Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#301 Borg

Borg
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 30 October 2013 - 11:21 AM

Sirina je 68 mm pa po tome zakljucujem kako si mi napisao da je u pitanju ovaj engleski (BSA1,34X24T).

Carski si mi objasnio i hvala ti puno. Napokon mi je sve jasno a nisam ovako precizne informacije mogao pronaci na netu ali ni kod ostalih "biciklista"..Hvala puno svima.. =D>
  • 0

#302 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 30 October 2013 - 04:02 PM

Sirina je 68 mm pa po tome zakljucujem kako si mi napisao da je u pitanju ovaj engleski (BSA1,34X24T).

Carski si mi objasnio i hvala ti puno. Napokon mi je sve jasno a nisam ovako precizne informacije mogao pronaci na netu ali ni kod ostalih "biciklista"..Hvala puno svima.. =D>


ako je sirina kucista sa navojem 68mm onda je 99% BSA 1,34"x24T

Sad poslaji sliku ili oznaku kurbli koje planiras da nadjemo patronu
jer ako vratilo (osovina) nije dobre duzine moze da dodje do cesanja lancanika i poluga o ram
ili da lanac stoji isuvise nepravilno, tj. "ukoso" u uobicajenim prenosima.

Sve ove podatke mozes da nadjes na netu, ali kontam da smo tu da pomognemo jedni drugima. Ovaj put tebi, sledeci put meni, neki sledeci put nekom trecem :) Poz
  • 0

#303 Borg

Borg
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 30 October 2013 - 04:19 PM

Cim nadjem pogon koji mi se dopada konsultovacu se sa vama da nesto ne zeznem... :D
  • 0

#304 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 November 2013 - 05:31 AM

Da li se uz novu Shimano kasetu za 10 faz u pakovanju dobija spejser od 1mm ili se kupuje posebno?
  • 0

#305 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 17 November 2013 - 08:16 PM

Dobija se
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#306 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 November 2013 - 12:29 PM

Dobija se

Fala!
  • 0

#307 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 November 2013 - 11:09 AM

Još jedno glupo pitanje, ali možda i nije glupo, hoću da namontiram Tiagra 4600 10-faz kasetu 12-28 na 9-fazni freewheel, na više stranih foruma sam pročitao da za Tiagra 10-faznu kasetu ne treba montirati 1mm spacer, već se direktno montira na freewheel, a da za ostale (105, ultegra itd) treba spacer. Da li je neko imao iskustva sa tim, da potvrdi?
  • 0

#308 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 20 November 2013 - 11:22 AM

Moje glupo pitanje je što ne otvoriš temu za to što sklapaš pa da uživamo zajedno sa tobom u porpđaju novog bicikla? :D

Sudeći po čika ŠEldonu sve kasete bi trebalo da su iste širine, ali sačekaj da još neko to potvrdi. http://sheldonbrown....et-spacing.html
  • 0

#309 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 November 2013 - 11:32 AM

Moje glupo pitanje je što ne otvoriš temu za to što sklapaš pa da uživamo zajedno sa tobom u porpđaju novog bicikla? :D

Sudeći po čika ŠEldonu sve kasete bi trebalo da su iste širine, ali sačekaj da još neko to potvrdi. http://sheldonbrown....et-spacing.html

Pa nemam slike još uvek, pa mi glupo da započinjem temu, uglavnom uzeo sam drumaša Eybl sa desetofaznom 105 grupom bez točkova i kasete, nabavio točkove i sada ostaje da namontiram kasetu, pa da ga kompletiram, slike slede kad ga sklopim, inače kupio sam i Mtb Cube reaction pro 29er (on je takoreći nov i ništa ne treba na njemu da se radi), isto slede slike, ali oba bajsa krijem od žene, pa stoje kod drugara, jer će žena da me ubije ako ih sada vidi, čekam povoljnu priliku da joj saopštim vesti :D :roll: .
Inače i ja sam bio ubeđen da su sve iste širine, ali kažem istražio sam po nekim forumima da Tiagra izgleda odstupa, pa evo vidi ovo http://global.rakute...e/item/cs-4600/ i ovo http://www.bikeradar... ... =12865963
  • 0

#310 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 December 2013 - 05:41 PM

Dobio sam ove pločice uz sprinterice Diadora, ali ne znam za koji je ovo sistem, pa ako neko zna da kaže...

http://www.cikloberz...p?img=19532&t=n
  • 0

#311 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 14 December 2013 - 12:58 PM

Ne jedno, nego dva (glupa) pitanja :oops: .

1) zašto su prednji i zadnji menjač različite klase, npr prednji Altus a zadnji Alivio?

2) koji menjač je "bitniji" tj koji je bolje da bude skuplja komponenta, prednji ili zadnji?
  • 0

#312 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 December 2013 - 01:23 PM

Bolje je da zadnji bude jace klase tj kvalitetniji, jer se on uglavnom vise koristi od prednjeg. A i meni licno je dosta bitnije kad on promeni brzinu glatko nego prednji, na prednji nekako uvek mogu da sacekam :)
A zasto su razlicite klase na novom biciklu, usteda novca, jer ovo gore sto sam napisao znaju i proizvodjaci pa gledaju da ustede gde mogu.
  • 0

#313 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 14 December 2013 - 01:27 PM

Hvala na brzom odgovoru =D> .

Video sam na oglasima polovne bajkove sa različitim klasama pa me začudilo,
pa rekoh da nije nešto budženo ili menjano naknadno, nisam znao da može i fabrički da bude tako.
  • 0

#314 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 17 December 2013 - 08:55 PM

Ljudi da li je moguće da se pinovi prednjih V-brakes kočnica šrafe u aluminijum ako je alu viljuška u pitanju?
Ne deluje mi logično da alu navoj može da izdrži takva naprezanja jer prednja kočnica ima tendenciju da beži od viljuške pri kočenju i logičnije bi mi bilo da postoji neka čelična čaura sa navojem.
  • 0

#315 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 18 December 2013 - 09:42 AM

Ljudi da li je moguće da se pinovi prednjih V-brakes kočnica šrafe u aluminijum ako je alu viljuška u pitanju?
Ne deluje mi logično da alu navoj može da izdrži takva naprezanja jer prednja kočnica ima tendenciju da beži od viljuške pri kočenju i logičnije bi mi bilo da postoji neka čelična čaura sa navojem.


Yap!, uvrću se.
Da bi ta veza bila sigurnija jedni pribegavaju vecem precniku "pin"a dok drugi dužem navoju.
Oba varijante koriste neku vrstu lepka za navoje.

Sa obzirom da sile kroz pin ne deluju pravolinijski čupanje navoja nije toliki problem koliko eventualno presecanje pina. Stoga se pinovi prave uglavnom od čelika a ređe od titanijuma.
  • 0

#316 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 18 December 2013 - 10:05 AM

Zahvaljujem. Samo da dodam da sam našao i alu pinove.
  • 0

#317 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 21 December 2013 - 10:01 AM

Još jedno pitanje s moje strane.

Koja je razlika između BB30 i BB 386 tj da li je 386 moguće montirati na BB30 ram i da li je potreban neki adapter?
  • 0

#318 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 21 December 2013 - 05:04 PM

Zahvaljujem. Samo da dodam da sam našao i alu pinove.

ima i njih, naravno,
redje se koriste za nazad kod laksih vozaca, msm laksih i po kilazi i po nacinu voznje.
Pricali smo o upotrebi na vili, ja sam shvatio da pricamo o prednjoj vili, a tu se alu pinovi
koriste samo u tuning-styling/weight-weenies kategorijama, ne u real life situacijama.
  • 0

#319 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 21 December 2013 - 05:14 PM

Što me zeznu da tražim odgovor... Smorio sam se do besvesti gledajući sve moguće kombinacije patrona i adaptera.
Pošto je osovina pogona duža kod BB386 nego kod BB30. potrebni su dodatni adapteri kad 386 pogon montiraš u 30 školjku rama koji će pokriti tu razliku dužine osovina. Ti adapteri nose oznaku MW 258 A kod FSA (ustvari, to su obične kupaste podloške-spejseri bez ikakvog utiskivanja ili ušrafljivanja).
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#320 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 21 December 2013 - 05:38 PM

Karpg hvala. Sve mi je jasno.

@ Igor Slažem se potpuno sa upotrebom alu pinova. Više sam ih pomenuo kao kuriozitet.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika