Jump to content


Fotografije

mihajloalasp |MTB|


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
367 odgovora na ovu temu

#321 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 November 2012 - 07:10 PM

Verovatno, ali pitanje cemu to? 1kg na tvoju masu sa masom bicikla bude tu negde oko 1-2% :) Sem toga da bi izbacio unutrasnje morao bi da radis konverziju na tubeless, sto je u principu skrndelj resenje, ili da pazaris felnu za tubeless, sto je pravo ali uplitanje takvog tocka je vazda bilo pravo zadovoljstvo :D. Naravno na to sve idu i tubeless gume i tubeless ventil sa svojom cenom, i manje vise kad saberes mnogo zezancije i troskova zbog jednog kg-a. Ono lakse ti da drzis dijetu par dana :D


Moja masa svakog dana ide dole, sa 95 sam u poslednjih par meseci skinuo na 88 i još će da ide dole u toku zime :) Sad, zamenom točkova sam skinuo približno 1 kg, i osetilo se bogami i to baš, lakše ubrzanje, lakše pentranje uz brdo, lakše nošenje bicikle na 3. sprat :) Ne planiram da biciklu olakšavam preterano (jer ću time da olakšam i novčanik, jel), za jednog rekreativca je sve to bezveze bačen novac, isto kao i kupovina nekog besnog Fox-a, XTR-a i ostalih fensi delova.

Juče mi je stiglo i novo sedište, Selle Italia X1 (Cube Edition), opet ništa fensi i specijalno, ali nisam više mogao da gledam ono iscepano i oljušteno Ritchey.

http://www.cikloberz...p?img=17595&t=n
http://www.cikloberz...p?img=17596&t=n
  • 0
.

#322 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 December 2012 - 10:56 AM

Treba mi preporuka za sledeće delove.

Bužiri - trenutno razmišljam o Jagwire Ripcord Pro kompletu -> http://www.cikloberz...ow.php?id=59146 i o ovim bužirima na metar http://www.cikloberz...ow.php?id=81617 sa ovim kapicama http://www.cikloberz...ow.php?id=51121 i ovim sajlama http://www.cikloberz...ow.php?id=59148 . Šta bi ste vi kupili?

Kaseta - imao sam Deore kasetu, bio sam zadovoljan i opet bih je uzeo, ali vidim da za skoro iste pare može da se kupim Sram PG-950. Nju nisam probao, ali kažu da bolje radi od Deore kasete.

Gripovi - dajte preporuku za bilo kakve, samo da su udobni i da se ne svlače sa kormana i da nisu preko 10 evra :D

Potrebna mi je i lula, 80-90-100mm , ugao 0-5 stepeni, OS, nešto u klasi Ritchey Pro, Easton EA50, Truvativ Team/Stylo, mada može i bilo šta od drugih proizvođača, isključivo u perfektnom stanju. Ako neko ima nešto tako, neka se javi na PP.
  • 0
.

#323 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 14 December 2012 - 11:14 AM

Koleza, zar nisi prosle godine stavio jagwire (nadam se da sam dobro napisao) buzire i sajle? Trebalo bi da mogu da potraju duze od godine....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#324 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 December 2012 - 11:17 AM

Ma da, ali njih sam dobio uz ram, bili su polovni. Sad su već zarđali i ispucali na nekim mestima.
  • 0
.

#325 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 14 December 2012 - 11:25 AM

Moj savet sto se tice kablova i sajli za menjace je da ne bacas pare bez veze....Sa obicnim buzirima i sajlama (najjeftinijim) se menjaci ako su ispravni mogu tako dobro nastelovati da rade kao san...jedino sto ce se sajle malo vise istegnuti pa treba dotegnuti jedanput vise...Sad ako volis fancy buzire to je druga stvar.

Meni prednji x5 i zadnji slx rade ko iz bajke sa buzirima na metar i jeftinim sajlama...

Jel si uzeo neku vilu? Ako jesi baci neku sliku bajka...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#326 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 December 2012 - 11:39 AM

Moj savet sto se tice kablova i sajli za menjace je da ne bacas pare bez veze....Sa obicnim buzirima i sajlama (najjeftinijim) se menjaci ako su ispravni mogu tako dobro nastelovati da rade kao san...jedino sto ce se sajle malo vise istegnuti pa treba dotegnuti jedanput vise...Sad ako volis fancy buzire to je druga stvar.

Meni prednji x5 i zadnji slx rade ko iz bajke sa buzirima na metar i jeftinim sajlama...

Jel si uzeo neku vilu? Ako jesi baci neku sliku bajka...


Stvar je što volim fensi bužire :D Nisam još uzeo vilu, nisam čak ni Toru prodao :roll: Čekam neki dobro očuvan R7 ili Rebu Team/Race isključivo 2009 ili novije. Sad odmah bih mogao da kupim nekog Fox-a, ima par povoljnih, ali neću. Fale mi još neke stvari, prednji menjač (to ću ili X9-X0 ili XTR 970), pedale, lula, bužiri i sajle. Jedino sam kupio sedište (Selle Italia X1), a u utorak mi stižu šifteri (XT 770). Kad ga budem sastavio, postaviću slike.
  • 0
.

#327 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 18 December 2012 - 01:14 PM

Shimano SLX SL-M660 -> Shimano Deore XT SL-M770

[attachment=1]P1010018.JPG[/attachment]
[attachment=0]P1010019.JPG[/attachment]
  • 0
.

#328 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 18 December 2012 - 09:41 PM

Kako si bio zadovoljan na te SLX m660 shiftere?
  • 0
Specialized

#329 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 19 December 2012 - 11:27 AM

Kako si bio zadovoljan na te SLX m660 shiftere?


Radili su odlično, bez greške.
  • 0
.

#330 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 January 2013 - 09:51 AM

eventualno neka Reba da čučne


Sa tvoje tastature na moj bajk! :mrgreen:

RS Reba SL Dual Air 2010

[attachment=2]P1160007.JPG[/attachment]

Tu su još neke sitnice, Alligator Sleek Glide cable kit i Easton EA30 lula (ista kao pre, ali novija i bolje očuvana).

[attachment=1]P1160006.JPG[/attachment]
[attachment=0]P1160005.JPG[/attachment]
  • 0
.

#331 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 January 2013 - 10:58 AM

[attachment=0]P1160011.JPG[/attachment]
  • 0
.

#332 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 10 January 2013 - 11:18 AM

Reba se odlično uklopila sa bajsom, svaka čast lepo si sredio bajs.
  • 0

#333 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 January 2013 - 11:22 AM

Reba se odlično uklopila sa bajsom, svaka čast lepo si sredio bajs.


Hvala spaske! :)

Ostalo mi je da kupim lanac i kasetu, pedale i gripove i prednji PM adapter za kočnicu. Posle toga samo n2:1963_headbanger_playing_an_electric_guitar n2:nowplaying n2:5524 n:bicycle
  • 0
.

#334 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 10 January 2013 - 12:49 PM

Neosta od Agame ništa :( Al' da je lep, lep je, a verovatno će lepo i da ide =D>
  • 0
JoJ

#335 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 10 January 2013 - 01:28 PM

[attachment=0]P1160011.JPG[/attachment]



Lepo kolega,svaka cast!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#336 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 10 January 2013 - 03:13 PM

Neosta od Agame ništa :( Al' da je lep, lep je, a verovatno će lepo i da ide =D>


Ni dugmići... :mrgreen:

BTW, čestitam Mihajlo lep bajk! =D>
Jedino utisak malo kvare ove Cube komponente (točkovi,sedište...), ali verujem da se ni to kod tebe neće dugo zadržati. :mrgreen:

PS. Stara Easton lula ti je odlična, ima malecnu ogrebotinu koja se gotovo ni ne vidi! :wink:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#337 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 January 2013 - 03:34 PM

Hvala, hvala! :) Od Agame je ostala kapica headset-a i šraf iste :mrgreen:

Ni dugmići... :mrgreen:

BTW, čestitam Mihajlo lep bajk! =D>
Jedino utisak malo kvare ove Cube komponente (točkovi,sedište...), ali verujem da se ni to kod tebe neće dugo zadržati. :mrgreen:

PS. Stara Easton lula ti je odlična, ima malecnu ogrebotinu koja se gotovo ni ne vidi! :wink:


Hvala Bant! Pa dobro, malo kvare utisak, ali su komponente bile više nego povoljne pa ne smeta! Šta znam, točkovi su odlični, sedište udobno, tako da možda i ostanu duže vreme :) I vila je sa Cube-a :mrgreen:

PS. Meni je ta ogrebotina toliko smetala, da sam odmah morao da promenim lulu :D

Reba je inače bila toliko jeftina (zbog kratkog vrata - 17cm), da je praktično bila kao poklon, nisam smeo da propustim priliku, a kao nova je!
  • 0
.

#338 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 10 January 2013 - 08:29 PM

Bas lepo, dobro i sa ukusom sklopljeno! Da posluzi dugo!
  • 0
Specialized

#339 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 10 January 2013 - 09:23 PM

+1, lep i pre svega kvalitetan bajs, zdravo da ga vozis i jos bolji promenis :)
  • 0

#340 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 January 2013 - 10:16 PM

Hvala svima! :)
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika