Jump to content


Fotografije

Izbor odeće


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
646 odgovora na ovu temu

#601 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 04 October 2020 - 10:18 PM

Eventualno zbog zime. 2 helanki mi je ipak mnogo pošto su mi ove zimske i dovoljne su jedne
  • 0

#602 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 04 October 2020 - 10:18 PM

Eventualno zbog zime. 2 helanki mi je ipak mnogo pošto su mi ove zimske i dovoljne su jedne
  • 0

#603 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1377 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 October 2020 - 10:38 PM

Uzmi one za trčanje, te su bez uloška.
  • 0
The sea, the sea

#604 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 October 2020 - 04:34 AM

Postoje i bas zimske, termo helanke koje su napravljene od windstopper materijala kod genitalija, butina, kolena. Bas dobro greju i mogu se koristiti bez ikakvog dodatnog sloja garderobe cak i kad je tek par stepeni u plusu.

Ja koristim jedne takve vec vise godina i iako su vec pomalo pohabane, jos uvek rade posao...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#605 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 05 October 2020 - 06:18 AM

Hvala vam momci na predlozima, ove godine sam mislio da probam tako nešto mada su mi helanke sa uloškom (kvalitetne wind.) zimske.
  • 0

#606 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 05:46 AM

Dugačak je trid, pa uz verovatnoću da se ponovim da li ima neka preporuka za zimsku bici jaknu / po mogućnosti link. Ne nameravam da vozim po minusu (zbog leda) ali ću koristiti svaki suvi dan iznad 5-6 C , kišu pokušavam da zaobilazim u principu (ali baš juče sam najebao npr), hladna jutra i vetar na mostu na Adi su mi glavna smetnja. Nešto u sredini po ceni i kvalitetu i da ne bude baš papagaj šareno. Moja visina 188cm, 88 kg, pretpostavljam XL. Može i online naručivanje. Hvala

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Ja sam prošle jeseni kupio NW jaknu u PB. Na samoj jakni piše da je za temperaturu od  -5 do +10 C. Odlično se pokazala.

 

Ali, veličine su im čudne . Meni sa 183 cm i 80 kg XL je bila taman. Tako da tebi mora bar XXL. Ako je nađeš probaj obavezno.


  • 0

#607 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 948 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 07:21 AM

Ja sam prošle jeseni kupio NW jaknu u PB. Na samoj jakni piše da je za temperaturu od -5 do +10 C. Odlično se pokazala.

Ali, veličine su im čudne . Meni sa 183 cm i 80 kg XL je bila taman. Tako da tebi mora bar XXL. Ako je nađeš probaj obavezno.

Tip u pravi čas. Danas sam planirao da odem u PB i kupim NW. Već sam se zeznuo sa Btwin 500 jaknom koju sam naručio iz NSa (XL) koja mi je naravno bila mala. Pa sam je vratio. Juče bio u Decathlonu, izbor tuga ali očekuju kao dopunu svaki dan. Bio na Brdu u Sportofficu, sve šareno i ne sviđa mi se ono što dobijem za pare. Ako ne pronađem ono što hoću u PBu, odoh danas u Military shop u Sarajevsku pa ću se snaći. Ionako u poređenju sa većinom članova ovde, ja sam čisti rekreativac...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#608 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 07:41 AM

Ja sam isto uzeo NW jaknu pre 15ak dana, ali sve nešto kad vozim bude toplije tako da nikako da je valjano istestiram. Moje iskustvo isto da iako inače nosim XL mi je bila baš mala pa sam uzeo XXL. Mislim da ti se isplati da odeš i do druge prodavnice da probaš veličinu (oni imaju u sistemu koje veličine su raspoložive u kojim prodavnicama) jer ipak nije tako jeftina stvar a bitno je da bude odgovarajuća. 


  • 0

#609 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 09:57 AM

@Edmundo koji model NW jakne si uzeo? Gledam ove od 9500-10000din. na njima pise da su kao od 5-15 stepeni.
  • 0

#610 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 948 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 10:24 AM

Upravo sam uzeo Northwave u PB - 9,900 rsd. XXL (XL su mi kratki rukavi kao i sama dužina jakne). Naravno u PB na NBGD nisu imali broj pa sam išao u Cara Dušana koja se trenutno radi itd. Ostaviću neki utisak za par danaIMG_20201016_122040.jpg IMG_20201016_122019.jpg IMG_20201016_121829.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#611 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 12:58 PM

Da li si video mozda kakva je ona od 9500din? Slicne su po karakteristikama.

I aj mozda glupo pitanje... da li su ove jakne predvidjene da se nose kao dres... bez icega ispod?
  • 0

#612 RedBaron

RedBaron
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 01:18 PM

Da li uopste ovih jakni ima u nekoj drugoj boji osim crnoj ..Gde god da otvorim samo crna 

Inace crnu ne nosim


  • 0

#613 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 948 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 01:20 PM

Ove malo jeftinije izgledaju dosta tanje na dodir ruke (od 05 do 15C) u poređenju sa ovom mojom - mada kada pedalaš dugo, verovatno je više nego dovoljno jer ove jakne čuvaju temperaturu tela. Ja ću ispod nositi samo majcu - aktivan veš). Imam dve majce za trčanje - nešto ovako - https://merinoworld....=21416010612794
Da se razumemo, ja sam rekreativac, ne vozim 100ak km u cugu, moj najveći domet do sada je 50-60 km. Obično 20ak km dnevno.
Helanke ću takođe koristiti one koje zimi koristim za trčanje (bez uloška). Eventualno ću da pazarim šorc sa uloškom za preko helanki (za možda neku "dužu" turu za mene..). Ako prelaziš ozbiljniju kilometražu, sigurno će neko od iskusnijih kolega dati bolji komentar.
By the way juče u Decathlonu uzeh super cvike za nešto preko 3h rsd. Udobne su, dobro prijanjaju I štite, imaju 100% uv zaštitu. Najvažnije je da su stakla fotogrej to jest tamne na suncu i providnija su na oblačnom


Attached Thumbnails

  • JPEG_20201016_151602_3101427436574263055.jpg

  • 2

#614 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 01:35 PM

Ok, hvala. Ne vozim ni ja vise od 50-60km. A koliko si ti visok i tezak pa si uzeo XXL? Cisto da znam ako budem narucivao da li da uzmem i ja jedan broj vecu.
  • 0

#615 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 948 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 01:36 PM

Ok, hvala. Ne vozim ni ja vise od 50-60km. A koliko si ti visok i tezak pa si uzeo XXL? Cisto da znam ako budem narucivao da li da uzmem i ja jedan broj vecu.

187-188 cm i 88 kg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#616 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 948 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 03:49 PM

Ok, hvala. Ne vozim ni ja vise od 50-60km. A koliko si ti visok i tezak pa si uzeo XXL? Cisto da znam ako budem narucivao da li da uzmem i ja jedan broj vecu.

10ak km na 13C, hotel Hyatt - vrh Banovog Brda. Kompletno mokra pamučna majca (nisam na sebi imao aktivan veš). Preko majce bez rukava samo NW jakna. Ovu jaknu ne treba nositi na temperaturama od preko 7-8C. Doduše, motanje od Ade do vrha Kneza Višeslava može i bez majice na bilo kojoj temperaturiAko koristite ovu jaknu, morate imati aktivan veš

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#617 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 18 October 2020 - 07:47 PM

Ispostavilo se da sam uzeo potpuno istu NW jaknu i krenem juče ujutru da vozim bajs, kao nisu najavili kišu. Ne lezi vraže dok sam stigao do Košutnjaka lije kao iz kabla, ali moram priznati da sam oduševljen jaknom - bukvalno nisam osetio kišu a i posle pedalanja uzbrdo mi je samo malo bilo sveže nizbrdo (imao sam aktivni veš ispod). Jedino što se zeznuh za obuću pošto su mi patike skroz letnje, prste nisam osećao da ubacim u pedalu, osim toga mogao sam da vozim 3 sata po pljusku na 7-8 stepeni opušteno. Sad ću da vidim da li su mi stare nešto bolje za zimske uslove i da prođem samo sa debljim čarapama ili da jurim i one kamašne... 


  • 0

#618 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 19 October 2020 - 07:04 AM

Kad nije velika zima pomažu i one neopren navlake za prste. Mogu po oglasima za 500 din da se nađu a rešavaju problem.
  • 0

#619 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 October 2020 - 07:18 AM

Glavni problem voznje po kisi i jos zimi su stopala. Ne postoji nikakva obuca i zastita preko njih koja moze zastititi stopala od upadanja vode u njih. Sto zbog nemanja blatobrana ili zavesica na njima,sto zbog barica i kolotraga na putu,sto zbog slivanja,tj gravitacije. A to se odnosi i na sake. Moze se izgurati í biti suv do prvog sklonista sa svim dodacima koje postoje za kisu. Jakne su najmanji problem. Ponekad zimi kisa pada i horizontalno (skoro)


  • 0

#620 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 October 2020 - 07:22 AM

Pamucnu majicu treba strogo izbegavati prilikom bavljenja bilo kojim sportom jer se natopi znojem, zalepi za telo, hladi ga i tesko se susi. Ispod dzubina ili ti zimske biciklisticke jakne ja preferiram ili aktivan ves, ili dres kratkih rukava, a ako je jako hladno, aktivan ves pa tanji dres dugih rukava pa dzubin. Sa tom kombinacijom moze teoretski i po minusu da se vozi jer je dzubin tako napravljen da on sam po sebi ne greje, ali zato ne dozvoljava da se gubi temperatura sa tela i sa prednje strane je uglavnom otporan na vetar. Ono sto je lose jeste kad imate dzubin na sebi pa vozite uzbrdo, jako lako se covek pregreje od velikog napora. Zato je moj savet pri voznji uzbrdo skroz ga raskopcati, a prilikom spusta zakopcati do grla. Vise puta sam tako radio i nikad nikakvu prehladu nisam navukao...
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika