Jump to content


Fotografije

Gde nestade DH???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#1 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 15 May 2006 - 06:41 AM

Pozdrav,
Zanima me da li neko od vas zna kada ce biti nekog DH desavanja?
Ili bilo kakav ekstremni vid biciklizma (DH, 4X, Dual Slalom, Dirt )
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2006 - 08:07 AM

DH se vozio proteklih sezona samo na Kopaoniku koliko ja znam. Za ovu sezonu se jos ne zna sta ce biti. Prosle godine je takodje vozen neki urban dirt/downhill na Kalemegdanu, sponzor je bio Red Bull. Za sada nema nikakvih info.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 stinki

stinki
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 02 January 2008 - 09:46 PM

to prosle god. je bio dirt jump na kalemegdanu....nista od DH...urban DH je ove godine bio u budimpesti u metrou i negde u italiji...mislim :wink:
  • 0

#4 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2008 - 08:02 AM

Urban DH :) Dobro zvuci ... Kako to tacno izgleda? :mrgreen:
  • 0

#5 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 September 2008 - 08:58 AM

Najpozatija staza na svetu za urban Dh je u Lisabonu. Sta je urban SH? To je jedna disciplina u DH svetu koja se vozi po asfaltu. Kamenje i korenje na zemlji u urban DH zamenjuju stepenice. Napravi se neki ''vestacki skok'' i u principu to je to. Ali urban DH staza u principu je mnogo tesnija nego sto je jedna obicna DH staza

A evo kako izgleda u stvarnosti[youtube_embed][/youtube_embed]
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#6 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 08 September 2008 - 01:26 PM

Neki takvu trku zovu i Downtown :D
U Sd imamo jednu takvu manju stazu i meni se svidja do jaja
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#7 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2008 - 10:20 AM

Ova disciplina izgleda mnogooooo dobro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#8 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 23 September 2008 - 02:41 PM

po meni je DH samo za likove koji imaju dosta para.Da moze da ima dva,tri vrhunska bajsa.Inace ne volim da se izivljavam sa bajsem.Ja ga koristim za voznju,trening ne za lomatanje na stepenicama. :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#9 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 September 2008 - 04:20 PM

po meni je DH samo za likove koji imaju dosta para.Da moze da ima dva,tri vrhunska bajsa.Inace ne volim da se izivljavam sa bajsem.Ja ga koristim za voznju,trening ne za lomatanje na stepenicama. :wink:


Apsolutno se neslazem sa tobom. Zasto je DH za bogate momke. Ja nemam nikakva primanja i delove za bajk kupujem jednom na 3 meseca jer samo tako mogu da sakupim novac. Investiram u bajk a opet vozim spusteve sa njime. Izivljavanje na bajk radi samo neuki momak koji pojma nema sta je DH. Dh nije samo da krenes nizbrdo i da se spustis do cilja. Ima nepismenih ljudi po Makedoniji koji kazu '' Da pustis i govno nizbrdo ima da se kotrlja''. Ali nije tako.

A sto mislis da je XC nesto jeftinije. Nije jeftiniji bajk vec njegovo odrzavanje. Evo primer vozis neki XTR ili X.0 zadnji menjac i vozis neko brdo, i hoces da promenis brzinu a ides sporo. Brzina se ne promeni lanac zapetlja menjac i polomi ga. Eto stete od 200 eura.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#10 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 05:51 PM

po meni je DH samo za likove koji imaju dosta para.Da moze da ima dva,tri vrhunska bajsa.Inace ne volim da se izivljavam sa bajsem.Ja ga koristim za voznju,trening ne za lomatanje na stepenicama. :wink:


Ma kakvi...Znam neke spustaše i frirajdere koji nisu ni "b" od bogati, a voze super mašine i
što je još bitnije - umeju da voze.Štednja zna da čini čuda,ako si dovoljno zagrižen za nešto.
Ko se iživiljava na bajsu - taj ga i lomi, ali treba umeti da se iživljavaš, to je već druga priča :D
Svako piči svoj stil, nekome su milije stepenice od nabijanja kilometraže i kondicije :mrgreen:
  • 0

#11 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 23 September 2008 - 06:17 PM

Nemogu da se raspravljam jer mogo bi da odbranim svoj stav,ali me mrzi da sad kuckam.Mozda sutra.Sve u svemu milsim da nije sve bas tako ali o.k. ionako me ta kategorija ne zanima.Jer ti sto se lomataju i sl. su smesni vozaci.Umrli bi na pola kruga oko ade.Bolje voziti zbog sebe nego izigravati i majmnisati se na bajsu. :wink:
  • 0

#12 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 06:25 PM

Nemogu da se raspravljam jer mogo bi da odbranim svoj stav,ali me mrzi da sad kuckam.Mozda sutra.Sve u svemu milsim da nije sve bas tako ali o.k. ionako me ta kategorija ne zanima.Jer ti sto se lomataju i sl. su smesni vozaci.Umrli bi na pola kruga oko ade.Bolje voziti zbog sebe nego izigravati i majmnisati se na bajsu. :wink:


Ne slažem se s tobom da su smešni vozači oni koji voze DH-FR i slično,naprotiv,oni
su ti od kojih bi trebalo da učimo tehniku,jer su majstori toga!A koliko tek tu snage
treba,ne bi verovao,to samo izgleda da bajsevi lete sami od sebe,skaču i spuštaju se :D
Ali da ti ne kenjam ja o tome,nisam stručan,objasniće ti mnogo bolji poznavaoci DH tema
ovde te stvari :)

Nije ni meni do rasprave,niti bilo koga branim/napadam, samo kažem da svako treba da
vozi onaj stil koji mu najviše odgovara.Vozi, hebeš savete i filosofiranje po forumima,
samo vozi :mrgreen:
  • 0

#13 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 23 September 2008 - 07:03 PM

Jedan predlog!
Hajde ta taj lisabon preselimo u Majdapek. Toliko tamo stepnica i nizbrdica ima da vi ne mozete da zamislite. I da se sve to lepo organizuje i namesti te skakaone. Ma ima da bude kao u lisabonu. Bez zezanja.

Mada bi ovde dolazili lokaln9i klinci koji lome bandase po ceo dan :lol: i misle da voze profi.

Ja bi jednog dana da probam to niz Majdapek, i ko zna mozda vas pozovem da probate.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#14 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 07:16 PM

@Neg019: zvuči dobro taj Maydanpeck,probaj to odma' ovih dana nekom zamišljenom
linijom staze, pa javi kako je bilo :)
  • 0

#15 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 September 2008 - 07:38 PM

Nije ti to tako loša ideja, ne znam kakvi su ljudi kod vas u gradskoj vladi, ali u svakom slučaju pokušaj da nadješ nekog ko je bio po DH takmičenjima van Srbije pa da zajedno sa njim tražiš prijem kod gradonačelnika ili nekog seronje za sport i da ih ubediš da bi bilo dobro da se napravi DH takmičenje, odštampaj par slika, šta ga znaš možda i prihvate
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#16 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 23 September 2008 - 07:50 PM

Pa pazi ja tamo ne zivim, ali je blizu mene. Naravno da bi probao ali od bajsa bi malo ostalo. Salim se ostala bi osovina a sve ostalo za menjanje. Razmisljam nesto tamo nemora samo ulicni da se odrzi nego i pravi. Ima onaj kop koji je zatvoren pa na njemu ima ono spustova do dna u krug ali to moze da se prepravi. Lokacije odlicna.
A sto se tice papirologije to ne bi znao da sredim jer tamo prakticno nema ljudi. Grad izumira polako ali sigurno. Neznam ako je ostalo oko 5.000. Bas uzas ali je sav pogodan za DH ili ti DS. Za slike ceprkam po net kako bi vam prestavio i manji deo tog grada. Bas se trudim 8) !
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#17 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 23 September 2008 - 08:06 PM

Da da sad ce nova vlada da organizuje downhill :D trce sve se saplicu...

A ja se vec dugo zabavljam tako sto se penjem se ulicama po beogradu pa se spustam stepenicama i trotoarom, fazon mi je da vozim bajs tamo gde bih se inace kretao peske :mrgreen: ..a izbegavanje ljudi dodatno uvelicava zabavu, reko ako se ljudi setaju po biciklistickim stazama na uscu, adi i drugim, zasto se ja ne bih vozio po stepenicama i trotoaru ? :twisted:
  • 0

#18 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 23 September 2008 - 08:12 PM

Hahhahaa, ja vozim redovno bajk koji je kako bi rekao jedan forumas mulj. Sa tim bajkom isto sto bi rekao forumas ali drugi izivljavao po ulici. Posto ponekad brda i neravni tereni umeju da zasmetaju, onda se bacim po ulici. Zamisli kada ulicom lik proleti bajsom 50km/h a klinci blenu ono. Pa jos kad naidjes na dva tri stepenika ono ko iz sale malo skok. Pa onda zalet pa sa trotoara i tako po gradu. Nego ima ludaka koji srkecu bez migavca otvaraju vrata bez upozorenja. A zato tu rade nastimovane i zategnute kocnice. Nema nista bolje nego po gradu kada se istreniras po brdima.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#19 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 September 2008 - 08:15 PM

Da da sad ce nova vlada da organizuje downhill :D trce sve se saplicu...

Naravno, štos je što i njima treba nešto da se pohvale kako su bili korisni dok su bili na vlasti, kažeš stoci da ćeš da sve organizuješ sam a da pustiš njh da otvore trku i slikaju se ako ti ne budu smetali za dozvole i papire i daju neku kintu za organizaciju. Prve godine trka bude nikakva jer dodje malo ljudi, druge malo bolja, a posle treće počnu da dolaze stranci i da ostavljaju pare po kafanama pa će onda svi mogući sponzori da se trkaju ko će da ti pomogne. To naravno funkcioniše ako ne naletiš na nekog ko neće da lupi pečat tamo gde treba dok mu ne daš kintu koju nemaš
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#20 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 23 September 2008 - 10:25 PM

Uf vidjo sam ludako koji voze ulicom a PROLAZE na crveno !!! Dva puta sam video takav slucaj.Kovele, oni su biciklisti za njih to ne vazi...ja ne vozim puno ulicom, znaci trotoar.Pored skupstine ima parkic, i sad scena : 11 sati uvece i prelazim ulicu od doma sindikata prema parkicu pored skupstine, a uz trotoar pored jedne male ulicice je zid jedno 70-80 cm visine koji "drzi" ivicu parka od trotoara.kad sam skocio sa tog zidica na trotoar (onako iskusno :mrgreen: ) cuo sam aplauz od nekih blejaca iz parkica :D .Al kad se vec tako izivljavam trudim se da ne smaram ljude sto znaci da ne vozim 50 km/h pa ocekujem da mi se ljudi sklanjaju nego polako kad ih ima dosta.Naravno desavaju se i smesne stvari : Jednom sam se prosuo dok sam pokusavao da se popnem uz neki strm betonski plocnik, zaustavio sam se negde pri sredini posto u brzini u kojoj sam bio nisam mogao dalje :o ...znate sta je onda bilo...umro sam od sramote :oops: .Dok nisam uvezbao da se penjem uz ostre ivicnjake stalno sam krivio zadnju felnu i busio gumu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika