Jump to content


Fotografije

Bisage - DIY varijanta


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
216 odgovora na ovu temu

#141 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 10 August 2013 - 12:55 AM

Dodajem i ovo ,
Drago mi je da sam otvorio temu i svojim radom mozda podstako nekog kome je falilo malo da odluci da bisage uradi sam.Chamade je dobro uradio posao.Cini mi se da ce Gadjan biti sledeci i siguran sam da ce i njegove biti lepe.Voleo bih da se tema ne ugasi i da se sve vise biciklista odlucuje na takve projekte a da svoj novac trose na opremu koju moramo da kupimo.Srecno !!!
  • 0

#142 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 August 2013 - 04:29 PM

Svaka čast, odlično izgleda!
  • 0

#143 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 10 August 2013 - 09:11 PM

bisage izgledaju vrhunski! svakak cast za rad i pedantnost oko detalja. n2:smiley-score010 desetka je malo. :wink:
  • 0

#144 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2013 - 06:57 PM

Isprobane bisage...sve uredno fercera.

Attached Thumbnails

  • P120813_19.49_[01].jpg

  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#145 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 12 August 2013 - 11:05 PM

=D> :) :wink:
  • 0

#146 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2013 - 08:35 PM

U subotu bisage idu na generalnu probu (sve što mi treba stade u njih + vreća za spavanje)...nekako naprečas odlučismo se za Transfagarašan u Rumuniji http://ridewithgps.com/routes/3101049 valjda ćemo preživeti :mrgreen:
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#147 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 16 August 2013 - 10:21 PM

Srecno vam bilo !!!
  • 0

#148 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 06 December 2013 - 11:37 PM

Надам се да није проблем што ћу у овој теми представити свој "уради сам" пројекат. Нису баш бисаге али је нешто јако слично смештајном капацитету из наслова ове теме :-)

Елем, током прошле сезоне сам користио ранац на леђима. Нисам био одушевљен због свих познатих проблема приликом вожње са истим на грбачи :-). Са друге стране, нисам се хтео одрећи тих неколико литара за смештај неопходних потрепштина. Размишљајући сам сам себи поставио захтеве да то буде простор од неколико литара запремине који ће и када је празан имати исту форму, облик, као о када је пун. Да га је врло лако, без алата, могуће уклонити са пртљажника и још по неку ситницу...
Први захтев је решен тако што је "костур" обезбеђен куповином пластичне саксије од 5 литара запремине и уклањањем горњег руба да би добио ужи габарит и свакако, форму једноставнију за тапацирање. Саксија која је употребљена је идентична овој са слике само мањих димензија тј. мање запремине ;-)


Postavljena slika

Причвршћивање је решено ушивањем чичак трака. Рефлектујуће површине касапљењем флуоросцентног прслика од 100 динара. Остаци прслука употребљени за ушивање џепа са доње стране поклопца...

Postavljena slika

Материјал (оно бело) који је коришћен за облагање унутрашњости саксије је еко кожа. Примењен је због лакшег чишћења унутрашњости. Укројен је, сашивен, и затим за саксију фиксиран синтетичким лепком. Около је (оно црно) шотекс. Материјал који се користи за израду ранчева. Ако ћете ме питати колико шта кошта, појма немам! Сав материјал се затекао у радионици из мог потписа која је уједно и обавила све послове око кројења и шивења ;-)

Postavljena slika

Летос је 100% испунио очекивања. Више него довољан ми је био на мојим целодневним турама, са том разликом да ове године није било жуљања и знојења леђа...

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#149 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 December 2013 - 12:33 AM

Odlicna ideja! :)
  • 0

#150 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 December 2013 - 12:44 PM

Svoj rad si predstavio na šravom mestu.
Šoteks je jeftin,oko 250-300 po metru duple širine. Eko koža je isto tu negde.

Zanimljiva ideja... bravo =D> =D> =D>
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#151 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 07 December 2013 - 02:13 PM

Надам се да није проблем што ћу у овој теми представити свој "уради сам" пројекат. Нису баш бисаге али је нешто јако слично смештајном капацитету из наслова ове теме :-)


nije šija nego vrat
mislim da nisi pogresio

mene zanima kako si resio fiksiranje na prtljaznik sa brzim skidanjem bez alata?

...Да га је врло лако, без алата, могуће уклонити са пртљажника и још по неку ситницу...


  • 0

#152 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 07 December 2013 - 02:52 PM

Čičak trake na tri mesta. Sasvim dovoljno za ovakvu konstrukciju.

Postavljena slika

Na ovoj slici se trake vide u "radnom" položaju.

Postavljena slika
  • 0

#153 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 08 December 2013 - 08:05 AM

Al si ti razgiban :D
Svaka čast. Evo kako sa malo truda i mašte može da se napravi nešto, što je mnogo korisno i funkcionalno. Ja uglavnom ne nosim ništa sa sobom, ali ranac ne bih mogao okačiti na leđa, em sputava, a i telo se znoji ispod njega i odeća ostaje mokra, što i nije baš preporučljivo u ove hladne dane.
Sličnu ideju sam i ja imao proletos, kad sam pravio torbicu, ali sam odustao zbog usecanja oko lule
RANAC.jpg
Sve u svemu, za par stotina dinara, napravio si pravu stvar.

I opet svaka čast i za ideju, a i razgibanost n:anim_32 .
Stvarno ja i blatobran kačim nogom kad treba da sednem i siđem sa bicikle.
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#154 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 08 December 2013 - 09:15 AM

Шта знам, мени чак и заставица остане на месту :-) Морам признати да ме после дуге вожње мрзи да "оловну" ногу забацујем преко. Тада силазим/пењем се као са женског бицикла ;-)
И, наравно, све ово је ситница спрам целодневног дружења са ранцем [-X
  • 0

#155 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 08 December 2013 - 01:05 PM

Vivcav , temu si pogodio.Drago mi je da si se pridruzio.Cestitam ti na projektu. =D> =D> =D>
  • 0

#156 LeNgenda

LeNgenda
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2014 - 02:36 PM

Sad samo da prospem ideju, a kad namontiram i testiram, onda cu i da slikam.

Jednostavno je, uzeo sam borbeni ranac JNA, ovakav...

Postavljena slika

Postavljena slika

...sa prvobitnom zamisli da od dva ovakva ranca napravim jednostavne, male bisage, za jednodnevne izlete/commuting/vise preobuke/vise knjiga i papira, s tim sto nemam potrebe za nepromocivoscu jer ne vozim tako cesto po kisi, niti mi je radijus kretanja toliki da ce me kisa zarobiti u nedodjiji.

Zgodni su jer imaju pet metalnih alki, tri na ledjima i po jednu sa strane, a remnici imaju metalne karabine i uvek moze nesto upotrebljivo da se izmajmunise oko montaze na paktreger.

Elem, palo mi je na pamet da bi mi za krace voznje po lepom vremenu bio dovoljan i jedan ranac, a posto mi OCD ka simetricnosti ne dozvoljava jednostrane bisage, setio sam se da ranac moze da se montira na sediste odozdo, kao veeeelika torbica.

Dimenzije ranca su takve da i do zadnje kocnice, a kamoli do tocka, ima dovoljno mesta, ova gornja alka i tekstilna gajka kroz koju se proturaju remnici sluze za kacenje na sediste, a kaisevi za prihvat satorskog krila odozdo sluze za vezivanje donjih uglova ranca za koren zadnje viljuske.

Ukupni gabariti nisu veci od pedala. Kasnije cu da nasijem neku reflektivnu traku radi fore. Treptalica moze da se kaci na sam ranac ili na sediste ili na mene ili gde god bude zgodno.

Bice slika cim namontiram stvar.
  • 0

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

 

Istorija mačevanja u Srbiji

 

#157 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 January 2014 - 11:44 PM

Da osvežim malo temu: u planu je izrada prednjih bisaga što nam neće biti problem jer smo zadnje već pravili,i to veoma uspešno.

Problem je medjutim u nosaču za prednje bisage. Da li neko ia ideju kako bi se (i od čega) to moglo napraviti?
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#158 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 February 2014 - 02:05 AM

Problem je medjutim u nosaču za prednje bisage. Da li neko ia ideju kako bi se (i od čega) to moglo napraviti?

Nekako razmišljam - a što bi se pravilo? Ima gotovo, osmišljeno, projektovano, napravljeno, testirano... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#159 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 February 2014 - 08:02 PM

Nekako razmišljam - a što bi se pravilo? Ima gotovo, osmišljeno, projektovano, napravljeno, testirano... :D



Ima osmišljeno,napravljeno http://velomotion.we...paktregeri.html samo je problem onih 35E (sa poštarinom do dodje skoro 4500 din) - što je mnogo,mnogo je.

Na oglasima još nisam video nosač prednjih bisaga osim ovog kod Ralića ali mi se ne daju tolike pare za par cevčica.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#160 skora_elakolije

skora_elakolije
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 02 February 2014 - 02:36 PM

Na oglasima još nisam video nosač prednjih bisaga osim ovog kod Ralića ali mi se ne daju tolike pare za par cevčica.[/quote]


http://www.zlatnitoc... ... rider.html

Imas ja mislim i na berzi ali ovaj je odlican:)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika