Jump to content


Fotografije

Patike, pedale i pločice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
319 odgovora na ovu temu

#21 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 28 February 2013 - 05:29 PM

Da li ove plocice mogu na shimano m505 pedale?

Attached Thumbnails

  • thumb.jpg

  • 0

#22 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 28 February 2013 - 06:45 PM

Ne mogu. To su drumske SPD-R plocice.
Za pedale za koje pitas su potrebne mtb SPD plocice.
  • 0
.

#23 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 28 February 2013 - 07:10 PM

Hvala na brzom odgovoru :D
  • 0

#24 novakns

novakns
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 February 2013 - 07:13 PM

Pogledaj ovo, ima zanimljivih modela 8)
http://www.lightinth...ling-shoes_5332
  • 0
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
U Srbiji čelični živci nisu dovoljni, prešao sam na karbonske.

#25 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 28 February 2013 - 08:58 PM

Pogledaj ovo, ima zanimljivih modela 8)
http://www.lightinth...ling-shoes_5332


Zaista su jeftini, jel si mozda narucivao nesto preko tog sajta?
  • 0

#26 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 28 February 2013 - 09:04 PM

Pogledaj ovo, ima zanimljivih modela 8)
http://www.lightinth...ling-shoes_5332

Ovde je postarina besplatna?
  • 0
.

#27 novakns

novakns
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 March 2013 - 03:26 PM

Nisam još uzimao nista sa lightinthebox.com, planiram MTB SPD 8) neki model (ne mogu se još odluciti koji) do 50evra jer se navodno do te cene ne plaća carina (procitao sam to na par mesta ovde na forumu)
  • 0
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
U Srbiji čelični živci nisu dovoljni, prešao sam na karbonske.

#28 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 01 March 2013 - 08:12 PM

U dilemi sam da li da zamenim polovne shimano a530 kombinovane pedale, za nove wellgo m111 klasicne pedale Ili za neke druge? Tezina a530 je 380 gr ukupno, a tezina m111 je 235 gr ukupno, s tim sto nemam plocice za spd. Mozda bi stanje pedala (a530) moglo da olaksa odluku- leva je perfektna sa bas bas sitnim ogrebotinama, dok je desna sa spoljne strane delom izguljena,i nemaju lufta.
Dilema potice od toga sto mi m111 deluju nekako slabasno (tanki zidovi), a a530 sam kupio sa berze i ako ih prodam, a pozelim ih opet, tesko cu ih nabaviti,i vizuelno bolje stoje. Koji je vas savet menjati a530 ili ih zadrzati? Mada opet smatram da su a530 kvalitetnije. Inace vozim hardtail sa slik gumama (26") i ne silazim previse sa asfalta. Slike a530 mogu da okacim ako nesto znaci
Stefan
  • 0

#29 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 March 2013 - 08:15 PM

Ja da sam na tvom mestu ostao bih na Shimanu, sem ako ti je bitno zbog tezine.
  • 0

#30 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 01 March 2013 - 09:24 PM

Tezina nije presudna, ali opet nije mala razlika. Jos neko ? :wink:
  • 0

#31 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 01 March 2013 - 09:47 PM

Ja bih zadržao postojeće i skupljao pare za pločice.
Čuvaj se da ne kreneš weightweenie stazom, to ti je često put bez povratka.
  • 0
Pozdrav

#32 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 02 March 2013 - 10:29 PM

Malo mi je nejasno zasto napustas SPD, jel si ga ikad koristio? Ne ide se sa konja na magarca :D
  • 0

#33 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 03 March 2013 - 01:05 AM

Nisam ga nikad koristio, strah me je, kad vidim kolika sila treba da se plocica odvoji od pedale i sl. Mada citao sam da je strah u pocetku sasvim ocekivan i da nije toliko strasno. Nisam planirao odmah da predjem na spd, ali kasnije, da.
Hvala na pomoci, odustao sam od zamene, sto sam vise prizeljkivao.
Hvala vam drugari :D
  • 0

#34 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 03 March 2013 - 10:04 AM

Opusti oprugu maksimalno, okreces sraf ka minusu cini mi se. Pa nije potrebna uopste velika sila, trgnes jednom i gotovo. Kroz grad vozis na platormama, kad izadjes na cistinu ukopcas SPD i tako verovatno nikad neces pasti
  • 0

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 March 2013 - 02:03 PM

Evo i ja da ti kažem moje iskustvo, pre 7 meseci sam uzeo m324 kombinovane pedale i nisam pao nijednom (u stvari jednom u sobi kad sam podešavao poziciju naslonjen na zid i gledajući u ogledalo :mrgreen: ). Podesio sam za probu oprugu skroz na minimum isto brinući se za bezbednost ali već posle 100 metara i par iskopčavanja skontao sam da je to prelako, ni ne osetiš kad se ukopčaš. Odmah sam vratio na srednju jačinu kako je i došlo i tako mi je idealno.
U gustom saobraćaju i pri naglom kočenju može se desiti da ne stigneš da odreaguješ, meni se desilo dva puta, ali sa tako podešenom oprugom oba puta mi se iskopčala desna noga kad je instinktivno trgneš da se osloniš. Pločice su one multi release sh56, pametno su oni to dizajnirali :D.
A i uvek po želji možeš voziti iskopčan.
  • 0

#36 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 March 2013 - 03:43 PM

Koristim Shimano PD-M520 SPD pedale sa platformama nekih 100-tinak km pa evo mojih utisaka.

Promena u vožnji je osetna i to ne samo na uzbrdicama već i na ravnom. Kad se ukopčam imam utisak da srastem sa biciklom i pedaliranje postane nekako prirodnije i tečnije. Da ne vozim i kroz saobraćaj vozio bih ukopčan sve vreme.
Vožnja kroz saobraćaj velikim ulicama nije problem. Kao dugogodišnji vozač umem da posmatram saobraćaj i da anticipiram probleme. Naravno i koncentracija je tada na visokom nivou pa se uvek iskopčam pre nastanka problema ili semafora.
Problem je staza na Adi ako npr prestižete porodicu sa malom decom. Više puta sam prisustvovao situaciji da dete ničim izazvano skrene u levo i zatvori put onome ko pretiće.
Druga situacija gde treba biti oprezan su raskrsnice malih ulica gde očekujete da vozači automobila budu samo normalni i da voze ne najlogičniji način. Oni uglavnom urade suprotno i ako vam je koncentracija slabija jer ste npr umorni jer se vraćate kući sa vožnje eto problema. Baš u takvoj situaciji sam juče pao.
Treba vremena da se instinktivna reakcija da se noga diže sa pedale u vis promeni u instinkt da se noga izkopčava u stranu.
Od mene sve preporuke za SPD uz neizbežnu opreznost na početku.
  • 1

#37 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 14 March 2013 - 10:31 PM

Trenutno nemam spd plocice , bavim se drugim delovima i upoznajem tehnologiju. :)
Pa eto kad ih budem nabavio, bicu ja jos jedan koji ce pricati o svojim prvim iskustvima :D
Vidim da se lepo lomite s tim bajsevima :roll: , pa sam hteo da pitam, hocu malo desnoj pedali da obnovim ostecenu farbu, sta predlazete za farbanje? Pedale su sive.
Evo mog predloga, ali moje nisu crne, marker za pisanje logo-a na zicama teniskog reketa. Ima koliko sam ja upoznat crne i bele boje , kosta oko 1400 din. (vidjeno u Uscu u BG-u). Marker ne bi smeo da se brise, jer se ni od udarca teniske loptice ne brise.
Ili je mozda bolji izbor lak za nokte?
  • 0

#38 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 16 April 2013 - 01:10 PM

Mislim da bih probao te spd...I meni se svidja ovakav neki tip patičica
http://www.lightinth... ... 29362.html
No to nije tolko bitno,nego me interesuje,kad covek pozeli da se skine sa točka i prepešači,kakve su spd,kad im se skine pločica?Jel to tvrda podloga kao kopito ili moze normalno da se gazi a ne kao kopačke po betonu?
  • 0

#39 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 16 April 2013 - 01:20 PM

Pa nije bas za preporuku posto su djonovi uglavnom kruti.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#40 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 16 April 2013 - 02:20 PM

Nije bas tako. SPD sprinterice su neuporedivo bolje za hodanje od drumskih sprinterica. Naravno da ne pricamo o setnji od pola sata. Ali par minuta laganog hoda nije problem.
Djon jeste tvrd i nije savitljiv jer tako i treba da bude ali je oblik zaobljen tako da se hoda dosta lako. Mada i to moze da zavisi od modela do modela.
Plocica je najcesce potpuno sakrivena u djonu i ne smeta pri hodanju. Naravno da se njom gaze kamencici i sl. ali posto je od metala nema nikakvih problema.
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika