Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#1081 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 08:17 AM

Da se pita i ovo, nisam primjetio da je neko pominjao. Dakle osjetljiva tematika, dlake na guzici :)
Sisanje, brijanje, cupnje... Sta im radite da vas ne stipaju kad se oznojite?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#1082 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 08:50 AM

Najbolje pitanje koje sam video da je postavljeno na ovom forumu u poslednje 3 godine

Ciklo daj ovo u novu temu 'dlake na guzici' pa da diskutujemo :D
  • 2

#1083 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 06 July 2020 - 08:53 AM

Није проблем да се шишне или обрије... али зна да буде непријатно кад после тога крене да расте и боцка 😬
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#1084 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 06 July 2020 - 08:53 AM

Није проблем да се шишне или обрије... али зна да буде непријатно кад после тога крене да расте и боцка 😬
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#1085 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 06 July 2020 - 09:48 AM

Da se pita i ovo, nisam primjetio da je neko pominjao. Dakle osjetljiva tematika, dlake na guzici :)
Sisanje, brijanje, cupnje... Sta im radite da vas ne stipaju kad se oznojite?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Dlake ne stipaju, već umeju gadno da se upale i naprave gnojne ciste.

Nisam siguran ni koliko pomaže brijanje kod ovoga a i nezgodno je mesto

Obavezno je pranje, i posle namazati nekom kremom, ako se zagnoji i upali pomaže i pasta za zube ako nemate namensku.

Btw Ciklo bi valjalo ovo iseći u posebnu temu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#1086 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 10:05 AM

Meni smeta kad pravim pauzu, znaci vozim i sve super, nikakvu nelagodu nazad nemam. Onda stanem, 5 minuta odmor popijem vodu i krenem nazad i nikako ne mogu da se namjestim na sicu. Svako malo ustajem da rashladim guz i to bas nervira, kako god da se pomjerim one nekako vuku kozu i to iritira

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1087 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 10:16 AM

@Veljo


Da li nosis biciklisticke gace, i ako da, da li pre njih oblacis donji ves ili oblacis biciklisticke na golo telo?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1088 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 10:21 AM

Nosim, i to sad imam prave, sa tregerima i idu na golo tijelo. I super mi je dok god ne sidjem s bicikla, nikakav problem nazad, oznojim se i sve ok. Kad sidjem i malo se ohladim pa ponovo krenem da vozim krecu problemi

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1089 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2020 - 10:22 AM

Под "штипање" вероватно мислиш на то да нешто некако затеже те длаке? Да ли користиш бициклистичке гаће? Оне би требало да ти реше проблем (бар неке иоле нормалне), јер... притисну све и држе некако у месту. Мало ми је чудно да те чупају само од зноја, можда ипак улази и доста прљавштине током вожње (ако возиш без бици гаћа).

 

Професионални возачи су друго, али ја бих био врло опрезан са шишањем (поготово сисањем ;)). Баш због овога што је бакара поменуо. Лаички, мислим да је велика опасност од урастања длака (и онда огромних проблема, све до потребе операције) ако ошишаш или обријеш длаке које су изложене сталном притиску. Дужа длака је мекша и савија се, а ако је јако кратка онда стоји право и мислим да врши притисак да малтене гура длаку унутра.

 

ЕДИТ: Сад видим твој коментар за гаће. Да ли су кинеске? Можда је проблем у материјалу? Да ли те чупа тамо где долази уложак?


  • 0

#1090 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 July 2020 - 10:34 AM

Nosim, i to sad imam prave, sa tregerima i idu na golo tijelo. I super mi je dok god ne sidjem s bicikla, nikakav problem nazad, oznojim se i sve ok. Kad sidjem i malo se ohladim pa ponovo krenem da vozim krecu problemi

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Kad budeš smršao biće manje pritiska i manje bola, takođe eksperimentisanje sa sedištima može mnogo da utiče na udobnost, ja sam promenio oko 15 komada dok nisam našao odgovarajuće sedište.
Ovo sve iz ličnog iskustva pričam, nema šanse da ti sa 130kg bude udobno na bajsu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#1091 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 10:42 AM

Eeee, nije vise 130, 121 bila juce ali odbrojavam i dalje :)
Cak i Kojak sad ide, doduse stavio sam samo prednju al ide bez problema na 5.5 bara
Gace su kineske, ovakve samo ne pise Mavic nego Strava, identican ovakav ulozak
Mislim da nije do sorca, jer mogu voziti u komadu da ne osjetim samo je problem stajanje pa kretanje. Krenem da vozim i oznojim se i normalno malo je toplo pozadi al sve ok, cim se ohladim idu problemi, sjednes u hladnoi mokro i te dlake mislim da prave problemScreenshot_20200706-123751.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1092 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 July 2020 - 10:49 AM

Zaboravio sam da kažem da Assos chamois cream pravi ogromnu razliku u udobnosti i stvarno je svima koji imaju problema sa žuljanjem preporučujem.
Preporodiš se kad počneš da je koristiš.
Ovo je ta krema https://www.wiggle.c...ois-cream-140ml

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#1093 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 11:02 AM

Puderisali je niste? :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1094 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 11:33 AM

Kad vec spominjemo biciklisticke gace, mislim da je odabir odgovarajucih/kvalitetnih jako vazan. Nije toliko bitno kakav je materijal samih gaca koliko je bitan kvalitet uloska. Kvalitetne gace ce imati anatomski oblikovan ulozak sa gelovima razlicite tvrdoce na razlicitim delovima kako bi sto bolje pratile anatomiju tela i izazivale sto manje nelagoda prilikom sedenja. Ne kazem da automatski treba kupiti gace od 100 plus eura, ali svakako da velika razlika postoji izmedju onih gaca za 10 i 50 eura. Probao sam i jedne i druge...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1095 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 12:08 PM

Nezgodno je i kupovati napamet, ja sam kupio ove i kostale su oko 40 evra sa dostavom. I to je previse za rizik jer nisam znao hocu li upasti u 4xl, dati ih kome nemam ako promasim a da ih razvlacim po oglasima i fb grupama nekako nije moj nacin. Mozda su trebale vece, mozda manje ja nemam s cim uporediti osim sa onim gacama s uloskom sto se nose ispod obicnog sorca i kostaju par evra. Tu je razlika nebo i zemlja, one samo smetaju a ove ne osjetim da imam dok ne sidjem s bicikla

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1096 gagi018

gagi018
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 04:58 PM

Da li je moguće na neki način individualno odrediti koje bi sedište najviše odgovaralo, osim da kupujem i probavam sve dok moja zadnjica ne bude zadovoljna ? :)

Ako mi neko može preporučiti muško sedite koje pruža udobnost i nakon dužeg putovanja, bio bih zahvalan :wink:


  • 0

#1097 gagi018

gagi018
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 05:04 PM

Da li je moguće na neki način individualno odrediti koje bi sedište najviše odgovaralo, osim da kupujem i probavam sve dok moja zadnjica ne bude zadovoljna ? :)

Ako mi neko može preporučiti muško sedite koje pruža udobnost i nakon dužeg putovanja, bio bih zahvalan :wink:


  • 0

#1098 gagi018

gagi018
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 05:09 PM

Evo

Edited by gagi018, 06 July 2020 - 05:15 PM.

  • 0

#1099 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 July 2020 - 05:24 PM

@вељо А да ли си пробао обрнуто - да возиш без тих гаћа? Да ли се онда исто дешава када направиш паузу? Ја нисам чуо да се некоме дешава такво чупање због гаћа, а стичем утисак да нису ни други. Можда величина ипак није одговарајућа? Да ли ти гаће шетају у току вожње, бар после тих пауза? Или шетају или се уложак некако деформише од зноја, не знам како би те иначе чупало.


  • 0

#1100 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 05:29 PM

Jesam, svasta sam probavao jedino nisam kao vidak mijenjao hrpu siceva probao sam 3 i vozim najsiri od njih 22cm :)
Ove gace su mi najbolje, nista se ne pomjera jedino kad se ohladim i sjednem onda je nekako mokro, hladno i ne mogu ni milimetar da se pomjerim na sicu jer cupa. E sad, debeo sam pa je tu vidak u pravu garant, kad skinem jos 10kg bice to bolje sigurno

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika