Jump to content


Fotografije

Avid Single Digit 7


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#1 mire

mire
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 15 May 2012 - 02:06 PM

pozdrav,zanima me kakva su vasa iskustva s ovim kocnicama i da li se isplati kupiti ih,tj da li su one neka od najboljih opcija kada je rijec o v-brake kocnicama,svi prijedlozi o drugim v-brake kocnicama su dobrodosli :D
i koja je neka njihova generalna cijena ? :D
  • 0

#2 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 15 May 2012 - 02:33 PM

pozdrav,zanima me kakva su vasa iskustva s ovim kocnicama i da li se isplati kupiti ih,tj da li su one neka od najboljih opcija kada je rijec o v-brake kocnicama,svi prijedlozi o drugim v-brake kocnicama su dobrodosli :D
i koja je neka njihova generalna cijena ? :D

Ja sam ih imao i u kombinaciji sa ashima paknama su vrh. Na mtbreview su dobile 4,8 od 5 i potvrdjujem njihovu ocjenu. Sto se tice v-brake ne trebas traziti dalje.
  • 0

#3 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 15 May 2012 - 05:13 PM

Ja ih imam sa Kool-stop paknama i prezadovoljan sam.Trebalo je da budu privremeno rešenje do stavljanja hidraulike,ali samo jedna vožnja mi je bila dovoljna da odustanem od toga.
Po mom mišljenju,ubedljivo najbolji odnos kvalitet-performanse-cena.NA CB ih možeš naći za 30-40 e(ceo komplet)
  • 0

#4 rades7

rades7
  • Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Postavljeno 16 May 2012 - 07:08 AM

Imam ih i ja...odlicne kocnice. Nisam poznavalac, ali potvrdjujem da su pouzdane i sigurno zaustavljaju :)
  • 0
Postavljena slika

#5 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 May 2012 - 10:58 AM

Imam ih i ja...odlicne kocnice. Nisam poznavalac, ali potvrdjujem da su pouzdane i sigurno zaustavljaju :)



Avid pravi najbolje v-brake kocnice super jednostavne i super jake.I naravno laganije od shimano paralelograma.Sa priblizno slicnom zaustavnom silom.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#6 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 16 May 2012 - 11:09 AM

Imam ih i ja...odlicne kocnice. Nisam poznavalac, ali potvrdjujem da su pouzdane i sigurno zaustavljaju :)



Avid pravi najbolje v-brake kocnice super jednostavne i super jake.I naravno laganije od shimano paralelograma.Sa priblizno slicnom zaustavnom silom.



Pogotovo kad se upare sa SD 7 rucicama kocnica.
  • 0

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 May 2012 - 12:35 PM

Pogotovo kad se upare sa lx-xt rucicama i xtr sajlama i buzirima.Avidove rucice i nisu nesto osim na oko.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 16 May 2012 - 09:25 PM

Pogotovo kad se upare sa lx-xt rucicama i xtr sajlama i buzirima.Avidove rucice i nisu nesto osim na oko.

Nisam probao LX-XT rucice, ali jesam FR5 i Speed Dial, FR5 su ok, SD su odlicne. Sta im fali po tebi?
  • 0

#9 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 May 2012 - 09:52 PM

Robustnost (dosta su mekane) uvijaju se kod snaznih kocenja.Ali su zato lagane i lepo dizajnirane.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 May 2012 - 10:00 PM

Ja imao fr 5 i zamenio ih sa deore m-590.Deore su bi bile nekako sigurnije na stisak,ALI I SKUPLJE.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 May 2012 - 10:16 PM

Ja imao fr 5 i zamenio ih sa deore m-590.Deore su bi bile nekako sigurnije na stisak,ALI I SKUPLJE.


To je ono sto sam hteo da mu kazem nije se stedelo na snazi i cvrstini zarad smanjene tezine.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#12 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 16 May 2012 - 11:45 PM

Hmm... NIsam primetio ama bas nikakvo uvijanje kod jacih kocenja. Uvijanje mozda poboljsava modulaciju :P
  • 0

#13 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 May 2012 - 05:58 AM

Robustnost (dosta su mekane) uvijaju se kod snaznih kocenja.Ali su zato lagane i lepo dizajnirane.

Ne uvijaju se pod stiskom, ali prave takav utisak.Odnos krakova poluge kod fr5 je drugaciji nego kod shimano sistema, i shimano daje taj neki "cvrsci" osecaj ali je sa fr5 modulacija za klasu iznad shimana. FR5 je odlicna poluga za svoju cenu i primer je pametnog inzenjeringa, koji je prost (pogledati nacin na koji se sajla kaci za polugu) i efikasan.No svako vozi ono sto mu odgovara i tu smo svi u pravu :)
  • 0
Postavljena slika

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 May 2012 - 06:24 AM

Nisam imao zamerke na fr5 sto se tice rada.Deore 590 sam uzeo da mi se slazu uz shiftere.Recimo deore 590 ima lepsi rad od deore 530 i to osetno.A kod avid fr5 je odlicna stvar sto su obostrane.Pa kad ih izgebes samo im zamenis mesta i opetlepo izgledaju 8)
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 May 2012 - 09:22 AM

Svako voli po nesto.Avid ima divan dizajn i smanjenu tezinu i bolju modulaciju dok ja ipak volim robusnost i bolje zakucavanje ali sve u svemu i jedne i druge su bolje od mojih acera garantujem.Bas zbog toga u dogledno vreme planiram kupovinu acera-alivio siftera i ako budem nasao stx-rc rucica ili lx rucica
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#16 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 17 May 2012 - 11:41 AM

dok ja ipak volim robusnost i bolje zakucavanje

A jel si probao Speed Dial? Imaju duzu polugu od FR5, pa i bolje zakucavaju :) A imas i burence za podesavanje jacine kocenja. Koliko vidim u polozaju blize kormanu daje jace kocenje, a okretanjem u pravcu kazaljke na satu (burence se pomera dalje od kormana) valjda skracuje hod sajle i daje vise modulacije
  • 0

#17 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 May 2012 - 11:51 AM

Probao doduse na tudjem bajku i meni ne odgovara jer nije bitna duzina rucice koliko rigidnost koja je izrazena kod shimano npr stx-rc i lx koje imaju tesku snaznu i kratku rucicu.Sad ko voli modulaciju avid je keva ali meni sa mojom velikom kilazom modulacija i nije od pomoci.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#18 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 17 May 2012 - 12:51 PM

meni sa mojom velikom kilazom modulacija i nije od pomoci.

Da, ipak smo ti i ja razlicite kategorije, ja sam daleko ispod 100. Plus ti koristis v-brake, a ja disk. Na kraju da dam doprinos temi: imam Single Digit 7 kao prednju kocnicu fenomenalne su. Pouzdane, lako se podesavaju, dobra modulacija, velika sila kocenja, ma vrh za te pare
  • 0

#19 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 May 2012 - 01:34 PM

meni sa mojom velikom kilazom modulacija i nije od pomoci.

Da, ipak smo ti i ja razlicite kategorije, ja sam daleko ispod 100. Plus ti koristis v-brake, a ja disk. Na kraju da dam doprinos temi: imam Single Digit 7 kao prednju kocnicu fenomenalne su. Pouzdane, lako se podesavaju, dobra modulacija, velika sila kocenja, ma vrh za te pare



+1
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#20 had974

had974
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 24 September 2012 - 03:39 PM

Da ne otvaram novu temu.
Rucice Avid Speed Dial 7 i Deore M590, slicna cena oko 20e. Uz Deore dolaze i nove sajle i buziri.
Sta uzeti?
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika