Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#1101 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2020 - 05:37 PM

Imam takve gaće, preplatio si ih, 21 dolar me koštao komplet dres i gaće sa AE. Meni te gaće imaju previše materijala u ulošku, izvezem ja i 100km s njima ali nije to udobno. Onaj deo između nogu se sav skupi i bude previše materijala tamo gde je najmekše (perineum) i to baš smeta.
Narandžasti uložak iz dekatlona je bolji. Scott i ove od 50+ evra nisam još probao.
  • 0

#1102 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 05:58 PM

Nije se moglo s alija pa sam narucio s wisha atamo je sve skuplje i postarina 10 evra, nema veze
Meni se taj problem javljao ranije ako samo ustanem s bicikla, znaci u voznji da dignem dupe i odmah gotovo, ne mogu se vise namjestiti, s ovim gacama sam rijesio jedan smjer

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1103 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2020 - 06:04 PM

@вељо Имао сам око 112 кила (сада испод 90) и ништа ме није чупало, ни са гаћама ни без њих. Зато и питам. Теби као да се длаке лепе за тај уложак када је мокар (и хладан?), а то не би требало да се дешава. Не видим какве везе би имало седиште са тим, јер ни са твојом тежином не би требало да може да створи довољно трења. Осим тога, седиште контакт остварује првенствено на седалним костима и препонама, не на задњици, ако си у иоле повијеном положају.

 

Једино ниси рекао шта се дешава када возиш без тих гаћа, ако си већ пробао.

Такође, шта се дешава када не направиш паузу него се вратиш кући и почнеш да скидаш те гаће? Да ли и тада има чупања?

Шта ако, после паузе, вожњу наставиш у стојећем положају (педалајући)? Да ли и тада чупа?

Још једна ствар коју је лако пробати - обуци неки синтетички, "клизав" шорц преко тих гаћа, па пробај. Можеш и тек после паузе.

Тај случај ми је толико чудан да би требало и да обучеш гаће код куће, седнеш у лавор да се накваси и видиш да ли ће исто да се дешава и док само ходаш по кући/дворишту.

 

Можда је и материјал гаћа такав да губи еластичност, не знам. Али, чак и тако, могло би да те чупа на крају ногавица, где је обично онај слој против клизања, а не на задњици. Ја бих стварно сквасио гаће, исцедио, навукао и пробао тако да возим, да видим да ли је исто. Колико год непријатно било. :)


  • 0

#1104 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2020 - 06:08 PM

Мислим да је ипак проблем у улошку. Можда не трпи добро високу температуру.

Јеси ли пробао да... поново наместиш гаће после паузе? Рецимо, као да их спустиш зарад мале нужде, па навучеш поново.


  • 0

#1105 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 08:33 PM

Heheh nisam, na tregere su a i ne vozim po sumama i gorama nase zemlje ponosne nego po asfaltu
Mene podguzni ovaj dio pocne zezati, ono gdje pocinje guzica od noge, taj dio ne sjedi nego se naslanja na krivinu sica izmedju kljuna i prosirenja. Dok sam vozio u obicnim sorcevima zezao me odmah na prvi znoj, ako se desi da moram ustati sa sica onda se jos nekako presavije obicni sorc i onda pravo boli vuce kozu, nije ugodno
E sad, mozda ipak taj sic kako su vec pisali iskusni biciklisti nije za duze sjedenje, na pocetku djeluje ok ali nakon sat dva pocinje biti problem
Nista, za sad sam oborio kljun sica za jos jedan zub pa cu na test mozda vec sutra
A ovo, a nista se ne lijepi, ugodno mi je u samom sorcu cak kad dodjem cesto ga ni ne skidam odmah, samo maknem tregere i malo odmorim da se ohladim prije tusiranja.
Ja sam pretpostavio da su dlake al ok mozda i nisu, mpzda je izritirana koza ili upaljeno malo od napora

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1106 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 08:43 PM

Ja mogu da preporucim ovo sediste, danas sam ga uzeo i odusevljen sam. Inace sam 95 kg. 

 

https://planetbike.r...athletic-4.html

 

Doduse, platio sam ga 1650 din, ovde kod mene u jednoj radnji, vidim da je u PB dosta skuplje. Ocigledno im je prevelika marza, jer ovaj lik saradjuje sa njima i opet je jeftniji od njih. 


  • 0

#1107 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 08:52 PM

Kad je to sve usko i pravi butthurt

Ja sam gledao ovaj, ali opet kontam.bice preusko

https://moccacommerc...an-comfort-1-5/

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1108 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 July 2020 - 09:07 PM

Kad je to sve usko i pravi butthurt
 

Imam ja da ti poklonim sedište, meni je ogromno, a siguran sam da je beskrajno udobno. Neću da ga prodajem, jer sam ga i ja na poklon dobio. Samo smisli način kako da ti ga do Bosne dostavim iz Novog Sada :)

 

20200706_225908.jpg 20200706_225852.jpg 20200706_225841.jpg


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#1109 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2020 - 09:42 PM

Хтедох да кажем да ти је седиште јако широко, али сам мислио да си знао шта радиш. :)

И мени је потребно широко седиште, али што је шире то усправнији положај у вожњи мора да буде. На 21 цм проблем је често и широк кљун, а посебно тај прелаз на седални део. Ако си јако... широк тешко ћеш наћи одговарајуће седиште за повијен положај вожње. Ипак, то седиште би требало да ти прави исти проблем независно од пауза, а не би било чупања него иритиране коже, црвенила и рана. Које можеш да решаваш неком машћу, фластером или завојем. Ипак, кад пуно одступаш у просечним мерама (за бициклисте је то око 70-75 кила и задњица ширине шаке) мораш да се помириш са неким тешкоћама.


  • 0

#1110 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 05:36 AM

Hvala @srdjoni kao da jesi

Imam jos 2 sjedista koja nisam probavao sa biciklistickim gacama, jedno je 17cm sa federima a drugo 14 cm sportsko pa cu probati kako ide. Ja sam sad ispod 60 stepeni, necu reci da sam 45 al blize 45 nego 60. Zao mi je tih proba ako ne odgovara moram da se vratim i onda mi je taj dan uzaludan, vec 2x sam se vracao zbog lanca, kad dodam jos 2x zbog sjedista ode mi sezona u propast :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#1111 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 July 2020 - 11:37 AM

Hvala @srdjoni kao da jesi

Imam jos 2 sjedista koja nisam probavao sa biciklistickim gacama, jedno je 17cm sa federima a drugo 14 cm sportsko pa cu probati kako ide. Ja sam sad ispod 60 stepeni, necu reci da sam 45 al blize 45 nego 60. Zao mi je tih proba ako ne odgovara moram da se vratim i onda mi je taj dan uzaludan, vec 2x sam se vracao zbog lanca, kad dodam jos 2x zbog sjedista ode mi sezona u propast :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Ako ti je nažuljano dupe sada će i najudobnije sedište da te žulja i nećeš imati pravu sliku jer je koža iziritirana.
Treba zalečiti žuljeve pa onda eksperimentisati sa drugim sedištem.
To je smoran proces.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#1112 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 11:50 AM

Nimalo, znaci mogao bih da se istusiram i obucem suvo i opet da vozim sto se tice dupeta

Dupe kad se nazulja, bar dok sam vozio na sicu od 17 cm i na 90 stepeni pa to boli par dana i kad sjednes na stolicu boli

Mislim da ga vise i ne mogu sazuljati na taj fazon, cucnjevi se rade na svakom treningu vec dugo, imam dzej lo guzicu, razmisljam da otvorim instagram profil, recimo muska neivamara da budem, hahahaha aj priznajte koliko vas je prati :)

Necu zuriti sa promjenom sica, cilj je ostvaren, Kostajnica-Novi grad, za duze relacije vremena ne mogu odvojiti, sad je ostalo da to bude sto brze i sto udobnije, te finese cu polako, planiram skidati do 110kg pa onda ganjati novi sic, taman ce se i ovaj kinez do tad raspasti

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1113 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 12:10 PM

Ja mogu da preporucim ovo sediste, danas sam ga uzeo i odusevljen sam. Inace sam 95 kg.

https://planetbike.r...athletic-4.html

Doduse, platio sam ga 1650 din, ovde kod mene u jednoj radnji, vidim da je u PB dosta skuplje. Ocigledno im je prevelika marza, jer ovaj lik saradjuje sa njima i opet je jeftniji od njih.


Od svih sedista koja sam koristio na drumskom biciklu, mislim da sam progledao kada sam se ovog resio. Kad sednes na njega na prvi mah udobno, fino. Ali kada tezina tela pocne da pritiska sic, vec nakon pola sata sedalne kosti potonu do one plasticne platforme sica i krenu da se zuljaju od isti... I ne samo to, nego taj mekani deo sica napred na kljunu pocinje da lagano pravi pritisak na genitalijama pa vremenom pocne da trne ona stvar.

Ja sam taj sic koristio zadnji put pre jedno 7 godina. Mozda su ga promenili od tad, ali znam da je moj utisak bio da za teze vozace definitivno nije...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1114 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 12:35 PM

Od svih sedista koja sam koristio na drumskom biciklu, mislim da sam progledao kada sam se ovog resio. Kad sednes na njega na prvi mah udobno, fino. Ali kada tezina tela pocne da pritiska sic, vec nakon pola sata sedalne kosti potonu do one plasticne platforme sica i krenu da se zuljaju od isti... I ne samo to, nego taj mekani deo sica napred na kljunu pocinje da lagano pravi pritisak na genitalijama pa vremenom pocne da trne ona stvar.

Ja sam taj sic koristio zadnji put pre jedno 7 godina. Mozda su ga promenili od tad, ali znam da je moj utisak bio da za teze vozace definitivno nije...

Pa ne znam stvarno, ja ga probao i super mi odgovara. Do sada sam vozio neko Velo plus, ali je dosta propalo. 


  • 0

#1115 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 12:48 PM

Vidi se da niko ne razume tacno sta ti fali jer nemaju slicne tegobe. Imam i ja isti problem. Nakon nekih 3+ sata voznje kad se ulozak (ili gace) natopi dobro pa sidjem da odmorim malo, pri sedanju nazad na bajs dozivljavam istu neprijatnost ko i ti.

Skontao sam do sad da tu neke pomoci i nema. Dlake (koren) se iziritira od cupanja i stajanja u jednom polozaju da jedino sto moze da pomogne donekle jeste zamena gaca na licu mesta sa novim, suvim parom i susenje guzice naravno, kako bi se smanjilo trenje. Meni se prosle godine na petodnevnoj turi svaki dan desavala ista stvar, medjutim sledece jutro sa suvim gacama problema nema.

Naravno moze se primeniti i kratkorocna pomoc ako je voznja pri kraju pa da se dodje do kuce sa sto manje muke: ruke u gace pa razmesti dole gde sta treba da stoji :D
  • 0

#1116 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 01:07 PM

Ja planiram ne silaziti s bicikla :)

Tako inace vozim, sad ne idem dalje nego se okrecem na 25km i nazad kuci, na 30 km pravim pauzu za vodu itd dok ne dodjem u formu da mogu tamo i nazad bez pauze. Vise od tog mi i ne treba za kardio, sasvim dovoljno mi je tih 2h za sve, jos da je doci na 30 km/h gdje bi mi bio kraj :)

Sta jos, ja nemam naviku ustajati s bicikla, mozda to i nije toliki problem nekom ko ustaje ali ja zelim da vozim bez ustajanja, da se kadenca drzi i uzbrdo i nizbrdo, nema stajanja, da sa sto manje vremena na biciklu napravim sto veci ucinak. Sad u povratku sam ustajao na 4-5 nizbrdica sto imam u povratku i to mi je uticalo i na kadencu i na prosjecnu brzinu i to mi se n3 svidja nikako

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1117 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 02:31 PM

Sta jos, ja nemam naviku ustajati s bicikla, mozda to i nije toliki problem nekom ko ustaje ali ja zelim da vozim bez ustajanja, da se kadenca drzi i uzbrdo i nizbrdo, nema stajanja, da sa sto manje vremena na biciklu napravim sto veci ucinak. Sad u povratku sam ustajao na 4-5 nizbrdica sto imam u povratku i to mi je uticalo i na kadencu i na prosjecnu brzinu i to mi se n3 svidja nikako
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk



Veljo druze, pravis veliku gresku veruj mi. Jedno od osnovnih potreba tvog tela na biciklu i jeste promena polozaja vozenjem stojeci na pedalama sto ti pomaze da ti se otpusti pritisak na sedalne kosti. Svakako kad ustanes na pedale momentalno pravis veci pritisak na pedale i automatski ides brze, pa nije zgoreg pre ustajanja da prebacis jednu ili dve brzine dole, a kad se vratis u sedlo, da onda ponovo saltas nize da uhvatis ritam koji ti odgovara. Mani se kadence. Broj okretaja pedala u minuti treba da ti sluzi kao smernica najbolje efikasnosti i utrosene snage na bicikli, ali nikako ne treba da se drzis toga ko pijan plota. Ustaj sa sedla svakih nekoliko kilometara i slusaj celo telo sta ti kaze i sta mu odgovara. Brojke ne treba da budu jedini imperativ voznje...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1118 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 06:14 PM

Ma nema pritiska, nemoj me tjerati da slikam pozadinu, tu je narasla masa od cucnjeva, kao gel, mozes sjesti na zeljezo kosti ne osjetis :)

Evo testirao danas, 15km, pauza 2 minute maksimum, samo da u dva cuga litar vode rijesim i nazad, odmah razlika, nikako se vise namjestiti i noge kao da su se skratile malo. Inace kad vozim tih 39km ne pravim pauzu, ne ustajem sa sica dok je vozim i nemam problem. Evo cak danas odvezoh 30ku da nisam ni sake razgibavao

Do mene je nesto, vidis da niko sem mene i niipheusa nema taj problem, nismo svi isti, plus sam ja 120+ kg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1119 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 16 July 2020 - 07:12 PM

Molim malu pomoć...godinama vozim sedla SMP Extra a probao bih nešto drugo: SQ lab? Za početak bi uzeo korišćeno da ustanovim da li mi odgovara, SQ lab 612 active 14. Šta kaže neko,iz prve ruke. Na oglasima ima model 611 ali se preporučuje za Mtb a meni treba za drumski bicikl. U karakteristikama piše da je do 100kg,koliko ja trenutno imam.


  • 0

#1120 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 16 July 2020 - 07:26 PM

Poslednjih godinu i po dana vozim Sqlab, upravo taj model 612 active u sirini 14cm i znam da na drugo sedlo necu prelaziti sem ako ne predjem na drugi tip bicikla, sto je malo verovatno. (takodje drumski bicikl). To sediste mi do te mere odgovara da cak i kad neka 3 meseca zimi ne vozim bicikl i posle krenem u rane prolecne voznje, sediste mi sa Sq Labom nikad nije ogranicavajuci faktor. Pre ce me izdati noge, pluca ili nesto trece, a sto se sedla tice zaboravim da sam na njemu.

Doduse, moram da priznam da nikad nisam imao nekih preteranih problema ni sa drugim uglavnom Selle Royal sedlima koje sam koristio na voznjama krace i srednje duzine, ali ako uporedim jednu celodnevnu voznju na Sq Lab sedlu i sa svim drugim sedistima, razlika je nebo i zemlja. Za mene je pun pogodak i iako ne kosta malo, nikad se ne bih dvoumio da ga kupim ako mi opet zatreba. Vredi svaki dinar.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika