Jump to content


Fotografije

Uvod u road cycling


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
175 odgovora na ovu temu

#101 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 January 2013 - 12:55 PM

@Fiery
Lepo objasnjeno, svaka cast i hvala!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#102 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 January 2013 - 01:03 PM

Fiery je jako lepo sumirao =D> , jedino mi ovo nije jasno :mrgreen: :

Jedino je nizbrdo teža guma u prednosti :)


U jednoj temi ranije je bio pomenut test guma različite širine sa zanimljivim rezultatima:
http://janheine.word... ... -of-tires/

Najbolje je sam probati ako postoje mogućnosti. Problem je i što je znatno sužen izbor guma sa dimenzijama različitim od 23mm.
  • 0
Pozdrav

#103 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 January 2013 - 02:44 PM

@FalloutBoy
Gde ti voziš kad su tako loši putevi da ti se svaki čas buše gume i oštećuje felna? Da se razumemo, nemam ja ništa protiv 20-ke, 25, 28, neka vozi svako koje kod gume hoće. Samo je bitno da je guma kvalitetna, što znači malko skuplja. Treba bljunuti 30 evra za gumu i kraj. Biciklizam je skup sport.


Vozim po NS i okolini. Prelazi biciklističke staze i puta su obično sa loše urađenim bankinama, pa je s debljim gumama potrebno puno više usporiti. Oštećenja na kolovozu ima dosta na mnogim putevima, pa sam opušteniji kad su gume deblje. Redovna ruta mi hvata deo kaldrme, pa je tu ultraneprijatno sa tankim gumama.

Napisao sam prednosti debljih guma. Jedina mana im je što idu malo sporije - s obzirom da se ne trkam, nije mi nikakav problem.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#104 valsorimkaran

valsorimkaran
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Postavljeno 19 January 2013 - 10:53 PM

Моја препорука је, да почетник који први пут седа на друмаша крене са 25mm гумама. Гума је мало удобнија од 23mm. Ја имам 86kg и нисам имао проблема са 23јкама а притисак је између 8 и 8,5 bar-а.
А касније кад упозна терене и путеве, куда ће рекреативно возити тј. тренирати , научи да обраћа пажњу на пут и стекне технику вожње, може комотно да проба а касније и да пређе на 23тројке.
Што се тиче да ли је теже возити друмаша ? Сигурно није. Што се тиче преноса, он је дужи, ко је навикао на високу каденцу , као што је колега у једном од предходних постова споменуо, треба се возати од 3 до 4 пута недељно да би се возила велика шајбна на каденци од око 90 и на брзинама између 30 и 40 km/h. Увек је у питању кондиција.
  • 0

#105 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 January 2013 - 11:18 PM

... може комотно да проба а касније и да пређе на 23тројке.

Čemu, ako nije trkač?
Pa i ako je trkač? Na primer, na Tour Down Under koji se upravo vozi timovi Argos, Sky, Euskaltel, Orica i BMC svi voze gume od 25mm.
  • 0

#106 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 January 2013 - 10:44 PM

A tek Pariz - Rube sa tubularima 27-32.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#107 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 23 January 2013 - 10:55 PM

Makadam & Co
  • 0

#108 valsorimkaran

valsorimkaran
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Postavljeno 25 January 2013 - 10:32 PM

Ради се првенствено о доступности гума, с друге стране на 23mm цео свој бицклистички век који и даље траје, 23mm је компромис. Мислим да ово није тема о којој треба да се препуцавамо и свако сваког да заклапа, него да једни другима дајемо савете. с друге стране, док нисам пробао "трипл" (предњи погон са три зупчаника) као кадет и јуниор док касније нисам прешао у аматере говорио сам да је то за п*ч***е, ставови се мењају. Као што сам рекао све зависи какав је терен у околини у који се вози, преведено с пролећа и јесени, када се рупе "отворе" на путу 25mm је много бољи избор, зато што боље амортизује неравнине на друму.
Исто је и за величину рама неко вози број мањи неко број већи , све је то ствар укуса.
  • 1

#109 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 25 January 2013 - 10:47 PM

Ради се првенствено о доступности гума, с друге стране на 23mm цео свој бицклистички век који и даље траје, 23mm је компромис. Мислим да ово није тема о којој треба да се препуцавамо и свако сваког да заклапа, него да једни другима дајемо савете. с друге стране, док нисам пробао "трипл" (предњи погон са три зупчаника) као кадет и јуниор док касније нисам прешао у аматере говорио сам да је то за п*ч***е, ставови се мењају. Као што сам рекао све зависи какав је терен у околини у који се вози, преведено с пролећа и јесени, када се рупе "отворе" на путу 25mm је много бољи избор, зато што боље амортизује неравнине на друму.
Исто је и за величину рама неко вози број мањи неко број већи , све је то ствар укуса.

+1
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#110 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 25 January 2013 - 11:54 PM

Sada je trend da se prelazi na šire gume (npr. 25mm), ali su zato mnogi proizvođači počeli da nude šire felne (22-23mm). Da li se montiranje 25mm gume u standardne felne (19mm) odražava na upravljivost?
  • 0
Pozdrav

#111 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 25 January 2013 - 11:57 PM

Jok. Šire felne su zbog kapljastog preseka felne sa montiranom gumom, ali to po meni ima efekta samo u vrhunskim uslovima.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#112 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 January 2013 - 07:56 AM

Jok. Šire felne su zbog kapljastog preseka felne sa montiranom gumom, ali to po meni ima efekta samo u vrhunskim uslovima.


Upravo tako. Evo tabele koja pojašnjava:

http://www.schwalbe.... ... nt=Technik
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#113 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 26 January 2013 - 09:42 AM

Jok. Šire felne su zbog kapljastog preseka felne sa montiranom gumom, ali to po meni ima efekta samo u vrhunskim uslovima.

Cini ti se. Da vidis kako mi na 40 km/h bezi Bontrager Aeolus 5.0. Kao da ukljuci motor :mrgreen: .
  • 0
.

#114 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 January 2013 - 10:53 PM

Slabo treniraš.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#115 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 27 January 2013 - 08:28 AM

Oce to nizbrdo na leru :mrgreen: .
  • 0
.

#116 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 27 January 2013 - 07:19 PM

Znaš kako se kaže: "dobar točak, mir u kući!"
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#117 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 January 2013 - 09:59 AM

Znaš kako se kaže: "dobar točak, mir u kući!"


Canthus bonus, pax in domus?
  • 0
--

#118 ckibunenko

ckibunenko
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 06 May 2013 - 05:02 PM

Interesuje me sledece: kolika je prosecna brzina na ravnoj deonici koju postizete road bike-om? Druga stvar koja me interesuje je koja je MAX brzina koju mozete da dosegnete na ravnoj deonici?
Naravno svestan sam milion faktora koji utici i to da boj ne bije svijetlo oruzje no srce u junaka. Ugrubo cisto.
Ja npr. sa svojim bajsem mogu neko vreme da drzim 30 km/h, a MAX brzina na ravnom je nesto malo preko 40 km/h nekoliko sekundi...
  • 0

#119 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 May 2013 - 05:44 PM

Nisam proveravao nakon bazdarenja brzinometra, ali prosek je oko 35 km/h, cesto vozim i oko 40 kada je dobar put i kada vozim malo brze... Max brzina ne znam, uglavnom gledam kada idem nizbrdo, tu ide npr 70-tak... Nisam nikada izvlacio max...
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#120 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 06 May 2013 - 06:16 PM

Da i meni je tako prosek, a ako je dobar put i nema nikoga volim da zasprintam i tada brzina ide sigurno do 45~50 naravno nekih 200~300 m. Sto se nizbro tice ide do nekih 60 ako ne i vise sigurno.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika