Jump to content


Fotografije

Drug Macan I Bicikizam


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#1 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 07:10 AM

Posto mi ne znamo sta je Biciklizam..., a drug macan zna moram i ja da napisem par reci o biciklizmu pre nego sto odem na treninga danas. Prvo Ja sam Slobodan Vasiljevic dvostruki prvak Jugoslavije u Mountain bikeu, ucesnik Svetskog i Evropskog prvenstva u mountain bike-u, danas aktivni takmicar u masters kategoriji posto mi je 33 leta vec, uh kako vreme leti. Za mene je biciklizam nacin mog odrastanja, pobeda astme i bolesti, i najveca radost i patnja. Drugiovi rekrativci procitao sam sve tekstove druga Macana i veoma lepo je naucio ili prepisao iz knjiga biciklizam u teoriji za vas rekrativce veoma bitan, i slazam se sa gospodinom u tome da i rekreativci trebaju da imaju plan i program rada bavljena biciklizmom. Pa odmah krenite i nabavite 1 svesku u kojoj cete voditi evidenciju vasih voznji. Sto se tice treninga na trenazeru i to je lepo objasnjeno, od 45 min do sat vremena sasvim dovoljno plus istezanje, moja preporuka za ovo vreme setnja uz brdo po mogucstvu sa stapovima za skijasko trcanje, za malo ekstremnije setnja po dubokom snegu ili kupovina polovne opreme za skijasko trcanje i uzivanje u prirodi. Kada ste kupili svesku i poceli da belezite koliko sati i kilometara ste presli u datom mesecu sledeca stavka je sat koji pokazuje otkucaje srca, ima jeftinih da se nadju na cikloberzi inace sajtu koji obozavam. Sve sto radite na bajsu, trenazeru, trcanju, plivanju pocnite da pratite vas srcani rad tj puls... trudite se da dok ne predjete bar 5000 km to bude prva zona rada vaseg srca sto znaci puls od 120 do max 160, nije opasno ako neko brdasce puls malo i prebaci ovaj okvir na kratko. Sve u biciklizmu se bazira na radu srca, tako pratite vas napredak, da li ste umorni, kako vam brzo pada puls... ishrana veoma bitan faktor i san. Ako bude interesenata obradicu plan i program rada za rekreativni biciklizam temeljno drugari biciklisti pisite. Ovo je probni clanak ili uvod, koga bude zanimalo nesto vise neka pise jer vidim da ima mnogo strucnjaka, pa aj i ja da pridajem muda za bubrege. S postovanjem Drugovi i Drugarice Sloba
  • 0

#2 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 09:35 AM

Zovem se Stojic Milan iz Beograda sam, imam 50god, imam dosta pobeda u drumskom biciklizmu i osvojenih prvenstava 70' god kao i 80 i 81 god. kada sam prestao da vozim zbog loseg stanja u sportu koji sam najvise voleo do tada i napravio pauzu dugu 27god. i ponovo poceo pre 5god. rekreativno da vozim zbog zdravlja itd. Moram reci da svi mi koji smo tada bili u biciklizmu smo bili tu zbog ljubavi pema tom sportu i da smo svi volontirali bez nadoknade kao i da nije postojao doping vec puno sistematskog rada i treninga za koji smo imali odlicne strucnjake i pedagoge za nase uslove. Tako ocekujem i od naseg novog trenera iz Francuske da na slican nacin da savete i znanje, a ne da koristi ovaj forum za reklamiranje i svoju promociju?
  • 0

#3 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 10:08 AM

Tako je Milane.
  • 0

#4 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 12:04 PM

Opet sa druge strane ako odbacimo lazni ponos i moral posto jednostavno nismo biciklisticka nacija kao sto ni francuzi nisu experti za vaterpolo tj. nemamo puno klubova i vozaca i ne pratimo napredak sto se vidi iz rezultata u medjunarodnoj konkurenciji kao ni uslova (kada ce ta prva pista?) potpuno se slazem sa macanom koji je sve to video u raju za biciklizam ali mu ne dajem za prevo da nam sipa so na rane zbog svega toga jer imamo poneke vozace istog kova kao njihovi sampioni koji na zalost odustaju ili se ne ostvare zbog svega opisanog? Tu i tamo poneko i ode u strani klub ali vec kasno uhvati prikljucak...
  • 0

#5 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 15 December 2012 - 12:35 PM

Ja se zovem Miloš Gerić :mrgreen: imam 100 godina i ne znam šta ste iznad napisali ali ću ja da vas nadmudrim, sve ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#6 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 01:28 PM

Sa svim tim ima da razjuri i onih troje sto se dvoume dal' da pocnu da treniraju a i ovih dvadesetak aktivnih ce da padnu u depresiju? Mislim da je najbolje da gledaju tdf isl. na tv i da ne unistavaju zdravlje raznim metodama, i da ovih troje ode u vaterpolo klub ako nisu matori tj. imaju vise od 12god.
  • 0

#7 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 02:49 PM

Dobar dan,


Na prvom mestu bih hteo urgentno da intervenis moleci vas da prestanete otvaranjem foruma vezanis za moje znanje ili neznanje. Cinjenica je da to nicemu nevodi osim destabilizacije onih koji posecuju ovaj sajt.

S'druge tacke gledista, kao odgovor na ceoni postim zeleo bih da vam naglasim da u pitanju nisu "kvaliteti" atleticara vec znanje kojim raspolazu u izvesnim domenima bilo oni tehnickog ili medikalnog tipa.

Tacno je je kardoivaskilarni rad bitan ,ali je isto tako tacno da je jedan od parametara monitorisanja efektivnog rada u biciklizmu.
Nije esincejalan niti bas toliko stabilan jer podleze uticaju vezanom za psiholoske, fizioloske i promene vezane za okolinu koja direktno i indirektno vrsi "pritisak" na biciklistu.

Osnova bilo kog angazovanja i teznji ka praktikovanju fizicke aktivnosti treba postovati jedan redosled od kojih je navazniji inicijalna medicinska kontrola.
Ovaj takozvani "test kontraindikacije" za bavljenjem sporta je vezan za fiziolosko ispitivanje funkcionalnih sistema, i cak sta vise je dostupan svima.

Preciznije receno, pomenute kardio-vascularne plaze opisane u uvodu ovog posta od strane clana koji ga je pokrenu mogu biti nefastnih posledica za izvesne osobe koje bih ih prakticno koristile.

Jednostavno receno jer nismo svi iste konstitucije pa ni organizam, pocevsi od vitalnih funkcija, ne radi na istom nivou.
Takozvani OBLA (Onset of Blod Lactat Accumulation) ili anaerobni nivo je veceg ili nizeg keficijenta u zavisnosti od nase fiziclke kondicije. Sto bi konkretno znacilo da neki od nas mogu da dostignu pomenuti limit pri opetrecenju kardio-vascularnog sistema na 180 bpm-a (otkucaja po minuti), dok drugi najedva stignu do 140 ili 150 bpm-a.

Da ga ne traljavim, moj vam je savet da se obratite medicalnim strucnjacima kako bi ste bezbolno i bez ikakvih nefastnih posledica uzivali u voznji biciklom.

Sto se tice tematike vezane za aplikovanu fiziologiju, kao sto sam vec i nagovestio, obradicu je u forumu vezanom za metodologiju treniranja.
Malo strpljenja i dobre volje i sve ce vam biti mnogo dostupnije i jasnije.

S'postovanjem puno sportskih pozdrava

MACAN
  • 0

#8 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 December 2012 - 03:06 PM

Sto ti ne bi pisao na francuskom? Prvo ti ces manje da se mucis, a svejedno je da li citamo tvoj ili srpski sa google translate-a :)
  • 0
Postavljena slika

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 03:14 PM

Malo strpljenja i dobre volje i sve ce vam biti mnogo dostupnije i jasnije.

Stvarno bi bio red da cujemo nesto konkretno a ne samo puko teoretisanje koje ne sluzi nicemu, cak ni rekreativcima. U ovih par dana potpuno prazne price moglo je da se kaze (pod uslovom da se hoce) mnogo korisnih stvari umesto sto citamo beznacajne kilometarske postove.

Vidim najavu za teoretisanje o biciklima. Nemoj samo da bude da je to sprava koja ima volan, ram i 2 tocka sa po 36 zica a noviji imaju i manje zica....
  • 1
.

#10 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 December 2012 - 03:27 PM

Nemoj samo da bude da je to sprava koja ima volan, ram i 2 tocka sa po 36 zica a noviji imaju i manje zica....

A to sto ih ima i bez zica, sa diskom, sa kracima sa "ovim i onim". Pa gde je ona tehnika upredanja i balansiranja tocka, te radijalno, te preko 1,2,3,4 pa kombinovano, pa sa uplitanjem ... :D

Ima tu materijala za pricu koliko volis, a zima je duga i 'ladna :)
  • 0
Postavljena slika

#11 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 December 2012 - 04:34 PM

Samo vi zezajte doticnog gospodina, ali ja moram da ti cestitam gosp. Macane!
Konacno jedan post gde se razume sta si napisao i gde su ti recenice dovoljno sazete i jasne (nisu bas sve, ali vecina jeste), a ne kao da sam na casu filozofije. =D> =D> =D>
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#12 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 16 December 2012 - 02:54 PM

Volim malo da se šalim i provociram ali dobra je svaka nova tema na forumu. Ja se vise neću oglašavai, a molim moderatora foruma nek izbriše moje naslove, ipak ima stručnjaka pa nek pišu, šta zna jedan Sloba o bicillizmu, ne zna ništa. Pozdrav za sve ljubitelje biciklizma.
  • 0

#13 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 16 December 2012 - 04:01 PM

Molim moderatora ovog sajta za koji imam samo reči hvale da zakčljuča i obriše i ovu moju temu. Neka pisu stručnjaci evo ja priznajem ne znam sta je biciklizam.
  • 0

#14 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 16 December 2012 - 04:13 PM

Ispao sam jako glup i naivan sto sam uopste usao u bilo kakvu raspravu ovde vezanu za biciklizam jer to je pricanje i pisanje u prazno. Neko me nije dobro razumeo da meni smetaju rekreativci kako mogu da mi smetaju moje kolege i ja sam rekreativac radim zapsljen sam ne zivim od biciklizma znaci da volim i rekreativno se bavim biciklizmom tako da me neko nije lepo razumeo. Sto se druga Macana tice raspitaio sam se covek zaista radi u Francuskoj itd itd i neka pise jer opet kazem sta ja znam sta je biciklizma nema veze ni fakultet sto sam zavrsio ni silne kurseve na kojima sam bio po zemlji i inostranstvu u vezi biciklizma treninga metodike rada.. ni preko 400000 km na biciklu nema veze ja ne znam STA JE BICIKLIZAM EVO PRIZNAJEM JAVNO.
  • 0

#15 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 16 December 2012 - 04:48 PM

Ispao sam jako glup i naivan sto sam uopste usao u bilo kakvu raspravu ovde vezanu za biciklizam jer to je pricanje i pisanje u prazno. Neko me nije dobro razumeo da meni smetaju rekreativci kako mogu da mi smetaju moje kolege i ja sam rekreativac radim zapsljen sam ne zivim od biciklizma znaci da volim i rekreativno se bavim biciklizmom tako da me neko nije lepo razumeo. Sto se druga Macana tice raspitaio sam se covek zaista radi u Francuskoj itd itd i neka pise jer opet kazem sta ja znam sta je biciklizma nema veze ni fakultet sto sam zavrsio ni silne kurseve na kojima sam bio po zemlji i inostranstvu u vezi biciklizma treninga metodike rada.. ni preko 400000 km na biciklu nema veze ja ne znam STA JE BICIKLIZAM EVO PRIZNAJEM JAVNO.


Da si počeo aktivno da voziš bajs sa na primer 10 godina svoga života i da si apsolutno svaki dan u godini prelazio po 50 kilometara dnevno za 23 godine bi' do sada prešao 419750km ! :D Zašto sebe lažeš ?! :D Da si za za 15 godina od svoje 18 - će godine prelazio po 75 km apsolutno svaki dan što je kao realnije :mrgreen: prešao bi' 410625km ! :D Možda je " stvarno " realno da kažeš na primer maximum maximuma 61km u proseku kao da je svaki dan ali od tvoje - svoje neke minimum 15 - te godine ako si fizički kao formiran za tolike napore i kilometražu pa da si za 18 godina prešao 400770km...:D Šta si rekao, prvak, drumaš ?! :mrgreen: =D> Svaka čast, ja ti priznajem do 150000 km.
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#16 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 16 December 2012 - 06:04 PM

Volim malo da se šalim i provociram ali dobra je svaka nova tema na forumu. Ja se vise neću oglašavai, a molim moderatora foruma nek izbriše moje naslove, ipak ima stručnjaka pa nek pišu, šta zna jedan Sloba o bicillizmu, ne zna ništa. Pozdrav za sve ljubitelje biciklizma.


Slobo, nemoj da se nerviras, ne treba ti to. Moderatori ce zakljucati temu samo ukoliko ih cacnes ili izneses neku prljavstinu iz njihovog zivota. Mene su 2x banovali, a da ih pita covek zbog cega, ne bi znali da odgovore ili bi samo rekli - On mene ne voli. :lol:

Brate,smaras vise sa tim moderatorima,sto ih stalno prozivas? Mani se corava posla.
  • 0

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 December 2012 - 06:16 PM

offtopic:
Zbog prozivki i vredjanja drugih forumasa, korisnik Draguljche ce biti banovan na neko vreme.
  • 0

#18 Zlivuk

Zlivuk
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 16 December 2012 - 07:03 PM

За колегу Герија:
Опрезно са проценама, чика Слоба лако може да стигне ту километражу. Ето из моје ''околине'' пар примера:
Таја, позната ајкула и прождирач километара има око 297 000км и то од 1975. на овамо...крај се не назире! Формула је: почнеш са 35-6 година, па тераш тако док има асфалта. Сада има 74 године (за који дан) и ове године је подбацио са 9000км!
Гаша, кит убица 1936. годиште, прешао ко зна колико од 1955. на овамо, мислим да има преко 600 000км. Од тога пола на тркама! И он ће да вози док се производе бицикли, Боже здравља!
Значи, ми млађани имамо домаћи да их јуримо!
  • 0

#19 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 16 December 2012 - 08:35 PM

:^o [-X GRESKAAAAAAA......
  • 0

#20 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 16 December 2012 - 08:39 PM

:^o [-X GREŠKA PREKO 200000 KM, NE 400000 KAO ŠTO SAM GREŠKOM NAPISAO.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika