Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#61 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 September 2012 - 02:08 PM

Po meni ne umanjuje, nego nipodostava. Litre znoja i prosecan zaprezni konj prolije pa ga niko ne dize u neba.


Deda mraz ne postoji, a svi vrhunski sportisti su se dopingovali u nekoj fazi karijere, ili se još uvek dopinguju. Možeš da pljuješ ove uhvaćene, a ostale veličaš, ili da se ne primaš na profi sport uopšte, ili da prihvatiš činjenicu da ljudi nisu savršeni, ali ih to ne čini manje izuzetnim. Za mene je svako ko izvoza to što je Lens izvozao zmaj, faca, pa nek ima i tonu dopinga u sebi.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#62 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2012 - 02:13 PM

Deda mraz ne postoji

Deda mraz ne prica o sebi kao postojecem :) Vecina vrhunskih sportista se ubi od pljuvanja po dopingu :)

ili da se ne primaš na profi sport uopšte

=D> realno i prosecan indirin koncert na francuskom mi je zanimljiviji :D

Za mene je svako ko izvoza to što je Lens izvozao zmaj, faca, pa nek ima i tonu dopinga u sebi.

Dok ne probam Lensa za mene je prosecno tovljeno krme zmaj :)
  • 0
Postavljena slika

#63 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 September 2012 - 05:08 AM

"Cycling is DOPE! And now you can be too with an authentic, official looking, Cheat To Win bracelet. Sponsored by Balco and worn by great athletes around the world.
CHEAT TO WIN embossed on HGH, EPO, and Testosterone slow release dispensing yellow bracelet."
http://store.theonio... ... celet.aspx
  • 0
--

#64 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 12:50 PM

http://www.bbc.co.uk...ycling/19907683

Извештај је спремљен на 1000 страница...


http://sport.blic.rs... ... -na-doping
  • 0

#65 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 05:31 PM

И како је успео у томе да прође тестове:

http://www.nytimes.c... ... d=all&_r=0
  • 0

#66 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 09:57 PM

Čemu sva ta priča oko dopinga u biciklizmu? Pa još u svetskoj ekstra klasi? To je trenutno od nas toliko daleko, da se cela priča u vezi Lensa i svela na neko moralisnje i teoretisanje tipa: šta bi bilo, kad bi bilo.
Mene, recimo, uopšte ne zanima u kakvom su "stanju" dotični sportisti dok gledam neku sportsku priredbu. Pratim igru i sve oko toga, tojest da li će gladijator da proburazi lava ili će ovaj da ga pocepa, a šta su gladijator i lav jeli i pili, onoliko me zabole.
E, već me zabole propast takozvanog drumskog biciklizma u nas, jer sam u dotični u proteklih par godina spiskao solidnu količinu mukotrpno i doslovno krvavo zarađenih para. Od opreme, hrane, suplemenata (bez dopinga), putnih troškova, pa do protraćenog vremena, to je već moj problem. A kako stoje stvari, dogodine će na prste jedne ruke moći da se prebroje aktivni takmičari u nekom takozvanom državnom drumskom prvenstvu. Jer se i nešto što je izgledalo kao nagoveštaj tipa:"prvi srpski bicikista u vrhunskom svetskom bicikizmu", ugasilo u samom svom nagoveštaju.
Nedavno sam imao priliku da propratim (o svom trošku) dvodnevnu Trku kroz Vojvodinu. Tri inostrane ekipe, od kojih jedna Adria sa rezervnim sastavom, samo dve naše kompletne (Radnički i Železničar) i još par nekompletnih, sve u svemu 35-6 takmičara, previše jadno za trku UCI ranga. I kad je krenulo, sve se to raspalo po onom vetru u ravnici, neko je vozio, neko se vukao, pobedili su dakako oni organizovani ( u finansijskom i svakom drugom smislu) a ostali su duvali...
Tako da "cenim" da će dogodine Dunavski biti jedino ozbiljno takmičenje kod nas. Uostalom nivo nam je baš tu negde.
A za Lensa me baš zabole. Ionako mi nikad nije bio simpatičan, pogotovo što bi trebalo nešto daleko moćnije da se kod nas razvije masovnija ljubav, pa iz toga i neki interes za ulaganja u ovaj sport.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#67 NTA

NTA
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Postavljeno 11 October 2012 - 10:26 PM

http://bicycling.com... ... -_-wiggins
  • 0

But on the internet where a lot of people spin up most hills in 53 x 11, it's usually about 20% before you'd start getting unanimous agreement that something is steep.

http://mpora.com/vid...JVrHylUlHt54.97


#68 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 October 2012 - 04:33 AM

Mene više nervira kad gledam fudbal, pa celo prvo poluvreme pokušavam skontati je li nameštena utakmica (pola njih jeste), a tek od drugog uživam. Ako se dopinguju da bi postigli više i dali sve od sebe - i onako se velika većina njih dopinguje, pa se ne jedim zbog toga. Mislim, profi sport je već odavno gladijatorski, nezdrav - sa dopingom ili bez.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#69 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 12 October 2012 - 05:58 AM

Glavna caka je fer play. Ili neka uvedu sve supstance kao dozvoljene pa neka se onda svi drogiraju legalno...
Ovako neki uzimaju, neki kao ne uzimaju, neki uzimaju pa ih ne uhvate i ispadne kao da ne uzimaju, vise se ne zna ko pije ko placa...
Meni nije toliko bitan Armstrong, manje vise znao sam kako je postao bivsi sedmostruki pobednik Toura. Krivo mi je za Hincapia, Vande Veldea, Liphamera...
Sve su to momci koji 10 godina, jos od US Postala kriju to...Hincapi je 17 godina vozio Tour, usao u istoriju i sada na kraju karijere priznao da je bio dopingovan...
A Livaj je pod istragom cele sezone od strane Amera a njegov tim Omega nije ni znao... Tek sada...

Ovi ljudi su mogli da kazu istinu pre 10 godina, da eventualno dobiju 2 godine suspenzije i da probaju da se vrate cisti u biziklizam...
A ovako, posle 10 godina mislim da je vec kasno...
  • 0
Passo di Gavia

#70 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 October 2012 - 07:05 AM

Glavna caka je fer play. Ili neka uvedu sve supstance kao dozvoljene pa neka se onda svi drogiraju legalno...


Preterali bi. Ovako je to kao nelegalno, kao se kontroliše i oni se kao ne dopinguju. Opet pravim paralelu s fudbalom. Ti ne možeš sprečiti igrače da se vuku. Ako uvedeš to kao dozvoljeno, onda opet nemaš igru. BIće kao ragbi. Ovako, kad sudija vidi, svira. A nekad i ne svira, jer "nije video". Ko igra, tačno zna koja je granica i šta se u praksi svira. Isto je i sa dopinzima. Ovako je to kao pod nekom kontrolom, pa nemaš baš mutante. Kad bi dozvolili neke dopinge, onda bi bila fora ko će uzeti više, jačih dopinga. Ne može se tome stati na kraj. Na žalost.

Inače, uvek su bili u prednosti sportisti iz Amerike, Rusije jer njihovi naučnici su pravili brzo nove supstance koje još nisu na listi zabranjenih. Ostali se tu teže snalaze. Nije lepo, al' kako tome stati na kraj?

Uglavnom, koliko god mi je ružan profi sport, isto mi je ružno sad drvlje i kamenje na Ben Džonsona ranije, sad na Lansa. Rade ljudi što i svi ostali.

Ovako neki uzimaju, neki kao ne uzimaju, neki uzimaju pa ih ne uhvate i ispadne kao da ne uzimaju, vise se ne zna ko pije ko placa...
Meni nije toliko bitan Armstrong, manje vise znao sam kako je postao bivsi sedmostruki pobednik Toura. Krivo mi je za Hincapia, Vande Veldea, Liphamera...
Sve su to momci koji 10 godina, jos od US Postala kriju to...Hincapi je 17 godina vozio Tour, usao u istoriju i sada na kraju karijere priznao da je bio dopingovan...
A Livaj je pod istragom cele sezone od strane Amera a njegov tim Omega nije ni znao... Tek sada...

Ovi ljudi su mogli da kazu istinu pre 10 godina, da eventualno dobiju 2 godine suspenzije i da probaju da se vrate cisti u biziklizam...
A ovako, posle 10 godina mislim da je vec kasno...


Pa, čisti se ne bi vratili. Bez dopinga kad voziš, treniraš, možeš i da ispustiš sebi gume odmah. To je sve deo igre. O tome se ne priča javno, ali se zna. Ne vidim način da se to iskoreni. Jedino da se zabrani profi sport. Nezdrav je, licemeran (zbog dopinga i ostalih muvanja). Samo amaterski: takmičenje sa samim sobom, da postaneš bolji.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#71 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 October 2012 - 12:21 PM

Ovi ljudi su mogli da kazu istinu pre 10 godina, da eventualno dobiju 2 godine suspenzije i da probaju da se vrate cisti u biziklizam...
A ovako, posle 10 godina mislim da je vec kasno...

U tome i jeste fora. Cutali su dok je to njima odgovaralo. Sada kada je sve proslo i kada im ne mogu nista, sem da im uzmu pobede a pare niko ne dira onda su posteni.
  • 0
.

#72 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 12 October 2012 - 02:15 PM

Ljudi, batalite more Lensa, daleko je on, gledajte kako da preteknemo ovu propast...
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#73 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 12 October 2012 - 02:19 PM

Ljudi, batalite more Lensa, daleko je on, gledajte kako da preteknemo ovu propast...

MMF kreditom! :mrgreen:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#74 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 October 2012 - 02:29 PM

E, već me zabole propast takozvanog drumskog biciklizma u nas, jer sam u dotični u proteklih par godina spiskao solidnu količinu mukotrpno i doslovno krvavo zarađenih para.

Drumski biciklizam je kod nas propao pre 10-15 godina. Ovo sada su zadnji trzaji.
Ne moras da ides dalje, pogledaj situaciju u tvom i mom gradu. Najbolji klub u zemlji nema klince koji voze. I oni koji su vozili koliko vidim zadnjih mesec dva ne voze drumase nego samo mtb #-o . Bar sam ih ja tako sretao na putu. A znas odlicno ko ih tera da voze mtb i sklanja od druma. I zasto bi onda situacija u ostalim klubovima bila mnogo bolja. Para nema nigde i tu je kraj price...
  • 0
.

#75 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 October 2012 - 02:40 PM

Drumski biciklizam je kod nas propao pre 10-15 godina. Ovo sada su zadnji trzaji.

To je super, biciklizam u Svrbiji ce uskoro biti obicna rekreativna akitvnost.Imajuci u vidu na sta moderan sport lici, kamo srece da i svi ostali podju tim putem, iako nije osmisljen , vec stihijski i posledica loseg upravljanja (aka kradje i sl. ...) ...
  • 0
Postavljena slika

#76 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 12 October 2012 - 04:11 PM

U principu je tako, ispada da je bavljenje takmičarskim, pa još drumskim biciklizmom, namenjeno samo krajnjim ludacima koji se bore protiv svake, pa i elementarne logike. Ko to spozna onako fakultativno, blagoš njemu, a ko pukne izvesnu svotu, doznaće na teži način. Kad malo bolje razmislim, ja i ne znam biciklistu kod nas koji je stekao makar pristojne uslove za život samo od svojih rezultata, ne računajući dopunske delatnosti tipa bavljenjem trenersko-funkcionerskim radom, nortvejvovanjem i sličnim trgovinskim disciplinama. E sad, kako spojiti lepo a beskorisno, sa ružnim i unosnim? Jedini izlaz vidim u amaterskom bavljenju ovim (a i sličnim) sportom, zato sam i pomenuo onaj Dunavski kao najrealniju opciju.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#77 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 October 2012 - 04:29 PM

Cak i kad gledas komercijalno isplative sportove, spram kojih je i inostrani elite biciklizam samo monetarni isprdak, ne treba smetnuti sa uma ko zna koliko hiljada (ili stotina istih) ljudi koji su pukli sto sa fizickim sto psihickim zdravljem na svom putu ka uspehu. Moderni sport je pomalo sistem stapa i sargagrepe i samo bas sretni istu i pojedu, ostale uglavnom opandrci stap :D
  • 0
Postavljena slika

#78 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 October 2012 - 06:19 PM

Kod nas se nikada nije moglo ziveti od biciklizma, pricamo o vozacima. Posebno u domacem prvenstvu. I ovi sada koji primaju plate u nekim klubovima od tih para mogu samo da prezivljavaju, obogatiti se nece sigurno. Cak i oni koji su vozili u inostranstvu nisu bili takva klasa koja je mogla da zaradi neki veci novac. Velika vecina dobrih vozaca je napustala biciklizam u 18-19 godina jer je trebalo odluciti da li uzalud voziti dalje ili resavati zivotne probleme na druge nacine.
  • 0
.

#79 NTA

NTA
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Postavljeno 12 October 2012 - 09:29 PM

http://www.youtube.c... ... znpesntDf8
=D>
  • 0

But on the internet where a lot of people spin up most hills in 53 x 11, it's usually about 20% before you'd start getting unanimous agreement that something is steep.

http://mpora.com/vid...JVrHylUlHt54.97


#80 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 13 October 2012 - 03:51 PM

Ленс би ако се докази које је УСАДА предочила покажу као тачни могао да заглави и ћорку:

http://www.thesun.co... ... rjury.html

Иначе централна личност кад је Армстронг у питању је извесни др. Ферари, који је био "мозак" како заобићи тестове:

http://articles.time... ... ansfusions

Овај део ми је најјачи:

With the International Cycling Union (UCI) already owning a detection test for EPO and looking towards other ways to deter and catch cheats, such as the blood passport programme and a system whereby riders' whereabouts must always be registered, Bertagnolli said he was told to change tack.

"After 2007 when it became apparent that the whereabouts system meant we could be caught using EPO, Ferrari advised me to use blood transfusions," added Bertagn

"I'd never done it before so Ferrari explained it to me. He told me to take 350 to 500cc and to tie a knot in the bag and weigh it on a scale.

"Once it was filled he told me to store it in a fridge at a temperature of between two and four degrees (Celsius, 35.6-39.2 degrees Fahrenheit).

"Ferrari told me which type of fridge to buy. He handed me a brochure and I soon found a dealer in the province of Ravenna.

"He even told me when to do the blood transfusion, to take the blood out before going up to altitude (to train) and then reinject it once back at sea level so as to better explain the eventual change in parametres like hematocrit (red blood cell levels) and the reticulocytes (young red blood cells)."

In his 18-page deposition, Bertagnolli said he was advised by Ukrainian former rider Yaroslav Popovych to throw all evidence of doping away because of ongoing investigations.



Иначе овај систем са ауто-трансфузијом је радио и Рикардо Рико па замало што га није платио главом...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika