Jump to content


Fotografije

Da procaskamo malo o retro drumasima...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
164 odgovora na ovu temu

#101 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 07 December 2012 - 11:53 AM

Kako ugradiš kočnice sa plitkim hvatom na prednji točak?
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#102 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 07 December 2012 - 12:27 PM

Kako ugradiš kočnice sa plitkim hvatom na prednji točak?



Napravi se adapter od metalnog flah-a sa prednje strane a sa zadnje strane isti takav koji se zakrivi na unutra (zbog duzine srafa) izmedju njih sam stavio parce metalne cevcice od bojlera kao rasponac pri pritezanju srafa kada se dobro odradi od debelog flaha (gromobranska traka) nema uvijanja ni pri najjacim kocenjima.

Ja sam na primer prednju rupu morao da spustim 2 cm a zadnju 2.5 cm....

Mada imam elegantniju ideju za prednji tocak a to je navarivanje komada vodovodne cevi odozdo u vilu i busenje nove rupe na njoj. Za zadnji tocak planiram premestanje cele plocice oko 2.5 cm na dole....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#103 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Postavljeno 18 December 2012 - 10:25 PM

Јел има још љубитеља ретро друмаша? Тешко ми је да поверујем да нас има овако мало... Јел се окупљају негде другде или...?
  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/

#104 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 December 2012 - 10:36 PM

Јел има још љубитеља ретро друмаша? Тешко ми је да поверујем да нас има овако мало... Јел се окупљају негде другде или...?



Izgleda da nas ima slabo......Nazalost......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#105 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 27 December 2012 - 04:18 AM

E ovako izmerio sam sajbne, jeste 144 bcd -pitanje da li je moguce naci takve sajbne posto sam razumeo da je to campijev prepotopski standard koji se vise ne koristi....

Mada vec imam ideju kako nabudziti sajbne sa pogona na kajlu kojem je konus otisao bogu na istinu......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#106 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 January 2013 - 06:11 PM

Брко, видех твој пост у оној теми у вези шамараљки па реко да помогнем :)
Тражио сам по нету мало и изгледа да једино RSX група има шамараљке за седмофаз. У питању је модел "ST-A410" и правио се у деведесетим, касније (1999) је прерађен у осмофаз, тако да обрати пажњу на то ако будеш куповао.

Јел ти не одговарају шифтери на доњој шипци или је нешто друго у питању?
  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/

#107 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 January 2013 - 08:17 PM

Брко, видех твој пост у оној теми у вези шамараљки па реко да помогнем :)
Тражио сам по нету мало и изгледа да једино RSX група има шамараљке за седмофаз. У питању је модел "ST-A410" и правио се у деведесетим, касније (1999) је прерађен у осмофаз, тако да обрати пажњу на то ако будеш куповао.

Јел ти не одговарају шифтери на доњој шипци или је нешто друго у питању?



Ma rade oni super,samo sto kod mene je ovako :veliki ram, lula podignuta 15-tak cm -- Mnogo mora da se sagnem (s' oprostenjem) ....

Pitam cisto informativno da bih znao posto ce jos uvek da rade downtube sifteri (istrosio sam se mnogo za novu godinu)...

Kako sam citao postoje i tourney sti levers za 7-mofaz al to nikad nisam video...

Sve u svemu hvala puno za info!!!

Jos sam video neke siftere u venera bajku koji idu na volan jako fino izgledaju -jos kada bih znao cenu....Inace oni se ugradjuju na one scout drumase od 26000 kinti....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#108 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 January 2013 - 08:29 PM

Jos jedno pitanje koje namerno stavljam u drugi post radi preglednosti...

Da li neko zna koje najtanje gume primaju oni kripton x tockovi za poneti od 28 cola iz kaprijola????????
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#109 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 January 2013 - 11:37 PM

28 mm - 1.10 inča.
http://sheldonbrown....zing.html#width

E sad dal ima nekih jeftinih guma u toj dimenziji to je pitanje. Cst za mtb ima do 1.15, ne znam da li ima u 700c verziji...
Moji stari točkovi su bili isto 19 mm kao i ti krypton i baš sam te cst planirao ali sam menjao točkove pa sad mogu da idem i još uže, te ću da nabacim kendu od 25 mm, i onako ga ni malo ne koristim za šta je mtb namenjen :)
  • 0

#110 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 January 2013 - 11:48 PM

Ako su u samo jednoj dimenziji, ta felna je 622x19. Stavljao sam na nju 23-cu bez problema, a trenutno je koristim na trenažeru sa 25-icom.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#111 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 January 2013 - 01:48 AM

Hvala momci pitao sam zbog stavljanja 25-ice...Trenutno je na bajku 27*1-1/4 sto mu dodje 30 mm sirine (mereno)
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#112 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2013 - 09:31 PM

Kolega kako si zadovoljan tim CST gumama, i šta piše na njima, na koliko se duvaju?
Ortak mi ima nekog starog drumaša, pukla mu guma 27 cola i ne može da nađe, nemaju ovde kod nas u Capriolu pa pitao mene.
Vidim ovi što valjaju Venerinu robu imaju navodno neku CST 32-ku, a planet ću sutra zvati na sajtu ima jedna Kenda u toj dimenziji, slična cena kao i ta CST. Setih se i ove teme pa sam prelistao da vidim šta ti teraš :)
  • 0

#113 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 January 2013 - 09:51 PM

Kolega kako si zadovoljan tim CST gumama, i šta piše na njima, na koliko se duvaju?
Ortak mi ima nekog starog drumaša, pukla mu guma 27 cola i ne može da nađe, nemaju ovde kod nas u Capriolu pa pitao mene.
Vidim ovi što valjaju Venerinu robu imaju navodno neku CST 32-ku, a planet ću sutra zvati na sajtu ima jedna Kenda u toj dimenziji, slična cena kao i ta CST. Setih se i ove teme pa sam prelistao da vidim šta ti teraš :)



Uzimaj slobodno!
Duva se na 90 psi i nije 32 posto su sve cst gume malko uze od nazivne mere pa je ova 30 izmereno....Bile su oko 650 kinti po komadu ...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#114 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2013 - 11:50 AM

Hvala ti, našao sam mu u Zrenjaninu tu CST i u Capriolu imaju neku Rubenu može da se poruči pa nek bira.
  • 0

#115 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 January 2013 - 01:02 PM

Hvala ti, našao sam mu u Zrenjaninu tu CST i u Capriolu imaju neku Rubenu može da se poruči pa nek bira.



Imaju kod Jankovica neke trax pumpaju se na 60psi i imaju totalan retro izgled (gazna povrsina crna a sidewalls u onoj retro krem boji) pa ako nije puno tezak bas su extra a i cena je 600 kinti po komadu....

Btw sta bi sa tobom, pricao si da ces uzeti neki retro drumas...Jesi li uspeo da navatas nesto???
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#116 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2013 - 04:34 PM

Ma nisam ja to za sebe, nego smo ortak i ja gledali tu kod nas u Jarkovcu kod gastrabajtera za njega da uzme nešto pa da malo vozi sa mnom, ali nije bilo ništa zanimljivo pa je ostalo za proleće. Mogu ti reći da sam prateći oglase radi njega i ja postao po malo ljubitelj retro drumaša iako nisam ni vozio nijedan :), stvarno ima lepih mašina i to fino očuvanih, imaju neki šmek. Meni na takvom biciklu u poređenju sa modernim drumašima ništa ne bi smetalo osim što šifteri nisu na kormanu već dole.

Što se tiče ovih 27" guma, ima i planet navodno ovakvu kendu ali nisu mogli da mi potvrde jer su bili u gužvi kad sam zvao. A ovom liku estetika nije bitna pa će uzeti u ZR šta prvo nađe.
Ja bih svakako stavio takve jer su najlepše :) a i 4 bara je sasvim dovoljno.

Postavljena slika
  • 0

#117 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 January 2013 - 11:29 AM

Za sve ljubitelje retro mehanike na kupujem prodajem gippieme menjaci u savrsenom stanju.....Jos kad bi se malko korigovala cena....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#118 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 January 2013 - 01:25 PM

Da li neko moze da mi pomogne objasnjenjem kako se meri drumski korman (duzina)?

Da li je kao sto ja mislim od sredine cepa do sredine drugog cepa ili nekako drugacije???
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#119 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 08 January 2013 - 01:43 PM

Da li neko moze da mi pomogne objasnjenjem kako se meri drumski korman (duzina)?

Da li je kao sto ja mislim od sredine cepa do sredine drugog cepa ili nekako drugacije???


Da, tako se meri širina kormana.
  • 0

#120 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 January 2013 - 02:33 PM

Da li neko moze da mi pomogne objasnjenjem kako se meri drumski korman (duzina)?

Da li je kao sto ja mislim od sredine cepa do sredine drugog cepa ili nekako drugacije???


Da, tako se meri širina kormana.



Hvala puno!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika