Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1104 odgovora na ovu temu

#1081 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 05:14 AM

Hvala na odgovoru. Poslao sam njima meil da ih pitam, čak sam rekao ako ne znaju ni oni da pitaju poštara, tog koji preuzima paket. Valjda imaju iskustva sa slanjem za inostranstvo.


  • 0

#1082 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 July 2023 - 05:15 AM

Dhl international je jedna stvar a samo Dhl je potpuno druga stvar.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#1083 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 05:19 AM

Nema dodatnih troškova kada ti nešto stigne od strane kurirske službe. S tim da računaj da je kod njih DHL i obična pošta - ta free shipping opcija je često da ga DHL dobaci do granice a onda naša Pošta preuzima carinjenje i dostavu. U tom smislu je sigurno značajno sporije od DHL Express usluge i verovatno treba bar 7-14 dana da stigne ali je i cena manja, tj u slučaju ovog sajta uračunata u cenu proizvoda.

Naravno uvek stoji opcija da ti naši naplate carinu i PDV zavisno od cene robe, to ne zavisi od prodavca.
  • 0

#1084 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 09 July 2023 - 05:26 AM

Hvala na odgovoru. Poslao sam njima meil da ih pitam, čak sam rekao ako ne znaju ni oni da pitaju poštara, tog koji preuzima paket. Valjda imaju iskustva sa slanjem za inostranstvo.

Da pitaju poštara, ta ti je dobra. U De. poštarski posao rade skoro doseljeni, ajd što im je Nemački slab nego što ih i ne zanima kako im firma fukcioniše. Jedino oni (podrška kojoj si poslao e-mail), ako im baš budu niz dlaku taj dan, da pogledaju na netu umesto tebe (neko da sedi na telefonu (nekada i 10min a često dosta duže) da bi nešto saznao za drugog teško). Dešava se ali retko, oni su učeni i podsticani da sami nađu rezultat (tako je od vrtića) tako da im je mentalitet drugačiji. Srećno!!!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 2

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1085 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 July 2023 - 11:50 AM

Боцко, имај у виду да вредност пошиљке, ради обрачуна дажбина, не одређује продавац, а свакако не купац, него наша царина. За робу из ЕУ/Запада углавном прихватају оно што напише пошиљалац, али нису у обавези. Ако не прихвате, не постоји начин да докажеш колико си заиста платио, а могу као вредност да узму малтене било шта. Нпр, питају домаћег увозника која је његова астрономска цена или чак и погледају сајт продавца, где је већ прошао попуст од 50 % који си ти искористио и враћена пуна цена. Догађа се и да не наплате ПДВ (иако се по закону плаћа на све, без обзира на вредност). Такође, наша пошта углавном наплати неки свој део, а некима је наплаћивано и отварање пакета (у циљу утврђивања шта је унутра).

 

Због свега тога, мала је вероватноћа да ћеш платити само цену коју је одредио продавац. У најмању руку, треба очекивати + 20 % на име пореза (ако не подлеже царињењу и некој другој пореској стопи и ако је уопште дозвољен увоз). А зашто је видак написао 33 %? Зато што се свака дажбина обрачунава на претходни ЗБИР. Вредност коју је исказао пошиљалац (цена + испорука) је 100 %. Ако је подлежно царињењу, дода се тих десетак процената, па је онда пореска основица 110 %, а не 100. И онда још нешто за поштара.


  • 0

#1086 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 02:14 PM

Da pitaju poštara, ta ti je dobra. U De. poštarski posao rade skoro doseljeni, ajd što im je Nemački slab nego što ih i ne zanima kako im firma fukcioniše. Jedino oni (podrška kojoj si poslao e-mail), ako im baš budu niz dlaku taj dan, da pogledaju na netu umesto tebe (neko da sedi na telefonu (nekada i 10min a često dosta duže) da bi nešto saznao za drugog teško). Dešava se ali retko, oni su učeni i podsticani da sami nađu rezultat (tako je od vrtića) tako da im je mentalitet drugačiji. Srećno!!!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Pa hvala. Radim u nemačkoj firmi i normalno često sa nemcima. Nisu ni oni ono što su bili, barem je tako kod mene u firmi. Skloni su dogovrima pa čak i improvizacijama samo da se posao kako-tako završi. A kompanija je renomirana na svetskom nivou.

Боцко, имај у виду да вредност пошиљке, ради обрачуна дажбина, не одређује продавац, а свакако не купац, него наша царина. За робу из ЕУ/Запада углавном прихватају оно што напише пошиљалац, али нису у обавези. Ако не прихвате, не постоји начин да докажеш колико си заиста платио, а могу као вредност да узму малтене било шта. Нпр, питају домаћег увозника која је његова астрономска цена или чак и погледају сајт продавца, где је већ прошао попуст од 50 % који си ти искористио и враћена пуна цена. Догађа се и да не наплате ПДВ (иако се по закону плаћа на све, без обзира на вредност). Такође, наша пошта углавном наплати неки свој део, а некима је наплаћивано и отварање пакета (у циљу утврђивања шта је унутра).

 

Због свега тога, мала је вероватноћа да ћеш платити само цену коју је одредио продавац. У најмању руку, треба очекивати + 20 % на име пореза (ако не подлеже царињењу и некој другој пореској стопи и ако је уопште дозвољен увоз). А зашто је видак написао 33 %? Зато што се свака дажбина обрачунава на претходни ЗБИР. Вредност коју је исказао пошиљалац (цена + испорука) је 100 %. Ако је подлежно царињењу, дода се тих десетак процената, па је онда пореска основица 110 %, а не 100. И онда још нешто за поштара.

To je felna od 20e, najobičnija, ali je retko ima kod nas i bilo gde jer je retro, pa sam ovde naišao. Neće ni poštari kod nas da se "oduševe" njome, odnosno da pomisle da je to sada ne znam koliko para niti da sumnjaju da vredi mnogo više nego što će im biti prikazano kada otvore kutiju.

Drug je pre jedno 7-8 godina kupio tako dve Mavic felne (u tom momentu savremene, skupe felne), i stigle su u kutiji, koja je unutra imala kao neke balone, koji su ih naravno štitili od loma. Ni ja, a ni on se ne sećamo kako je prošao s poštarinom, ali znamo da nije bilo nešto mnogo, s tim što je plaćao poštarinu odmah na sajtu, nisu predstavili kao ovde free.

Videćemo sutra tj prekosutra (rade tek u utorak) ako odgovore. Ovo je retro prodavnica koliko sam shvatio, tu ljudi umeju da budu malo drugačiji od drugih zbog tog retro stila kojeg furaju.

Nije popust 50%, redovna je cena.

 

Nema dodatnih troškova kada ti nešto stigne od strane kurirske službe. S tim da računaj da je kod njih DHL i obična pošta - ta free shipping opcija je često da ga DHL dobaci do granice a onda naša Pošta preuzima carinjenje i dostavu. U tom smislu je sigurno značajno sporije od DHL Express usluge i verovatno treba bar 7-14 dana da stigne ali je i cena manja, tj u slučaju ovog sajta uračunata u cenu proizvoda.

Naravno uvek stoji opcija da ti naši naplate carinu i PDV zavisno od cene robe, to ne zavisi od prodavca.

Nema veze, ne žurim nigde. 20e je, pa i da naplate jos 33% to mu dođe oko 27-30e sve sa felnom.


  • 0

#1087 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 August 2023 - 04:00 PM

Kupio preko Alija samaraljke, jos 30.8.

ALeXpss me obaveštava da je pošiljka stigla u SRB u poštu i to meilom danas.

 

Znam da nije pozdan njihov taker, ali hajde pozovem poštu i kažem joj broj. Kaže žena ne možemo da čitamo i uđemo u trag onima koje počinju sa UA, što sam i znao ranije. Rekoh joj, imam LA.....HU. 

Učita i kaže ona je iz Mađarske krenula 26.8. u 06h 06min i samo to vidi.

 

Ukucam na globalne sajtove za praćenje, oni mi kažu apsolutno isto, cak i isto vreme 06h.03 min, s tim što piše dodatni treking, da je paket ušao u Srbiju 29.08 u 09.11h. -a Ali me to danas obaveštava.

Sad, da li verovati globalnom trakingu, ispada da treba, jer se poklapa sa trekingom koji čita naša pošta (možda na istom sajtu gde i ja :) ), ali me čudi da naša pošta vidi da je paket ušao u Srbiju danas, 29.08 u 0911h.

Vrednost pošiljke 50 dolara s poštarinom. Ne bi trebalo da carine, eventualno otvaraju paket. il neki pdv nzm ni sam a možda bude sreće bez ičega da prođe...?


  • 0

#1088 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 29 August 2023 - 05:09 PM

To ti je uvek lutrija kod nas, može da bude a i ne mora da znači... Inače i Pošta sad ima svoj sajt za treking pošiljaka ali verovatno ti globalni pokupe s njega info. To što citaju u Pošti je isti info sa njihovog sajta https://www.posta.rs...e-posiljke.aspx
  • 0

#1089 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 August 2023 - 05:23 PM

Dobro je da se sa svim trekinzima poklapa da je 26.08. u isto vreme stigla u HU. Bitno mi je da je ovi naši kada stigne "ne zaborave". 


  • 0

#1090 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 August 2023 - 08:36 PM


Sad, da li verovati globalnom trakingu, ispada da treba, jer se poklapa sa trekingom koji čita naša pošta (možda na istom sajtu gde i ja :) ), ali me čudi da naša pošta vidi da je paket ušao u Srbiju danas, 29.08 u 0911h.

 

 

Ako je prispela posiljka danas trebalo bi da ga dobijes u roku od dva dana.
Ako ne stigne za dva dana otislo je na carinu.

 

Samaraljke ce vrlo moguce otici na carinu ako su u kutiji, to jednostavno moraju da otvore i provere, osim ako kinezi nisu poslali u obicnoj pucketavoj foliji.


  • 0

#1091 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 29 August 2023 - 09:49 PM

Da li ce ti stići zavisi od pošte. Kod mene poštar nikada ne donosi pakete niti ti pošalje poruku. Moraš da ideš tamo i da gataš u pasulj da li će naći tvoj paket u zavisnosti gde stave (ako ne zagube) isti .

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
  • 0

#1092 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 30 August 2023 - 12:15 AM

 

 

Ako je prispela posiljka danas trebalo bi da ga dobijes u roku od dva dana.
Ako ne stigne za dva dana otislo je na carinu.

 

Samaraljke ce vrlo moguce otici na carinu ako su u kutiji, to jednostavno moraju da otvore i provere, osim ako kinezi nisu poslali u obicnoj pucketavoj foliji.

 

Po fidbekovima, stize u onoj rebrastoj vazdusnoj foliji, sto je ok. Lula mi je stigla u kutiji, pa je nisu otvarali...Bilo bi vrh da stignu za dva dana, do petka taman...


  • 0

#1093 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 02 September 2023 - 02:52 PM

Po fidbekovima, stize u onoj rebrastoj vazdusnoj foliji, sto je ok. Lula mi je stigla u kutiji, pa je nisu otvarali...Bilo bi vrh da stignu za dva dana, do petka taman...

Stiglo bas u petak doneo postar. Nula dinara preko, kao sto sam i pretpostavio u onom rebrastom vazdusnom pakovanju. Pakujem ih tek sledece nedelje, a deluju sasvim korektno, i vise nego sto sam ocekivao.


  • 0

#1094 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 11 September 2023 - 04:08 PM

(link)


  • 0

#1095 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 17 September 2023 - 02:15 AM

Ajd videcemo, dobro je da rade na tome...

Meni ovaj kinez sto je poslao samaraljke, na kesici napisao da je vrednost robe 16e, iako je vise, 47 evra. Verovatno je zbog sebe to uradio, zbog posatrine, a i meni ide u prilog.


  • 0

#1096 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 02 January 2024 - 06:42 AM

Ovo ispada mali off topic, ali u suštini je kupovina...ne mogu pronaći adekvatnu temu.

 

Jel ste kupovali sa ovog sajta, da li je bezbedan, da li šalju robu, vidim ima Paypall. Kupio bih guvernalu, dosta je jeftinija postarina, samo 7e do srb kao nekad sa CRC*a? Cene su ok.

 

https://www.tradeinn.com/bikeinn/en


  • 0

#1097 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 02 January 2024 - 07:56 AM

Ja sam kupovao, ok je sajt, sve korektno. S tim da sam ja kupljeno slao u Nemačku tako da nemam iskustvo kako i čime šalju u Srbiju.
  • 1

#1098 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 January 2024 - 09:41 AM

Ovo ispada mali off topic, ali u suštini je kupovina...ne mogu pronaći adekvatnu temu.
 
Jel ste kupovali sa ovog sajta, da li je bezbedan, da li šalju robu, vidim ima Paypall. Kupio bih guvernalu, dosta je jeftinija postarina, samo 7e do srb kao nekad sa CRC*a? Cene su ok.
 
https://www.tradeinn.com/bikeinn/en


Već smo spominjali ovaj sajt, to je jedan od najvećih prodavaca u Španiji. Sve validno, ja naručivao od njih, ali opet ne direktno kod nas (to je posebna tema).
  • 0
The sea, the sea

#1099 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 02 January 2024 - 02:26 PM

Ovo ispada mali off topic, ali u suštini je kupovina...ne mogu pronaći adekvatnu temu.

 

Jel ste kupovali sa ovog sajta, da li je bezbedan, da li šalju robu, vidim ima Paypall. Kupio bih guvernalu, dosta je jeftinija postarina, samo 7e do srb kao nekad sa CRC*a? Cene su ok.

 

https://www.tradeinn.com/bikeinn/en

 

Kupovao sam kod njih. Sve je prošlo kako treba, došlo bez problema u Srbiju.


  • 0

#1100 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 02 January 2024 - 03:20 PM

Hvala svima na odgovorima.

Markhizio, jel bilo neko dodatno placanje postarine u SRB?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika