Jump to content


Fotografije

Drug Macan I Bicikizam


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#21 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 16 December 2012 - 09:29 PM

Uh.... sta dosada uradi od mene da se zameram sa ljudima uhhh jebem ti zimu u pravu je macan zna sve u pravu su drygovi nemam 400000 hiljada sto je apsurdno u pitanju je greska pri kucanju u pravu je i onaj sto pise za neku ajkulu... lepo je druziti se sa biciklistima... uhhh lepoo... [-X [-X [-X [-X [-X [-X :evil: :evil: :evil: [-X [-X :^o
  • 0

#22 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 17 December 2012 - 09:50 AM

Dobar dan,


Slobodane nije uopste bitno je si li gresio... a ni u pitanju nije ni znanje kamo li neznaje jednih i drugih.

Mozemo svi zajedno da radimo na unapredjenju biciklistickog sporta. Rekreativni ucesnici su u stanju da nam pomognu njihovim sugestijama, idejama i cak sta vise primedbana konstruktivnog tipa.
Kao sto smo i pomenuli na forumu "bici sveta" , buducnost je danas... dok smo sposobni svojim investicijama i udruzenim radom da napredujemo.

http://www.bicisvet.... ... bije-2012/

Veoma je vazno, sa moje tacke gledista, da se (svi koliko nas ima) investiramo u onoj meri koliko nam izvesne svakodnevne trzavice dozvoljavaju. Potrebni su benevolni radnici, potrebni su strucni kadrovi, potrebne su nam osobe koje svojim profesionalnim znajem mogu doprineti da se dodje do nacina kako bi se finansijski ojacale strukture biciklistickog sporta.

Na tome se podhitno trebalo aktivno raditi. Bez buducih pokolenja nemozemo obstati, a bez njih nam nema egzistencije koliko god bili "specijalisti" i vrhunski intelekti.

Molio b ih vas sve, cak i clanove ovok foruma, da nam olaksate rad jer i sami znate da vremena kakva jesu i kava nas ocekuju neidu nam u susret.
Nista nije neprobodivo, nista nije fatalno a kamo li definitivno. Srpski narod je iz pakla uzdignute glave izasao i s'ponosom krenuo putem demokratije i progresa.

Kao sto je svaki pocetak tezak tako je i nas put poplocan trnjeviam, ali ako uspemo da se savijemo i "cistimo" ispred sebe... i ove staze ce nam biti poplocane zlatom.

Nije me sramota reci da i na vas racunam i na pomoc vas pozivam jer bes vaz drugovi moji, osim zemlje koja me je usvojila, druge "luke" mog zivota biti nece.
Srpska zemlja me je hranila, srpska krv mi vena tece, ponos biti Srbin mi tamne noci osvetljava.

Okrenimo stranu pa da napokon i nama sunce sine.


S'postovanjem

MACAN
  • 0

#23 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 17 December 2012 - 10:41 AM

Druze Macane ne znam sto ali je vase pravo ste ste se sakrili iza tog nika MACAN. Raspitao sam se o Vama i saznao ko ste i sta ste zato vam se ovom prilikom javno IZVINJAVAM, a inace mi je uvek u zivotu jezik bio brzi od pameti, i uvek sam iso glavom kroz zid. Takav mi je izgleda mentalni sklop. Da biste sagledali situaciju u biciklizmu u Srbiji recu cu vam jedan parametar koji Vi ne znate, a moze vam biti od koristi da bi sagledali situaciju u biciklizmu npr u Srbiji. Situacija sa treninga koji je vozen 16.12.2012 godine. Juce krecemo na trening i ja pitam jednog mladog vozaca koji trenira samnom celu sezonu zajedno,1994 godine rodjen, ove godine prva sezona bio junior, ne moze da bude sampion
, ali vozi voli biciklizam znaci biciklista je, ne mogu svi da budu sampioni, iduce je under, je li de su ti ciklo kros gume, posto treniramo za ciklo kros, on kaze Slobo nemam pukle, a za nove nemam pare, drugi vozac nema kapu, tako da smo mi vrlo daleko od studija koje Vi ovde iznositre koje su veoma precizne, ali osim mene i par ljudi ovde drugi ne mogu da ih razumeju jer ne poznaju materiju. Vas rad tamo i nas ovde je nebo i zemlja. Ja sam i dalje takmicar zahvaljujuci materijalnoj podrsci od kuce i ogromnoj ljubavi prema biciklizmu koji me je izlecio od astme, tj nije me izlecio i dalje imam dijagnozu hronicna opstruktivna bolest ali je ojacao moj organizam i pluca tako da nemam gusenjam i spazam vise. Imam alergije ali to nije opasno, ovde deca nemaju elementarne uslove za bavljenje biciklizmnom. U Srbiji pogone podmlatka imaju Gile u Metalcu i Sloba u Sidu i ja im se divim i postujem njihov rad, takonje i u Partizanu kod Baneta se radi na podmlatku, ali ja se bavim mtb biciklizmom tako da sa drumskim i nisam bas upoznat. Od seniorskog biciklizma BK Radnicki ima dobar tim i dobre rezultate ali pitanje je dokle jer je sve to preskupo. Zasto ministarstvo sporta ne stane iza jednog Borisavljevica, iza jednog Dejana Marica koji je sa Rasmusenom u grupi na Trci kroz Srbiju izlazio u bradima ka Palama, zasto neko te vozace ne pomogne... da se vratim na forum. S druge strane u Srbiji broj rekreativaca se povecava i mene to raduje ali opet kazem dobronamerno mislim da nacin na koji im prezentujete metodiku treninga je njima nerazumljiv i tezak. Inace vas rad na ovom forumu podrzavam. MIslio sam da se iza nika Macan krije neki prepisivac iz knjiga posto je materija napisana detaljno i sazeto. Sportski vas pozdravlja Sloba
  • 0

#24 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 17 December 2012 - 11:06 AM

Dobar dan,


Slobodane nema razloga izvinjavati se.
Sredstva koja CIO (medjunarodni olimpijski komitet) dobija od audio-vizuelnih prava su, na pravedan nacin, dodeljena nacionalnim olimpijskim komitetima.
Institucioni kadar u Francuskoj nam je jedan od "ispita" koje svi, kao provesionalni tehnicki kadrovi, moramo veoma dobro poznavati.

Cisto, ako ne, iz pramaticnih razloga.

cinjenica je isto tako da se "re-distribucija" pomenutih sredstava na nacionalnom nivou vrsi na osnovu "prioriteta" definisanih od strane federacija olimpijski priznatih sportova.
Kako bi komisija, pute zasedanja na redonvim sednicama, donela pravednu odluku i "dodelila" budzet pomenutim institucijama tj. investirala u doticni sport potrebno je postovati izvesna pravil.

Na prvom mestu bih uzeo za primer projekat vezan za "promociju i razvoj" sportske aktivnosti, u nasem slucaju se radi o biciklistickom sportu.
Istovremeno, clanovi Nacinalnih Olimpijskih Komiteta vode isto tako racuna (nadam se da se tako i u Srbiji postupa) o kvalitetu i vremenskom trajanju pomenutih akcija (projekata).

Pripremanje dosijea zahteva puno rada i intelektualnih investicija. Ako je solidan, kao sto moraju na primeri biti dokumenti vezani za "sponsoring" u biciklistickom sportu, nevidim nikakvih finansijskih prepreka na horizontu.

Sta bi ste rekli kad bih vam dostavio na znaje da nas "dosije profesionalne biciklisticke ekipe", sa kojim smo radili u saradnji sa Vincent Lavenuom (Generalnim menadzerom AG2R La Mondiale WT tima) tezi 230 strana i pun je informacija vezanih za investicije i "povratak investicija" firmi, kompanija ili donatora bilo kog profesionalnog sektotora.

Verujem da bi ste bili ubedjeni da bi stvari isle mnogo lakse.

A kako cete sad reagovati kad vam dostavim na uvid da smo na projak krenuli sa radom 2010 i da u "lov" sada krecemo?

Ako nam izvesne kompetentnosti nedostaju, ima dovoljno "magistara" menadzmena u privatnim i drustvenim obrazovnim institucijama u Srbiji koje bi bile u stanju da pomognu.

Zakljucak je, sto se mene licno tice, evidentan... pomoc je potrebna:

"Ko pita ne skita.", a svaki rad se kad tad isplati.

Zato, drugovi moji, dajte da krenemo.


S'postovanjem

MACAN
  • 0

#25 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 17 December 2012 - 11:57 AM

Citajuci vase postove vidim da ste puno u inostranstvu, i ja sam radio preko kako ja volim da kazem ali u drugom sportu koji je jako profitabilniji i laksi i u kome uzivam i dan danas, ali to nije tema ovoga ovde i slazem se sa vama i sa ovim tekstom. U Srbiji sto se biciklizma tice fali svega od marketinga kako privuci nekog sponzora da ulozi bas u biciklizam pa do svega ostalog. Imamo sajt koji vodi i uredjuje moj drug OLI, Vi znate na koga mislim i ovaj sajt cikloberze koji je super, ja sam i njima poslao jednu pozitivnu kritiku ali mi nisu odgovorili, a to je da daju novosti i dalje iz sveyta biciklizma jer poslednji clanak koji su obajavili vezan je za odlazak paraolimpiskog tima Srbije u London, od tada nisu obajavili ni jednu novu vest, ali to je njihovo pravo. Ja mislim da im je sajt dobar, kao i sajt moga bivseg klupskog druga Djoleta. Ja licno nisam ni u jednom klubu angazovan kao sportski radnik, niti trener imam par decaka kojima dajem savete i pomognem koliko mogu i kad mogu i sve volonterski naravno, i dalje se takmicim u biciklizmu kao veteran u mtb-u, a i nemam puno vremena jer sam trbuhom za kruhom poceo i radim privatni biznis koji nema nikakve veze sa biciklizmom, a van posla grabim svaki tren da budem sa porodicom ili na bajsu. Veoma mi je drago sto vidim da postove procita i po 1000 ljudi po postu sto je super, i drago mi je g.dine znam vase Ime i Prezime, ali neka bude Macan sto ste ovde. Sportski pozdrav Sloba
  • 0

#26 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 18 December 2012 - 01:38 PM

Smatram da ne bi trebalo u nedogled da se bavimo nivoima znanja vec komentarima vezanih za biciklizam koje imamo da podelimo sa drugima?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika