Jump to content


Fotografije

Koji bicikl za devojku do 30 000 din????


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
82 odgovora na ovu temu

#41 jelena84

jelena84
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 07 April 2013 - 07:26 PM

Otkud znam, čitala sam da hidralika mora da se održava. U svakom slučaju mi ne treba, v-brake mi sasvim odgovara.
  • 0

#42 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2013 - 08:42 PM

O kakvom odrzavanju pricas?.

A ti sad ode u drugu krajnost, ispade još da nema održavanja :), namestiš jednom i uživaš... Lepo bi bilo da je tako (pre se v-brake uklapa u taj opis nego hidraulika). Pri tom mnogo su skuplji delovi, servis i eventualne intervencije. V-brake olabaviš paknu, stisneš ručku i zategneš imbus - gotovo. I problema ne može, nema gde da ih bude, a sa hidraulikom da se ne lažemo, prepun je forum svaki čas neko ima problem s vazduhom u sistemu, pušta negde ulje, dolivanje, masni rotori, krivi rotori, češanje, grebanje, škripanje... nije to za svakoga.
  • 0

#43 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 07 April 2013 - 08:56 PM

Hehehehehhee Pa nije to bas tako. Odrzavanje hidraulike se svodi na zamjenu pakni po potrebi i promjenu ulja mozda u dvije godine. Ovo sto ti pricas su kvarovi ali toga imas i na v brake. Potrose se puno brze, ne koce dobro u vodi i blatu, skripe isto tako kriva feluga pa cese slabija moc kocenja istegne se sajla promjena sajle itd. Nije bas ni v brake set and forget. Sve ima svoje. U principu isto posla. Pustanje ulja ili ulazak vazduha je kvar koji nije tako cest samo sto upada u oci kad se ljudi zale na forumu ali nemoj zaboraviti da na jednog koji se zali ima 20 ili 30 koji se ne zale i nema ih na forumu.
  • 0

#44 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 08 April 2013 - 02:08 AM

Sad sam nešto baš gledao na totalbike-u...

Definitivno V-brake, čitala sam da ta hidraulika treba dosta da se održava. Otpao je onaj polovan Monitor tako da ostaje nov Monitor FS ili običan pa da kupim neku vilu sa amortizerom ako je to uopšte pametno i ako je moguće.


Mislim da bi ipak to bilo najpametnije, uzeti lepo nov u Capriolu i posle ako se nešto ne daj bože desi imaćeš kome da skačeš po glavi realno. :D Šalim se, ali bilo kako bilo ipak treba i to imati u vidu kao slika na zidu. lol Svakako ćeš imati račun i garanciju, a i pretpostavljam pravo na možda jedan/dva servisa za dž, što nikako ne treba da uključuje samo pumpanje guma... to odma idi i kupi najjeftiniju pumpu, za auto ventil koliko sam uspeo da vidim na slikama, da imaš za bajs kod kuće. Jer svi ovde znamo da se i pumpanje gume u nekim slučajevima može računati kao neki "rad". Moji savet ti je da uzmeš bez amorta, tj običan Monitor. Onaj belo-crveni ram izgleda možda najlepše, neće se videti prašina i tako to. lol Doduše ako imaju veličine za tebe. Tebi treba max 18" a i manje verovatno. Ali nešto nisam siguran da oni imaju manje od 18... :/ To ćeš znati tako što ćeš videti da piše 18" negde na sredini na vertikalnoj cevi od sedišta do pogona dole, možda bude neka nalepnica, u slučaju da ne znaš gde je to... Znači bez prednjeg amorta, a sudeći po ramu, moći će posle da se zameni vila i stavi neka sa amortizerom. Taman za tu razliku kupiš neku opremu, rukavice, naočare, (najpametnije :!: ) kacigu.

U slučaju da se predomisliš i nećeš novi... reci pa da predlažemo neke polovnjake, realno. :mrgreen:
  • 0

#45 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2013 - 09:20 AM

Ovo sto ti pricas su kvarovi ali toga imas i na v brake.


O tome ti on i prica :) In vivo nisam sreo zivog coveka da nikakav problem oko hidraulike nikad nije imao, naprosto to normalno ide sa vremenom i neizbezno je. Onda stavis na jedan tas resavanje problema kod v-brake a na drugi resavanje problema kod hidraulike i vidis gde pretegne.
  • 0
Postavljena slika

#46 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 08 April 2013 - 10:56 AM

Ali ne uzimas u obzir ulozeno dobijeno. Dobar v brake takodje nije jeftin. Vozim godinu dana hidrauliku. Prvo jucy 3 pa onda xt i sad novi xt i nikakvih problema kao i moji prijatelji koji svi voze hidrauliku i niko nikakvih problema nema. Sa v brake nisam imao problema ali nisam imao ni kocenje kakvim bih bio zadovoljan. Ko vozi samo cestu v brake dovoljan ali ko ce kupovati vrhunski v brake treba razmisliti o pristojnoj hidraulici. Moje misljenje ;)
Naravno ako mu bajk omogucava hidrauliku.
  • 0

#47 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2013 - 11:27 AM

Ali ne uzimas u obzir ulozeno dobijeno.

Pa bas suprotno :) Pod uslovom da ne vozis po blatu i u veoma vlaznim uslovima v-brake je definitivno best buy. U ovim pobrojanim slucajevima on nije narocito sretno resenje.

V-brake koji radi odlicno ne mora biti u nekakvoj skupoj high end klasi, vec i obican deore koci kao ubica ako je podesen kako valja i na sebi ima kvalitetne pakne, sajle i buzire.

Hidraulika kao ni bilo kakav drugi tehnicki sklop pristupacan obicnm ljudima ne radi po principu montiraj i zaboravi. Pitanje je znanja i iskustva u nalazenju felera, a dobar deo ciklo populacije tome i nije najvicniji.

Sem toga ti problemi se ne javljaju nakon par meseci, potrebno je vreme da se manifestuju, a to u nasoj sredini nije narocit problem jer vecina vozi polovne i raubovane komponente koje potom niti odrzava niti je svesna potrebe o odrzavanju. To obicno dodje po principu kad se raspadne reagujes, a sve sto se nije raspalo radi kako treba ...
  • 0
Postavljena slika

#48 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 April 2013 - 12:50 PM

Ali ne uzimas u obzir ulozeno dobijeno. Dobar v brake takodje nije jeftin. Vozim godinu dana hidrauliku. Prvo jucy 3 pa onda xt i sad novi xt i nikakvih problema kao i moji prijatelji koji svi voze hidrauliku i niko nikakvih problema nema. Sa v brake nisam imao problema ali nisam imao ni kocenje kakvim bih bio zadovoljan. Ko vozi samo cestu v brake dovoljan ali ko ce kupovati vrhunski v brake treba razmisliti o pristojnoj hidraulici. Moje misljenje ;)
Naravno ako mu bajk omogucava hidrauliku.



Dobar v-brake je 25 evra I top stanju....Dobra hidraulika je 80-100 evra.....Napomena,juicy3 i entry level shimano ne spadaju u kocnice....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#49 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 08 April 2013 - 03:34 PM

Znam da ne spadaju ;) Avid je letio tako brzo sa bajka da nije znao sta ga je snaslo ;) I umjesto njega xt se smjestio i poslije toga je dosao novi bajk i novi xt ;)
Sto se tice v brake ja sam imao avid sd7 sto bas i ne mozes nazvati entry level kocnicama i to me nije zadovoljavalo .
  • 0

#50 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2013 - 03:55 PM

Sto se tice v brake ja sam imao avid sd7 sto bas i ne mozes nazvati entry level kocnicama i to me nije zadovoljavalo .

To nije problem. Ako vozis po blatu i slozenim meteo uslovima nije ni cudo. Medjutim ako ne vozis po sredinama koje zamascuju kocione povrsine onda ili imas sky high standarde ili si imao falinku u kocionom sistemu.
  • 0
Postavljena slika

#51 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 08 April 2013 - 03:59 PM

Ni jedno ni drugo. Nove ashima pakne tro komponetne i nove sd 7 sve po ps medjutim imao sam zelju za mtb vouznjom i 100 kg i to jednostavno nije ulijevalo sigurnost u kriticnim momentima.
  • 0

#52 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2013 - 05:28 PM

Sajle, buziri, poluge, zamascenost/glatkost kocionih povrsina ?
  • 0
Postavljena slika

#53 jelena84

jelena84
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 06:17 PM

Sutra idem da kupim ako nema da narucim Monitor. Jos uvek imam dilemu da li da uzmem sa amortizerom ili bez. Ako uzimam bez amortizera koju vilu sa amortizerom mi predlažete da kupim? Ima li neka od 2500- 3500 hiljade a da je bolja od one koja se fabrički ugradjuje? Ili da se ne zezam s tim uopste, kupim Monitor FS sa amortizerom i vozim :)
  • 0

#54 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2013 - 07:20 PM

Uzmi bez, pa ako ti bas zafali imas pristojne polovne za ~50e ... (isti takvi novi su reda 100e+)
  • 0
Postavljena slika

#55 jelena84

jelena84
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 04:47 PM

Krenuh da kupim Monitor ali ga nije bilo u radnji, medjutim snizena je cena Polar-a. Polar Forester je 24. 900 din ali bih onda morala da uzmem zenski jer je najmanji muški je 20'' a to mislim da je veliko za moju visinu. Kod Forestera bi mi znacilo to sto je točak 28. Druga opcija je Polar Mirage Comp po ceni od 24000, cini mi se da ima bolju opremu od Forestera i da je to dobra cena za taj model. Šta činiti? :)
  • 0

#56 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14634 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 05:25 PM

Postavljena slika
za: ima "nogicu", amortizer ispod sedista, i podesavajucu "lulu" na volanu.
  • 0

#57 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 05:27 PM

Ja imam Kapriolo od 14 000 dinara, divljam s njim po šumi i brdima, vozim po blatu, snegu, kiši, travi, zemlji, a i po asfaltu, nekad 40-50 km tura, bilo je i duplo više. I dalje ide, treba da se zameni lanac, a to sve čeka u jednom trenutku.
Tako da bajk koji je 10 000 skuplji će služiti tebe po asfaltu odlično godinama. Koji ti se svidja, uzmi. Nemoj samo roze boje :D
  • 0

#58 jelena84

jelena84
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 07:12 PM

Mirage Comp ne postoji u manjoj veličini od 20'' isto tako ni muški Forester, tako da otpadaju. Izgleda da će biti ženski Forester od 47cm ili ću da se vratim Monitoru od 18'', u svakom slučaju moram da odlučim do subote.
  • 0

#59 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 10 April 2013 - 07:45 PM

Definitivno Monitor Man... i to (doduše ako ti se ta varijanta uopšte i sviđa) belo crveni, imaju samo sliku rama...

http://www.totalbike...t/monitor-man-0

Taj lady trekking ram 28" i da sam žensko ne bih vozio. Forester mi tako deluje kao da je stvoren za bakaluk. lol

Edit: sad gledam na sajtu, "Mirage Comp ne postoji u manjoj veličini od 20"" a lepo na sajtu piše da postoji i da ga ima na stanju

POLAR MIRAGE COMP
veličina rama: M (44cm)
itd itd...


Po mom iskustvu može biti dve stvari, jedno je da slučajno nisi dobro proverila ili što je takođe realno da na tarabi piše, a ostalo znate.

A realno Monitor Man ima lepši ram.
  • 0

#60 skora_elakolije

skora_elakolije
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 10:44 PM

Polar mirage comp :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika