Jump to content


Fotografije

Koju kamp opremu koristite na daljim turama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
352 odgovora na ovu temu

#321 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 June 2019 - 01:40 PM

https://m.kupujempro...0-1561383356034

To je taj iz Dekatlona.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#322 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2019 - 05:08 PM

Molio bih nekog od vas ko je vec u ovoj prici da mi pojasni nesto. U celoj temi o kamp opremi provlaci se prica o prostirkama/podlogama ispod vrece pa me zanima na sta se tacno misli. Ako biste naveli link ili naziv bio bih zahvalan. Vidim da ima neka prostirka u lidlu na istoj akciji kao i ova vreca gore pomenuta pa me zanima jel to to ili se koriste neke druge, bolje varijante. Da li je jos nesto bitno imati vezano za sam 'smestaj' osim satora, vrece i te podloge? Noci li ko od vas samo u vreci kada vreme dozvoljava ili je sator uvek preporuka?

"Po propisu" bi, pored šatora i vreće, trebalo da imaš i:

1. Podlogu za šator. To je cerada, ili kako se već zove, i šator ide na nju. Ona em što štiti pod šatora od cepanja i bušenja, em što daje dodatnu izolaciju, em što postavljena dobro dodatno sprečava prodor vode tj izoluje unutrašnji deo dvojslojnog šatora od eventualnog potoka kada krene da preterano lije. To je obično ova stvar:

tentPVCPad.jpg

2. Podlogu za vreću. Ide u šator a ispod vreće a predstavlja dodatnu izolaciju, zaštitu vreće od eventualnog trnja koje prodje kroz sve ono ispod, udobnost... ima razne funkcije, zavisno od tvojih želja i potreba, pa je tako i biraš. Najjednostavnija varijanta je ona penasta podloga koju možeš da kupiš npr u Intersportu, mada je to skuplje nego što bi realno trebalo da bude (a imaju i onu svetlo-tamno sivu koja je bolja za iste pare ili možda i manje):

sleepingBagPad.jpeg

Njena prednost je što je izuzetno lagana jer je u pitanju pena. Mana je to što je kabasta. Ja sam od prijatelja iz USA naručio ovo (Klymit Static V) i emolto je mućo fantastik

klymit.jpg

ali nije baš jeftino ($40-50). Ima ga nekih 400 grama i spakovano je veličine nekih 15cm sa 7-8cm (valjak). Nije samonaduvavajuća ali se naduva u 10-12 dahova, što je zanemarljivo.

Naravno, postoje i samonaduvavajuće podloge, ali ja njih nisam koristio jer sam hteo da izbegnem dodatnu težinu a ova na naduvavanje mi je više nego dobra.


  • 1

#323 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2019 - 05:49 PM

Meni to na izgled deluje da se spljeska čim legneš.  ?

Ja sam uzeo u jysku samonaduvavajuću najdeblju koju su imali, teška i kabasta. Mada meni i to nije preterano udobno da bih uporedio s krevetom.

Samo su mi uvalili neku bušnu što pušta na spoju, što sam otkrio tek dosta kasnije na prvom kampovanju, i od onda mi stoji, moram sad da probam da zalepim to.


  • 0

#324 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2019 - 07:46 PM

Hvala Igore.Da li znas ime tog prodavca.Kako da ga nadjem na fejsbuku?



Screenshot_20190624-214331.png

Screenshot_20190624-214343.png

Ovaj šator ima najbolji odnos uloženo/dobijeno.. dvoslojni, težina svega 2,2kg, lak za montažu. Jednom rečju.. odličan.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#325 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2019 - 08:47 PM

Meni to na izgled deluje da se spljeska čim legneš.  ?

Ja sam uzeo u jysku samonaduvavajuću najdeblju koju su imali, teška i kabasta. Mada meni i to nije preterano udobno da bih uporedio s krevetom.

Samo su mi uvalili neku bušnu što pušta na spoju, što sam otkrio tek dosta kasnije na prvom kampovanju, i od onda mi stoji, moram sad da probam da zalepim to.

Nista na turi nije ni blizu udobnosti koju ti pruza i najmanje udoban dom. Ali, posle celodnevnog pedalanja, kada se naklopas i legnes u sator, ni najudobniji krevet u kuci ti nece biti tako dobar kao prosecna vreca sa podlogom u satoru. Nemoj da se nadas da ces imati i 20% komfora koji imas u krevetu, to jednostavno nije realno.

Jedino na sta treba da obratis paznju je ono sto ti je najvaznije kada spavas i da pokusas da tu stvar nadjes u sto je moguce vecoj kolicini u tvojoj kombinaciji sator-podloga-vreca. Podloga koju sam ja uzeo je taman dovoljno debela da mi lezaj u krevetu ne bude skroz tvrd i da "ispegla" neke manje neravnine na zemlji, jer je to meni najvaznije - volim tvrd lezaj, ali mi je potrebno vise prostora jer se mnogo vrtim kada spavam, pa samim tim i pravougaona vreca umesto "mumije" i malo siri sator od proseka. Ali udobnost kao pojam na turi podrazumeva mnogo, mnogo manje nego u obicnom zivotu.


  • 0

#326 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 June 2019 - 09:26 PM

Ovaj šator ima najbolji odnos uloženo/dobijeno.. dvoslojni, težina svega 2,2kg, lak za montažu. Jednom rečju.. odličan.

Potvrđujem. A Igor mi ga i kupio, probano na Čikeru :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#327 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2019 - 05:22 AM

Potvrđujem. A Igor mi ga i kupio, probano na Čikeru :)




Malo falilo da ga ne dobiješ jer je bio poslednji :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#328 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 June 2019 - 04:11 PM

Vise mi se svidio(na slikama)sator iz intersporta.Odem danas u Big trzni centar u N.Sadu.Nemaju na stanju.Kaze porucit ce iz Intersport Cacak.Pitam je da mi posalju kuririma.Ona kaze da oni ne salju robu kuririma.Nesta mi tu ne stima.Da li je neko narucivao nesta iz intersporta?Sada treba da cekam da me obavijeste da je stigao.Imam jos 7 dana do polaska.Ako ne dodje za vikend kupujem nesta drugo.
  • 0

#329 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 25 June 2019 - 04:21 PM

Hvala svoj trojici na informacijama. Zagolicala me ova vreca u lidlu da pocnem polako da prikupljam opremu pa sam hteo da mi neko ukratko napise na sta primarno da se fokusiram.

Uzeo sam ovu crivit vrecu, ali ne kao chamade vec mumija verziju, bila je samo ta, a i svidja mi se vise takva varijanta zbog duzine. Koliko vidim, obe su +10°C pa je licna zelja preovladala. Planiram da uzmem ovaj Quechua sator zeleni koji se ovde preporucuje uveliko i tu se otprilike zavrsava ono sto zasigurno znam. Sad ostaje da se posvetim pronalazenju preostala dva dela slagalice, podloga za sator i podloga za vrecu. Posto mi se zbog same velicine ovih sundjerastih podloga ne svidja takav koncept, gledacu neku na naduvavanje pa me zanima sledeca stvar: da li je opcija samonaduvavanja bitna uopste ili se moze gledati i neka koja se mora rucno naduvati i da li postoje neke kljucne fizicke razlike izmedju tih podloga (dimenzije, masa)?
  • 0

#330 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2019 - 05:04 PM

Samonaduvavajuća se delimično sama naduva. Osatak moraš sam naduvati.
Ova moja je debela 3 cm i ok je a pakovanje. Ona od 5 je udobnija ali je i glomazna. Trebalo bi da ih ima u Yisku po pristojnoj ceni. Kod tih podloga najbitnije je da ventil ne zavrćeš prejako jer zna tu da popusti i tad joj nema pomoći.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#331 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 25 June 2019 - 05:20 PM

Ovakav tip (link) sa uzduznim cevima na naduvavanje je najlaksi i najudobniji, verovatno i najbolji kao izolator. Mane mogu biti fizicki tesko naduvavanje, sporo izduvavanje, rizik od busenja ako se ispod njih ne stavi podloga, kao i mala sirina kod nekih modela. Da naglasim govorim o modelima sa UZDUZNIM cevima, ostali modeli sa poprecnim i sacastim odelima za vazduh su manje udobni.


  • 0

#332 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 25 June 2019 - 06:11 PM

Ја сам купио породични шатор прошле године у интерспорту, наручио га преко интернета.
  • 0

#333 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 25 June 2019 - 06:13 PM

attachicon.gifScreenshot_20190624-214331.png
attachicon.gifScreenshot_20190624-214343.png
Ovaj šator ima najbolji odnos uloženo/dobijeno.. dvoslojni, težina svega 2,2kg, lak za montažu. Jednom rečju.. odličan.

Има ли овај шатор на унутрашњем делу дупла врата тј. једна мрежаста против комараца и обична?
  • 0

#334 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 25 June 2019 - 06:18 PM

Hvala svoj trojici na informacijama. Zagolicala me ova vreca u lidlu da pocnem polako da prikupljam opremu pa sam hteo da mi neko ukratko napise na sta primarno da se fokusiram.
Uzeo sam ovu crivit vrecu, ali ne kao chamade vec mumija verziju, bila je samo ta, a i svidja mi se vise takva varijanta zbog duzine. Koliko vidim, obe su +10°C pa je licna zelja preovladala. Planiram da uzmem ovaj Quechua sator zeleni koji se ovde preporucuje uveliko i tu se otprilike zavrsava ono sto zasigurno znam. Sad ostaje da se posvetim pronalazenju preostala dva dela slagalice, podloga za sator i podloga za vrecu. Posto mi se zbog same velicine ovih sundjerastih podloga ne svidja takav koncept, gledacu neku na naduvavanje pa me zanima sledeca stvar: da li je opcija samonaduvavanja bitna uopste ili se moze gledati i neka koja se mora rucno naduvati i da li postoje neke kljucne fizicke razlike izmedju tih podloga (dimenzije, masa)?

Што не пробаш једно ноћење без подлоге,само шатор и врећа, бар за летње услове није проблем ако ти не смета мало тврђе док спаваш....ми смо летови на мору у шатору неколико дана, без вреће, неко тање ћебе испод и није било страшно.
  • 0

#335 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2019 - 07:11 PM

Има ли овај шатор на унутрашњем делу дупла врата тј. једна мрежаста против комараца и обична?


Šator je jedna celina, mreža na vrhu. Druga celina je zeleni prekrivač.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#336 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 25 June 2019 - 08:52 PM

Схватио сам да је из два дела, него питам за ова врата беле боје што се затварају рајсфешлусом дал се затварају и као мрежица или скроз као и остатак материјала. Овај породични што сам узео има та "дупла" улазна врата а после сам купио неки за двоје, онај што се брзо расклапа и нема затварање само са мрежицом а то прилично значи за летње ноћи због врућине
  • 0

#337 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 June 2019 - 09:50 PM

 дал се затварају и као мрежица или скроз као и остатак материјала.

Nisam siguran da sam ovo dobro razumeo, ali - rajsferšlusom se zatvara i prvi, mrežasti, i drugi, plastični sloj šatora. Nema treće opcije, osim da se spoljni sloj ostavi odškrinut i vezan sa obe strane.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#338 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2019 - 07:30 AM

Mislim da znam na šta Velimiraca misli. Postoje šatori kod kojih su vrata unutrašnjeg sloja, ili češće samo jedan njihov deo, praktično dupla tj imaju i sloj mreže i sloj punog materijala i onda možeš da biraš šta je od toga zakopčano a šta otkopčano, što je posebno zgodno leti jer je ventilacija mnogo bolja kada koristiš samo mrežu.


  • 0

#339 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2019 - 07:45 AM

Da, mislio je na ulaz od mrežastog materijala. Arpenaž 2 ga nema i samo na plafonu ima mrežu. Leti zna da bude malo toplije ali se zato može spavati bez vreće u njemu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#340 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2019 - 07:51 AM

Ali kada imaš mrežu onda možeš da zatvoriš samo nju pa se pleziš komarcima dok oni padaju u šiz komu. :D


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika