Jump to content


Fotografije

Patike, pedale i pločice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
319 odgovora na ovu temu

#181 DaVinciCode

DaVinciCode
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 09 January 2018 - 10:01 AM

Dizem temu iz mrtvih da ne spamujem sa novom. Da li mi mozete pomoci oko izbora pedala za modernog drumasa. Probao sam SPD i ne zanimaju me, bar ne za sada. Malo sam guglao o pedalama, pa mi treba savet : Da li vise prijaju drumasu platformske pedale ili one nazubljene ? Pokusavam da nadjem neke kvalitetne, lakse pedale preko ducana u BG. Porucio bih putem Interneta.

Posto ne mogu uzivo da nadjem nista u ovoj zabiti, zanima me da li je ovako nesto dobar izbor ?

http://www.markonisp...-pedale-ac-crne

Ili je bolji ovakav tip :


http://www.markonisp.../pedale-alu-mtb

Bitno mi je da nisu nesto teske i da dobro nalezu na patiku. Ove prve su 2500, a toliko bih i dao. Naravno ako ima boljih predloga, super. Hvala.
  • 0

#182 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 January 2018 - 10:06 AM

http://www.2bike.rs/...e-5#entry227070


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#183 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 January 2018 - 10:15 AM

Moderan drumas sa retro pedalama :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#184 DaVinciCode

DaVinciCode
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 09 January 2018 - 10:40 AM

http://www.2bike.rs/...e-5#entry227070



Znam za tipove, nego posto narucujem na nevidjeno, da li su bolje platformske ili one nazubljene ? (vidim da su u kategorijama MTB po oglasima).

Uzeo bih i neke kvalitetnije pedale starije, polovne, bez onih korpica. Samo da napomenem da pretezno vozim krace deonice (25 km + mnogo mnogo gradske voznje, pa mi sprinterice ne odgovaraju zbog silazenja)
  • 0

#185 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 January 2018 - 10:51 AM

Best buy platforme:

 

http://planetbike.rs...vi/Pedale/1723/

 

Koristim i sam, i preporučivao sam mnogim drugarima, niko nije bio nezadovoljan. Ako baš hoćeš da daješ nešto više para, preporučujem da tražiš nešto slično, kao što je i FalloutBoy pisao u onoj drugoj temi.


  • 1

#186 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 January 2018 - 11:12 AM

Best buy platforme:

http://planetbike.rs...vi/Pedale/1723/

Koristim i sam, i preporučivao sam mnogim drugarima, niko nije bio nezadovoljan. Ako baš hoćeš da daješ nešto više para, preporučujem da tražiš nešto slično, kao što je i FalloutBoy pisao u onoj drugoj temi.


U poređenju sa baš "šrafovskim", ov(akv)e ipak nešto više klizaju, barem na mokro. Mada ove nisu previše skupe da se proba, čak i ako se ispostavi da ne odgovaraju.

 

Znam za tipove, nego posto narucujem na nevidjeno, da li su bolje platformske ili one nazubljene ? (vidim da su u kategorijama MTB po oglasima).

Uzeo bih i neke kvalitetnije pedale starije, polovne, bez onih korpica. Samo da napomenem da pretezno vozim krace deonice (25 km + mnogo mnogo gradske voznje, pa mi sprinterice ne odgovaraju zbog silazenja)


U postu koji sam linkovao sam napisao kakve platforme preporučujem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#187 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 January 2018 - 12:51 PM

Znam za tipove, nego posto narucujem na nevidjeno, da li su bolje platformske ili one nazubljene ? (vidim da su u kategorijama MTB po oglasima).

Uzeo bih i neke kvalitetnije pedale starije, polovne, bez onih korpica. Samo da napomenem da pretezno vozim krace deonice (25 km + mnogo mnogo gradske voznje, pa mi sprinterice ne odgovaraju zbog silazenja)

 

Imao oba modela, odlicno se pokazale za svakodnevnu nezahtevnu voznju.

M20

LU C27


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#188 DaVinciCode

DaVinciCode
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 09 January 2018 - 01:19 PM

Imao oba modela, odlicno se pokazale za svakodnevnu nezahtevnu voznju.
M20
LU C27


Hvala puno. Uzecu ove M20. Plus veoma su lagane, bar po specifikaciji. Mislio sam nesto slicno, ali sam se dvoumio izmedju tog tipa (ja to zovem nazubljeno) ili onih ravnih sa iglicama. Bas su lake pedale. Nije da patim, ali bajs mi je lagan pa kobajagi da ga odrzim takvog. Aj pa kacim sliku kad stigne.

Edit : Poruceno
  • 0

#189 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 09 January 2018 - 01:33 PM

zeroaero2.jpgIma li neko iskustva sa speedplay pedalama?


  • 0

#190 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 January 2018 - 02:04 PM

Ja vozim Zero chromoly poslednjih godinu dana. Šta te zanima?


  • 0

#191 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 09 January 2018 - 08:50 PM

Ja vozim Zero chromoly poslednjih godinu dana. Šta te zanima?

Cena i koje su prednosti i mane u odnosu na shimano spdsl?


  • 0

#192 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 January 2018 - 11:25 PM

Cena 120€ za Zero Cr-Mo sa novijim, "walkable" pločicama. Sa starim pločicama mogu da se nađu za ispod 100 bez problema.

Mane:
- Pipave su za instalaciju. Prvo ide adapter sa svoja tri šrafa koji treba postaviti sa odgovarajućim umecima tako da bude savršeno ravan, inače ukopčavanje neće dobro raditi. Onda ide pločica sa četiri šrafčića koji ne prolaze baš savršeno kroz svoje rupe i koje treba zategnuti dovoljno da drže, ali ne previše inače ukopčavanje i iskopčavanje neće dobro raditi. Upotreba lepka za navoje je vrlo preporučena.
- Pipave su u upotrebi. Pločice valja redovno podmazivati suvim podmazivačem, ležajeve u pedalama treba podmazivati mašću pomoću pumpice ili šprica. Ako ugaziš u blato ili pesak, pločice treba dobro očistiti pre nego što će moći ponovo sa se ukopčaju (i iskopčaju!), tako da je važno paziti gde se gazi.
- Prilikom nameštanja položaja, ograničeno je koliko daleko unazad mogu da se postave sa standardnim adapterima. Morao sam da poručim specijalne produžene adaptere da bih namestio kako meni odgovara.
- Ako ne namestiš položaj napred-nazad iz prve, moraš da skineš pločicu da bi pomerio adapter.
- Poznato je "Speedplay klackanje" do kog dolazi kada se ivice pedale izližu od upotrebe. Tanka limena podloška koja ide između adaptera i pločice bi trebalo da ovo predupredi; za sad nemam problema, videću kako će biti u budućnosti.
- Potencijalno je manja stabilnost i dok su nove zbog manje površine, mada ovo sam nisam primetio.
- Pločice su skupe za zamenu.

Prednosti:
- Ubedljivo najbolji sistem podešavanja ugaonog položaja po mom mišljenju, neprevaziđena fleksibilnost i preciznost.
- Produženi adapter daje značajno veći raspon podešavanja napred-nazad nego bilo koji drugi sistem da znam.
- Dosta jednostavnije i konzistentnije ukopčavanje nego SPD ili SPD-SL, mada im treba malo vremena da se razrade.
- Manja šansa da se zakači podloga ako se pedalira pri oštrom skretanju, što meni baš i ne znači nešto posebno.
- Postoji zgodna mala platforma koja može da se stavi za kraće vožnje u običnoj obući, ovo rado koristim s vremena na vreme.
- Pločice traju veoma dugo ako se paze, naročito ove novije.

Sve u svemu, meni glavnu razliku pravi taj sistem finog i preciznog podešavanja ugaonog položaja i slobodnog hoda, zbog problema s kolenom. S vremenom polako definišem idealan položaj i sužavam slobodan hod, tako da verujem da ću jednom u budućnosti probati ponovo SPD-SL, kada budem sigurniji kako tačno hoću da mi stopalo stoji na pedali. Druge Speedplay pedale kod kojih slobodan hod ne može da se ograničava mi ne bi radile posao, prevelika sloboda mi smeta koliko i premala. Jednostavnije ukopčavanje i ostale prednosti su fine, ali mi ne bi bile dovoljne da zanemarim sve mane koje imaju.
  • 4

#193 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 10 January 2018 - 04:11 PM

Hvala Fieri deluje mi sve ovo dosta komplikovano oko same instalacije ostajem pri shimano spdsl u svakom slučaju hvala još jednom
  • 0

#194 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 10 January 2018 - 04:17 PM

A i cena je bogami "dranje". :) 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#195 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 10 January 2018 - 10:49 PM

Pa niko nas ne tera da kupimo svaki merak se plaća
  • 0

#196 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 January 2018 - 09:51 AM

Cena je dranje u odnosu na šta?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#197 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 11 January 2018 - 10:34 AM

U odnosu na standardne shimano spd ili spd sl pedale koja vecini ljudi koji imaju srece da nemaju problema sa kolenima, odlicno rade posao.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#198 DaVinciCode

DaVinciCode
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 11 January 2018 - 06:31 PM

Stigle pedale po preporuci Grbica. WELLGO m20.

Zaista su fantasticne na prvi pogled. Izgledaju "skupo". Bile su 2300 din i na moje iznenadjenje nisam placao postarinu (valjda se ne placa preko 2000, ali nisam znao). Izuzetno sam zadovoljan. Dopada mi se boja, dizajn, a najvise sto su ultralake (220 grama izmereno par). Tako da su lake u skladu sa mojim karbon-alu bajkom.

Moj bajs je gotovo kompletiran. Odlicne pedale.
  • 1

#199 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 January 2018 - 06:33 PM



U odnosu na standardne shimano spd ili spd sl pedale koja vecini ljudi koji imaju srece da nemaju problema sa kolenima, odlicno rade posao.



Koje standardne durace, ultegra, keo blade?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#200 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2018 - 09:16 PM

Da li je neko kupovao pločice od Kineza? Imam ove, izgledaju isto kao Shimanove ali nema šanse da se ukopčaju u pedalu. Nisam zagledao šta može biti problem. Vidim ja da će da radi turpija ili brusilica... n:fighting0027

 

https://www.ebay.com...nt/291399028509


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika