Jump to content


Fotografije

Avid Single Digit 7


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#21 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 24 September 2012 - 04:40 PM

Jel to retoricko pitanje? Sta god da ti kazemo, to ce biti neciji licni ukus/potrebe
  • 0

#22 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2013 - 09:09 PM

Ja ih imam sa Kool-stop paknama i prezadovoljan sam.


Komplet kool-stop pakne ili ulošci stavljeni u avid pakne?

To me u stvari već neko vreme zanima pa da pitam:
ima li neke kompatibilnosti između gumica/uložaka i pakni različitih proizvođača? (shimano, avid, baradine, kool stop... šta još ima)?

Nije da mi treba ali ako budem jednom menjao kočnice biće to xt paralelogrami ili sd7, a voleo bih da probam kool stop uloške samo ne znam da li mogu u avid pakne. U shimano bi trebalo da može.
Nisu baš jeftini, ali meni pakne traju bar tri sezone tako da nije neki trošak :).
Ako ništa drugo možda bi bar škripanje nestalo za svagda. Sad imam one corratec crne, zaustavljaju me i predobro ali deluju mi malo tvrđe i oće da škripe po nekad.
  • 0

#23 Marko94

Marko94
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 08 June 2013 - 02:46 PM

Trebaju mi sajle i bužiri za prednju i zadnju kočnicu. Da li ima nekih većih razlika između ovih jeftinijih i onih malo skupljih. Šta bi ste mi preporučili za ove kočnice? Inače vožnja je po gradu i medjugradska vožnja.
  • 0

#24 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 June 2013 - 03:14 PM

Trebaju mi sajle i bužiri za prednju i zadnju kočnicu. Da li ima nekih većih razlika između ovih jeftinijih i onih malo skupljih. Šta bi ste mi preporučili za ove kočnice? Inače vožnja je po gradu i medjugradska vožnja.


Obicne kocione buzire na metar i najjeftinije sajle....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#25 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 08 June 2013 - 03:16 PM

http://www.totalbike... ... -kocnice-m Jeftin, a dobar
  • 0

#26 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 08 June 2013 - 10:46 PM

ako na bajku imas navedeni avid 7, i stavis obican buzir te kocnice ce da rade odlicno. a ako hoces da pokazu sta sve mogu i umeju obavezno nabavi shimanov!!! naravno u saradnji sa dobrim leverom i dobrim paknama. skoro sam na bajk montirao avid 5, sa avid leverima (onim sa onim burencetom, uvek zaboravim kako se zovu, isto nesto 7) i obicnim buzirima, i kad jako pritisnem tacno se vidi kako se buzir uvija i rasipa silu kocenja. onda sam stavio shimano i on se takodje uvijao ali manje. onda sam nabavio parce dura-ace(xtr) buzira onih sivih, adekvatne metalne krajeve i zamenio na prednjoj, sjajan osecaj u ruci :mrgreen: inace saveti dobijen ovde na forumu :wink:

ako te ne mrzi obidji neke servise, mozda neko ima parce bar za prednju da zamenis, zadnja ce i sa obicnim raditi dobro. a opet ako te mrzi ili se ne bavis tim detaljima sd7 ce uvek da ti radi dobro. neko tu juri grame tezine i procente kcenja a nekom je to samo kocnica. :wink:

#-o boze a sam se raspisao o parcetu buzira
  • 0

#27 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 09 June 2013 - 01:45 AM

ako na bajku imas navedeni avid 7, i stavis obican buzir te kocnice ce da rade odlicno. a ako hoces da pokazu sta sve mogu i umeju obavezno nabavi shimanov!!! naravno u saradnji sa dobrim leverom i dobrim paknama. skoro sam na bajk montirao avid 5, sa avid leverima (onim sa onim burencetom, uvek zaboravim kako se zovu, isto nesto 7) i obicnim buzirima, i kad jako pritisnem tacno se vidi kako se buzir uvija i rasipa silu kocenja. onda sam stavio shimano i on se takodje uvijao ali manje. onda sam nabavio parce dura-ace(xtr) buzira onih sivih, adekvatne metalne krajeve i zamenio na prednjoj, sjajan osecaj u ruci :mrgreen: inace saveti dobijen ovde na forumu :wink:

ako te ne mrzi obidji neke servise, mozda neko ima parce bar za prednju da zamenis, zadnja ce i sa obicnim raditi dobro. a opet ako te mrzi ili se ne bavis tim detaljima sd7 ce uvek da ti radi dobro. neko tu juri grame tezine i procente kcenja a nekom je to samo kocnica. :wink:

#-o boze a sam se raspisao o parcetu buzira


To sto si napisao je prava stvar ali za vozikanje po gradu i obican je ok.......

Ako je buzir u ok stanju samo ga izduvati wd sprejom i nova sajla......

Ja sam na prednju nabacio parce starog campagnolo buzira koji sam prethodno izduvao i nema uvijanja ni pri divljackom stisku, samo vidim kako se stapovi na vili razmicu.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#28 Marko94

Marko94
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 09 June 2013 - 11:44 AM

Na bajku trenutno nema nikakvih kočnica :) , nabavio sam Avid SD7 sa kool-stop paknama i FR7 ručicama, zato sam i pitao za sajle i bužire. Uostalom videću kako se kreću cene, pa ako nije nešto mnogo skuplje sa boljim bužirima uzeću njih.
  • 0

#29 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 09 June 2013 - 04:50 PM

To sto si napisao je prava stvar ali za vozikanje po gradu i obican je ok.......

Ako je buzir u ok stanju samo ga izduvati wd sprejom i nova sajla......

Ja sam na prednju nabacio parce starog campagnolo buzira koji sam prethodno izduvao i nema uvijanja ni pri divljackom stisku, samo vidim kako se stapovi na vili razmicu.....


pre ce ti dobra kocnica trebati u gradu nego na otvorenom putu.
vidis kako ti kocnica dobro radi kad je u pitanju campa buzir :D nije bitno sto je polovan ako je u dorom stanju, ipak je campa.

Na bajku trenutno nema nikakvih kočnica :) , nabavio sam Avid SD7 sa kool-stop paknama i FR7 ručicama, zato sam i pitao za sajle i bužire. Uostalom videću kako se kreću cene, pa ako nije nešto mnogo skuplje sa boljim bužirima uzeću njih.


FR7 rucice, to su te koje i ja imam i one su same po sebi dosta jake, si kupio taj komplet kocnica kod damira iz PA?! imao je jeden povoljne, ja ih merkao :mrgreen:
  • 0

#30 Marko94

Marko94
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 10 June 2013 - 07:41 AM

Jeste, od njega.

P.S. Ovde se sve zna. :mrgreen:
  • 0

#31 Marko94

Marko94
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 11 July 2013 - 11:39 AM

Samo da se pohvalim :mrgreen: Kočnice su kompletirane sa Shimano XTR bužirima i sajlama, inače kopaju kako koče. 8)
  • 0

#32 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 25 July 2013 - 09:06 AM

Di ima XTR buziri? U Planetu nema?
  • 0
B)

#33 ljiljak

ljiljak
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 25 July 2013 - 10:10 AM

Na sajtu piše da ima. Cena za komplet je 1460 dinara.
  • 0

#34 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 25 July 2013 - 12:48 PM

Da,da sad videh, ja gledao i sajle, njih nema pa se pobunio.
Ima li velike razlike izmedju shimano deore buzira i xtr? Ovi deore su jeftini, ne secam se oznake. Ako je neko probao, pa iz prve ruke da mi prenese :)
  • 0
B)

#35 Marko94

Marko94
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 19 August 2015 - 06:55 PM

Prilikom postavljanja kočnica (nakon farbanja rama) primetio sam da mi se okreće prednja kočnica i nikako ne mogu da je namestim pravilno. Pogledam, kad ono izmena.jpg .

Ima li pomoći ovde?


  • 0

#36 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 19 August 2015 - 07:20 PM

Dobro operes i osusis pa zalepi nekim dvokomponentnim epoksi lepkom za metal, nemoj superlepak, dvokomponentni epoksi lepak za metal marke BISON, HENKEL, UHU sta nadjes. Kad zalepis ostavi da se osusi najmanje 24 casa pa proveri ako osovinica ne moze da se izvuce prstima vrati nazad na bicikl i sastavi kocnicu.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika