Jump to content


Fotografije

dule0911 [MTB] Polar Mirage Pro


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#41 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 December 2012 - 10:59 AM

Ok, znaci treba i oko samih navoja da zamastim (naravno ne previse), ne samo centralni deo u lezistu? Hvala :)
  • 0

#42 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 December 2012 - 11:05 AM

Ok, znaci treba i oko samih navoja da zamastim (naravno ne previse), ne samo centralni deo u lezistu? Hvala :)



Samo trunku masti stavi na pocetak navoja pri montazi,mada i ne mora...Bitno je ne glumeti Hulka pri zavijanju patrone.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#43 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 December 2012 - 11:14 AM

Ok, znaci treba i oko samih navoja da zamastim (naravno ne previse), ne samo centralni deo u lezistu? Hvala :)

Ceo navoj, centralni deo mozes, a ne moras :) Ta mast ti prvo olaskava uvrtanje, a inace sluzi kao vid antikorozivne zastite. Kako je patrona u dodiru sa ramom duzinom celog navoja, kako su to raznorodni materijali te rdja moze da krene celom povrsinom naleganja, zakljucak ti se sam namece :)
  • 0
Postavljena slika

#44 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 December 2012 - 11:45 AM

Ok skapirao sam, hvala obojici :)

Inace je ram Merida Matts 60, ne napisah gore. Kad budem sve prepakivao otvoricu i amortizer jer sam odavno planirao da ga podmazem, ali nisam nalazio vremena. Sad je zima, a posto ce sve biti raskupusano, taman cu i to da sredim.
  • 0

#45 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 02 December 2012 - 12:13 PM

Stavi nov ram pored starog tako da se poklapaju osovine pogona i zadnje viljuske i videces razliku u velicini tj. za koliko se menja pozicija, gde ide sipka sedista, gde ce doci volan...
Nije 100% precizno ali se lepo moze proceniti nova pozicija.
  • 0
.

#46 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 December 2012 - 07:29 PM

Sinoc (konacno) zavrsio sklapanje :)
Veoma mi se svidja kako izgleda ovaj Polar-Merida morph. Dobro, delovi sa Polara mogu da se kupe i ovako, ali kombinacija boja je ispala ok.
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

Ostalo jos par sitnica da montiram/zavrsim, ali otom potom. Stavio sam unutrasnje CST gume sa lepkom (valjda slicne slime-u). Planirao sam prvo Slime, ali su mi CST ispale povoljno pa sam resio da probam, cak i da ne valjaju nece mi biti zao (obe unutrasnje za 900din, slime je valjda 600-700din komad).
Malo sam imao problema da podesim a-head tako da nema luft a da se okrece glatko, trenutno je tako da se u voznji ne oseti otpor, medjutim kad podignem bajs na rame i "zanjisem" korman, ne pravi puno oscilacija, cak sta samo se vrati u centralni polozaj i to je to. Koristio sam malo guscu mast i dosta je stavio kad sam podmazivao vence, mozda je i zato. Sem toga mi je i prednji menjac mozak pomerio dok sam ga ustelovao, dal mu ne odgovara 8-faz lanac ili mi fali neki spejser na pogonu, nisam siguran, ali zasad radi (shimano deore 5xx, ne secam se tacne oznake).

Sem toga, servisirao sam amortizer tacnije podmazao (hvala brko83), nable nisam hteo da otvaram, to cu kad prodje sneg jer ih je majstor skoro podmazivao.

Planovi:
- nabavka jos jednog bidona i korpice, zamena postojeceg bidona za neki crni/beli
- stitnik od lanca drugi umesto unutrasnje gume (narucen sa merida logom sa neta)
- ugradnja jakog prednjeg svetla (naruceno)
- nalazenje boljeg resenja od ovih sundjera da odmaknem buzir od rama da se ne grebe

Zelje:
- kvalitetniji alu paktreger
- ergonomski gripovi sa integrisanim kratkim rogovima (ovi trenutni ovako prljavi gripovi i izgrebani rogovi bas izgledaju ruzno)
...


Danas montirao obicne pedale i malo se provozao, prvo obaveze (svi me gledaju kao da sam vanzemaljac), posle malo testiranja :) Sveukupno 18km po ledu i snegu.
Utisci: iako na papiru nije nesto mnogo laksi ram, subjektivan osecaj je da je mnogo agilniji i da ga lakse nosim u ruci od Polara. Verovatno zbog manjih dimenzija. Takodje i u voznji mnogo laksi i okretniji, pozicija sedenja mi je na prvu loptu dosta bolja od Polara. Continental spike claw gume - veoma dobre skoro odlicne, vise o tome u drugoj temi.
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

Koga nije mrzelo da cita sve, izvinjavam se sto davim :)
  • 0

#47 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 10 December 2012 - 07:41 PM

Lepo je ispao bajs, trud se isplatio. A prednji menjac te zeza jer si kavez previse podigao ako dobro vidim sa slike.
  • 0
.

#48 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 10 December 2012 - 08:12 PM

Lepo je ispao bajs, trud se isplatio. A prednji menjac te zeza jer si kavez previse podigao ako dobro vidim sa slike.



+1Inace jako je lepo ispao bajk, svaka cast!!!!


Gume su ubica ----kolko su bile....

Kako radi amort????
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#49 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 December 2012 - 09:06 PM

@zare
Hvala. :)
Podignut je jer me spusten na normalnu visinu zezao, ali kao sto rekoh zasad radi kako-tako, kad budem imao malo vise strpljenja za neki dan, ustelovacu ga bolje. Sinoc sam to radio u ponoc zeljan da izadjem na sneg, ali sam ipak ostavio za danas voznju :)

@brko83
Hvala :)
Gume su me kostale 40e, polovne su ali u odlicnom stanju (iglice cak i na vrhu gazece povrsine). Cena je isto odlicna, tad kad sam gledao su bile neke schwalbe na isti fazon, isto polovne za 55e u oglasima.
Amortizer radi malo bolje sad na -3 nego letos na +40, a sad je ulje veoma zgusnuto, tako da bih rekao da ce biti dosta bolje nego ranije kad otopli :)

edit:
menjac je shimano deore FD-M530. Ne znam jel on fabricki za 8faz ili 9faz.
  • 0

#50 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 10 December 2012 - 11:33 PM

Bajs je super, meni se sviđa ta kombinacija crne i bele boje i uopšte po mom ukusu najbolje su kombinacije boja za bajs bela sa još jednom bojom.
m 530 je koliko ja znam za 9-faz ja sam ga imao na prethodnom bajsu (Corratec) i radio je sasvim korektno.
  • 0

#51 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 December 2012 - 11:14 PM

Jedna mala novina. :)
Postavljena slika
Postavljena slika

Shimano Deore LX paralelogrami i Avid rucice kocnica. Uz njih sam dobio i nove Promax uloske koje sam zamenio svojim Shimano sa starih kocnica, zatim sajle Shimano m-systems (to pise na buziru). Za zadnji tocak sam je stavio, za prednji je buzir previse kratak pa sam zadrzao svoju sajlu.
Utiska jos nema, sem da mi i ovako prilikom podesavanja mnogo lepse rade, nadam se da ce tako biti i u praksi
Sa jednom Avid rucicom imam problem, evo slike i klipa.
Postavljena slika
(osvetljavao lampom da se vidi lepo)

Fali to parce plastike, ili sta vec tu ide oko ovog kruznog metalnog dela. Neka ideja cime ovo da popunim a da stoji u rupi, da ne ispada? Ili da ne izmisljam toplu vodu i stavim neku drugu rucicu? :)

U oglasu je stajalo da radi odlicno, ali niko mi nije kriv licno sam isao da proverim sta uzimam pa nisam video. #-o U principu radi i ovako, samo je osecaj na rucici bezveze. Mada, za koju cenu je uzeto, necu previse da se bunim, ionako su mi same kocnice bile primarne. :mrgreen:
  • 0

#52 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 December 2012 - 11:30 PM

U principu imas neke dve solucije. Prvu koja radi 100% a to je kupi ispravnu,, i drugu da odes do nekog strugara da ti napravi cauru od teflona po meri. Ovo drugo resenje mozda upali, ali je verovatnije da nece.
  • 0
Postavljena slika

#53 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 December 2012 - 11:55 PM

Dok on to napravi (i naplati) vrv ce me izaci vise od druge rucice... Tako da cu videti neko resenje uz pomoc stapa i kanapa dok ne izleti druga rucica u oglasima. Dal neku tanku plastiku da stavim, samo nemam ideju od cega..
  • 0

#54 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 December 2012 - 12:26 AM

Ne bi trebao da ti uzme vise od par stotina dinara (200-300) :)U krajnjoj liniji nista te ne kosta da bar pitas, pa procenis isplativost.
  • 0
Postavljena slika

#55 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 December 2012 - 12:57 AM

Dobre kocnice koleza,imam ih i ja ubijaju kako koce ...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#56 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 December 2012 - 05:16 PM

Sredio sam rucicu za prvu pomoc, videcemo koliko ce trajati. Nisam slikao, ali uzeo sam parce plasticne vezice, savio ga u krug i nabio unutra, zasad se ne pomera i radi kako treba, videcemo koliko dugo :) Fino je pritegnuto unutra, cenim da nece tako lako spasti.
  • 0

#57 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 January 2013 - 10:28 PM

Dugo sam cekao da izleti nesto povoljno i eto konacno osnove za teret za duza putovanja :) Iako ga necu koristiti jos neko vreme, montirao sam ga odmah i naravno nije sve islo glatko ali uz malo natezanja i modifikacija/dodataka je ipak montiran.

Postavljena slika Postavljena slika

Razmisljam se da ga prefarbam u crno, ali je boja u dosta dobrom stanju, tako da odluku ostavljam za kasnije.

Inace u medjuvremenu je bajs dobio i jacu lampu sa cree LED, uzeo sam i chainstay protektor sa merida logom ali ga nisam montirao itd... Okicen je kao novogodisnja jelka, al dobro bar ne svetli kao jelka #-o
Sledece na tapetu: korpice bidona, jos jedan bidon za alat (umesto torbice), novi paknovi za kocnice (trenutne je sneg unistio). U nekoj daljoj buducnosti, drugi korman.
  • 0

#58 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2013 - 03:56 PM

Nešto petljam oko paktregera te sam svratio u tvoju temu da vidim kako kod tebe izgleda :) nego upade mi u oko ovaj bidon, kako ga vadiš iz nosača?
  • 0

#59 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 March 2013 - 04:44 PM

Svidja mi se kako si resio paktreger... :)

Vadi ga verovatno tako sto ga vadi sa strane, mislim da nije nikakav problem to sto je flasa visoko, ako si zbog toga pitao. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#60 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2013 - 06:29 PM

Pa da, zato pitam, ja kad probam tako da vadim bidon to mi deluje kao mnogo nasilno za moj ukus :).
Meni seat stays cevke tu dodatno skraćuju prostor i prave problem, ali možda bih i mogao ovako da uglavim neki od bar 0.5l. Treba mi što više vode, ili u manji nekad da sipam izotonik.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika