Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#21 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 August 2012 - 06:14 PM

Hmm, da li uopšte ima vozača na Tour De France-u koji ne koristi neku vrstu dopinga?


Имаш - оне који заврше на дну генералног пласмана са 2 - 3 сата заостатка и који се муче да их не савата рампа..
  • 0

#22 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 August 2012 - 06:16 PM

http://liespotting.c... ... -analysis/
  • 0

#23 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 26 August 2012 - 06:21 PM

"Rat" koji se zvanicno vodi protiv dopinga je sarena laza. Da neko stvarno hoce da iskoreni doping diskvalifikovao bi vozace odmah po dobijanju rezultata. A za to ne treba da prodje 10 godina.

To je kao "rat" koji veliki brat vodi u Juznoj Americi protiv droge. Jadnici, ne znaju gde su plantaze pa ne mogu da prospu napalm (u cemu im ne manjka iskustva) i rese se droge za 2 dana. Nego ovako svi zajedno lepo rade i dele pare...
  • 0
.

#24 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 August 2012 - 06:36 PM

Интересантан текст, француска штампа се бавила како би у случају да се УЦИ одлучи да Армстронгу укине свих 7 победа и искључи све који су били умешани у допинг скандале изгледала листа победника:

http://www.kitsapsun... ... sy-answer/

French newspaper Liberation on Friday posited its unofficial estimate about "potential winners" based on a sweeping calculation that excluded any rider who tested positive, was implicated in doping, or even had contact with teams or doctors suspected of banned practices during the Armstrong era.

For example, the newspaper claimed little-known Italian Daniele Nardello was the highest-placed rider in the 2000 Tour never implicated in any doping or suspicion — and he finished 10th that year.

The daily also suggested the 2002 title could go to Carlos Sastre, the 10th-place finisher that year, and another for 2004 when he placed eighth. The Spaniard did win the Tour outright in 2008 — a race riddled with doping scandals. Also by Liberation's reckoning, Cadel Evans of Australia, who won the 2011 Tour, would also have won in 2005, when he was eighth.

Read more: http://www.kitsapsun... ... z24g95q5eR
  • 0

#25 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 August 2012 - 06:41 PM

Hmm, da li uopšte ima vozača na Tour De France-u koji ne koristi neku vrstu dopinga?


Имаш - оне који заврше на дну генералног пласмана са 2 - 3 сата заостатка и који се муче да их не савата рампа..

Tako nešto :lol:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#26 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 26 August 2012 - 06:47 PM

Ovo nije nikako dobro za čitav biciklizam, a pogotovo za jednu neobrazovanu sredinu kakva je Srbija gde je običnom građaninu na pominjanje biciklista prva asocijacija „narkomani“. U biciklističkim krugovima (mislim i na publiku i na sportiste) kako to obično biva biće dve strane: Jedni će kategorički odbijati i poricati nešto ovako i vikati „Nameštaljka“ dok će drugi ponavljati „Šta sam ti rekao“.

Na kraju krajeva više nije ni bitno šta je bilo, jer osim kineza koji valjaju žute „Livestrong“ narukvice niko kod nas nije imao neku veliku dobit iz Armstrongove priče kaja je u Americi sada biznis vredan milijarde dolara. Vreme da se na njegovom imenu profitira je sada već prohujalo sa vihorom i sve će biti teže nabaviti sredstva za sport. Sa druge strane bicikala i biciklista na našim ulicama zahvaljujući Armstrongu je sve više, ali nažalost nema trkača i nema trka, a tek ih neće biti.

(BiciSvet/Đorđe Pejković)

http://www.bicisvet.... ... rmstrongu/
  • 0

#27 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2012 - 06:52 PM

A sta je sprecavalo Cavica da trazi pravedno osvojenu olimpijsku medalju od Felpsa. U roku od odmah bi bio "dopingovan" i opet bi Felps bio prvi.

A jel to Lensa sada "druknuo" Urlih, ili je ovo nesto deseto (ko bi ga znao sta) ... Cela prica je komplet farsa, u osnovi najobicnije glumatanje i primer licimerja na delu.

Zapravo misljenja sam da doping treba legalizovati. Sport odavno nije "viteska" vestina vec gladijatorska, visko komercijalizovana. Kad to vec tako jeste, kada su, da se ne lazemo, svi vrlo zadovoljni, da ne kazem trljaju ruke, onda zasto raji ne dati 'leba i igara na kompletno novom nivou? Makar da se vidi ko ima najbolje (bio)hemicare i ko ima najvise kamikaza koji bi da pomeraju svoje, a bogme i ljudske granice :)
  • 0
Postavljena slika

#28 juventino

juventino
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationZaječar

Postavljeno 26 August 2012 - 07:05 PM

Lendis je pokrenuo ovu priču nakon njemu oduzete titule zbog pozitvnog doping testa.
  • 0
.

#29 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 26 August 2012 - 07:12 PM

Još jedan komentar s foruma, Bicisvet.com...

GileAugust 26, 2012 at 01:46

Posto poznajem Lance još od 1989 kadaje presao u drumski biciklizam!! Jasno mi je i svi nama da smo mi Antiamericka nacija i zašto ali kad čujem gluposti da da Američka vlada garantuje ili da je Lance bio pozitivan i da ima podatak onda mi stvarno smeta ! Ljudi Covek nije nikada od 2000 zvanicno bio pozitivan i nijedan sportista u Istoriji bilo koga sporta nije Za 10 god bio preko 500 puta testiran kao on, uredu koristio recimo EPO pa sta nije uhvaćen ali zamislite kada bi sada oduzimali svima titule u svim sportovima na osnovu rekla ,kazala ili “svedoka” pa gde bi onda bio kraj sportu! Posto ste uglavnom svi antiamericki ovo sto radi USADA mi Lici na Haski Tribunal a Lance je Bad Boy Srbin!!
Zamjerio se mnogima to je jasno zamerio se prvo svojim bivšim kolegama a onda usao i u Politiku da se mesa !! Znate 1999 godine na Amstel gold trci bude drugi iznerviran sto nije dobio smenu od Boogarda kaže mu Pi…o i sve pare da za Izbeglice na Kosovu, ja slučajno posle par meseci razgovaramo sa Hincapijem i pitam sta radi on kaže evo me u sobi sa Lanceom a ja mu kažem pozdravi i zahvali se sto pomaže Albanske teroriste od Nagrada. Lance ko Lance uzme telefon i najebe mi se m…e i tako dalje znaci to je Covek kome ne treba mnogo da kaže ono sta misli ili da se zameri sa bilo kim!!!znaci ja sam od tada trebao da ga zamrzim !!?
Pa ljudi vi nemate predstavu koje Lance jer još sa 21 godini Života 1993 je bio Svetski prvak u Profijima i pobedjivao etape na Touru ! Ljudi on je tada zarađivati bonuse preko Milion $ !! Covek pobedi etapnu na Touru posle smrti druga Casatelija na Takav Sampionski način da ne mogu da vrerujem da Dordje može da piše neke stvari znao sam ja i pričao Pre 7 godina !!? Pa sta jel to kad je drugi na Touru bio Basso ili Vinokurova ili neznam ko kada ni tih 10 bio nijedan vozač koji nije bio pozitivan ! Pogledajte rezultate Toura iz 2003 pa mi recite koje Pobedniik ! Znaci sve pobEde Lnace verovatno nisu čiste ali on je pobedio je 7 puta tour na drumu i nikad nije bio pozitivan a izgubio na stolu od nekih svedoka i svojih bivših kolega.
Prvo ne znate mnoge stvari i nije Lepo da pišete takve stvari a pored toga radujete jer se to vidi a to je lose za nas sport a On je bio i ostao legenda učinio za ovaj sport toliko da vi nemate predstave da sada Ne bi ni bio bicisvet niti mnogo sta a bicisvetu bi preporučio da piše malo i o Stevicu sa Olimpijade i slicno ili mladom Borisavljevicu jer sto bude duže čekao biće teze, tako jednom i Lance reče kad sam iz zezanja sa njim 93 stao u red da mi se potpiše a on kao iz topa: stani stani Radiša jer će red biti sve veći!! Šampioni se rađaju jednom u 100 godina kao on ili Mohamed Ali ili Merckx ali nažalost on je se rodio u pogrešno vreme i u pogresnom sportu je to se nikada ne bi desilo u Fudbalu, tenisu, Basketu……..adio
  • 0

#30 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 26 August 2012 - 07:15 PM

A sta je sprecavalo Cavica da trazi pravedno osvojenu olimpijsku medalju od Felpsa. U roku od odmah bi bio "dopingovan" i opet bi Felps bio prvi.

A jel to Lensa sada "druknuo" Urlih, ili je ovo nesto deseto (ko bi ga znao sta) ... Cela prica je komplet farsa, u osnovi najobicnije glumatanje i primer licimerja na delu.

Zapravo misljenja sam da doping treba legalizovati. Sport odavno nije "viteska" vestina vec gladijatorska, visko komercijalizovana. Kad to vec tako jeste, kada su, da se ne lazemo, svi vrlo zadovoljni, da ne kazem trljaju ruke, onda zasto raji ne dati 'leba i igara na kompletno novom nivou? Makar da se vidi ko ima najbolje (bio)hemicare i ko ima najvise kamikaza koji bi da pomeraju svoje, a bogme i ljudske granice :)


To nikako.Ako se ozvanici doping sta cemo pokazati kao primer deci koja tek treba da postanu sportisti. Da ih tako guramo u smrt i bezbroj bolesti koje doping nosi.
Doping jeste prisutan ali kao ste rece Gaja prave se sve jace hemijske supstance i za 10 godina ovo sto je sada na listi zabranjenih supstanci nece biti...
A Ameri u tome vode, tj. naprave supstancu koja trenutno ne podleze doping kontroli, bas kao sto je koristio Lance EPO kada nisu ni culi za njega...
A mogu da mislim sta je uzimao Phleps za osvojenih 22 medalje na Olimpijadama...
Pogledajte koliko je samo ljudi tj. vrhunskih sportista prerano otislo. U toj prici doping ima veliku ulogu.
Dacu mali savet mladim sportistima, bilo da su biciklisti ili neki drugi sportisti.
Uvek osluskujte svoj organizam kako se ponasa. Tokom treninga, odmora i td... Ne radite striktno po nekom planu i programu ako nije pisan striktno za vas i niste pod stalnim nadzorom strucnih lica.
Nikako ne skidati planove treninga sa neta i onda raditi po njima. Mozda su prejaki ili preslabi za vas.
I glavno, kod dopinga organizam pokazuje lazne znake. Tako da uzimanjem odredjenih supstanci mozete da osecate izuzetnu snagu ali realno stanje tog organizma je da se on muci...
I onda se gubi kompas, ide se sve jace i vise, povecavaju se doze dok jednog dana ne zakuca djavo na vrata.
A kada se to desi nemojte da mislite da ste nezamenljivi.Uvek ce se naci neko novi koji ce doci na vase mesto i verovatno napraviti istu gresku ( svaka cast izuzecima).
Profesionalci to rade za veliki novac, Lance je to radio da bi sebi obezbedio slavu. A slava mu je donela i veliki novac.
Tako da apelujem na sve, sirite pricu, objasnjavajte mladjima koji tek ulaze u svet sporta...
TRENIRAJ ALI BEZ DOPINGA.
  • 0
Passo di Gavia

#31 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 August 2012 - 07:17 PM


  • 0

#32 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 August 2012 - 07:22 PM

To nikako.Ako se ozvanici doping sta cemo pokazati kao primer deci koja tek treba da postanu sportisti. Da ih tako guramo u smrt i bezbroj bolesti koje doping nosi.
Doping jeste prisutan ali kao ste rece Gaja prave se sve jace hemijske supstance i za 10 godina ovo sto je sada na listi zabranjenih supstanci nece biti...
A Ameri u tome vode, tj. naprave supstancu koja trenutno ne podleze doping kontroli, bas kao sto je koristio Lance EPO kada nisu ni culi za njega..



  • 0

#33 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 26 August 2012 - 07:26 PM

. Cela prica je komplet farsa, u osnovi najobicnije glumatanje i primer licimerja na delu.

Naravno da je sve farsa. Americka antidoping agencija skidanjem glave velikog sampiona sebi daje kredibilitet i pokazuje kako niko nije nedodirljiv i da je pravda spora ali dostizna. Sto bi bilo lepo kada bi bilo istinito :).
Sve mi se cini da je to samo uvod u neku drugu akciju koja ce biti usmerena na akutelne sportiste
Bice interesantno da vidimo ko ce sledeci biti dopingovan i u kom sportu. Imam svoje favorite ali da sacekamo :mrgreen: .
  • 0
.

#34 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 August 2012 - 07:54 PM

Ma daj ceo NBA NHL I NFL je pod dopingom.Zamerio se covek nekome i sad hoce da mu uteraju.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#35 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2012 - 08:06 PM

To nikako.Ako se ozvanici doping sta cemo pokazati kao primer deci koja tek treba da postanu sportisti. Da ih tako guramo u smrt i bezbroj bolesti koje doping nosi.

Ta prica ti ima par kriticnih momenata.

Jedna od najgorih floskula, cekaj floskuletina, koje vladaju na nasem terenu je tzv (verbalna dakako!) briga o deci. Na koji nacin se moze tumaciti fakat da "nas" nije briga o sebi samima, ali eto pukosmo od brige za buduce narastaje? Covek koji ne voli sebe, ne voli nikoga!

Idealan svet bio verovatno imao sport bez dopinga, ne bi imao ratove, ne bi bilo gladnih i siromasnih, ali postoji u masti i mozda po nekom sf filmu u formi happy end-a.

Drugo, legalizovanje dopinga je fer prica, i mnogo bolja od trenutne situacije gle mladi slikari naivci, na poceku karijere mozda i stvarno misle kako ce fer play metodama nesto da urade, pa ih onda vremenom menadzeri, sportski direktori i sl. krvopije obrade koristeci sto njihovu mladost, neiskustvo, ali i ego, pohlepu itd ... Na kraju po pravilu zavrse na hemiji. U slucaju prihvatanja dopinga u samom startu ce i oni i njihovi roditelji znati da ulaze u mesnopreradjivacku industriju, da ce jedan deo njih gledati svet odozdo, da ce drugi deo njih zafasovati teska kardiovaskularna oboljenja, da ce treci deo trpeti neke duge posledice, ali ce to sve znati unapred i moci ce da iskalkulisu rizike i ako odluce da ulaze u igru onda svesno prodaju sebe znajuci sta ih ceka.

Ljudi koji vole sport zbog samog sporta, nalaze sebe u toj prici se ne napucavaju, uglavno i nisu u profesionalnom sportu, bave se time iz ljubavi i hobija i njih cela prica nece doticati. One koje dotice cak i danas vremenom ponajvise zainteresuje lova, moc, slava, e jbg to kosta i u sportu se placa sopstvenim mesom ..
  • 0
Postavljena slika

#36 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 27 August 2012 - 06:23 AM


To nikako.Ako se ozvanici doping sta cemo pokazati kao primer deci koja tek treba da postanu sportisti. Da ih tako guramo u smrt i bezbroj bolesti koje doping nosi.

Ta prica ti ima par kriticnih momenata.

Jedna od najgorih floskula, cekaj floskuletina, koje vladaju na nasem terenu je tzv (verbalna dakako!) briga o deci. Na koji nacin se moze tumaciti fakat da "nas" nije briga o sebi samima, ali eto pukosmo od brige za buduce narastaje? Covek koji ne voli sebe, ne voli nikoga!

Idealan svet bio verovatno imao sport bez dopinga, ne bi imao ratove, ne bi bilo gladnih i siromasnih, ali postoji u masti i mozda po nekom sf filmu u formi happy end-a.

Drugo, legalizovanje dopinga je fer prica, i mnogo bolja od trenutne situacije gle mladi slikari naivci, na poceku karijere mozda i stvarno misle kako ce fer play metodama nesto da urade, pa ih onda vremenom menadzeri, sportski direktori i sl. krvopije obrade koristeci sto njihovu mladost, neiskustvo, ali i ego, pohlepu itd ... Na kraju po pravilu zavrse na hemiji. U slucaju prihvatanja dopinga u samom startu ce i oni i njihovi roditelji znati da ulaze u mesnopreradjivacku industriju, da ce jedan deo njih gledati svet odozdo, da ce drugi deo njih zafasovati teska kardiovaskularna oboljenja, da ce treci deo trpeti neke duge posledice, ali ce to sve znati unapred i moci ce da iskalkulisu rizike i ako odluce da ulaze u igru onda svesno prodaju sebe znajuci sta ih ceka.

Ljudi koji vole sport zbog samog sporta, nalaze sebe u toj prici se ne napucavaju, uglavno i nisu u profesionalnom sportu, bave se time iz ljubavi i hobija i njih cela prica nece doticati. One koje dotice cak i danas vremenom ponajvise zainteresuje lova, moc, slava, e jbg to kosta i u sportu se placa sopstvenim mesom ..


Tako je. Stavite na vagu zivot, zdravlje tj. " sopstveno meso" zarad uspeha, para...
A doping neposredno ne donosi uspeh. Moze se neko dopingovati do mile volje, ako ne uspe da se probije po rezultatima ( jer su ovi ispred njega jeli malo vise sargarepice) nista nije napravio.
Tj. napravio je, upropastio je svoje zdravlje...
Zato i nece sada Ulrich Armstrongove titule, zato sto je i on bio tada dopingovan, ali ga je Lance drao na brdima...
Danas umiru sportisti kao nikada, u fudbalu, biciklizmu, veslanju.Kada bi se ozvanicio doping onda bi svakoga dana gledali po nekoliko smrti na borilistima.
STOP DOPINGU, TRENIRAJ CISTO!
  • 0
Passo di Gavia

#37 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2012 - 06:42 AM

[
Danas umiru sportisti kao nikada, u fudbalu, biciklizmu, veslanju.Kada bi se ozvanicio doping onda bi svakoga dana gledali po nekoliko smrti na borilistima.
STOP DOPINGU, TRENIRAJ CISTO!

Sumnjam, ne verujem da se od legalnog dopinga umire vise od ilegalnog. Na kraj krajeva to je toliko uzelo maha da se danas i potpuni amateri pucaju na revijalnim trkama ...

A to "Stop dopingu, treniraj cisto" ti je sportska varijanta krilatice "Smrt fasizmu sloboda narodu". Onaj ko zeli da trenira kako treba nece se upucavati ne zato sto je procitao parolu, ili zato sto to nije legalno, vec zato sto je sam svestan sebe, ima izgradjen sistem vrednosti i nekakav zivotnu fokus. Oni koji nesto, ili sve od toga nemaju ce se upucavati bilo to legalno ili ne ...
  • 0
Postavljena slika

#38 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 27 August 2012 - 06:52 AM

[
Danas umiru sportisti kao nikada, u fudbalu, biciklizmu, veslanju.Kada bi se ozvanicio doping onda bi svakoga dana gledali po nekoliko smrti na borilistima.
STOP DOPINGU, TRENIRAJ CISTO!

Sumnjam, ne verujem da se od legalnog dopinga umire vise od ilegalnog. Na kraj krajeva to je toliko uzelo maha da se danas i potpuni amateri pucaju na revijalnim trkama ...

A to "Stop dopingu, treniraj cisto" ti je sportska varijanta krilatice "Smrt fasizmu sloboda narodu". Onaj ko zeli da trenira kako treba nece se upucavati ne zato sto je procitao parolu, ili zato sto ti nije legalno, vec zato sto je sam svestan sebe, ima izgradjen sistem vrednosti i nekakav zivotnu fokus. Oni koji nesto, ili sve od toga nemaju ce se upucavati bilo to legalno ili ne ...


Zato se i treba boriti. Da deca pre izgradjenog sistema vrednosti odbace to kao veliko zlo a ne kasnije.Ovaj forum cita dosta mladih biciklista pa je bolje pricati i odvikavati ih od toga nego li podrzavati legalizaciju dopinga.
Pomesao si teze, kada sam rekao da se ozvanici doping to vise ne bi predstavljalo koriscenje nedozvoljenih supstanci pa se ni ne bi tako zvalo.
Parola nije nikakva krilatica, cilj je da ljudi procitaju pa da se zamisle.
Ako jednog od desetorice ubedim da ne treba da uzima doping, ja sam uspeo.
STOP DOPINGU, TRENIRAJ CISTO!
  • 0
Passo di Gavia

#39 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2012 - 07:07 AM

I dalje mislim da gresis. Da bi covek bio zdrav, pre svega mentalno, mora ziveti u saglasju sa onim sto jeste. Daklem stvarna dela mu moraju biti posledica misli i reci. Danasnji sistem je licimeran i to naveliko podriva. Ja ne znam da postoji i jedan vrhunski sportista koji zvanicno, na recima, nije protiv dopinga, a isto tako bilo lepo da postoji barem jedan koji se istovremeno ne dopinguje.

Duvan je poput dopinga, veoma stetan, ali za razliku od dopinga legalan.Moze se nabaviti na svakom cosku bez bojazni od kazne, pa opet ne puse svi. Puse uglavnom oni koji bi pusili i da nije legalan. Sistem koji brani nesto sto je ocigledno "popularno" i svepristuno ne dopusta coveku da bude to sto jeste, vec ga gura u obmanjivanje samog sebe i drugih.
  • 0
Postavljena slika

#40 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 27 August 2012 - 07:39 AM

Izjava dr. Nenada Dikića, direktora antidoping organizacije Srbije...:

" Nemoguće je retroaktivno izvršiti i utvrditi posle toliko vremena rezultate testova na doping L.Armstronga..."
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika