Jump to content


Fotografije

Da procaskamo malo o retro drumasima...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
164 odgovora na ovu temu

#121 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 08 January 2013 - 03:21 PM

Da li neko moze da mi pomogne objasnjenjem kako se meri drumski korman (duzina)? Da li je kao sto ja mislim od sredine cepa do sredine drugog cepa ili nekako drugacije???


nazalost, ne postoji standardizovan nacin merenja sirine sipke drumskog upravljaca
vec svako meri sta i kako hoce.

2 najcesca nacina na koje sam nailazio su: sredina-sredina (Centar-Centar tj. C-C) čepova nabijenih u kraj upravljaca (npr.: Deda, ITM, 3T-TTT) i od spoljnog zida do spoljnog zida kraja upravljaca (npr.: Ritchey, Cinelli) sto automatski daje oko 20mm vecu "nazivnu" meru nego da je isti upravljac meren po sistemu C-C.

Svaki, ali svaki put kada gledam/kupujem PITAM prodavca koja je mera data
ali ni tada nisam uvek siguran koliko je upravlja sirok jer vecina prodavaca,
nazalost, ne zna da mi odgovori.

Nadam se da sam ti pomogao bar malo :)
  • 0

#122 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 January 2013 - 03:31 PM

Da li neko moze da mi pomogne objasnjenjem kako se meri drumski korman (duzina)? Da li je kao sto ja mislim od sredine cepa do sredine drugog cepa ili nekako drugacije???


nazalost, ne postoji standardizovan nacin merenja sirine sipke drumskog upravljaca
vec svako meri sta i kako hoce.

2 najcesca nacina na koje sam nailazio su: sredina-sredina (Centar-Centar tj. C-C) čepova nabijenih u kraj upravljaca (npr.: Deda, ITM, 3T-TTT) i od spoljnog zida do spoljnog zida kraja upravljaca (npr.: Ritchey, Cinelli) sto automatski daje oko 20mm vecu "nazivnu" meru nego da je isti upravljac meren po sistemu C-C.

Svaki, ali svaki put kada gledam/kupujem PITAM prodavca koja je mera data
ali ni tada nisam uvek siguran koliko je upravlja sirok jer vecina prodavaca,
nazalost, ne zna da mi odgovori.

Nadam se da sam ti pomogao bar malo :)



Zato sam i pitao gledam oglas za korman u kojem su date dve sirine pa se zbunim i ne znam sta se meri...Sve ovo pitam jer imam neki ultra uski korman msm da je 380 mm (proverim posle) pa mi izgleda ko da vozim trotinet (imam 2 metra i ramena srazmerna visini) ....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#123 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 08 January 2013 - 03:36 PM

Za Deda volane su dimenzije od kraja do kraja. Kao sto Igor kaže, pitaj prodavca uvek za svaki slučaj.
  • 0
Pozdrav

#124 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 08 January 2013 - 03:42 PM

Брко, видех твој пост у оној теми у вези шамараљки па реко да помогнем :)
Тражио сам по нету мало и изгледа да једино RSX група има шамараљке за седмофаз. У питању је модел "ST-A410" и правио се у деведесетим, касније (1999) је прерађен у осмофаз, тако да обрати пажњу на то ако будеш куповао.

Јел ти не одговарају шифтери на доњој шипци или је нешто друго у питању?


i talijanski MODOLO je nudio "samaraljke" MORPHOS koje su imale mogucnost da rade na SHIMANO SIS 7 brzina. Za aktuelni model cena (za par) negde oko 200 EUR a tim da bi trebalo jos investirati u "stari" tip potezaca sajle koji je SHIMANO 7 SIS kompatibilan.

Imas ih NOS na eBay.uk, ali prodavac je malo...rizican :(
http://www.ebay.co.u... ... 1c2c754110

Mislim da bi bilo koje 8fazne samaraljke trbale da odrade posao sa napomenom da bi jedan klik ostao neiskoriscen, ili gornji/prvi ili donji/osmi. U prvom slucaju bi u izvesnim situacijama postojala opasnost od prebacivanja lanca sa najveceg lancanika medju zbice a u drugom slucaju bi sajla ostala otpustena da visi nakon sto menjac prebaci lanac na najmanji lancanik a u samaraljci ostane jos jedan klik. Stoga sam vise za varijantu broj 1.

Nadam se da sam bar malo pomogao :)
  • 0

#125 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 January 2013 - 03:52 PM

Hvala!
Inace gledao sam neki cineli volan, medjutim uplasio sam se toga sto je dosta star aluminium jer mi je savetovano da auminium stariji od 10 godina ne kupujem (sticne, lule, volane i ramove) jer postaje dosta krt vremenom a ja sam potezak!

U medjuvremenu korman je promenio vlasnika i sada umesto 10 kosta 15 evra.....Pa je ispao iz plana totalno....Sada kada se oporavim od nove godine i Bozica (finansijski) planiram da potrazim non os korman sa onim ergonomskim zaravnjenjima na dropovima pa ako bude crn pada poliranje....

@Igor

Pomazes i to jako puno samim tim jer se vrhunski razumes u oblast u koju se ja razumem ko cetnik u pastetu (ali se trudim da naucim) Mnogo je to para za mene za samaraljke jer je ovo prije svega utility bike...Moram da pogledam u Kv u bici klubu za te 7-mofazne jer sam razumeo da mogu proci za 10-20 evra jeftinije nego za osmofazne
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#126 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 09 January 2013 - 05:02 AM

Da li neko moze da mi pomogne objasnjenjem kako se meri drumski korman (duzina)? Da li je kao sto ja mislim od sredine cepa do sredine drugog cepa ili nekako drugacije???


nazalost, ne postoji standardizovan nacin merenja sirine sipke drumskog upravljaca
vec svako meri sta i kako hoce.

2 najcesca nacina na koje sam nailazio su: sredina-sredina (Centar-Centar tj. C-C) čepova nabijenih u kraj upravljaca (npr.: Deda, ITM, 3T-TTT) i od spoljnog zida do spoljnog zida kraja upravljaca (npr.: Ritchey, Cinelli) sto automatski daje oko 20mm vecu "nazivnu" meru nego da je isti upravljac meren po sistemu C-C.

Svaki, ali svaki put kada gledam/kupujem PITAM prodavca koja je mera data
ali ni tada nisam uvek siguran koliko je upravlja sirok jer vecina prodavaca,
nazalost, ne zna da mi odgovori.

Nadam se da sam ti pomogao bar malo :)



Zato sam i pitao gledam oglas za korman u kojem su date dve sirine pa se zbunim i ne znam sta se meri...Sve ovo pitam jer imam neki ultra uski korman msm da je 380 mm (proverim posle) pa mi izgleda ko da vozim trotinet (imam 2 metra i ramena srazmerna visini) ....



Sad sam dosao sa posla i izmerio, korman je 390 (centar - centar) a onda sam na njega postavio metar sa 440 mm i uvideo da to ustvari i nije neka razlika.....Hmmm, izgleda da cu jednostavno morati da se naviknem.....Samo mi nije jasno ko je na rog senior ugurao tako uzak korman plus ultra kratku lulu od 40 mm???
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#127 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 09 January 2013 - 06:00 AM

Izmedju 39 i 44 cm je ogromna razlika mada ne izgleda na prvi pogled.
  • 0
.

#128 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 09 January 2013 - 01:54 PM

Izmedju 39 i 44 cm je ogromna razlika mada ne izgleda na prvi pogled.



Kad malo bolje razmislim...Potpuno si u pravu kada sam presao sa 580 na 620 mtb korman osecao sam se kao da sam presao na coper i jednostavno zadovoljstvu nije bilo kraja....

Btw, jedna od ugodnosti koje sam dobio prelaskom na drumasa je taj da je prestala da me boli i trni desna saka....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#129 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 09 January 2013 - 05:08 PM

Btw, jedna od ugodnosti koje sam dobio prelaskom na drumasa je taj da je prestala da me boli i trni desna saka....


Čekaj samo dok ne počnu leđa :mrgreen: .
Šalim se, možda malko u početku, ako si krenuo sa agresivnijom pozicijom.
  • 0
Pozdrav

#130 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 09 January 2013 - 07:50 PM

Btw, jedna od ugodnosti koje sam dobio prelaskom na drumasa je taj da je prestala da me boli i trni desna saka....


Čekaj samo dok ne počnu leđa :mrgreen: .
Šalim se, možda malko u početku, ako si krenuo sa agresivnijom pozicijom.



Nadam se da nece, ne volim preterano agresivan polozaj....Recimo neka sredina...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#131 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 15 January 2013 - 03:27 PM

Pozdrav imam jedan problem sa gippieme sprint retro kocnicama (ustvari modollo)! Nikako ne mogu da ih upikam da kada se vrate zauzmu istu razdaljinu od felne nego je jedna uvek blize...Tenzione opruge nemaju nikakve srafove za podesavanje napregnutosti pa sam razmisljao da jednu stranu opruge malko savijem da izgubi na snazi da bi bila ista snaga na oba kraja.....Da li to sme da se izvede ili ja ipak nisam postavio kocnice kako treba....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#132 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 January 2013 - 05:29 PM

Sigurno će se javiti neko ko zna, nisam siguran, ali mislim da kod single pivot kočnica pakne normalno ne stoje na istom rastojanju od felne (ili zavisi konkretno od modela, može a i ne mora?). Bitno je da pakne pri kočenju dodirnu felnu u istom trenutku .
  • 0
Pozdrav

#133 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 15 January 2013 - 05:40 PM

Sigurno će se javiti neko ko zna, nisam siguran, ali mislim da kod single pivot kočnica pakne normalno ne stoje na istom rastojanju od felne (ili zavisi konkretno od modela, može a i ne mora?). Bitno je da pakne pri kočenju dodirnu felnu u istom trenutku .




Tako i moje rade...Koce one dobro ali bih voleo da me vizuelno ne isteruju iz takta ako je moguce....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#134 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 23 January 2013 - 02:28 PM

Planiram ovih dana farbanje bajka i zamenu kokpita.....

Uzecu širi volan sa onim zaravnjenim delom na dropu za ruku i udubljenjima za sajle,neku lulu za ahead pošto imam adaptira sa starog mtb....

Planiram da postavim aero ručice kočnica i u tu svrhu sam nabavio 105 ručice kojima je guma na spicevima propala pa sam mislio da mi obućar preko toga zalepi kožu koja ce kompletno prekriti gumice......Da li je to neko radio ili video neki link,svaka pomoć je dobrodošla!!!!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#135 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 24 January 2013 - 03:06 PM

Pitanje sa posta iznad još uvek stoji pa ako neko nešto zna....

Elem nabavljeni i poslednji delovi za sređivanje matorca:
Gippiemme sprint kočnice.
Ofmega commpetizione (koliko sam uspeo da izguglam)pogon.
Shimano 600 arabesque downtube sifteri.
Bikepositive korman.
Ritchey lula (hromirana).
Cst gume 27*1-1/4.
Keper u fazi razmišljanja....Planiram sincross iz planeta ali nisam siguran da li ima one zavrsetke za kraj trake(voleo bih da ne stavljam izolir)-pa ako neko zna....
Srednju glavu imam sa soljicama na nabijanje ali nisam zadovoljan.....Kad bi neko znao gde kupiti kinex patronu na nacukavanje bio bih zahvalan....



Sledi rasturanje bajka i farbanje a u medjuvremenu čišćenje delova i poliranje.....

Biće i slika hronološki kako bude teklo sređivanje.......


Svaki savet je dobrodošao!!!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#136 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 January 2013 - 02:19 PM

Planiram ovih dana farbanje bajka i zamenu kokpita.....

Uzecu širi volan sa onim zaravnjenim delom na dropu za ruku i udubljenjima za sajle,neku lulu za ahead pošto imam adaptira sa starog mtb....

Planiram da postavim aero ručice kočnica i u tu svrhu sam nabavio 105 ručice kojima je guma na spicevima propala pa sam mislio da mi obućar preko toga zalepi kožu koja ce kompletno prekriti gumice......Da li je to neko radio ili video neki link,svaka pomoć je dobrodošla!!!!



Rešio problem gumica u domaćoj radinosti....Podbacio sam parče unutrašnje gume nalazio sintelanom i napasovao,kada se. dobro steglo popunio lepkom i presovanjem postigao oblik kakav treba da bude i na kraju polusvez lepak nalazio markerom a onda utrljao da bi poprimio crnu boju...

Dobijen rezultat je solidan i rešio sam ručice kočnica za ultra male pare...

Joj što volim da pričam sam sa sobom....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#137 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 January 2013 - 03:09 PM

Joj što volim da pričam sam sa sobom....



Hahahahahaahahaha, dobro je to ponekad.. :)

Svaka cast, dokaz da se trud skoro uvek isplati. :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#138 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 25 January 2013 - 07:41 PM


Planiram da postavim aero ručice kočnica i u tu svrhu sam nabavio 105 ručice kojima je guma na spicevima propala pa sam mislio da mi obućar preko toga zalepi kožu koja ce kompletno prekriti gumice......Da li je to neko radio ili video neki link,svaka pomoć je dobrodošla!!!!

...Rešio problem gumica u domaćoj radinosti....


You*ve got mail :)
  • 0

#139 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 January 2013 - 09:05 PM


Planiram da postavim aero ručice kočnica i u tu svrhu sam nabavio 105 ručice kojima je guma na spicevima propala pa sam mislio da mi obućar preko toga zalepi kožu koja ce kompletno prekriti gumice......Da li je to neko radio ili video neki link,svaka pomoć je dobrodošla!!!!

...Rešio problem gumica u domaćoj radinosti....


You*ve got mail :)



Hvala,skinuo fajl pa kad dodjem sa posla da prostudiram......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#140 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 27 January 2013 - 01:33 PM

Danas na autopijaci u Kv ram za pistasa sa horizontalnim dropoutima, vila,radsport lula,neki zanimljiv pogon,durace sticna i volan za 20 evra......Čini mi se da je ram za 26 cola????????

Da li je to moguće nikad tako nešto nisam video??????
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika