Jump to content


Fotografije

Patike, pedale i pločice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
319 odgovora na ovu temu

#161 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2013 - 11:57 PM

Nema toga više, možda jedino na berzi po nešto višoj ceni ako je nekom preprodavcu ostalo.
Bilo je prošle godine na rasprodaji u max sportu za samo 1200 din pa se to brzo proširilo po forumima te smo se svi snabdeli :)
Beše to dobra prilika za plići džep da se proba spd. Po redovnoj ceni ko zna da li bih i kad kupio.
  • 0

#162 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 08 September 2013 - 06:42 AM

Cini mi se da su bile 1100din, al nebitno :D
Pritom je cena nesrazmerna kvalitetu, posto su inace dobre patike, kamoli za taj novac. Ja i dalje zalim sto nisam uzeo 2 para, kad ove unistim da samo uzmem druge. Posto naci tako dobru ponudu i to u mom broju je premija na lutriji. Presao sa njima oko 5k km i nemam problema, cenim da ce dugo trajati.
  • 0

#163 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 08 September 2013 - 07:38 AM

E sad vasa procena, koliko ovo vredi? Cisto informativno, da znam da li sam ih preplatio. :)
Takodje ako neko zna koje su godiste, posto nisam uspeo da nadjem na netu.

Kasno je sada, platio si koliko si platio :mrgreen: . Nezahvalno je ovako procenjivati koliko vrede. Matore su, verovatno 10-tak godina, jesu u dobrom stanju pa verovatno bi 30-40 evra bio neki maksimum. Sem ako na ocuvanost nisi dao vise.
To je moje misljenje, ne mora da znaci da je realno.
  • 0
.

#164 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 08 September 2013 - 06:01 PM

Slicno razmisljamo.
I meni su se ucinile ocuvano, a s obzirom da sam ih dobio sa odgovarajucim plocicama, mislim da 25e koliko sam dao nije mnogo. Jer samo plocice su oko 10e, bar bile prosle godine kad sam kupovao.
  • 0

#165 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 September 2013 - 08:02 PM

Kakvih sve polovnih patika se prodaje i nosi, ove tvoje su u super stanju narocito ako imaju 10 godina kao sto rece Zare.
  • 0

#166 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 13 September 2013 - 04:13 PM

Da li ima neko iskustva sa veličinama specialized mtb spd patikama? Ja nosim broj 42. Da li je ista veličina i kod mtb patika. Ovaj model je upitanju: http://www.pik.ba/ar...-za-spd-pedale/
  • 0

#167 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 13 September 2013 - 04:57 PM

Koliko ja imam iskustva, velicine su "normalne", ne verujem da ces imati problema ako je duzina uloska odgovarajuca.

Ono sto me neprijatno iznenadilo kod Specialized-a je sistem kopcanja sa sajlama i nekim BOA sistemom. Sprinterice na slici su skoro i prakticno nove ali ih je skoro nemoguce obuti jer donji tockic ima toliko kratku sajlu koju je nemoguce zakaciti za kopcu kada je noga u sprinterici #-o . Kao sto je i nemoguce ubatici nogu kada je sajla nabacena na kopcu. Gornja je potpuno normalne duzine tj. bar duplo duza nego donja. A radi se o top modelu iz ove godine...

Sprinterice koje ti gledas sigurno nece imati taj problem jer je u pitanju cicak traka ali kod ovih modela sa sajlom moze biti dosta problema, cisto da ostali znaju o cemu se radi.

Attached Thumbnails

  • SWorks.jpg

  • 0
.

#168 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 22 February 2014 - 09:32 PM

Pozdrav svima!skoro sam presao sa MTB na Drumasa.Kada sam kupio novog drumasa pedale su bile obicne sa onim korpama za stopala.E sad to sam skinuo vozim sa patikama.Zanima me misljenje dali da uzmem neke pedale sa plocicom i patike sa istim ili da furam i dalje standardno.Odnosno prednosti i mane patika sa plocicom.Vidim vecina ljudi koji voze drumase imaju iste.
  • 0

#169 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 23 February 2014 - 12:27 AM

Ja nemam ništa protiv cipela i pločica, ako imaš novca, kupi ih. Vožnja je efikasnija sa njima, ne može nikako biti gora nego u običnim patikama.
  • 0

#170 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 February 2014 - 01:13 AM

Ako vec imas mtb patike i pedale ne vidim razlog da prelazis na drumske. Mala je razlika, stim da u drumskim patikama je skoro nemoguce hodati tacnije moze ali im je vek trajanja onda jako limitiran. Pogotovo sto se ploca tice koje su kod njih plasticne
  • 0

#171 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 23 February 2014 - 04:19 PM

Nemam patike za voznju.Vozim u normalnim najkovim sprintericama za trcanje!Nikad nisam vozio sa plocicama pa zato pitam ako ima prednosti da kupim!
  • 0

#172 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 February 2014 - 05:47 PM

Moj savet ti je da ako kupujes, kupis spd (za mtb)... Ja imam spd-sl (za drumasa) i nikako mi se ne svijda... Super je to sto je laksa voznja, ali to je ok ako treniras biciklizam, ovako rekreativno je sranje zato sto ne mozes da hodas u njima, skroz si vezan za bajs.
Dok sa mtb tj spd sistemom mozes koliko toliko normalno da setas... :)
Ali naravno, to je samo moje misljenje, svako po svojim zeljama. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#173 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 March 2014 - 01:20 AM

Seća li se ko još onih Diadora patika što bejahu na rasprodaji u Max sportu pre neku godinu, ja uze jedne, mazim ih i pazim :D evo baš neki dan ih izvadio iz zimskog sna i uskočio na bajs, tek na pola puta, kad sam primetio da ne mogu da se odklipam, sam skontao da sam otpustio šrafore na pločicama da ne budu zategnuti kroz zimu :mrgreen:
Uglavnom, ko nije tad uzeo sad može kupi preko oglasa, one su ko vino što starije to vrednije :mrgreen:
http://www.cikloberz...w.php?id=143340
  • 0

profilepic.gif


#174 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2014 - 02:03 AM

Kojeg zimskog sna? :D Zime nije ni bilo. A i kad je bilo redovno sam ih koristio, čak i bez kamašni.
  • 0

#175 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 March 2014 - 02:30 AM

Ja još uvek grejem :D dok prosečna noćna temperatura ne bude iznad 20C :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#176 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 30 March 2014 - 05:38 AM

Samo što su tad bile dosta povoljnije ako ne grešim, ja sam uzeo neke za 35e i juče prvi put u životu bio na probnoj vožnji sa spd pedalama i na sreću padova nije bilo a utisci su ok i deluje mi super što nema klizanja kao sa običnim pedalama i patikama.
  • 0

#177 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 March 2014 - 11:26 AM

Da, tad su bile 1100 dinara :D mada su to više kao patike za "sobni" bicikl, dobrog su kvaliteta i mogu da posluže i za napolju.
  • 0

profilepic.gif


#178 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 31 March 2014 - 08:35 AM

Ja ih vozim po toplijem vremenu (tj sada i preko leta), zimi koristim shimano jer su malo zatvorenije i imaju krampone koji su bolji kad je mokro, ovo ima previse ravan djon za bilo sta sem asfalta i suvog vremena. Ali generlano da, dobrog su kvaliteta, maltene mi se nisu pohabale za 2 godine.
A za cenu od 10e, nove u radnji, mislim da su najbolja kupovina ikad, bilo cega, ne samo patika :)
  • 0

#179 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 March 2014 - 02:28 PM

Max Sport ih je verovatno dobio u nekoj kompernzaciji i zeleo sto pre da ih se resi.
Ja sam ih kod njih kupio za 1100 din, a to je bilo 11 EUR koliko se secam. Istog dana sam proverio cenu na Ebay i kostale su 39 EUR.
  • 0

#180 chernobil86

chernobil86
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 18 June 2014 - 08:24 PM

Imam pitanje gde mogu nabaviti plocice SM-SH 90 (91/92). I da li se za  pedale Shimano SPD PD R535,road mogu koristiti SPD Sl plocice?

Koje patike su SPD compatible, u slucaju da ne mogu koristiti SPD sl? I da li su patike univerzalne SPD SL?

 

19799176.jpg

 

images.jpg

 

 

 

 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika