim bex i dailly....Vrlo fin odnos prema mušterijama...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 01 April 2013 - 06:34 AM

Sa BEX-om jako zadovoljan.
  • 0

#4 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 01 April 2013 - 07:19 AM

BEX-om i AKS-om nisam zadovoljan, jedino sam sa njima imao problema. Sveta mi je BEX-om poslao vilu u ponedeljak, oni su je umesto u Niš odneli u Kačarevo, pa su vratili u BG, pa su ponovo doneli u Niš posle 4 dana, tako da je vila stigla tek u petak, uz to sam dobio izubijan paket i platio duplu poštarinu iako je njihova greška. AKS je kasnio par puta sa isporukom, jednom kad sam ih zvao nisu došli, nekulturni i totalno neljubazni kuriri. Post Express je skroz ok, nikad ne kasne, paketi stižu čitavi a i cene su im čini mi se najniže i novac mi preko njih najbrže stiže. Daily je isto odličan, o njima sve najbolje.
  • 0
.

#5 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 01 April 2013 - 07:42 AM

AKS = katastrofa...
Neljubazni balvani, spori, posiljka mi je u par navrata odlazila na dve-tri pogresne adrese pre nego sto sam je konacno dobio polu-unakazenu, a reklamacije ne postoje, tj postoje ali ne sluze nicemu.
Aks je izbegavanje
  • 1

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#6 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 01 April 2013 - 09:05 AM

U Sapcu su mi svi slicni, ali najradije koristim Aks (jer imam ok odnos sa kurirom za moj kraj). Post Express kuriri nikad ne nazovu na mobilni pre dostave, sto mrzim. Aks se ceka koji dan duze na isplatu novca. Bex je ok, ali sam ih slabo koristio
  • 0

#7 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 April 2013 - 11:06 AM

Svi su losi i totalna je lutrija tj kako se kome zalomi. Pun je net zalbi na sve, pogotovo aks/bex.
Licno, sto se slanja tice, najmanje problema imam sa post expressom, sto se dostave tice su uzas jer jelte cim je paket veci od koverte postar ga ne donosi na kucnu adresu, iako moze u dzep da stane, ali ajd. Sa AKSom sam imao jednom situaciju da mi je isplata nekog paketa kasnila, ali su isplatili na kraju. Bex je zasad ok, samo su kuriri za moj kraj uvek u nekom haosu od guzve i sve bacaju po kombiju, nervozni itd... Ali su mi paketi zasad stizali citavi.
  • 0

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 April 2013 - 06:30 PM

Kako mislis ako je paket veci od koverte, kurir Post Express-a ti n donosi na adresu? Prvi put cujem ovo. :roll: Skokni do lokalne poste i objasni im problem. Realno, sa PE ljudi imaju najmanje problem. Jedino se bune sto ih ne zovu na fon (ali paket kod njih lezi 5 dana, ne vraca se odma kao ko drugih). I sto za vrednije stvari usluga dodje malo skuplja, jer se obracunava procenat na vrednost robe. Tako da su ostale sluzbe povoljnije ako npr saljes bajs. Ali ako se nesto desi takvoj robi, pozdravi se sa odstetom. :)
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 April 2013 - 06:42 PM

Nas je PostExpress uništio jesenas... trebalo je da Srđoniju vratimo pozajmljeni paktreger; kokoška na šalteru pogrešno upiše kućni broj (što se našom greškom ne vidi na vreme), retard kurir ne okrene dati broj telefona da razjasni zašto je primalac nepoznat na adresi i vrati paket. Ja im se u drugom krugu naopštim s kevom, pare neće da vrate, oće opet da pošalju, kokoška bar 10x pogrešno upisuje brojeve... ok, pogodimo adresu, važi, 'ajde. E, 450 dinara. Molim? 450 dinara. Vaša greška da me košta 900 dinara? Dajte paket nazad, ovu ste ovcu ošišali poslednji put. Izađem i iznesem vrata pošte sa sobom.
Time završim s PE-om za sva vremena.

AKS mi je jednom nosio paket 2 meseca. Pizdeo sam službi za reklamacije, ništa, ne jave se, posle 2 nedelje mi ortak javi da je stigao paket, poštarina veća od vrednosti.

Tako da lutrija brate... meni najbolje radi majstor, gepek autobusa i 150 dindži časti...
  • 3

#10 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 April 2013 - 07:03 PM

PE uvek nosi na adresu, zovu na telefon samo kada adresu ne mogu da nadju i iskljucivo samo tada!

Kada predajes posiljku PE duzan si da proveris sve podatke i tek tada potpises. Ujedno tvoj potpis je potvrda da je sve u redu.

Jedini PE i City osiguravaju posiljke do 100000 din i garantuju otkupnu vrednost.

Sve ostale sluzbe su na "brate", "druze" itd...jeftinije su kod otkupa i rada sa gotovinom ali ta lova nekada putuje i po 10 dana do tebe i moras da juris kurira za pare.

Jedino PE nudi uplatu otkupa na tekuci racun i imaju najozbiljniji call centar, mislim i da jedini (mozda city) ima pracenje posiljke.
  • 1

#11 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 April 2013 - 07:04 PM

@stolegrom
Poslednji problem koji sam imao je bio isto sa paktregerom. Ostavio je ceduljicu postar i otisao. Ja odem u postu da reklamiram, salterusa kaze verovatno niste bili kuci. Naravno, celo pre podne iako ja nisam bio kuci, keva i cale su bili, nemoguce da je zvonio a da ga oni nisu culi, plus mi je sanduce na kapiji tako da 100% nije ni ulazio da zvoni. Nije da sam negde u 3 lepe, posta mi je na 500m od kuce, znaci ne bi trebalo da mu bude problem da isporuci paket. Pre toga je neke sitnije pakete isporucio, ali su svi bili manji od paktregera. Pritom paktreger nije bio ni tezak, 1kg mozda.
Pre toga sam jos jednom imao problem (tj cale), narucio neke jastuke i kutija je bila onako, mozda 40x30x20, naravno isto su ostavili ceduljicu pa smo morali da idemo u postu. Secam se slucaja jer sam ja cekao u redu :)

Bex i aks mi makar sve isporuce na adresu. Budu malo blatnjavi i istumbani paketi, ali jbg sa time se unapred pomirim i kazem onom ko salje da dobro spakuje.

A generalno, vredne stvari nikad nisam niti cu uzimati slanjem preko kurira. Sednem u auto ili na bus, ako vec dajem 200+ evra na nesto, najbolje licno da ga pogledam/preuzmem.
  • 1

#12 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 April 2013 - 07:27 PM

... ali najradije koristim Aks (jer imam ok odnos sa kurirom za moj kraj)... Aks se ceka koji dan duze na isplatu novca...

+1 a evo i zašto: kao neko ko prodaje bajkove i ostalu "biciklo galanteriju" zgodno mi je što u NS postoji sabirni centar, pa mogu u toku radnog dana da odnesem bajk ili paket do 17h , bez da zakazujem i čekam kurira...
I po novac odem sam, par dana nakon isporuke paketa i zasad (nešto duže od godine dana) sam zadovoljan kako sve funkcioniše...
Da bih izbegao da se bajk/paket ošteti dobro ga upakujem, a od lutanja po zvezdanom nebu kurirskih službi može da spase dodatna etiketa/adresa koju čitko ispišem i zalepim na vidnom mestu, znači ne oslanjam se na njihovu otpremnicu (često ispisanu rukopisom koji ni apotekarka ne može da rasčita...) i naravno svaki put proverim da li je momak na prijemnom šalteru dobro ispisao adresu primaoca...
  • 0

#13 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 02 April 2013 - 11:10 PM

Hvala svim dobrim ljudima sto su se ukljucili u ovu temu koju sam otvorio nebih li pohvalio sluzbu sa kojom svakog dana saradjujem . cak se i castimo kafom i koka-kolom . avaj - do danas sam ih hvalio a danas cu otvoreno da ih kritikujem . naime , poslao mi je covek mtb-ram i to na moj nagovor upravo BEX-om i lepo kurir meni doneo u radionicu , dobio sokic i trazi lepo on meni 320eura i 890 din . Ajde za evre to je i bila cena rama (pozdrav za lazarevac!) , ali 890din za ram + malo kartona i izolacije i 100km lepljive trake . Ja se lepo pobunim i stavim na vagu - ono 3,5 kg a ne 10kg kao sto je kurir rekao ! Na moje insistiranje je "kao" pozvao centralu i oni su mu u delicu sekunde odobrili da mi skine na 400din .I ja lepo pocastim coveka 100din . Kasnije u toku dana dodje moj drug sale i kaze mi da je taj isti bex od njegovog oca (sale bio na poslu) trazio 200din za USLUGU i 100eu za posiljku iako je posiljalac platio postarinu (pozdrav za tomu - majstora iz bg) . Kada je ovaj rekao da mu je sin ostavio samo 100eu , kurir se predomislio i rekao da je u redu , kao , njegova greska .! A JA JOS CASTIO LOPUZU 100DIN !!! to je princip - " A P P " - AkoProdjeProdje . Zato uvek treba javiti primaocu paketa kolika je usluga !!! a razmisljanje doticnog je : ako budala ima 320 eu za nekakav paket nece taj praviti problem za 300-400din !!! i tako od desetak ljudi dnevno - pa ti vidi . napominjem ovo jer mi je cesto zarada na prodatom delu manja od njihove usluge . pozdrav svima na ovoj temi i pisite svoja iskustva kako bi drugi ucili na vasim(nasim) greskama .HVALA
  • 1

#14 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 03 April 2013 - 02:52 PM

djs_cale to ne bih karakterisao kao lopovluk citavog Bex-a, vec samo pojedinaca koji bi sugurno dobili otkaz kada bi bili prijavljeni sefu (menadzeru ili kome vec)
  • 0

#15 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2013 - 03:17 PM

Godinama saradjujem sa bandom zvana kurirska sluzba i situacija je kako se kome zalomi. Posto se meni dosta cesto upadale koske i islo po mojoj grbaci sakupio sam okolnosti zbog kojih dolazi do problema narocito u beogradu.

Plata kurira je mala i neredovna, a pritisak sa strane veliki narocito od pravnih lica i stalnih klijenata koji imaju nezvanicnu prednost. Poslodavci ih tretiraju kao potrosna roba i veoma su retki oni koji sastave vise od sest meseci rada. Guzva u saobracaju, otezano kretanje i mali broj parking mesta u centru grada su uglavnom razlozi da kuriri izbegavaju dolazak. Kad se smiluju da dodju pozovu telefonom i uglavnom kazu "snesite paket dole".

Kurir nema tacno vreme dolaska nego se najavi neposredno pre toga, a to je uglavnom pre podne pod uslovom da zovem na pocetku radnog vremena. Besposlicari mogu da sede kuci i cekaju, a zaposleni u tom slucaju moraju da nose paket i licno predaju bez obzira sto placaju uslugu od vrata do vrata. O povratku novca nazad.... to je prica za sebe. Najbolje i najbrze do novca je ako se na adresnici napise u rubriku napomena dolazim licno po pare! Izuzetak ovoga su korisnici koji stanuju u blizini trznih centara gde kuriri svracaju vise puta dnevno pa "slucajno" mozete brzo poslati posiljku ili dobiti vas novac nazad. Nezvanicno ako dajete baksis imacete lepsa iskustva sa kuririma. :D

Zbog svega toga radim iskljucivo sa postekspresom jer najbrze dolazi do realizacije sto je veoma bitno za kupca i prodavca. Predam paket u bilo kojoj posti, a ako imam vremena zovem kurira po posiljku. Sutradan do 12h posiljka je uglavnom urucena. Ako kojim slucajem primalac nije kuci dobija izvestaj o prispecu posiljke koju moze podici u lokalnoj posti u roku od 5 radnih dana kad god hoce.
Kod ostalih sluzbi da podignem posiljku moram se organizovati prema kuriru, a najcesce se zvrsi mojim odlaskom kod njih. Kad postekspres uruci posiljku, sutradan lokalni postar donosi pare na vrata. Ako nisam kuci ostavi izvestaj, pa novac podignem u lokalnoj posti kad stignem.
  • 0

#16 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 03 April 2013 - 05:26 PM

Tako je Hari, svaka ti je na mestu.
I moj glas takodje ide samo za Post Expres. Da dodam jos jednu povoljnost sto se njih tice.
Naime, za razliku od ostalih nazovi sluzbi , kod Post Expresa nije moguce nikakvo otvaranje paketa i sl. dok se ne plati otkupnina.
Evo kakav sam ja slucaj sa Aksom imao pre par godina.
Posaljem neke bici delove za Novi Sad. Delovi su bili na oglasima, sa slikama i detaljnim objasnjenjima i kupac je sve to znao, video i dogovorili smo kupovinu.
Ja posaljem preko Aksa popodne, sutra prepodne me zove covek i kaze kako je stigao paket, da je on paket otvorio ( kurir mu je to omogucio) ali mu se ne svidjaju delovi jer imaju ogrebotine i da on to nece da uzme.
Korektan covek, kaze platice postarinu i za mene. I meni se lepo paket vrati, ne bude problema.
Sad, mene sledece zanima. S kojim pravom kurir moze da dozvoli kupcu da tako otvara paket, pretura po delovima i sl... I sta ako kojim slucajem kada otvori paket uzme nesto a resto vrati prodavcu...
Kada se vrati paket kako ce prodavac da dokaze Aksu da je paket otvaran, da nesto fali...
To su peripetije, i covek moze da si stvori glavobolju nepotrebno.
Zato lepo preko Post Expresa i nena takvih problema. Ko nece ne mora, ko se plasi da kupi na nevidjano, molim lepo, svakom sam ponudio da lepo dodje licno pa da pogleda i preuzme robu ali se ljudi zale kako im je skup put...
Problem kod nas Srba sto hoce da za relativno malo novca kupe polovnu stvar od koje ocekuju da bude kao nova a da ima upola nizu cenu.
E pa to nece da moze, ko hoce lepo ode u prodavnicu, kupi nov deo, dobije racun, garanciju i sve sto ide uz to..
Evo prostog primera sto se tice kupovine automobila. Pricao mi je burazer jer je stalno na putu i zna mnogo ljudi.
Iz uvoza ovi automobili sto dolaze su 90 posto udarani ili im nesto fali. Nasi ih kupe za relativno male novce, odmah posle carine odlaze na auto otpade tj. garaze gde ima na pr. 10 takvih koji su u delovima...
Sve to se pakuje, budzi, vari, licka i dovodi u stanje za prodaju. Naravno,posto je sada vecina auta se elektronikom, sve greske se brisu ( ima softver koji ih blokira da se ne pale neko vreme posle brisanja) i onda takav auto ide u prodaju...
Naravno, prodavac prica bajke kako je to sve cakum pakum, naravno njegova zarada je uvek dupla. Ako ga auto sa svim troskovima kosta 2000 eura, on trazi 4300 e pa ti kao skine 300 eura i za 4000eura ti ga proda...
I sada kupac misli. Super sam prosao, covek mi je skinuo 300 e a on je u stvari zaradio celih 2000 eura....
I onda auto krene da pali greske, da pokazuje jedno po jedno i krece rupa bez dna za trosenje novca i velike glavobolje za vlasnika...
Tako isto i ovi prodavci iz Beograda sto imaju po 10 i vise skupih bicikala za prodaju....Na svaki bike imaju duplu zaradu i onda ti skine 50 eura a ti mislis super sam prosao...Tako to ide...
Poenta price je da je sve polovno, auto ,bicikl, motor lutrija kada se kupi...
Novo je novo, koliko para, toliko i muzika svira.pozz
  • 1
Passo di Gavia

#17 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 03 April 2013 - 05:47 PM

+1 za PostExpress, ja samo sa njima poslujem..
i +1 za durangov post iznad.
  • 0

#18 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 03 April 2013 - 05:53 PM

i +1 za durangov post iznad.


cija skoro polovina nema skoro nikakve veze sa temom :mrgreen:
  • 0

#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 03 April 2013 - 06:10 PM

...kod Post Expresa nije moguce nikakvo otvaranje paketa i sl. dok se ne plati otkupnina...


koliko znam to ne bi trebalo (smelo) da se desava (dozvoljava) ni kod jednog kurira!

Pristiglu posiljku "pouzecem" (ceo dalji tekst se odnosi na pouzece) kupac moze da primi ili da odbije prijem. Nema sredine.

Ako je kupcu nesto sumnjivo (paket udaren/ostecen spolja) kupac moze da odbije da primi posiljku.

Ako zeli da primi posiljku, bilo ispravnu ili ostecenu, kupac je duzan da je plati, a ako je ostecena i da zadrzi kurira, da preuzetu posiljku otvori u prisustvu kurira i ukaze na ostecenje koje je nastalo transportom. Kurir je duzan da takvu reklamaciju prosledi svojim nadredjenima na dalju obradu.

Za preuzet paket koji nije reklamiran na ovaj nacin kurir ne prihvata reklamaciju usluge.
Sve nesporazume oko sadrzine preuzete posiljke kupac dogovara sa prodavcem.

Stoga je "zgodnije" kada kupac plati avansno i nema motiva da ne primi posiljku, vec eventualnu reklamaciju na uslugu obavlja u prisustvu kurira koji moze da bude i svedok za eventualnu neodgovarajucu sadrzinu.
  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 April 2013 - 06:50 PM

Ta "nema otvaranja dok ne platiš" politika je i dovela do toga da je onaj momak dobio cepanicu umesto laptopa.

Vi koji prodajete cvikate da će nadrikupac da vas smara za ogrebotinu koja je predugačka, preduboka, na pogrešnoj strani, pod pogrešnim uglom... Ja koji kupujem neću da opet dobijem deo onoga što sam naručio i pristao da platim - ili da dobijem nešto drugo.

Najbolje je kad su s obe strane normalni ljudi, ali 'ajde sad.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika