Jump to content


Fotografije

Izbor odeće


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
646 odgovora na ovu temu

#581 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 08:46 PM

Ja sad leti, dok se tuširam nakon vožnje, protrljam sapunom dres i gaće, povremeno i rukavice i to je to...

U zimsko vreme menjam dresove i šorceve, pa kad se nakupi - u mašinu, ladnom vodom.
  • 0

#582 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 24 August 2020 - 03:01 PM

Само педесетак километара и опет црвенило. Шорц је до линије, црвенило испод линије. :) нема шансе изгледа да се не појави само од себе, а не иде ми се код дерматолога. :) сад су сви под стресом

Attached Thumbnails

  • 3961B16A-A681-4314-B96A-F1BCC9F54267.png

  • 0

#583 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 24 August 2020 - 08:27 PM

Meni se to javilo par puta. Svaki put je bilo jako sunce, vozio kad najviše peče pa sam mislio da je od toga. Al opet bilo je i drugih dana kad sam vozio po najvećem suncu i ništa. Sutradan nestane pa sam prestao da razmišljam o tome.


  • 0

#584 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 24 August 2020 - 08:28 PM

Meni se to javilo par puta. Svaki put je bilo jako sunce, vozio kad najviše peče pa sam mislio da je od toga. Al opet bilo je i drugih dana kad sam vozio po najvećem suncu i ništa. Sutradan nestane pa sam prestao da razmišljam o tome.


Мени непрестано :)
  • 0

#585 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2020 - 11:01 AM

Само педесетак километара и опет црвенило. Шорц је до линије, црвенило испод линије. :) нема шансе изгледа да се не појави само од себе, а не иде ми се код дерматолога. :) сад су сви под стресом


Možda je od znoja? Meni se javlja slična iritacija po čelu kad se baš oznojim pa izađe tačno ispod linije marame...
  • 0
The sea, the sea

#586 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 26 August 2020 - 12:55 PM

Možda je od znoja? Meni se javlja slična iritacija po čelu kad se baš oznojim pa izađe tačno ispod linije marame...


Нигде по телу, само ту од линије шорца па доле према колену и то део непокривен материјалом. Зато сам прво и мислио да су можда капилари
  • 0

#587 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2020 - 01:28 PM

Нигде по телу, само ту од линије шорца па доле према колену и то део непокривен материјалом. Зато сам прво и мислио да су можда капилари


Nije ni meni nigde po telu, samo nepokriveni deo čela.
  • 0
The sea, the sea

#588 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 26 August 2020 - 01:30 PM

Nije ni meni nigde po telu, samo nepokriveni deo čela.


Занимљиво. Уме да нервира :( а не иде ми се због глупости код лекара
  • 0

#589 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 26 August 2020 - 08:23 PM

Od znoja stalno imam slicne osipe po kozi, najvise po celu. Primetio sam da je najvise tamo gde se oznojim pa onda rukom/dresom brisem znoj i tako iritiram kozu. Svejedno, mislim da nije lose pitati dermatologa za savet.
  • 0

#590 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 August 2020 - 06:38 AM

Nista to nije, kmecis bezze :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#591 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 20 September 2020 - 05:45 PM

Занимљива промена. Направио сам могавице од некиг старог доњег дела пробе ради. Данас сам се навозао и црвенила на бутинама није било. Сад, дани више нису тако топли као што су били па је можда и знојања мање, или заиста помаже покривање активним материјалом кији одводи зној на поврпину, плус елиминисан је утицај сунца. Нешто од та два јесте, а права сазнања ћу вероватно имати следећег лета :)
  • 0

#592 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 29 September 2020 - 11:34 AM

Dugačak je trid, pa uz verovatnoću da se ponovim da li ima neka preporuka za zimsku bici jaknu / po mogućnosti link. Ne nameravam da vozim po minusu (zbog leda) ali ću koristiti svaki suvi dan iznad 5-6 C , kišu pokušavam da zaobilazim u principu (ali baš juče sam najebao npr), hladna jutra i vetar na mostu na Adi su mi glavna smetnja. Nešto u sredini po ceni i kvalitetu i da ne bude baš papagaj šareno. Moja visina 188cm, 88 kg, pretpostavljam XL. Može i online naručivanje. Hvala

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#593 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 29 September 2020 - 12:17 PM

(link)


  • 0

#594 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 29 September 2020 - 12:41 PM

(link)

Hvala na preporuci ali ovo dođe ko klasična ski jakna. Mislio sam pre na nešto kao na slici pored. Napravljeno od 3-4 sloja, da čuva temperaturu tela, da smanji efekat znojenja I uticaj vetra a bude pokretljivije od klasične jakne. Ispod nje tanji duks ili majca sa kratkim rukavima i šibaj. Mada, verovatno i ski i bici jakna imaju sličan princip funkcionisanje pa si mi zato preporučio. OK, zabeležiću predlogPhotoGrid_1601382285281.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#595 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 September 2020 - 02:10 PM

Iz mog iskustva sve sto lici na jaknu je pretoplo, cak i na 2C. Dzubin ili kombinacija vise slojeva od kojih je jedan obavezno windstopper mi se pokazala ok. Ako koristis dzubin, onda ispod neka aktivna majica, uglavnom je dovoljno za hladnije dane. Problem su brda zapravo, mnogo se oznojim, onda posle susenje ide mnogo sporije... Nekako vise naginjem ka tome da povecam tempo na ravnom i tako se zagrejem (naravno, windstopper obavezan), da se uzbrdo ne bih previse znojio, onda mi bude jos hladnije koliko god slojeva imao.


  • 1

#596 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 29 September 2020 - 02:41 PM

Iz mog iskustva sve sto lici na jaknu je pretoplo, cak i na 2C. Dzubin ili kombinacija vise slojeva od kojih je jedan obavezno windstopper mi se pokazala ok. Ako koristis dzubin, onda ispod neka aktivna majica, uglavnom je dovoljno za hladnije dane. Problem su brda zapravo, mnogo se oznojim, onda posle susenje ide mnogo sporije... Nekako vise naginjem ka tome da povecam tempo na ravnom i tako se zagrejem (naravno, windstopper obavezan), da se uzbrdo ne bih previse znojio, onda mi bude jos hladnije koliko god slojeva imao.

A da li može preporuka u vidu konkretnih marki. Neku "pouzdanu sredinu" koja mi neće potpuno ispraznite novčanik. Cene idu od 3h rsd pa unadogled.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#597 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 September 2020 - 03:45 PM

Sve to mnogo zavisi od tvog ličnog termostata. Meni je za 5-6 stepeni i preko najbolji dres dugih rukava (obično su malo deblji od dresa kratkih) sa podmajicom dugih rukava ispod. Bitan je odgovarajući donji deo (u mom slučaju helanke za trčanje preko biciklističkih gaća) i odgovarajuće kamašne, rukavice i kapa (za mene tanje kamašne i rukavice, ali obavezno windstopper kapa ili nečim zatvoreni otvori na kacigi). Cela slika je bitna, ostatak garderobe utiče na to kakav gornji deo će odgovarati.

 

Što se tiče marki, imam Nakamuru iz Intersporta, neki Vermarc koji sam uzeo polovno i par Dekatlonovih niže/srednje klase (nisam siguran šta bi iz trenutne ponude bilo uporedivo, ali cena je bila recimo 30-50 evra u zavisnosti popusta).


  • 1

#598 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 04 October 2020 - 07:20 PM

Trebale su mi neke biciklističke bez uloška. One bi išle preko zimskih helanki koje imaju uložak.
Zna li neko gde ih kupiti bez uloška?
  • 0

#599 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 04 October 2020 - 09:16 PM

Trebale su mi neke biciklističke bez uloška. One bi išle preko zimskih helanki koje imaju uložak.
Zna li neko gde ih kupiti bez uloška?

Od jeftinijih imas Lankast..imaju sajt..

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#600 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 October 2020 - 10:00 PM

Zašto šorc preko helanki? Hladnoća ili nešto drugo? Mislim, ako je hladno, bolje uzeti još jedne helanke, ionako kolena najgore prođu zimi (uz stopala).
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika