Jump to content


Fotografije

Uvod u road cycling


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
175 odgovora na ovu temu

#141 mladja86

mladja86
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 03 June 2013 - 11:01 PM

mala promena teme, zanima me da li neko koristi STRAVA gps treker kao aplikaciju za android i os telefone? ja je imam i prilicno mi se svidja ali me zanima da li su parametri koje belezi pouzdani? u poredjenju sa nekim drugim hardverskim ciklokompjuterima?
  • 0

#142 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 04 June 2013 - 06:10 AM

Koristi se Strava, pouzdana je, hoće nekad da omaši (mada i to mislim da je do telefona, ako ga držiš u džepu) ali samo nekad i to primetiš, kao npr nerazumno velika max. brzina. Ja je imam na iOS i zadovoljan sam dok ne padne Garmin.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#143 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 June 2013 - 09:52 PM

Šta mislite da li je dužina od 50cm premala za vozača od 175? Retro drumaš je u pitanju, drugar će izgleda uskoro konačno da kupuje nešto pa da pržimo po turingu. Trenutno ne vidim ništa na berzi od 52-53. Ima 50, 54, 55... Videćemo i na bubnju ako ima šta.
  • 0

#144 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 24 June 2013 - 06:14 PM

Pa i nije premala zavisi kako tebi odgovara... I koliko imas kg ?
  • 0
Posted Image

#145 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 June 2013 - 01:54 AM

Pa i nije premala zavisi kako tebi odgovara... I koliko imas kg ?


Kakve veze ima kilaza sa velicinom rama?????
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#146 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 June 2013 - 06:40 AM

Ima veze sa komotnoscu, ako je manji ram mrsavom ce mozda odgovarati dok nekome ko ima viska nece zbog stomaka. :-D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#147 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2013 - 07:31 AM

Nije aktuelno više, kupio je drugar bajs, 54-55 je visina i dužina. Valjda neće biti previše dugačak. Lula je 8.5. Treba za koji dan da se transportuje iz BG ovamo do sela pa kad stigne stavićemo koju sliku negde i malo da zapitkujemo ako nešto bude trebalo.
Inače zvog ovog bajsa sam pitao:
http://www.cikloberz...w.php?id=108141
A pazario je ovog:
http://www.cikloberz...w.php?id=111581
Verovanto bi mu ktm više odgovarao, čak i da je malo manji verovatno je bolje nego kad je veći ali panasonic je nešto bolji a ktm mu se nije baš ni svideo po izgledu.
  • 0

#148 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 25 June 2013 - 01:57 PM

Klasični pristup za ture i duge vožnje bez jurcanja jeste malo veći bicikl sa volanom blizu visine sedla. Dodatna dužina omogućuje da se zadrži aerodinamičnost i dobar odnos težine napred i pozadi. To je onaj "French fit" sa Competitive Cyclist kalkulatora.
  • 0

#149 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2013 - 03:40 PM

Da taj sajt je super, skinuo sam video klipove lepo je objašnjeno, odavno hoću da premerim na sebi sve te dimenzije, samo nikako da se nakanim, evo stoji mi libela u sobi bar mesec dana, već se prašina nahvatala :D
  • 0

#150 063205398

063205398
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 12 April 2014 - 03:27 PM

pitanje : vozim starog drumasa, prednji pogon 52/42 . kad duva vetar tezak pogon , nema sta :)
e sad hocu da kupim nesto novo, pa gledam nocvog drumasa prednji pogon je 50/34 , bojim se da ce mi 34 biti premalo (mozda i ne ) . to i jeste pitanje :) bojim se da ce biti situacija da mi je 34 malo , a 50 veliko :)
  • 0

#151 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 April 2014 - 04:52 PM

pitanje : vozim starog drumasa, prednji pogon 52/42 . kad duva vetar tezak pogon , nema sta :)
e sad hocu da kupim nesto novo, pa gledam nocvog drumasa prednji pogon je 50/34 , bojim se da ce mi 34 biti premalo (mozda i ne ) . to i jeste pitanje :) bojim se da ce biti situacija da mi je 34 malo , a 50 veliko :)


Biće. Zato postoji 39 zuba. Ako si jak & lak, u kondiciji, biće ti dovoljno dobar, a ako nisi - uzmeš triple i imaš 50-39-30. Meni to radi posao.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#152 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 19 June 2014 - 12:49 PM

Kolika se razlika dobija u voznji TT bicikla na hronometru umesto klasicnog drumskog? 


  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#153 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 19 June 2014 - 12:58 PM

http://bikecalculator.com/


  • 0
Pozdrav

#154 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 19 June 2014 - 08:47 PM

E hvala :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#155 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2014 - 11:17 AM

Pitam se nešto oko one dodatne oplate, zaštite protiv bušenja... Da li to štiti samo protiv trnja i slično ili i smanjuje mogućnost snakebite-ova makar malo? Mislim može li se reći da bi u nekim situacijama (manja rupica na putu i slično) guma sa zaštitom preživela u odnosu na običnu, na istom pritisku naravno? Jel to ide samo po gaznom sloju? Ako je tako onda verovatno ne pomaže u takvim slučajevima...


  • 0

#156 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 23 July 2014 - 12:01 PM

Ima guma sa zastitom sa strane (snake skin naziv kod schwalbe) i/ili zastitom od snake bite-a (snake bite naziv kod schwalbe) Prvo se odnosi na dodatni sloj sa strane a drugo na dodatni sloj u delu gde se javlja snake bite. Zasto u ovoj kategoriji pitanje o gumama?


  • 0

#157 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2014 - 01:19 PM

Pa nemam pojma, vidim ovde se o svačemu diskutovalo a nisam našao zgodnije mesto za početničko pitanje o drumskim gumama... (zaboravih naglasiti da pitam za road gume).

Ja ne bušim skoro nikad, takvi su mi (slabo prometni) putevi i nema mnogo rizle, stakla i otpadaka uz put, ali sam zato više puta precvikao već je počelo da me nervira. Poslednji put prednji točak samo je malčice trucnulo, ne znam šta je bilo jer sam bio iza kamiona, a veoma me zanima. Pošto je asfalt perfektan samo može da bude neki krupniji oštar makadamski kamen ili ona mala rupica što ostane posle merenja debljine asfalta, ne znam šta treće. Pa me interesuju tuđa iskustva, da li je uopšte moguće precvikati gumu na takvu rupu?


  • 0

#158 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 July 2014 - 01:49 PM

Za snake-bite jedino rešenje je jako naduvana guma, za drumaša posebno, jer snake-bite prouzrokuje udarac gume u felnu prilikom prelaska preko neke prepreke, zbog slabog pritiska u gumi.

Kupi gume koje se pumpaju na 8 bara pa naviše, trebaće ti jaka pumpa za takve gume, i obavezno pumpanje svaka dva tri dana na maximalan dozvoljen pritisak, ili pred svaku vožnju ako je razmak izmedju vožnji veći od tri dana.

Jeftine, a dobre gume koje koristim su Vittoria Rubino 700x23c za 16e, prodaje ih nikidr na berzi i pumpaju se na 10bar maximalno, svi koji ih voze hvale te gume, ja sam je uzeo skoro jer mi se nova schwalbe lugano posle 1300km raspala, krš teški, izgleda da je stari lager u pitanju jer izgleda kao da je istrulila...


  • 0

#159 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 23 July 2014 - 01:50 PM

Naravno da je moguce, kad god se guma sabije do felne postoji opasnost od ustinuca ili snake bite-a. Da rese taj problem neko poveca pritisak guma, neko uzme sire spoljne gume, neko cak smanji pritisak, neko kupi spoljnu gumu drugog proizvodjaca...

http://www.youtube.c...QSpuhIQg1A#t=83


  • 0

#160 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2014 - 02:26 PM

Znam ovaj klip video sam to ranije :). Samo ovde nema govora o takvoj prepreci, eventualno kamen 2-3 cm.

Znači kažeš da je moguće, ok. Stvarno izgleda da je to (klasičan bočni snakebite), vratio sam se da vidim ali ne znam tačno jer nije odmah ispustila ali jedna od tih rupa (ima ih nekoliko na deonici) je baš tu negde. Al je bila frka :) kad je na 60km/h počeo da podrhtava korman i kad sam skontao da je guma poluprazna, ali ukočih zadnjom bezbedno na vreme.

Šta znam, meni je uvek izgledalo da je prečnik tih rupa premali za tako nešto. Već sam bio pre na iskušenju da uzmem peska ili zemlje i da ih popunim :).

Kad smo dobili nov put na deonici koja mi je obavezna na svakoj vožnji bio sam srećan ko malo dete, jer su pre toga bili krateri i mučenje, pogotovo kad se noću vraćaš umoran i nisam tad imao dobro svetlo. I kad je završen put nervirale su me te rupe koje kvare doživljaj vožnje po "pisti" i baš sam testirao namerno preko njih i izveo izgleda pogrešan zaključak da se ne može na to cviknuti, već na oko 30km/h točkovi skoro prelete pa sam mislio da je problem samo kod niske brzine. Mada na većoj brzini je dodir kraći ali je i udarac jači... :-k


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika