Jump to content


Fotografije

Aluminijumski ramovi-Uputstvo za farbanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
62 odgovora na ovu temu

#21 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 March 2012 - 08:18 PM

pa u principu nista spektakularno osim sto ce se videti svi risevi,rupe ogrebotine sitne...On je zaduzen da pokrije sitne stvari i celu pricu napravi kompletnu.Ne bi na alu ni slucajno trebalo izostaviti primer a spricgit je sastavni deo ozbiljnog farbanja.Ja sam ti velika picajzla pato kod mene ne dolazi u obzir bez spricgita,ali ima nas raznih i hvala bogu da je tako...

e dobro i ja sam picajzla.Uplasi me da sam nesto preskocio.Nemam ni riseve ni narandzinu koru.Neznam dali si video kako je to kod mene odradjeno ali ovde ima par slikica viewtopic.php?f=35&t=3200&start=240
  • 0
puno znoja,malo krvi

#22 jovanra

jovanra
  • Members
  • PipPipPip
  • 117 posts
  • LocationAleksandrovac-Vitkovo

Postavljeno 15 March 2012 - 08:35 PM

odlican je,a zamisli da je tu uradjen spricgit pa smirglanje 1000 pa 2000,tu muva satire noge :D
  • 0

#23 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 17 February 2013 - 01:38 PM

Da ne otvaram novu temu, vidim ovde se odavno nije pisalo, a pominje se i poliranje..koju biste mi pastu/vosak preporucili za neko ciscenje i poliranje, hteo bih da vratim ramu sjaj i da ga lisim onih sitnih ogrebotina i nazuljanja od patika..? Ne znam kojim postupkom je farban ram, uglavnom novije je generacije..imam neku Abro polir-pastu za auto ali se nisam usudio da probam jer mi deluje suvise agresivno i abrazivno.
  • 1

#24 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 17 February 2013 - 04:56 PM

Da ne otvaram novu temu, vidim ovde se odavno nije pisalo, a pominje se i poliranje..koju biste mi pastu/vosak preporucili za neko ciscenje i poliranje, hteo bih da vratim ramu sjaj i da ga lisim onih sitnih ogrebotina i nazuljanja od patika..? Ne znam kojim postupkom je farban ram, uglavnom novije je generacije..imam neku Abro polir-pastu za auto ali se nisam usudio da probam jer mi deluje suvise agresivno i abrazivno.


ako sam dobro razumeo u pitanju je poliranje farbe na ramu?
Ja bih dobro oprao ram i uradio probnom poliranje sa donje strane kose cevi
znaci tamo gde se najmaje vidi u toku voznje.
Dalje bih krenuo u zavisnosti od rezultata probe.
  • 0

#25 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 17 February 2013 - 05:26 PM

Da, hteo bih da malo ispoliram taj zavrsni sloj farbe i vratim sjaj, posto je na pojedinim mestima matirala od onih sitnih ogrebotina..probacu tako ali prvo bih da budem siguran cime, potrebna mi je preporuka za neki vosak ili pastu koja nije agresivna za taj mikronski sloj farbe..ova Abro koju sam spomenuo je previse jaka, pokusao sam sa njom da poliram manju ogrebotinu na pogonu i krenula da skida farbu ceo sloj do one podloge...
  • 1

#26 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 February 2013 - 05:38 PM

Ja sam moj ram polirao ovim:

Turtle Wax High Gloss Car Wax

[attachment=0]P2230003.JPG[/attachment]

Moj ram je na puno mesta imao sitne površinske ogrebotine, matirao je na puno mesta, na headtube-u je ostala bela boja od bužira. Posle nekih dva sata, ram je bio kao nov n2:beach Mogu sutra da iznesem moj bajk napolje i da ga slikam ram da vidiš kako je ispao.
  • 0
.

#27 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 17 February 2013 - 05:55 PM

Too, tako nesto..jos samo da mi kazes proceduru kako si odradio, jel kao klasicno poliranje ili ima jos neka fora? :)

Ako te ne mrzi, mozes da slikas, bas bih voleo da vidim..i da, gde si pazario vosak, jel moze da se nadje po auto-radnjama ili si negde narucivao?
  • 1

#28 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 February 2013 - 06:04 PM

Prvo sam ram detaljno oprao i osušio. Pastu sam nanosio prstima na ram, samo sam razmazao jedan tanak sloj po ramu i ostavio 15ak minuta da se malo osuši. Posle toga sam trljao nekom mekanom krpom dok mi prsti nisu otpali :) Samo je bitno da se ram lepo opere i da krpa bude mekana. Ja sam koristio parče neke stare pamučne majice. Kupio sam u nekoj auto radnji kod mene u gradu, mislim da je oko 550 dinara. Sutra ću da iznesem bajk napolje da slikam ram po danu, pa ću ti poslati na pp.
  • 0
.

#29 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 17 February 2013 - 06:13 PM

Vazi Mihajlo, hvala na pomoci! :) n:anim_32
  • 0

#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 17 February 2013 - 06:39 PM

Sutra ću da iznesem bajk napolje da slikam ram po danu, pa ću ti poslati na pp.

Ne ne. Kaci slike ovde da svi vidimo ;).

Za vece ogrebotine mozes da koristis ovo:
http://www.ototop.rs..._cut_liquid.htm
Naravno da nije svemoguce, duboke ogrebotine ce samo ublaziti ali i tako izgleda bolje nego sto je bilo.
  • 0
.

#31 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 February 2013 - 08:00 PM

iz kornjacine palete postoji polirka i za vece ogrebotine.Ovo sto je mihajlo pomenuo je odlicno.Ali samo za sjajne stvari ,ne za mat boju.Ja dao nekom liku a nije mi rekao da je mat ram,ha ha ,sad sija kao ludo.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#32 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 17 February 2013 - 10:31 PM

Da, da, ram je sjajan (wet painting) tako da bi ovaj vosak trebao da zavrsi posao! :mrgreen:
Hvala na pomoci, ljudi! :)
  • 1

#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 17 February 2013 - 10:38 PM

iz kornjacine palete postoji polirka i za vece ogrebotine.Ovo sto je mihajlo pomenuo je odlicno.Ali samo za sjajne stvari ,ne za mat boju.Ja dao nekom liku a nije mi rekao da je mat ram,ha ha ,sad sija kao ludo.

koje je resenje za mat ram?
konkretno: badboy oko headtube izgubio boju od buzira
  • 0

#34 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 18 February 2013 - 09:22 AM

Sutra ću da iznesem bajk napolje da slikam ram po danu, pa ću ti poslati na pp.

Ne ne. Kaci slike ovde da svi vidimo ;).



Evo slike :wink:

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0
.

#35 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 18 February 2013 - 09:30 AM

Ala si ga uglancao :mrgreen: .
Protiv ogrebotina od buzira najlakse je na tom mestu na ramu zalepiti providnu foliju. Em se jedva vidi em stiti ram od grebanja.
  • 0
.

#36 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 18 February 2013 - 10:07 AM

Vrhoza, super izgleda =D>

Mali off: na poslednjoj slici, za sta sluze ove rupice na vrhu zadnje viljuske, pretpostavljam kacenje za nesto, cime bi mogle da se popune posto ja nemam te srafice?
  • 0

#37 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 18 February 2013 - 10:41 AM

Posle ovog poliranja, kada ukvasis ram da li voda otice i ram ostaje suv ili se zadrzava u vidu sitnih kapljlica?
  • 0
.

#38 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 February 2013 - 12:33 PM

iz kornjacine palete postoji polirka i za vece ogrebotine.Ovo sto je mihajlo pomenuo je odlicno.Ali samo za sjajne stvari ,ne za mat boju.Ja dao nekom liku a nije mi rekao da je mat ram,ha ha ,sad sija kao ludo.

koje je resenje za mat ram?
konkretno: badboy oko headtube izgubio boju od buzira

Kazu da ima,ali ja nisam nasao u Zrenjaninu.Hteo sam mog bivseg hibrida malo da sredim.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#39 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 February 2013 - 01:36 PM

@zare
Mislim da samo poliranje nije dovoljno za to, sem ako pasta u sebi nema i vosak. Ja cu mozda u narednih mesec dana uzeti ono sredstvo na bazi nanotehnologije kad istrosim trenutni turtle-wax pa javljam kako radi. A mozda inspirisan ovime i ispoliram ram :)

Mali off: na poslednjoj slici, za sta sluze ove rupice na vrhu zadnje viljuske, pretpostavljam kacenje za nesto, cime bi mogle da se popune posto ja nemam te srafice?

Za kacenje paktregera. Odes do gvodjare i kupis 2 odgovarajuca srafa, i to je to :)
  • 0

#40 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 18 February 2013 - 02:34 PM

@zare
Mislim da samo poliranje nije dovoljno za to, sem ako pasta u sebi nema i vosak. Ja cu mozda u narednih mesec dana uzeti ono sredstvo na bazi nanotehnologije kad istrosim trenutni turtle-wax pa javljam kako radi. A mozda inspirisan ovime i ispoliram ram :)

Pa ova kornjaca kojom je polirao ram ima u sebi vosak. Zato i pitam ;). Vise me interesuje za kola nego za bajs.
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika