Jump to content


Fotografije

Gde nestade DH???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#21 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 September 2008 - 10:53 PM

Ljudi: Iz iskustva vam kazem nemojte da skacete stepenice i da ih vozite jer to udara po dzepu opasno. Imaj i najbolje delove na bajku ima da odu dok naucis da skaces te stepenice. Isto drugi podatak nemojte da skacete na ravnu podlogu tj uvek imajte doskok jer tako se ublazuje udar samog bajka na zemlji.

Downtown Skoplje: U skoplju ima jedan deo koji moze da se iskoristi za taj urban DH ali prolazi kros Skopsku carsiju gde su sve siptari i sve je njihovo. Jednu noc mi posli oko 23h da se malo kurcimo i vozimo tu stazicu i sta se desilo. Kada smo nas 7ro uleteli u carsiju u koju se ulazi preko 30 stepenica i direktno smo isli na jednu siptarsku birtiju koja je bila puna orlova ljudi su se toliko uplasili i falilo je samo jos koji trenutak i da pocnu da pucaju na nas. Ali toliko smo brzo uleteli da toliko brzo smo i nestali i tako se sve zavrsilo lepo po nase zdravlje
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#22 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 12:16 AM

Ljudi: Iz iskustva vam kazem nemojte da skacete stepenice i da ih vozite jer to udara po dzepu opasno.


Pa da felna, guma, kocnice su u takvim slucajevima za jednokratnu upotrebu xD
  • 0

#23 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 24 September 2008 - 06:50 AM

Da lepo sam ja gore rekao da bi se bajk raspao u Maydanpek. T omalo praktikujem na niskim stepenicima, ne one ambise od stepenika.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#24 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 24 September 2008 - 12:55 PM

Realno svi delovi za bajseve za DH su relativno skupi.Neko je reko da i na obicnom moze da se desi kvar od 200 e,kao promenim brzinu i pukne kuka,sajla...ne znam sta je vec reko.Pa znas kako svakome sve moze nekad da se dogodi i to je glupa postavka stvari.Pa padaju i avioni od milon dolara pa nista.Ja sam reko da je to ,po meni,skupa disciplina.Kao sto sam isto reko em je skupa,a nema neke koristi sem izivljavanja i izbacivanja viska energije.Ja recmo to radim tako sto predjem 80 km neko to radi tako sto se spusti niz 80 stepenika.Ali samo kazem da cu pre dati 200 e za popravku necega sto sam sjebao zbog dosta vozenja ,nego sto sam zveknuo u ivicu stepenika.
Sada cu mozda pogresiti cenu ali dobra suspenzija,koja mozda kod nas i nema,kosta oko 300,400e ,zadnja recimo isto tako to je oko 700e samo za suspenziju kad ti ode.Da ne govorim o felnama koje su skoro najopterecenije.Prosecna plata u srbiji je 27000 din,pa sad ti vidi da taj sto se bavi time treba da plati racune i ostala sranja.Ti kazes bavis se a nemas primanja.Onda svaka cast,ali to onda nije nivo svetski tj. nemas za to profi bajs,nemas full opremu.A ovo sto pricate skocite sa tr,cetiri stepenika pri velikim brzinama da nalozite decu u prakicu to je ok. ali to nema veze sa DH.Imate you tube pa pogledajte ali znam da svi znamo tacno sta je.Pozzz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#25 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2008 - 02:36 PM

:-({|=
  • 0

#26 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 September 2008 - 04:40 PM

@ Gary Nemoj da lupas nesto kada neznas. Kako prvo DH nije skakati stepenice vec voziti staze koje su sa karpama i korenima itd itd da ti sada ne objasnjavam sta je sta. Kako drugo da te malo prosvetlim zadnja suspenzija(ili narodski receno amortizer) nije toliko skupa, vec je mnogo jeftinija od prednje suspenzije. Rock Shox Vivid 5.1 koji je najbolji model kosta oko 300 eura koliko kosta otprilike i Monarch(ili Ario 2.2) koji se koristi za XC. Ali mnogo je verovatnije da produvas XC zadnji amortizer(jer neces se setiti da si ga zatvorijo i ima da ga prolupas odma) nego DH zadnji(jer on se ne zakljucava). Da se preselimo na felnama. Mavic 729 je jedna stvarno profi DH i FR felna i kosta oko 70-ak eura, Mavic 717 je odlicna felna za XC koja kosta oko 55-60eura. E sad veruj da je lakse iskriviti 717 na XC voznju(koja naravno je offroad a NE asfalt. Citaj NE ASFALT) nego 729 na DH voznji. Znaci otprilike je ista cena za XC i DH delove. A ako mislis da predjenih 80km po asaltu racunas za XC veruj da se varas. Za to ti netreba MTB vec road bike. Prebaci se na tu disciplinu i osim kasete i lance neces da menjas nista i bice najjeftinije za tvoj semejni budzet
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#27 ivant

ivant
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 05:05 PM

Mali offtopic @ arioth: monarch nema sigurnosni mehanizam za slucaj da ga ne otkljucas a krenes da divljas sa njim?

@gfisher. Opusti se covece... Ako tebe raduje da vozis 80km ture po asfaltu, onda to i radi i uzivaj u tome. Ako te pak raduje da se blatnjavis i znojis po sumama i gorama, onda to radi i uzivaj u tome. Ako te raduje da se spustas niz nepristupacan terenl, radi to i uzivaj... Nema potrebne da "odbranjujes svoj stav" kako si reko (koji ako smem da dodam, nema veze sa zivotom :D). Ako si sa druge strane odlucan u tome, onda se bar malo bolje informisi :)
  • 0

#28 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 September 2008 - 05:35 PM

@ Ivant Znam da Monarch ima floodgate ali on mi je prvi pao napamet. Evo promenicu ga u Ario 2.2
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#29 ivant

ivant
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 06:26 PM

Ovo moje je bilo pitanje :) (posto mi je zvucalo neverovatno da monarch nema) a ne ispravljanje tebe... Znam da ga posedujes pa reko brze mi da pitam tebe nego da googlam :)
  • 0

#30 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 24 September 2008 - 10:41 PM

@ Gary Nemoj da lupas nesto kada neznas. Kako prvo DH nije skakati stepenice vec voziti staze koje su sa karpama i korenima itd itd da ti sada ne objasnjavam sta je sta. Kako drugo da te malo prosvetlim zadnja suspenzija(ili narodski receno amortizer) nije toliko skupa, vec je mnogo jeftinija od prednje suspenzije. Rock Shox Vivid 5.1 koji je najbolji model kosta oko 300 eura koliko kosta otprilike i Monarch(ili Ario 2.2) koji se koristi za XC. Ali mnogo je verovatnije da produvas XC zadnji amortizer(jer neces se setiti da si ga zatvorijo i ima da ga prolupas odma) nego DH zadnji(jer on se ne zakljucava). Da se preselimo na felnama. Mavic 729 je jedna stvarno profi DH i FR felna i kosta oko 70-ak eura, Mavic 717 je odlicna felna za XC koja kosta oko 55-60eura. E sad veruj da je lakse iskriviti 717 na XC voznju(koja naravno je offroad a NE asfalt. Citaj NE ASFALT) nego 729 na DH voznji. Znaci otprilike je ista cena za XC i DH delove. A ako mislis da predjenih 80km po asaltu racunas za XC veruj da se varas. Za to ti netreba MTB vec road bike. Prebaci se na tu disciplinu i osim kasete i lance neces da menjas nista i bice najjeftinije za tvoj semejni budzet


Nemoj ti tako da bezobrazno kreces u razgovor znaci to prvo.Drugo ovo na kraju za budzet sto si reko je mnogo jadno.Ja para imam dovoljno,ali da uopste tako mozes nesto da izgovoris dovoljno pokazuje o tebi.I pitaj svakog profi DH vozaca recice ti da nije jeftino,pogotovu za srbiju.Ali da ipak oni su profesionalni vozaci koji se takmice jbg ti si ipak bajkerska velicina za njih,filadelfija,svemir...samo cuti.

@Ivant
Izvini ,naravno da cu da branim stav a to da li ima veze sa mozgom ili ne nije tvoje da odliucis.Informisem se u hodu,koliko cujem,vidim i sl. nisam od onih sto kad odgovaraju na post uzimaju knjige i prepisuju i prave se pametni.Pisem sta znam.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#31 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 10:43 PM

A ovo sto pricate skocite sa tr,cetiri stepenika pri velikim brzinama da nalozite decu u prakicu to je ok. ali to nema veze sa DH.Imate you tube pa pogledajte ali znam da svi znamo tacno sta je.Pozzz :wink:


Realno downhill (originalna verzija :P) nije skup kao ovo izivljavanje po gradu.Npr felne nikad nisam iskrivio na offroad skakanju, a ako skocis sa stepenica na beton jos ako padnes ne daj boze na jedan tocak a ne na oba istovremeno skupo ce te kostati, al sad nemam ni finansijsku ni "starateljsku" mogucnost da idem u sloveniju da se spustam sa nekog brda.Uopste mi nije zanimljivo da vrtim pedale 5 sati i gledam kraj staze udaljen 80km,mnogo mi je zanimljivije izivljavanje, kad nesto skuplje sjebem moram da se skrasim dok pare ne nabacim :mrgreen:

P.S. mislim da bi trebalo da prestanete da se svadjate jer je svadja po sistemu ko slusa narodnjake a ko slusa rock and roll :wink:
  • 0

#32 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 24 September 2008 - 11:13 PM

Hmmm, ja vozim svoj bajs koji nije pro nego kako bi rekao forumas mulj. Idem sa njim i off road i na ulici. i svakog dana prelazim 10km, znaci mesovito i da pritom ima skakanja. Do sada nisam ni imao problema sa felnama. Ali drugo da ne pricamo. A da li ce puci felna pri skoku to sve zavisi.

Samo ovo nije ohrabrivanja da deca sada uzmu i skacu na ulicama ii lome svoje bajkove! A za off road neki jaci ne mora se u sloveniju ima i kod nas ali nas mrzi i nemamo uslova da odemo i vozimo se.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#33 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 25 September 2008 - 06:14 AM

Molio bih sve clanove foruma da vise ne idu u offtopic jer nema smisla. Ukoliko neko zeli da se informise o DH/FR sceni neka postavi pitanje, ukoliko zeli da diskutuje o DH/FR delovima i to moze, DH/FR ramovima, DH/FR,DH/FR,DH/FR.......SAMO DH/FR
Molio bih da ukoliko ste neinformisani pitajte, a nemojte lupati i zastupati vase stavove kakvi god da su, i iznostiti neproverene cinjenice o kojima je neophodno diskutovati na 3 strane.
Ubuduce cu brisati ovakve postove koji nisu DH/FR orijentisani !!!

Hvala svima unapred.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#34 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 27 September 2008 - 11:12 AM

Vec sam napomenuo da ce poruke biti brisane u slucaju da se udaljimo od teme!!!

Ova, kao i prethodna poruka ce biti obrisane kad se tema vrati u svoj normalni tok.

Hvala svima na razumevanju.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#35 SideBinder

SideBinder
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 10 October 2008 - 08:54 AM

Kad ste vec zagrijani za FR i DH, imam jeftino odlicne Syncros dijelove, neko zainteresovan??
  • 0

#36 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 October 2008 - 02:12 PM

Nemogu da se raspravljam jer mogo bi da odbranim svoj stav,ali me mrzi da sad kuckam.Mozda sutra.Sve u svemu milsim da nije sve bas tako ali o.k. ionako me ta kategorija ne zanima.Jer ti sto se lomataju i sl. su smesni vozaci.Umrli bi na pola kruga oko ade.Bolje voziti zbog sebe nego izigravati i majmnisati se na bajsu. :wink:


:mrgreen:


ja stavarno ne znam kako ti mislis da downhilleri nemaju snage da izdrze pola kruga oko ade... pa probaj jedno da kontrolises bajs i videce da nas zestoko vredjas :D :|
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#37 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 10 October 2008 - 06:31 PM

E reko sam metaforicno,ti mozes mozda,drugi ne mogu.To nije poenta koliko mogu da izdrze jednostavno sam reko razlicito je potpuno.Ti se spustaj uzivaj,ja cu voziti uzivacu i svi srecni.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#38 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Postavljeno 18 October 2008 - 08:18 AM

tako je medju bajkerima nema svadje :mrgreen:
n:anim_32
  • 0
Posted ImagePosted Image

#39 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 December 2008 - 12:34 PM

http://www.x3mgym.co...ach=13634;image
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#40 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 26 January 2009 - 06:29 PM

"Gde nestade DH?"......ovo sam našao na velo-u...downhill trka u tržnom centru,sve popularniji u zimskim mesecima u Evropi...nedavno se održala u Češkoj,u Liberecu u tržnom centru koji se zove,pazi ovo,Delta...trku su nazvali DownMall...pobedio je Michal Prokop ..toliko,nisam baš spustaš ali bilo mi zanimljivo pa...

Attached Thumbnails

  • downmall_liberec71_647x970t0_ic.jpg

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika