Jump to content


Fotografije

Koju kamp opremu koristite na daljim turama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
352 odgovora na ovu temu

#301 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 08:33 AM

https://www.tehnoman...-u622-beli.html
  • 0

#302 acarr

acarr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 27 October 2018 - 10:59 PM

Je l ima neko iskustvo sa šatorom mc kinley bike2?
  • 0

#303 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 October 2018 - 09:38 AM

U Aprilu mesecu ovr godine,otkaze mi powerbank taj od 2400din,otkaze,nece da se puni..isprobam vise punjaca,0 bodova.Kontaktiram Kragujevcanina,bez reci prihvati reklamaciju i uz moju doplatu,posalje mi avioni kamioni onaj od 4000din,koji podrzava c type,brzo punjenje i td.
Stigne meni,sve radi...kroz dva dana otkaze port za punjenje android mikro,c type radi.
Kontaktiram ga,posaljem video gde mrnjam 15ak punjaca prijatelja od "bolesnih" telefona,i posaljem mu.Tamo i nazad postarina 500din.
Prodavac mi kaze,da je i prethodna baterija bila ispravna,i ova je,da je problem u mojoj glavi,ALI posalje adapter sa android mikro na c type.Port android mikro ulazni i dan danas ne radi,sa tim sto baterija sa ve crtice spadne na nulu...nikada vise nista kod njega...



Baterije su u njemu OK ali je problematicna elektronika. Ja sam kupio drugo kuciste za 5 baterija, spakovao baterije i sve radi. Ostale 3 baterije ostavio za baterijsku lampu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#304 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 01:14 AM

(link) (link)


  • 0

#305 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 23 May 2019 - 08:48 AM

Da li je neko imao iskustva sa solarnim eksternim baterijama? Možda neka preporuka, savet i tome sl. Potrebno mi je za ture i zanima me koliko su brzo pune takve baterije izložene sunčevoj svetlosti.


  • 0

#306 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 23 May 2019 - 09:37 AM

Moje je misljenje da je za ture najbolje imati dinamu u tocku, A posto se malo bavim elektronikom ,mislim da te solarne baterije nisu nesto korisne.

Cini mi se da i nas veliki cikloputnik Snezana R. ima taj vid napajanja strujom.


  • 0

#307 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 May 2019 - 11:09 AM

Vidi šta kažu ovi što nisu baš made in PRC o svojim stvarima, pa glat dodaj još 20% na njihova vremena.

 

Na primer https://www.voltaicsystems.com/fuse6w i tako to


  • 0

#308 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 23 May 2019 - 11:13 AM

Moje je misljenje da je za ture najbolje imati dinamu u tocku, A posto se malo bavim elektronikom ,mislim da te solarne baterije nisu nesto korisne.

Cini mi se da i nas veliki cikloputnik Snezana R. ima taj vid napajanja strujom.

Slazem se

 

 Dinamo u tocku je vrlo prakticna stvar jos kad bih znao kako da ga otvorim , podmazem i lepo zatvorim.

 

 Pitao u servisu , kaze covek " ne radimo to "

 

 Na starom bajsu sam imao takav dinamo.Otvorio ga , redjao delove po redu po kom sam skidao , podmazao .Vratio sve kako je bilo, pritego , i radilo je.

 

 Jos me jeza vata kad pomislim na onu zicicu i one limcice koji se skidaju , kako nesto nisam pokvario nije mi jasno.

 

 

https://www.youtube....tXRqxj9c&t=619s

 

 Na you tubetu lik lepo  objasnjava kako se to radi.Ne izgleda tesko al ja to ponovo sam ne bih radio.

 

 Nije mi problem da sve polako skinem i vratim kako je bilo vec da pritegnem tako da nema luft a ne bude pretegnuto.

 

 Cini mi se da taj deo nisam ukapirao


  • 0

#309 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 23 May 2019 - 11:33 AM

Da li je neko imao iskustva sa solarnim eksternim baterijama? Možda neka preporuka, savet i tome sl. Potrebno mi je za ture i zanima me koliko su brzo pune takve baterije izložene sunčevoj svetlosti.

 

Uglavnom su đubre i funkcionišu samo kao baterije. Površina panela je daleko manja od iole plauzabilne da bi to funkcionisalo u nekom normalnom cenovnom rangu. Mnogo bolje rešenje je panel (19-21W) sa dodatnom baterijom koju bi punio. Ja imam "Anker" i prezadovoljan sam.


  • 1

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#310 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 23 May 2019 - 12:57 PM

Ok, ljudi hvala na savetima/preporukama. Videću šta je tu najprobitačnije za pazariti.


  • 0

#311 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2019 - 01:42 PM

Moje je misljenje da je za ture najbolje imati dinamu u tocku, A posto se malo bavim elektronikom ,mislim da te solarne baterije nisu nesto korisne.
Cini mi se da i nas veliki cikloputnik Snezana R. ima taj vid napajanja strujom.



+1.. najelegantniji način punjenja uredjaja.
Prošle godine sam na turi punio powerbank preko dana u vožnji i sa njim noću dopunjavao telefon ili fotoaparat. Jedino je potrebno imati regulator napona jer dinama na jačim nizbrdicama daje više od 40V napona.
Ja sam imao jedan i nisam ga otkačio prilikom spusta sa Golije pa je od prevelike voltaže produvao kondenzator i još ponešto pregorelo.

Ako neko ima znanja iz elektronike i pola sata volje i vremena da zalemi komponente nek se javi i donosim 2.. jedan za mene drugi za majstora.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#312 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 23 May 2019 - 07:18 PM

+1.. najelegantniji način punjenja uredjaja.
Prošle godine sam na turi punio powerbank preko dana u vožnji i sa njim noću dopunjavao telefon ili fotoaparat. Jedino je potrebno imati regulator napona jer dinama na jačim nizbrdicama daje više od 40V napona.
Ja sam imao jedan i nisam ga otkačio prilikom spusta sa Golije pa je od prevelike voltaže produvao kondenzator i još ponešto pregorelo.

Ako neko ima znanja iz elektronike i pola sata volje i vremena da zalemi komponente nek se javi i donosim 2.. jedan za mene drugi za majstora.

Kupi ti komponente ja cu ti odraditi dzabaka,ti si moj elektronski drug. Moze samo ona moja sema,znaci jos kupis raster plocu na koju se letuju komponente i usb konektor zenski da mozes prikljuciti. Imas dva sajta gde prodaju elektronske delove . Mali princ -BG i Proelektronik u Nisu. dogovori se sa nekim da delite troskove jer na jednu raster plocu moze dosta punjaca da se napravi. Detalje cu ti objasniti ako hoces do tancina koju raster plocu i koje komponente.

 

A mogu i da ti zalemim komponente ali nije ti resenje, ako nema zastitu od prenapona, to ce otprilike biti ploca 2 *7cm. Kod mene je ploca 1.5cm puta 5 cm. ali stavio sam kondenzator od 25 v mislim da je male voltaze treba najmanje 40 v a on je veci.Evo otprilike ce ovako izgledati.

 

SSA56583.JPG SSA56586.JPG SSA56590.JPG

 

 

ja ispravljac koristim svaki dan jer prelazim oko 50km dnevno. Znaci slusalice blutut i muzika preko NET-a i otprilike sa kojim procentom napunjenosti baterije krenem sa takvim se i vratim sa voznje.

 

Kutija je od nekog pregorenog ispravljaca.To ces morati ti da napravis


  • 0

#313 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2019 - 06:12 PM

Mirek200@ javim ti se uskoro u pp.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#314 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 June 2019 - 03:16 PM

Kome je potrebna letnja vreća Crivit 750grama za 1600 din i još neke sitnice za kampovanje može pazariti u Lidlu..

IMG_20190622_081125.jpg

Attached Thumbnails

  • IMG_20190621_170632.jpg

  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#315 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 June 2019 - 07:11 AM

Moze li neki prijedlog za sator.Zbog komaraca cu morati kupiti sator,inace necu spavati nocu na planiranoj visednevnoj voznji.Ove godine sve se poklopilo da komaraca bude u rekordnom broju.Gledam na intersport stranici satori koji su mi interesantni 4000-5000 dinara.
  • 0

#316 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 24 June 2019 - 08:25 AM

Molio bih nekog od vas ko je vec u ovoj prici da mi pojasni nesto. U celoj temi o kamp opremi provlaci se prica o prostirkama/podlogama ispod vrece pa me zanima na sta se tacno misli. Ako biste naveli link ili naziv bio bih zahvalan. Vidim da ima neka prostirka u lidlu na istoj akciji kao i ova vreca gore pomenuta pa me zanima jel to to ili se koriste neke druge, bolje varijante. Da li je jos nesto bitno imati vezano za sam 'smestaj' osim satora, vrece i te podloge? Noci li ko od vas samo u vreci kada vreme dozvoljava ili je sator uvek preporuka?
  • 0

#317 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2019 - 08:37 AM

Molio bih nekog od vas ko je vec u ovoj prici da mi pojasni nesto. U celoj temi o kamp opremi provlaci se prica o prostirkama/podlogama ispod vrece pa me zanima na sta se tacno misli. Ako biste naveli link ili naziv bio bih zahvalan. Vidim da ima neka prostirka u lidlu na istoj akciji kao i ova vreca gore pomenuta pa me zanima jel to to ili se koriste neke druge, bolje varijante. Da li je jos nesto bitno imati vezano za sam 'smestaj' osim satora, vrece i te podloge? Noci li ko od vas samo u vreci kada vreme dozvoljava ili je sator uvek preporuka?



Video sam te podloge. Ja imam thermarest samonaduvavajuću pa mi ovo iz Lidla ne treba. Inače može dobro koristiti u letnjem periodu. U proleće ili jesen ipak je potrebna naduvavajuća podloška. Sa kombinacijom obadve možeš opušteno na zemlji spavati na 0C.

Uvek noćim u šatoru jer me čuva od insekata, zmija i ostalih stvorenja.


Pjesak1272@ u Dekatlonu imaš odlične dvoslojne šatore za 23E. Ako ti nije dostupan Dekatlon u Segedinu ili Temišvaru ima neki lik ba Fejsbuku koji to odatle donosi i prodaje za 30-32E.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#318 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 June 2019 - 09:01 AM

Podloška  kakva se nudi u Lidlu sasvim  je ok, kao  i vreća. Za kampovanje leti, sasvim pristojno rešenje. Ja koristim  samonaduvavajuću, kao i Chamade, udobnija je, i može se sa njom i na nižim temperaturama. Noćio sam na  njoj i u novembru i u januaru, i bilo je ok. Minus strana je što je nešto teža i kabastija.

 

To ovako nekako izgleda: https://www.interspo...uvavanje-283449

 

Ukoliko planiraš kampovanja zimi i na većim nad. visinima, onda treba i bolja vreća. Ja imam  vreću za minus deset i nju koristim od novembra  do marta. Za leto imam vreću  do  nule. Mada sam jednom najebao u takvoj vreći i to avgustu, ali bile su i  ekstremne  vremenske prilike.

 

Inače, uvek na turama noćim u šatoru. Neko lokalno kampovanje, desi se da prespavam samo u vreći. To je u neku ranu jesen sasvim ok, još uvek je pristojno toplo tokom noći, a i nema komaraca. Barem  ne ovoliko.

 

@Pjesak1972 Pošto si već gledao u Intersportu, ovakav šator je sasvim ok:https://www.interspo...mp-sator-406997


  • 1

#319 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 June 2019 - 09:03 AM

Hvala Igore.Da li znas ime tog prodavca.Kako da ga nadjem na fejsbuku?
  • 0

#320 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 June 2019 - 09:07 AM

Podloška  kakva se nudi u Lidlu sasvim  je ok, kao  i vreća. Za kampovanje leti, sasvim pristojno rešenje. Ja koristim  samonaduvavajuću, kao i Chamade, udobnija je, i može se sa njom i na nižim temperaturama. Noćio sam na  njoj i u novembru i u januaru, i bilo je ok. Minus strana je što je nešto teža i kabastija.
 
To ovako nekako izgleda: https://www.interspo...uvavanje-283449
 
Ukoliko planiraš kampovanja zimi i na većim nad. visinima, onda treba i bolja vreća. Ja imam  vreću za minus deset i nju koristim od novembra  do marta. Za leto imam vreću  do  nule. Mada sam jednom najebao u takvoj vreći i to avgustu, ali bile su i  ekstremne  vremenske prilike.
 
Inače, uvek na turama noćim u šatoru. Neko lokalno kampovanje, desi se da prespavam samo u vreći. To je u neku ranu jesen sasvim ok, još uvek je pristojno toplo tokom noći, a i nema komaraca. Barem  ne ovoliko.
 
@Pjesak1972 Pošto si već gledao u Intersportu, ovakav šator je sasvim ok:https://www.interspo...mp-sator-406997

Hvala na preporuci.Blizi sam da narucim ovaj iz intersporta,ali bih pogledao i slike satora iz dekatlona.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika