Jump to content


Fotografije

Kljucna kost


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
84 odgovora na ovu temu

#41 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2018 - 10:25 AM

@Фолаут Има и трећа дијагноза, барем исто толико популарна: "Знаш ли ти колико има људи којима је много горе него теби?" У преводу, ти си у односу на друге супер, па нећу ни да те гледам. И одмах ти да до знања да си му мање битан од бушне чарапе.


  • 0

#42 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 July 2018 - 12:02 PM

@Фолаут Има и трећа дијагноза, барем исто толико популарна: "Знаш ли ти колико има људи којима је много горе него теби?" У преводу, ти си у односу на друге супер, па нећу ни да те гледам. И одмах ти да до знања да си му мање битан од бушне чарапе.

 

Ko radi u domaćem zdravstvu, još ako je pošten i savestan, mora vremenom da ogugla, inače poludi. Preopterećeni, bedno plaćeni, bez dobre opreme... Sve to je strašno samo po sebi. Još na to dodaš one koji ne znaju svoj posao, pa korumpirane... Ne daj Bože nikome da padne u ruke našem zdravstvu.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#43 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 April 2021 - 10:39 AM

Juče pre podne, Igor Chamada i ja se vraćali sa ture preko istočne Srbije, spuštali se sa Miroča prema Donjem Milanovcu. Put perfektan, presvučen novim asfaltom pre 2 godine, ali uprkos svemu, na spustu mi pri brzini od oko 45 km/h prokliza prednji tocak i padoh na bok. Izderana butina, prelom desne ključne kosti i pukla kaciga na 2 mesta. Bio na urgentnom u Novom Sadu sinoć, povezali mi osmicu na leđa i sad se nadam da će uz Božju pomoć da kost sraste kako treba.

Ja sam u narednih par meseci završio sa biciklom, a vi se kolege biciklisti čuvajte i budite oprezni.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#44 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 03 April 2021 - 10:56 AM

Gospode Bože...Šteta što nećeš voziti, a sreća što si živ. Još jedan glas za kacigu izgleda. Jesenas mi je na spustu pri brzini od 65km/h pukla guma pri udarcu na poprečno naborani asfalt, sva sreća zadnja, kacigu nemam. I već neko vreme je tražim, samo što mi treba broj 62, pa to malo teže ide...


  • 1

#45 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 03 April 2021 - 11:20 AM

Nisam jedini glavat znaci - uvex ima po neki model za nas 60+, davno sam svoju uzeo pa se ne secam tacno modela.

@Smasher
Bas mi je krivo, nadam se da ces se brzo i dobro oporaviti! Nabavi neki rekumbent kad to malo sraste, pritisak na ruke/ramena minimalan ili gotovo nepostojeci. Samo kod rekumbenta ako padnes obicno ode kuk, al dobro sta sad, imamo ih dva :D
  • 1

#46 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2021 - 11:50 AM

Било која тешка повреда је поражавајућа, али није баш да би било чудо да све буде како треба. Ја јесам био клинац када сам је сломио, али то је један од чешћих прелома, па ако нешто знају да наместе... Мени су исто ставили били само осмицу и не сумњам да би се на неком снимку видео траг, али рука је после била к'о нова. Ако си забринут, увек можеш да одеш и код неког приватника, да ти каже своје мишљење (ако би њима уопште више веровао, наравно). Нешто размишљам да не би смело да буде не знам колико скупо.


  • 1

#47 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2021 - 01:03 PM

Uh, ponadao sam se sinoć da će biti samo dobro ugruvan. Danas vidim da je ipak lom ključne kosti. Ako je za utehu nije retka povreda i vidim da uglavnom prolazi bez posledica.
Kaciga je ovoga puta odradila ono čemu je i namenjena.. sačuvala je glavu.
Put na spustu sa Miroča ka Donjem Milanovcu je klasičan planinski put, prilično strm, asfalt nedovoljno širok. Uz sve to oko puta je gusta šuma pa je asfalt hladan, gume takodje hladne te je grip slabiji. Uz kombinaciju nekoliko sitnih faktora dogodi se pad. Sreća u nesreći je da nije sleteo sa asfalta na zemlju gde je bilo oštrog kamenja veličine fudbalske lopte.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#48 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 April 2021 - 01:16 PM

Da... Hladan asfalt u kombinaciji sa hladnom gumom sigurno prouzrokuje lošije prijanjanje gume na podlogu a na to valjda nisam preterano računao.

Nisam sjajno prošao ali kao što Igor reče, na neki način sam imao sreće.

ŠTo se kacige tiče, ne bi smelo da bude dileme da li nam treba, treba samo da odlučimo kakva i kojih boja. Ali kaciga mora biti na glavi jer evidentno sačuva možda i život....


P.S. Moram samo da javno pohvalim druga i kolegu biciklistu Mikija Vesića iz Donjeg Milanovca koji me je nakon pada prevezao do ambulante gde mi je ukazana prva pomoć, a pošto nismo imali autobus za Golubac narednih 6 sati, pristao je da nas odveze do Golupca gde su nam bili parkirani auti. Pravi drug se u nevolji poznaje a ja druga Mikija nikad neću zaboraviti...

Attached Thumbnails

  • IMG_20210403_1510138.jpg

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#49 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2021 - 01:43 PM

Milorad Vesić je dojurio autom čim sam ga pozvao.
Nije on ni pristao da nas preveze do Golupca.. zapravo sam se ponudio pre nego što sam i stigao da ga zamolim da nas odbaci u Golubac.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#50 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 03 April 2021 - 01:51 PM

Kad vidim ovu sliku kacige...
Znači definitivno moram da kupim kacigu i nosim. Spustam se sa Zlatara i Zlatibora i sa po 70km/h a još u životu nisam stavio kacigu na glavu. Ne smem ni da zamislim šta bi bolo kad bi pao.
  • 0

#51 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2021 - 01:55 PM

Kad vidim ovu sliku kacige...
Znači definitivno moram da kupim kacigu i nosim. Spustam se sa Zlatara i Zlatibora i po 70km/h a još u životu nisam stavio kacigu na glavu. Ne smem ni da zamislim šta bi bolo kad bi pao.


Bilo bi game ower.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#52 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 03 April 2021 - 02:01 PM

Ne znam ništa o njima, ne znam ni da li su pominjane ranije ovde, moram da vidim. U PB vidim ima čak podela na drumaške (koje meni trebaju), za MTB itd. Nije se više igrati.

Brz opravak za Smashera želim, baš mi je žao.


  • 0

#53 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2021 - 02:09 PM

Smasher posle pregleda u domu zdravlja nije završio svoju avanturu.
Nastavljena je u stanici policije gde su mu uzeli izjavu i radili alkotest.
Pri tom smo čekali da iz Majdanpeka donesu drager uredjaj za alkotestiranje. A onda ne mogu da nadju ona plastična govanca za duvanje. Na sve to jedan od njih jede ćevape i puši kao Turčin, drugi u civilki nešto palamudi, treći najmladji ne sme od ove dvojice da prdne a vidim da ima volju da ublaži situaciju u zapisniku. Pored svega toga niko od njih ne koristi maske.. znači, kaubojština u stanici policije.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#54 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 April 2021 - 02:15 PM

Nisam znao da se Miki odmah ponudio da nas odveze do Golupca. Ako je tako onda alal mu vera još više...

Što je najgore od svega, ja pojma nisam imao da sam udario glavom od asfalt. Samo sam se pridigao i osetio da me boli noga i rame, i da imam krvi na prstima sa kojih sam malo zgulio kožu. Tek kad je Igor pristigao, skontao je da imam pukotinu na kacigi. Znači ne da mi je spasla glavu nego ja nisam ni osetio da sam udario glavom o tlo, toliko je amortizovala i ublažila udarac da mi bukvalno dlaka sa glave nije falila, ni ogrebotina, ništa.


Milane, prijatelju, sigurno je da imaš suprugu, decu, nekoga kome je do tebe stalo. Tim ljudima će jako puno značiti što paziš na sebe. Današnje kacige su lagane, prozračne pune otvora i pružaju dosta ventilacije, štite od jakog Sunca i lepo izgledaju uz bicikl. Nemoj da ti bude teško da je nosiš i ne dao ti Bog da ti zatreba...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#55 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 03 April 2021 - 02:24 PM

Sve mi je jasno kad sam video tvoju, ne moraš me dalje kritikovati.... Još da nisi ni osetio momenat udara o put, znači vrat ne bi ni mogao zadržati glavu usled svih "g" sila koje se u padu sabiraju protiv nas.

Već sam počeo da čitam malo o njima i tražim šta i gde ima po netu od ponude kod nas.

Nedaj se i oporavljaj da nam se vratiš što pre :) a do tada očekujemo dobre tekstove i postove ovde, navikao si nas.


  • 0

#56 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 April 2021 - 02:41 PM

Dobro je da se koliko-toliko dobro završilo, uvek može mnogo gore.

 

A za kacigu i padanje na glavu, sačekaj da ti objasne oni koji znaju kako se pada i da ti kaciga nikada ne treba jer ako znaš da padneš, nećeš pasti na glavu  n2:hahaha .


  • 0
.

#57 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2021 - 03:16 PM

Smasheru, želim ti brz i potpun oporavak. Do pre neki dan sam mislio da je prelom ključne manje strašan od nekih drugih preloma. Onda sam igrom slučaja pročitao komentare za jednu devojku koja je po drugi put polomila kk. Da ne prepričavam, pročitaj sam komentare ovde 

 

https://www.strava.c...ties/5039309543

 

Da ne bude zabune, ne mislim da treba odluke o zdravlju da donosiš preko Interneta, ovo je više da dobiješ volju da se dodatno i detaljnije informišeš kod onih koji znaju tj. lekara.


  • 0

#58 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2021 - 03:52 PM

Dobro je da se koliko-toliko dobro završilo, uvek može mnogo gore.

A za kacigu i padanje na glavu, sačekaj da ti objasne oni koji znaju kako se pada i da ti kaciga nikada ne treba jer ako znaš da padneš, nećeš pasti na glavu n2:hahaha .

Lobisti na forumu.. ni dan danas oni meni nisu jasni. Čovek 'ladno tvrdi da kad krene da pada on to izvede kontrolisano i nema opasnosti po glavu..
U onoj frci juče nije mi ni palo na pamet da Nikolu slikam otpozadi da vidi na šta liči. On je pola šuškavca poderao, bici gaće pocepane na više mesta. Kad sam video onoliko kamenje pored puta naježio sam se od pomisli šta bi bilo da je tu uleteo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#59 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2021 - 04:02 PM

@smasher

Брз опоравак...имао си и срећу.

 

Све у свему, пад при брзини од 45 км/ч на коловоз, бетон или асфалт телом, није уопште безазлена ствар.

Одавно не развијам велике брзине приликом спуста баш из разлога евентуалног пада и подлетања под неко надолазеће возило. Али су ипак брзине око 40 км/ч.

Кацига је обавезна, бар за оне који нешто знају шта је бициклизам и који мало „озбиљније возе бајс.

 

-2008, ћерка је возећи друмаша, пала испод Газеле на бициклистичкој стази јер је пецарош закорачио уназад не браћајући пажњу ни на кога. Бициклистичка кацига пукла на темену, она за тренутак изгубила свест, завршила на Ургентом и снимању главе. Прошла је без последица. Кацига ју је спасила дефинитивно.

 

-2013, сам пао на бициклистичкој стази због неодговорнне власнице Дого Аргентино, једно напрсло ребро, кацига са задње стране-боја огуљена али се није сломила.

 

-2020, сам налетео на „невидљиви ланац“ на једном паркингу, пао преко бајса, направио „пируету“, чуо сам како кацига „шкрипи“ приликом ударца теменом о бетон, само сам се угрувао и задобио подеротине. Кацига остала цела, осим опет огуљене боје.

 

-2021, зимус је ћерка возећи тротинет пала преко ивичњака код Н.Меркатора, сва срећа опет је имала кацигу, скијашку и скијашке наочаре због магљења зими, пала на груди и лице, сва та опрема ју је спасила од прелома носа.  Пролазила једна девојка, стала и рекла да је она сломила нос приликом пада са тротинета као и да га је потом продала.


  • 2

#60 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 April 2021 - 04:08 PM

Nisam registrovan na Stravi pa ne mogu da pročitam sve komentare, možda i srećom. Znam da ljudi imaju razna iskustva sa raznim lekarima i ima toliko loših iskustava da me strah da čitam.

Meni su konstatovali da nije strašan prelom i da će biti OK. Nosim tu osmicu koja mi konstantno vuče ramena nazad i tera da sedim uspravno. Problem je što mi nijedan drugi položaj sem sedenja pod uglom od 90 stepeni ne odgovara, moram da spavam na leđima u polusedećem položaju, ne mogu da se okrenem ko čovek a neki i sitni pokreti izazivaju bol. U sredu imam kontrolu kod Ortopeda pa ćemo videti šta i kako dalje.

Ja se samo iskreno nadam i učiniću sve što mogu da se u potpunosti oporavim jer pored biciklizma moj veliki hobi je i fitnes. Volim da vežbam i treba mi puna pokretljivost mišića i zglobova. Znam da to neće ići tako brzo ali daću sve od sebe da se što pre vratim na staro.

Hvala svima na rečima podrške i kao što rekoh, najbolje je da učimo jedni od drugih na greškama i da se čuvamo...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika