Jump to content


Fotografije

Koji bicikl za devojku do 30 000 din????


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
82 odgovora na ovu temu

#1 jelena84

jelena84
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 March 2013 - 10:01 PM

Pozdrav svima,
Duže vremena čitam forum i polako počinjem da povezujem šta je šta pošto sam totalni laik iako celog života vozim. Vozim dnevno izmedju 20-30km 90% po ravnom asfaltu. Visoka sam 168 cm. Interesuju me isključivo nove bicikle. Nemam ništa protiv polovnih i znam da mogu da kupim neki mnogo bolji polovni za isti novac, ali moram da kupim nešto u narednih nedelju dana tako da nemam vremena da čekam na oglasu bicikl koji mi odgovara niti da idem po Srbiji da gledam. Plus i totalno nemam pojma sta da gledam jer se slabo razumem. Malo sam gledala po netu i po radnjama i ono što mi se najviše svidja su Capriolo Monitor - Monitor FS od 18'' i Polar Forester ženski , takodje sam uzela u obzir i Capriolo Anolis s tim što bih mu promenila gume. Monitor FS je 22000 din, Anolis 25000, Forester mislim da je oko 27000din. Ova 3 bicikla sam sto mi odgovaraju njihove cene, i što mi se svidja kako izgledaju :) Svesna sam da nemaju neku opremu, ali planiram da to postepeno ''budžim''
Otvorena sam za sve predloge i sugestije, nadam se da sam dala dovoljno informacija da bi mi pomogli pri izboru odgovarajuce bicikle, bilo da se radi o ova tri modela koja su mi u užem izboru ili o nekom totalno novom predlogu.
Hvala unapred svima.
  • 0

#2 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 March 2013 - 11:05 PM

Mrzi me sad da trazim iako znam da bi ti ovaj bajs bio vrv veliki, ali posto nisi navela sta vozis predpostavljam da hoces neki trekking, pogledaj nesto ovako: http://cikloberza.co...ow.php?id=99534
Prozuji malo po oglasima mislim da se isplati. Sto se novih tice, ne znam sta da ti savetujem, mozda Monitor jer je jeftiniji, pa mozes postepeno da unapredjujes delove (plus ti u startu ostane kinta za neku opremu).
  • 0

#3 jelena84

jelena84
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 30 March 2013 - 01:48 PM

Čini mi se da je ram iz ovog oglasa velik za moju visinu od 168cm, a i cenovno mi ne odgovara. I meni je Monitor favorit od ova tri, samo se pitam da li uzeti običan ili ovaj FS sa amortizerom?
  • 0

#4 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 31 March 2013 - 10:08 AM

Nisam ni mislio konkretni primerak iz oglasa, vec neki bajs tog tipa.

Sto se amortizera tice. Da li silazis sa asfalta ili ne? Ne znam sta je u ostalih 10%, da li je neravan asfalt ili neki zemljani put/makadam :)
Ako ne silazis sa asfalta (kakav god bio) mislim da nema potrebe za amortizerom, u suprotnom ga nije lose imati. Jer, za tih 10% voznje ako treba usporis malo i resen problem, a ne da stalno vuces sa sobom vecu tezinu zbog prednjeg amortizera.
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 March 2013 - 11:16 AM

Nemoj se ograničavati na "ženski" ram (u toj klasi cena...), to ti je kocpet iz vremena kad su žene vozile u suknji dozemljuši :)
Za tebe je 17 ili 18 inča... a svakako gledaj da je alu ram i da može da prima aheadset vile, to možeš posle da budžiš (k)ako hoćeš.

Amortizer ti treba kad redovno kilometrima ne vidiš asfalt, ako tu i tamo poteraš nekoliko stotina metara po neasfaltiranom putu ili stazi, ne treba ti.
  • 0

#6 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 March 2013 - 11:40 AM

Nemoj se ograničavati na "ženski" ram (u toj klasi cena...), to ti je kocpet iz vremena kad su žene vozile u suknji dozemljuši :)
Za tebe je 17 ili 18 inča... a svakako gledaj da je alu ram i da može da prima aheadset vile, to možeš posle da budžiš (k)ako hoćeš.

Amortizer ti treba kad redovno kilometrima ne vidiš asfalt, ako tu i tamo poteraš nekoliko stotina metara po neasfaltiranom putu ili stazi, ne treba ti.



+1
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#7 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2013 - 12:17 PM

N
Ako ne silazis sa asfalta (kakav god bio) mislim da nema potrebe za amortizerom, u suprotnom ga nije lose imati.

Na nasim putevima je amortizer uvek dobro imati. Evo kako se ti provodis od kuce do Bubnja, uzivas na talasima i po kojoj rupi? :D Sem toga tezina bicikla za rekreativca je poprilicno nebitna stavka. Svaki drugi jutro pred voznju u WC-u izgubi razliku u tezini izmedju sida i totema :D

E sad u ovom konkretnom slucaju viljska je vise bacanje para nego neko resenje. Bolje uzeti jeftiniju masinu kojoj je viljuska pouzdano previdljiva pa makar i kruta nego onaj les ...
  • 0
Postavljena slika

#8 jelena84

jelena84
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 31 March 2013 - 12:36 PM

Hvala na odgovorima. Ako budem uzimala Monitor uzecu muški ram od 18''. Do sada sam vozila 70% ravan asfalt, 20% loš asfalt i 10% zemljani putevi. Sa novim bajsom planiram malo da prosirim rute tako da bi to otprilike bilo 50% dobar asfalt, 40% loš i ostatak zemljani putevi. Monitor bez Amortizera bi me koštao 19.800 i razmišljam da uzme njega i da kupim neku vilu sa amortizerom koja će verovatno biti bolja od te koja je fabrički na bicikli.
  • 0

#9 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 31 March 2013 - 12:38 PM

off
@pri3rak
Kad idem do Bubnja meni je asfalt uglavnom ravan kao staklo, posto ne idem kruznim putem vec kroz selo :) Inace bi mi i plombe poispadale, cak i sa amortizerom :mrgreen:
  • 0

#10 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 March 2013 - 12:48 PM

Meni se geometrija forestera više sviđa od monitora... e sad pitanje je ima li veličine.

Ne mogu sa slike da vidim čija je vila na monitoru, ali za te pare nećeš ništa trajno/kvalitetno dobiti. Bolje da razliku u kinti staviš u štek pa da danas-sutra uzmeš neku bolju vilu ako ti apetiti porastu.
  • 0

#11 jelena84

jelena84
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 31 March 2013 - 01:20 PM

Forester najmanji je 20'', uz to sad gledam monitor i mogla bih da ga uzmem za 16 800. Za 100€ mislim da bih mogla štošta da mu promenim.
  • 0

#12 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 31 March 2013 - 01:53 PM

Nekada sam imao monitor i secam se da posle dve tri kise pola stvari na njemu je korodiralo... Bolje kupiti polovno a kvalitetnije. Za 100 evra mozes stosta da promenis ali nista posebno... Kupices spd pedale i patike i drugo sediste recimo :) procackaj po oglasima polovnjake koji su uvek za par klasa bolji od novog monitora u tom cenovnom rangu
  • 0
Potpis

#13 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 March 2013 - 02:49 PM

Stariji model monitora (non fs) je jako solidan izbor za smešne pare....Sve na njemu će solidno sljakati za rekreativca najmanje godinu-godinu i po učestale vožnje a do tada ne treba ništa upgradeovati.....

Treba ga posle kupovine odvesti kod pravog majstora koji će:
Podmazati glave
Utegnuti točkove da budu čvrsti i pravi
Nastelovati menjace
Podmazati ležaj viljuske

Posle toga samo mesečno pregledati lanac i po potrebi menjati...

Jedini upgrade koji preporučujem je momentalna zamena kočnica za neke valjane i dugotrajne deore-avid sd 5...

Što se tiče naknadne ugradnje suspenzije,ne preporučujem.....Ozbiljno kvari geometriju i smeta oku jer je taj ram geometrijski predvidjen za krutu vilu....Kada dodje vreme da je to potrebno bolje je zameniti za neku lepu aero viljusku naravno aluminijumsku....

Što se tiče upgradeova kada počnu da crkavaju delovi....To je bar lako za 40 evra se pazare prednji i zadnji xt u dobrom stanju,za 25 se pazare točkovi za v-brake sa solidnim glavama,za 25 evra se pazare ručice menjača i ručice kočnica.....Ali sve je to nepotrebno dok su postojeći delovi funkcionalni...

Najbitnije je da što više voziš i ne razmišljaš mnogo o rangu opreme nego o vožnji i uživanju u njoj.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#14 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 31 March 2013 - 03:22 PM

A ona inače zna šta je aheadset...

mada možda...
  • 0

#15 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 March 2013 - 04:20 PM

A ona inače zna šta je aheadset...

mada možda...



I ja sam se iznenadio kada sam moju nekadašnju mrsavu devojku (176 cm 49kg) video kako popije flašu crnogorske loze :mrgreen:

Salu na stranu žene umeju da iznenade sa svojim poznavanjem kojekakve mehanike....Pogotovo što ako je čitala forum nedelju dana već teorijski zna mnogo toga....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 March 2013 - 05:49 PM

A brate i ko ne zna šta je ahead, naučiće za 5 minuta druženja s vikipedijom ako nije MTB pile...
  • 0

#17 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 31 March 2013 - 06:15 PM

A ona inače zna šta je aheadset...

mada možda...


...

Salu na stranu žene umeju da iznenade sa svojim poznavanjem kojekakve mehanike....Pogotovo što ako je čitala forum nedelju dana već teorijski zna mnogo toga....


Jasno je to, mada ako je već i došla ovde po savet za bajs, može se pretpostaviti da baš i ne zna što šta o biciklima jer jelte ipak je tražila neku pomoć, a sad da li bi neko ko zna šta je aheadset tražio pomoć u ovom obliku... pitanje je. U svakom slučaju, nisam mislio da mračim...

I evo i moj doprinos za temu... doduše "polovni"

http://cikloberza.co...ow.php?id=91417

http://cikloberza.co...ow.php?id=81750


Ima ih još tu par, al ove sam izdvojio pretežno jer deluju da im ne bi trebalo dodatno ulaganje obzirom da je svrha vožnje ta koja je i navedena gore. Inače oba rama su malo manje od 18" što bi trebalo da bude ok. V-brake ili dics mehanika definitivno će završavati svaki posao bez nekog iole zahtevnijeg servisa, i naravno rez. delova.
  • 0

#18 jelena84

jelena84
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 31 March 2013 - 06:40 PM

Ne znam puno ali sam spremna da učim uz pomoc vas i google-a :)
Glavna dilema mi je monitor fs ili običan monitor. Polovan bih uzela u obzir ako je preporuka nekoga ko se razume i kad bih mogla da ga pogledam, ta dva uslove ce se tesko ispuniti. I kad kupim nov bice mi mozda zanimljivo da ga menjam i sredjujem :)
  • 0

#19 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2013 - 06:45 PM

Polovan bih uzela u obzir ako je preporuka nekoga ko se razume i kad bih mogla da ga pogledam, ta dva uslove ce se tesko ispuniti.

Ta dva uslova se relativno lako ispune, ali od toga sto ces ga ti sa trenutnim znanjem i kolicinom iskustva pogledati na preporuku iskusnijeg po osnovu slike sa net-a ti bas i nece biti od pomoci. Kupi nov, a polovan ostavi za dane u kojima ces biti iskusnija ...
  • 0
Postavljena slika

#20 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 March 2013 - 07:12 PM

Polovan bih uzela u obzir ako je preporuka nekoga ko se razume i kad bih mogla da ga pogledam, ta dva uslove ce se tesko ispuniti.

Ta dva uslova se relativno lako ispune, ali od toga sto ces ga ti sa trenutnim znanjem i kolicinom iskustva pogledati na preporuku iskusnijeg po osnovu slike sa net-a ti bas i nece biti od pomoci. Kupi nov, a polovan ostavi za dane u kojima ces biti iskusnija ...



+200
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika