Jump to content


Fotografije

Kljucna kost


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
84 odgovora na ovu temu

#21 Veliki89

Veliki89
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 10 January 2018 - 04:04 PM

Za 3 nedelje koliko sam nosio osmicu nije niti jedan snimak odradjen, cak ni nakon postavljanja 8ice.
Nisam nikad pre imao prelome te nisam znao kako treba da se postavim. A znam dosta kolega biciklista koji su lomili kljucne kosti koje su srasle bez vecih posledica.

Izvinjavam se na pravopisnim greskama u prethodnom postu, bio sam u zurbi a hteo sam da podelim ovo javno.

Ukoliko neko od vas ima neke nedoumice ili slican problem nek me slobodno kontaktira.
FB: https://www.facebook.com/atila.janosi
  • 0

#22 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 10 January 2018 - 04:16 PM

Nažalost, obrazovani stručnjaci u svim oblastima pa tako i medicini naglo odlaze iz zemlje a Srbiji ostaje to što ima... Imamo mi mnogo pametnih ljudi sa sjajnim iskustvom, ali mnogi od njih nisu spremni da protraće život čekajući na ono bolje sutra koje nam stalno prolongiraju dnevnikom u pola 8. 

 

Zdravstvo, školstvo, sudstvo i policjia su segmenti državnog aparata koji su od najbitnije važnosti za funkcionisanje jednog državnog sistema, a nažalost to su upravo segmenti u kojima je Srbiji potrebna jaka i korenita reforma....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#23 Veliki89

Veliki89
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 10 February 2018 - 11:29 AM

Pozdrav svima. Evo malog updejta. Nakon 5.5meseci otisao sam u bolnicu radi dogovora oko uklanjanja plocice koja mi je ugradjena. Kontrolni snimak je napravljen i utvrdjeno je da je kost srasla. Plocica mi je izvadjena pod opstom anestezijom(sto zbog mog straha sto zbog duzine operacije i obima "posla". Danas je drugi dan nakon zahvata. Slede previjanja i vadjenje konaca nakon 10tak dana.
  • 1

#24 Veliki89

Veliki89
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 24 March 2018 - 03:21 PM

Evo slika nakon zavata kao i nakon vadjenja
  • 0

#25 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 342 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 March 2018 - 10:57 AM

Koliko sam obavesten, sve je dobro proslo. Zelim ti brz oporavak i da nam se sto pre pridruzis na nekoj laganoj voznji. Nadam se da ces nauciti da vozis lagano a ne kao do sada :D


  • 0

#26 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 April 2018 - 10:01 PM

Прва верзија је била предугачка, па да пробам поново. :)

Имао сам и имам доста проблема са кључном кости, скочним зглобом и оба рамена. Некада сам ишао код лекара, некада нисам. У обе варијанте имам и добра и лоша искуства. Све зависи. Оно што мислим да многи без искуства не схватају, а веома је важно, јесте:

 

1. Боље је питати за препоруку лекара/ортопеда него да ли је бол нормалан. То је често индивидуално. Ја сам за кључну кост носио осмицу и никакавих проблема данас немам, а не сећам се ни да сам их тада имао. Видимо да искуство није исто за свакога. Осим тога, чак и да је бол код неке повреде и неког метода лечења/санирања нормалан, не значи да је увек безусловно нормалан. Дакле, боље питајте код ког лекара ићи.

 

2. Физиотерапеути, барем "државни", уопште немају намеру да врате пацијента у претходно стање. Ово је најважније. Нити ће ико да пита колика је, рецимо, била покретљивост руке/ноге пре повреде, нити их занима. Они СВАКОГА враћају само у минимум минимума. Нпр, да рука испред тела може да се подигне до нивоа рамена или мало изнад, а позади опет нешто мало. И то је то. Ако сте пре тога могли да померате ту руку/ногу много више, рећи ће само да је то (била) "екстремна покретљивост". Али, прича са њима је свакако завршена. За враћање у претходно стање свако треба да рачуна на самостални рад, пуно муке и болова и пуно времена (и шест месеци, па и више година). Ипак, ако се све почне на време, може да се дође до претходног стања (наравно, не увек, зависи од повреде). Иначе, на физикалној терапиији обично се све вежбе екстремитета изводе са оба паралелно. Али, и тада терапеути иду само до тог минималног нивоа. Из мог искуства, тај ниво је отприлике као нека жена од 50 година, књиговођа која никад није подигла руке изнад пупка или ноге изнад колена, а поготово никада није возила бицикл, бавила се било којим спортом или потрчала на аутобус. А прескочила је и прескакање ластиша као мала. Кад се на физикалној дође до тог нивоа - здраво.Хоћеш боље? Ради сам код куће, њих не занима. Ако је до претходног стања и могуће доћи, а не деси се тоокм месец дана, вероватно треба рачунати да се неће десити ни за мање од 6-12 месеци.

 

Што се операција разних тиче, мени су за истегнуте лигаменте рамена (ишчашење) рекли да је велики ризик и да лако може да буде и много горе. Неки лик ми рече да није вредно ризика ако рука не искаче по неколико пута дневно. Или ако је у питању професионални спортиста који нема избора. Ја нисам отишао на операцијау, а рука је данас (двадесетак година касније) у прилично добром стању. Много бољем од друге руке/рамена, али то је дуга прича.


  • 0

#27 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 04 July 2018 - 01:14 PM

Padoh i ja na odmoru sa bicikla direktno na rame sa svojih 100 kg epilog kljucna kost viri bas upadljivo nista doduse nije slomljeno.
2 doktora ortopeda kazu operacija,ja snimak posaljem kuci da vidi jos koji i njih tri kazu operacija.
Stigoh konacno kuci posle 8 dana i od par nadriljekara dobih savjet da zategnem to jako i drzim 21 dan bice kao ok.
Uzeh osmicu neku bolju u Rudo,zategnuse mi to,bilo.je vrlo bolno sad posle nekoliko sati podnosljivo i sve sam blizi tome da izdrzim 20 dana a za noz ako bude moralo nece propasti nista.
Sta mislite vi koji ste imali iscasenja o tome?

P.S. Ja sam kao dijete imao slicnu povredu na drugom ramenu,nosio zavoj obicni uvezan u osmicu i sve ok zavrseno pa se nadam reprizi
  • 0

#28 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 July 2018 - 01:40 PM

Ovako, mnogi mladi doktori (as in, ne vide penziju iza ćoška) se guraju da rade operacije, pogotovo ako se tu troši neki materijal (pločice, proteze), jer tu je tal od proizvođača + naknada za proceduru preko redovne plate, a možda se i pacijent učipi. Ako neki matori doktor kaže operacija, onda verovatno zna šta priča. E sad, UVEK treba ići na minimalno invazivnu varijantu. Ne može da se jako zategne, nego da se zategne koliko treba. Da (li) će da boli, ne brini, hoće :D

 

To što si radio kao dete ne računaj, mogli su tad i da te samelju u betonjerki i ti bi za deset dana opet išao da kradeš trešnje. Ta osmica u principu drži vodu, ali moraju da ti lepo vrate kost na mesto. I antibiotska radost, jer si bio otvoren...


  • 1

#29 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 July 2018 - 01:42 PM

Ја мислим да није свака повреда иста  и да лекар боље од мене зна да ли је потребна операција. Посебно лекар који није са приватне клинике и који то неће моћи да ти наплати, него практично себе малтретира. Иначе, нисам разумео шта се то теби догодило. Кажеш да кост вири, али да ништа није сломљено. Не знам како би то било могуће. Ја сам оба рамена ичашио нажалост безброј пута и никада не вири кључна кост. Осим тога, ишчашење рамена је толико болна повреда (најболнија од свих мојих повреда) и не могу да замислим да неко трпи ишчашено раме. Ја сам своје одмах сам вратио (сваки пут :)).


  • 0

#30 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 04 July 2018 - 03:23 PM

Ma ne,izvinjavam se na nepreciznosti-mislio sam da kazem da se uocljivo vidi da nije na mjestu,brezuljak se mali napravio a ne da je probila kozu ne daj Boze.
814eff8cc53ba6932c77910c3390c189.jpg
  • 0

#31 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 July 2018 - 06:55 PM

Не знам баш да читам снимке, али ако тај брежуљак није само да се надуло повређено/ударено место, онда свакако не ваља и не би требало да постоји. Ишчашење кад се врати нема шта да прави брежуљак, то ти је јасно.

 

П.С. Бре, колики врат имаш. :)


  • 0

#32 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 04 July 2018 - 07:02 PM

Imam skoro 2 metra sta bi ti
  • 0

#33 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 July 2018 - 08:13 PM

Došao si na forum da dobiješ dobru dijagnozu i terapiju, je l' da? :D

Idi negde i nađi što starijeg lekara...


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 July 2018 - 10:04 PM

Ta klavikula nije gde treba da bude, nego je dobar prst iznad. E sad, da li je na mesto vratiti samo osmicom ili malo agresivnije, to već treba neki ortoped da ti kaže.


  • 0

#35 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 05 July 2018 - 03:26 AM

Običan zavoj je u suštini bolji od tih ortopedskih pomagala. Drugo, 5 lekara ti je reklo operacija a jedan, koji nije lekar, reče osmica. Onda dođeš na biciklistički forum i pitaš šta treba da radiš. Možda bi trebalo da odeš kod nekog mehaničara da te ispravi, šta ostali mislite o tome.

Sent from SM-N9005
  • 3

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#36 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 05 July 2018 - 06:44 AM

... da izdrzim 20 dana a za noz ako bude moralo nece propasti nista.

Kako neće propasti? Kad nešto počne da zarasta kako ne treba, bilo kakva naknadna intervencija postaje mnogo komplikovanija. Ali to su mogao i svojih pet ortopeda da pitaš, umesto da tražiš ko će ti dati odgovor koji ti se sviđa, a ne koji je tačan.
  • 4

#37 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 05 July 2018 - 01:12 PM

Ne sjecam se da sam pitao sta da radim-mene zanima da li je mozda neko slicnim nacinom rijesio problem bez operacije pa da prenese iskustva inace ja sam odlucio da probam pa sto Bog da.
Motorika ruke je dobra,pod zavojem radi odlicno,bio sam kod par fizioterapeuta i generalno sam optimista a uskoro cemo znati da li je povreda sanirana neinvazivnom metodom ili ne.
  • 1

#38 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 July 2018 - 08:14 PM

Sta mislite vi koji ste imali iscasenja o tome?

 

Ne sjecam se da sam pitao sta da radim.

 

Optimizam je svakako najefikasnija medicinska metoda, a predlažem da nastaviš da ideš kod nadrilekara. On će sigurno imati dobar savet jer je ionako usmerio terapiju. Ovde se javljaju samo neke budale što su išle kod lekara.


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#39 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 July 2018 - 06:35 AM

Optimizam je svakako najefikasnija medicinska metoda, a predlažem da nastaviš da ideš kod nadrilekara. On će sigurno imati dobar savet jer je ionako usmerio terapiju. Ovde se javljaju samo neke budale što su išle kod lekara.

 

Prijatelj je imao problem sa rukom. Zezali su ga nekih godinu dana razni specijalisti, terapeuti i slično. Onda je otišao kod nadrilekara, bio sam više nego skeptičan. Čovek kaže da leči bioenergijom i da "može da oseti rak". Uglavnom, pogledao je ruku i rekao "ovo nije za mene, mora operacija". Posle gomile specijalista i čuda. Onda je drugar ponovo vijao lekare. Pa su mu u Novom Sadu to operisali i skroz sjebali. Kad je shvatio, kasno, da redovnim putem to ne može, krenuo vijati vezu za VMA.

 

Stigao je na VMA. Tamo je trebalo da ga operiše čovek koji je smenjen sa mesta upravnika/direktora (nisam tačno zapamtio), jer je operisao ljude sa rakom, pre onih preko veze i koji plaćaju za estetske i ostale zahvate (koji nisu toliko prioritetni). Isti lekar mu je frustrirano pokazao ljude koje novi upravnik praktično osuđuje na smrt, jer mu ne dozvoljava termin u operacionoj sali zbog ranije pomenutih drugih pacijenata - to su njegove reči, ako je lagao...

 

Posle operacije, isti lekar je rekao nešto tipa: "za ovo što su ti uradili, u bilo kojoj normalnoj zemlji, mogao bi da ih tužiš, za novce da ne moraš raditi do kraja života". Jedva je ruka ostala spašena, ali je jedva upotrebljivo to što je od nje ostalo. Naime, na prethodnoj operaciji nisu uradili kako treba i praktično su ubrzali napredak raka. Bili su malte-ne dani u pitanju posle toga.

 

 

Isti nadrilekar je pomogao velikom broju prijatelja, a i meni kod nekih sportskih povreda (uglavnom mišića, nisam imao preloma). Tako da nisu svi (nadri)lekari isti. U naše zdravstvo nemam ni malo poverenja. Uvek odem prvo kod čoveka, jer znam da će me on, za razliku od velikog broja lekara, barem pregledati.

 

U "civilizovanom svetu" je druga priča, ali kod nas je već dugo slaba vajda od lekara. Uglavnom bude jedna od dve dijagnoze:

1. Nije ti ništa.

2. Gde si ti do sad?!

 

O terminima koliko se čeka na bilo koji pregled, operaciju i sl. da ne pričam. Dok dočekaš - ili umreš, ili ozdraviš.

 

Za mene se odluka da odem kod nadrilekara, pre "pravog" kosi sa zdravim razumom, ali i zemlja i institucije u istoj se takođe kose sa onim što je razumno i dobro, tako da to ispada jedino smisleno rešenje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#40 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 06 July 2018 - 06:40 AM

Nista,imacemo iskustvo vise na forumu i makar ce tema biti sadrzajnija.
Svakako cu napisati kako sam prosao.
Izvinjavam se zbog nejasnoca i nepreciznosti.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika