Jump to content


Fotografije

Prevarant iz Belegisa...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
91 odgovora na ovu temu

#41 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 March 2017 - 02:33 PM

Evo još jedna detektivska priča :)

 

Na istu adresu - Svetog Save 89, Belegiš - pošaljem pedale, u petak. U ponedeljak, kao odgovor na moju poruku, javi se Radovan Korica i kaže mi da nije stigao da podigne, podići će sutra. Ok.

 

Ne javlja se dalje, pare ne ležu na račun, čovek se ne odaziva na pozive i poruke.

 

U petak, nedelju dana posle slanja, šaljem čoveku poruku da će u ponedeljak vratiti pošiljku, treba da je podigne. Ne odaziva se.,

Saznam nekako da čovek pod tim imenom uopšte ne stanuje na Svetog Save 89, nego na 87. Nazovem na fiksni. Javi se žena i kaže da će sad pozvati Radovana, a odmah potom - da je Radovan baš otišao, i da ostavim broj. Pošaljem poruku, pripretim MUP-om Pazova, zovem ga - ništa.

 

Definitivno me je čovek zajebao. U čemu je zadovoljstvo, nikad neću razumeti.

 

Uglavnom - ako vam ikad išta naruči Radovan Korica ili bilo ko iz Belegiša, ulica Svetog Save 87 ili 89, tražite uplatu unapred.

 

E, da - telefon mu je 064 0625839.


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#42 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 31 March 2017 - 04:00 PM

...Na istu adresu - Svetog Save 89, Belegiš - pošaljem pedale, u petak. U ponedeljak, kao odgovor na moju poruku, javi se Radovan Korica i kaže mi da nije stigao da podigne, podići će sutra. Ok....Ne javlja se dalje, pare ne ležu na račun, čovek se ne odaziva na pozive i poruke....

sta da ti kazem...

nisi pazljivo procitao uputstvo za upotrebu:

Dakle, budite strpljivi ako saradjujete s njim i verujem da ce biti sve OK na kraju.

Da si bio dovoljno strpljiv sad bi brojao susku a ne placao duplu postarinu :(


  • 0

#43 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 March 2017 - 06:03 PM

Da si bio dovoljno strpljiv sad bi brojao susku a ne placao duplu postarinu :(

Pa upravo poučen tim savetom bio sam strpljiv nedelju dana :)

 

Drugo ime, netačna adresa, šuški nigde... izgubi čovek strpljenje :)

 

I progoni me pitanje - u čemu je zadovoljstvo da nekog zajebeš?

 

A nekako osećam i za koga će da glasa :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#44 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2017 - 08:41 PM

Pa upravo poučen tim savetom bio sam strpljiv nedelju dana :)

 

Drugo ime, netačna adresa, šuški nigde... izgubi čovek strpljenje :)

 

I progoni me pitanje - u čemu je zadovoljstvo da nekog zajebeš?

 

A nekako osećam i za koga će da glasa :)

 

Pametan prijatelj reče: "kao što neko ne može da spava ako zajebe nekog, tako neko ne može mirno da spava ako ne zajebe nekog". :)

 

Drugi, koji povremeno svraća na forum, reče: "kod nas ljudi više vole da zajebu nekog za 50 evra, nego da pošteno zarade 100. Zato smo svi bez para i zajebani".


  • 5

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#45 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 07 November 2017 - 01:45 PM

Još jedna prevara Nenada Plavšića iz Belegiša.

Šalje mi čovek sms u čet 19.10.2017. i kaže da bi uzeo gume od mene, reko ok, ostavi podatke da ti šaljem, on: nemoj mi slati do ponedeljka nisam kući javim ti se u nedelju pa se dogovaramo. Nedelja oko 20h ja mu šaljem "ne javljaš mi ništa za gume, hoćeš ih uzimati". Čovek me zatim zove i raspričali smo se 15-20min kao da se znamo 10god, pričao on meni svašta, čak mi i nudio neke njegove maxxis gume koje su stvarno dobre (slao mi je slike) i tražio zamenu gume za gume plus njegova mala doplata al se nismo pogodili zbog mene. Pitao me je da li je potrebna uplata u napred za moje gume, i ja stanem zamislim se (do sad su me samo 2x zeznuli na ovu foru kao da ne podignu paket) al reko "nije potrebna, može u suštini ako hoćeš da te poštarina izađe jeftinije pošto ću slati paket bez otkupa", kaže neće, da mu sutra (u pon.) šaljem gume do 19h. Reko ok, a sem toga bilo je tu mnogo priče sa njegove strane, pričao mi je i o bajku koji vozi i opisivao delove koje ima, pa i o sinu kakav bajk vozi, pričao mi je kao isto kako je na cikloberzi na nekoj crnoj listi i kako umesto njega neki njegovi neprijatelji stalno poručuju njemu pakete u njegovo ime kako bi mu se osvetili, pa tako mu stalno stiže nešto što on nije uopšte naručio i onda on kao neće da preuzme to i sad nepravadno na njega svi bacaju hejt, ja u tom trenutku zaćutao malo u razgovoru i prođe mi ceo scenario kroz glavu i pitam ga kako se zove on na cikloberzi al nešto posle toga je on krenuo drugo da priča pa mi odvukao pažnju. Al u suštini kad sabereš ceo razgovor od skoro 20min, plus to da je on trošio kredit i da je to bilo u nedelju uveče, plus i ta zamena guma gde je nudio da doplati, plus i to što me je pitao jel treba uplata unapred za moje gume. Sve to nekako mi je ugušilo osećaj sumnje. I kad sam poslao gume,u ponedeljak pre podne, žena iz pošte mi je rekla da će njemu paket stići u sredu 25.10.2017. jer je stavljeno do 19h a pošta u malom mestu kao što je Belegiš radi do podne samo. Odmah sam mu to javio i on je rekao da će podići u čet, ali to naravno nije uradio. Zvao sam ga slao mu poruke sms, viber ništa od njega, sad čekam da mi se vrate gume.
Za kraj bih rekao da mi nije jasno zašto jetoliko pričao sa mnom na mobilni o svom trošku ako je hteo da me zezne, što jednostavno nije poručio? Isto kada me je prvi put kontaktirao taj četvrtak ja sam mu nudio da mu pošaljem isti dan pa da mu stigne sutra ili u petak da mu stigne u subotu, i da mi ostavi podatke, a tada je rekao da ne radim to jer nije kući i da se vraća u nedelju, pa da mu u ponedeljak šaljem ako mogu, al da će me on opet kontaktirati u nedelju da se dogovorimo oko podataka i svega... ČEMU OVO isto? Da li neko stvarno ima u svojoj glavi neke razloge da ovo radi, i pravi čitavu zavrzlamu, kad cela ta prevara može mnogo jednostavnije da se odradi. Ja ga ni u jednom trenutku nisam uvredio niti mu bilo šta loše rekao, evo ni sad, jedino se pitam tri pitanja, prvo, zašto bi to neko radio na  i drugo, zašto o svom trošku, i treće, po kom principu bira žrtve??
Za kraj još da dodam da sam zvao poštu u Belegišu gde mi se javio neki njihov radnik kojeg sam pitao da li zna nešto o Nenadu Plavšiću, na šta mi je čovek odgovorio da je on dobar i vredan čovek koji mnogo radi i stalno poručuje i šalje nešto, i kao on sve preuzme u zavisnosti od nekih njegovih kombinacija kako mu se poklopi da proda (tako nekako sam razumeo, mada možda sam i u krivu...), suština priče je da ovaj radnik pošte na Plavšićevoj strani pa mogu zaključiti da je i cela ta pošta iz Belegiša upetljana u ovo na neki način. Ako je Plavšić toliko dobar i ok lik kako kaže ovaj iz pošte kako to da neće ništa da mi odgovori, ja ga ni u jednom trenutku nisam uvredio niti mu rekao ružnu reč?
Da stvar bude još čudnija, gume sam poslao 23.10.2017. a još ih nisam dobio nazad, pa pomišljam možda da ih neću ni dobiti nazad...


  • 0

#46 p3dJ4

p3dJ4
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 07 November 2017 - 04:59 PM

Ebg,svakakvi likovi postoje..verovatno ti se nema ni vrate gume kad cekas 14 dana.(primaoc ima rok od para dana da preuzme paket,nakog toga se paket tebi vraca).sada ce se javiti pojedinci i reci kako lik nije stigao da preuzme  n2:Heristical  n2:hahaha


  • 1

#47 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 November 2017 - 05:33 PM

Ebg,svakakvi likovi postoje..verovatno ti se nema ni vrate gume kad cekas 14 dana.(primaoc ima rok od para dana da preuzme paket,nakog toga se paket tebi vraca).sada ce se javiti pojedinci i reci kako lik nije stigao da preuzme  n2:Heristical  n2:hahaha

 

Meni se desilo da čovek zamoli da pošaljem Post Expressom, jer mu se dešavalo sa ostalim kurirskim službama da su nedovoljno fleksibilni oko termina/načina isporuke i da premalo dana daju rok za podizanje pošiljke iz sedišta, ako nisi na adresi prilikom isporuke. Kaže da mu se dešavalo da vrate paket, iako je hteo da ga podigne.

 

Poslao Post Expressom, paket podignut u roku od dan-dva, novac uplaćen - sve OK.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#48 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 07 November 2017 - 07:16 PM

Ako pricamo o post expressu Poste srbije,kako zamisljate da ode u postu sa potvrdom o slanju,i kada pregledaju putanju posiljke da mu je nikada ne vrate bez pravnog leka?
  • 0

#49 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 07 November 2017 - 08:18 PM

Nisam baš razumeo vaše komentare.

Kod tebe p3dj4 mi nije jasan ovaj deo>>> "verovatno ti se nema ni vrate gume kad cekas 14 dana." - ?

Kod tebe Fallout Boy>> Nisam razumeo jel ti braniš Plavšića ili ubacuješ primer i digresiju vezanu za kurirske službe?
Kod tebe Tamoinazad> "Ako pricamo o post expressu Poste srbije,kako zamisljate da ode u postu sa potvrdom o slanju,i kada pregledaju putanju posiljke da mu je nikada ne vrate bez pravnog leka? - Nisam razumeo šta si hteo da kažeš, ja sam sačuvao potvrdu iz pošte kad sam poslao gume?

  • rep_up.png
  •  
  • 0

"


  • 0

#50 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 November 2017 - 08:32 PM

digresija vezana za kurire i da nije nemoguce da neko ne preuzme posiljku.
ko je posten, narucice ponovo, ili barem nadok aditi postarinu prodavcu.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#51 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 08 November 2017 - 04:49 PM

Da javim da su mi se makar na kraju vratile gume, evo sada sam ih preuzeo. Tako da, na kraju Plavšića teretim samo za muljažu prvog stepena. :D


  • 0

#52 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 08 November 2017 - 04:54 PM

Човек је очигледно киван на свет. Можда је у школи био малтретиран
  • 0

#53 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 08 November 2017 - 05:01 PM

Da javim da su mi se makar na kraju vratile gume, evo sada sam ih preuzeo. Tako da, na kraju Plavšića teretim samo za muljažu prvog stepena. :D

ono sto mene u ovom trenutku zanima

da li si mu poslao posiljku iako si pre toga bio nasao ovu temu

ili si nasao temu nakon slanja?

 

Nit je od nekog znacaja, nit verujem da cu da budem pametniji ako/kad vidim odgovor, nego juce pedalajacu uvece se setih da priupitam :)


  • 0

#54 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 08 November 2017 - 10:26 PM

Poz IgorN, odlučio sam da pročačkam po forumu tek nakon situacije kada je prošlo nekoliko dana otkako Plavšić nikako nije hteo da preuzme paket. Palo mi na pamet, reko aj baš da pogledam dal piše nešto, kad ono našao ga na prvoj stranici foruma, naslov "Prevarant iz Belegiša" odmah mi se smrklo xD

 

Još ja tad nisam odmah hteo da pišem ovde da je mene prevario, čisto zbog formalnosti reko aj da sačekam baš dan kad će tamo na sajtu pošte na odeljku za praćenje pošiljke pisati da je paket vraćen iz pošte u Belegišu za poštu u Beogradu, da ne ispadne ko sa onim momkom koji se žalio ovde par dana pre isteka roka za preuzimanje pošiljke kako ga je Plavšić nasamario pa se kao Plavšić javio uvređen tom prozivkom i kao onda baš namerno nije hteo da preuzme iako je bajagi planirao preuzeti da ga ovaj nije isprozivao na forumu... A razumem tog momka koji se ranije žalio, jer je jednostavno stvar bila jasna, isto tako je i meni bilo.  

 

Iskren da budem, nije ovo sad neka velika prevara niti velika šteta kakvih sve prevara ima, al eto čisto neka ljudi znaju sve ovo...


  • 0

#55 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 08 November 2017 - 10:58 PM

... kad ono našao ga na prvoj stranici foruma, naslov "Prevarant iz Belegiša" odmah mi se smrklo xD

:(...bas mi je zao sto se ovako zavrsilo

samo se nadam da nije uzalud i da si naucio skolu

prvo search (and destroy) pa onda biznis :)

poz


  • 1

#56 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2017 - 02:06 AM

Ja ne kapiram dokle više ovako, koliko još godina treba da protekne do tog famoznog ocenjivanja. Da toliki broj korisnika sajta trpi zbog šačice raznih ovakvih ili onakvih. Treba ljudi da izigravaju detektive, bacaju pasulj i strepe... To se lepo napenali negativnim ocenama, komentarima i ćao, posle nekog vemena se lepo razdvoji žito od kukolja. Recimo sistem na kupujem prodajem je zakon.

 

Mislim mene lično ne dotiču te stvari naročito, više me nervira što to traje godinama a ovakve teme su jako neefikasne.

Ja svakako svuda i za sitnice zapucam i lično pregledam robu, ne dozvoljavam iz principa nikome ni da pokuša da me zajebe


  • 6

#57 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2017 - 07:39 AM

Човек је очигледно киван на свет. Можда је у школи био малтретиран



To je nesto poput kleptomanije. Tip nije sam svoj ako nekoga ne zajebe.
E sad, dokle ce tako.. videce i sam. Jednom ce ga dohvatiti neko sa tankim zivcima pa ce ga sj**ati za sitne pare koliko kosta postarina sa povracajem.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#58 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 09 November 2017 - 08:46 AM

A možda mu je to što je naručio bilo stvarno potrebno, ali je u međuvremenu naišao na bolju ponudu, pa odustao od prve... Ali to ne opravdava njegov postupak da ne preuzme paket... Meni se desila slicna situacija... Narucio sam nesto , pa mi je iskrslo nesto bolje...Ali sam ujutru u 7:30 zvao prodavca sa kojim sam se dogovorio da posalje Bexom tog dana... Ja mu u čemu je stvar, a on meni da je već poslao! Odmah mi je bilo sumnjivo jer znam da bex poslovnice ne rade pre 8h... Jer on je rekao da živi jako blizu njih i da ce otici da posalje...Ja sam želeo postexpresom ,ali je on insistirao na Bexu jer su mu komšije... Odmah mi je palo na pamet da ja pozovem tu poslovnicu kod njega u kraju...Pa sam mu navodno poverovao i pristao da uzmem to sto sam narucio da ne bih oštetio čoveka...Eto 8h brzo došlo, pozovem bex i kazu da su tek otovrili i da niko nije bio...Okrenem lika i kazem mu... Pa onda on meni da tamo radi njegov drugar, pa je mogao da posalje i ranije nego što mogu svi ostali... Onda mu ja kažem da mi slika taj papir koji je dobio od njih ,  pa ću mu platiti troškove poštarine... Onda mi je rekao da nema kako da slika...Pa rekoh tako kako si slika te točkove koje sam naručio od tebe...I na kraju je priznao da nije poslao... Oglas nije ni obrisao, tako da on nema štete...

Eto čime se ljudi sve služe...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk


  • 0

#59 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 09 November 2017 - 08:57 AM

Ja ne kapiram dokle više ovako, koliko još godina treba da protekne do tog famoznog ocenjivanja. Da toliki broj korisnika sajta trpi zbog šačice raznih ovakvih ili onakvih. Treba ljudi da izigravaju detektive, bacaju pasulj i strepe... To se lepo napenali negativnim ocenama, komentarima i ćao, posle nekog vemena se lepo razdvoji žito od kukolja. Recimo sistem na kupujem prodajem je zakon.

 

Mislim mene lično ne dotiču te stvari naročito, više me nervira što to traje godinama a ovakve teme su jako neefikasne.

Ja svakako svuda i za sitnice zapucam i lično pregledam robu, ne dozvoljavam iz principa nikome ni da pokuša da me zajebe

На купујемпродајем се не јављају на поруке у систему и тако избегавају оцењивање (не може да се оцени ако продавац не одговори на поруку)  :)  ко жели да купи нешто мора да позове телефоном. Администратор ми на примедбу да треба да уведу оцену и за оне који се не јављају, напоменуо да га ''мрзи'' да то решава. П.С. то ми се десило неколико пута, последњи случај прошле недеље када сам хтео да купим неку торбу. Одустао сам после неодговарања на неколико порука, првенствено зато јер ме је торба занимала, али није била неопходна :)


  • 0

#60 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 09 November 2017 - 10:24 AM

A možda mu je to što je naručio bilo stvarno potrebno, ali je u međuvremenu naišao na bolju ponudu, pa odustao od prve... Ali to ne opravdava njegov postupak da ne preuzme paket... Meni se desila slicna situacija... Narucio sam nesto , pa mi je iskrslo nesto bolje...Ali sam ujutru u 7:30 zvao prodavca sa kojim sam se dogovorio da posalje Bexom tog dana... Ja mu u čemu je stvar, a on meni da je već poslao! Odmah mi je bilo sumnjivo jer znam da bex poslovnice ne rade pre 8h... Jer on je rekao da živi jako blizu njih i da ce otici da posalje...Ja sam želeo postexpresom ,ali je on insistirao na Bexu jer su mu komšije... Odmah mi je palo na pamet da ja pozovem tu poslovnicu kod njega u kraju...Pa sam mu navodno poverovao i pristao da uzmem to sto sam narucio da ne bih oštetio čoveka...Eto 8h brzo došlo, pozovem bex i kazu da su tek otovrili i da niko nije bio...Okrenem lika i kazem mu... Pa onda on meni da tamo radi njegov drugar, pa je mogao da posalje i ranije nego što mogu svi ostali... Onda mu ja kažem da mi slika taj papir koji je dobio od njih ,  pa ću mu platiti troškove poštarine... Onda mi je rekao da nema kako da slika...Pa rekoh tako kako si slika te točkove koje sam naručio od tebe...I na kraju je priznao da nije poslao... Oglas nije ni obrisao, tako da on nema štete...

Eto čime se ljudi sve služe...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Неколико пута је поновио исто, тако да су шансе да му неколико пута искрсне нешто повољније, заиста мале. Човек има клинички проблем.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika