Jump to content


Fotografije

mihajloalasp |MTB|


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
367 odgovora na ovu temu

#301 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 October 2012 - 07:42 PM

Bas si lepo skockao bajs, super i izgleda, a sad sedi i treniraj!
Pozdrav!


Hvala!! n:anim_32 Treniranje će da sačeka, jedva sam našao vreme da ga sklopim, a već nedelju dana nisam vozio uopšte, bem ti obaveze. Nadam se [-o< da će za vikend da se poklopi lepo vreme i da budem free ceo dan, pa da overim Seličevicu...

@sirius9 & boree

Kolko vi ljudi nemate šta da radite :D Točak je upleten kako treba, i za razliku od starih ima 32 žice, a zbog ugla iz kog je slikano izgleda čudno. A sad da skidam točak i da ga slikam, ne pada mi na pamet :mrgreen: Ako si nekad probao da pleteš točak, znao bi da rupe levo i desno na nabli kroz koje prolaze žice nisu paralelne, pa i da hoće ne može da izgleda simetrično iz svakog ugla...
  • 0
.

#302 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 04 October 2012 - 07:49 PM

boree je kriv, on je pokrenuo paranoju n2:Heristical
  • 0

profilepic.gif


#303 boree

boree
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • LocationMaria Theresiopolis

Postavljeno 04 October 2012 - 09:29 PM

Naravno da sam snirao, za koji dan me opet to ceka, zato samo sam pitao jel to ugao los ili ... a i da je uspeo tako svaka cast za odabir duzine zbica :D eh ... Imatju valjda ovako dobar bajs i ja nekad, al prvo treba skinuti 'visak' jel bi ga ovako ...
  • 0

#304 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 04 October 2012 - 10:57 PM

Mihajlo bajs je prva liga, super izgleda! I ja bih da pazarim ovakve tockove, koliko si ih platio ako nije tajna, da me neki lukavi prodavac ne bi odrao :mrgreen:
  • 0

#305 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 October 2012 - 05:44 AM

Mihajlo bajs je prva liga, super izgleda! I ja bih da pazarim ovakve tockove, koliko si ih platio ako nije tajna, da me neki lukavi prodavac ne bi odrao :mrgreen:


Hvala!

Točkove sam platio 40 evra, u fenomenalnom stanju, bukvalno bez i jedne jedine tačkice :)
  • 0
.

#306 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 05 October 2012 - 09:26 AM

'Bem ti sunce, ja sam mislio da su bar 70 evrica :mrgreen: . Uzdravlje da te lepo sluze, nazvacu i ja Tomu da vidim da li moze i meni neke ovakve da nabavi :)
  • 0

#307 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 October 2012 - 08:36 PM

Da li neko zna kako je mogu da otvorim Shimano PD-M520 pedale civilizovano, a bez originalnog alata? Pretpostavljam da može smrt kleštima ili nekim sličnim alatom, al reko da prvo proverim, strah me da ne zeznem onaj plastični deo. I da li neko ima iskustva sa Clarks disk pločicama? Baradine su sve samo ne kvalitetne, trajale su ~3 nedelje rekreativne vožnje, škripale kao lude, ali su kočile dobro. Tako da bih ih uzeo samo u slučaju krajnje nužde.

E da, častio sam bajk Sigma BC1009 brzinomerom, 5 godina star no-name od 500 kinti je pre neki dan po kiši odapnuo (radio za sve pare :D ), i Merida Superlite kratkim rogićima.

http://www.cikloberz...p?img=17390&t=n

http://www.cikloberz...p?img=17389&t=n

ajd slika taj prednji točak negde gde je pozadina bela, što više ga gledam sve mi čudnije izgleda n2:1073[1]


Izvolte, ovde se lepo vidi :)

http://www.cikloberz...p?img=17356&t=n
  • 0
.

#308 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2012 - 08:42 PM

Da li neko zna kako je mogu da otvorim Shimano PD-M520 pedale civilizovano, a bez originalnog alata?

Ako pod civilizovanim podrazumevas "bez ostecenja", onda ti je odgovor prost.Glasi, nikako :D

Taj kljuc je od plastike i jelte odovara onim zupcima, smrt kljesta mogu da zavrse posao, ali ce ti plastika biti ili obrijana za koji zub, ili smrvljena/polomljena ...
  • 0
Postavljena slika

#309 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 October 2012 - 08:46 PM

Da, da, pod civilizovano podrazumevam bez oštećenja :D Nemam predstavu koliko je to jako stegnuto, ako nije mnogo, možda i može smrt kleštima.
  • 0
.

#310 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 29 October 2012 - 08:52 PM

Sto se tice tocka ja sam se malo igrao mislim da je to to

Attached Thumbnails

  • tocak.png

  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#311 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 29 October 2012 - 08:55 PM

Sto se tice civilizovanog otvaranja m 520 "ja za to nisam cuo" 8)
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#312 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2012 - 09:06 PM

Da, da, pod civilizovano podrazumevam bez oštećenja :D Nemam predstavu koliko je to jako stegnuto, ako nije mnogo, možda i može smrt kleštima.


Plastiku i ne mozes mnogo da stegnes, ali ako poredis stegnutost i lakocu odvrtanja sa izdrzljivoscu materijala, onda su problemu ako zelis bez kljuca.

BTW neces biti prvi kome se ucinilo da to vredi probati (papagajkama, smrt kljestima ... ) ...
  • 0
Postavljena slika

#313 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 28 November 2012 - 10:04 AM

Levu otvorio uspešno, na desnoj smrvio plastiku :roll: Izem ti pedale koje čovek ne može sam da otvori.

Enivej, bajk je ponovo rasturen, u toku zime vozim drugi bajk, a Meridu ću malo da apgrejdujem za sledeću sezonu :)

Pa tako imam par pitanja na koja bih voleo da dobijem odgovor.

-Pedale? Zolt ima u ponudi PD-M520 (koje ne bih ponovo uzeo) i Ritchey Logic V4 -> http://www.cikloberz...ow.php?id=49735
Ove Ritchey mi deluju kao da ih moguće otvoriti bez specijalnog alata. Takođe bih voleo da se javi neko ko ih je vozio da kaže neko iskustvo sa njima, koliko traju ležajevi, koliko su pouzdane itd.
-Amortizer? Koliko je Recon zapravo bolji od Tore, tj da li vredi dati 20-30 evra više za Recona. Čuo sam od ljudi koji su vozili i jedan i drugi, da i nema neke bitne razlike u radu i da se ne zanosim sa njim, već da lovim nešto bolje.
-Gume? Schwalbe Rapid Rob, Jimmy Light Folding i Little Albert su mi zapale za oko, pa ako neko vozi nešto od ovih guma, voleo bih da da neki komentar. Continental su se pokazale odlično, pa bi njih verovatno opet kupio, ali volim da probam i druge :)
-Lanac? Vozio sam Deore lanac i Sram PC-951 lanac. I jedan i drugi su izgurali manje-više 1500-1600km. Razmišljam da uzmem YBN S9 lanac, on je tu negde oko 2000, ili Sram PC-971, ili ako imate neki drugi predlog.

Hvala :)
  • 0
.

#314 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 28 November 2012 - 10:10 AM

Pedale: može Ritchey, iste su pločice kao za Shimano, nisu loše,
Amort: nikako Recon, isti đavo kao Tora, eventualno neka Reba da čučne,
Gume: Rapid Rob deluju dosta teško, poput Smart Sam, žičane su, probaj neke folding da uzmeš, poput R. Ralph, koje su i za teren i za asvalt,
Lanac: SRAM 971 i bog da te vidi.
  • 0

#315 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2012 - 10:48 AM

Levu otvorio uspešno, na desnoj smrvio plastiku :roll: Izem ti pedale koje čovek ne može sam da otvori.


BTW neces biti prvi kome se ucinilo da to vredi probati (papagajkama, smrt kljestima ... ) ...

E jesam vidovit pa to ti je :D

-Pedale? Zolt ima u ponudi PD-M520 (koje ne bih ponovo uzeo) i Ritchey Logic V4 -> http://www.cikloberz...ow.php?id=49735
Ove Ritchey mi deluju kao da ih moguće otvoriti bez specijalnog alata. Takođe bih voleo da se javi neko ko ih je vozio da kaže neko iskustvo sa njima, koliko traju ležajevi, koliko su pouzdane itd.

Npr. pd-m540 mozes otvoriti bez posebnog alata ...

Postavljena slika

Sto se ricija tice, koliko god da su ti lezajevi izdrzljivi, uvek ih mozes izmenjati :)
  • 0
Postavljena slika

#316 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 28 November 2012 - 06:44 PM

Pedale: može Ritchey, iste su pločice kao za Shimano, nisu loše,
Amort: nikako Recon, isti đavo kao Tora, eventualno neka Reba da čučne,
Gume: Rapid Rob deluju dosta teško, poput Smart Sam, žičane su, probaj neke folding da uzmeš, poput R. Ralph, koje su i za teren i za asvalt,
Lanac: SRAM 971 i bog da te vidi.


Hvala Mouse, potvrdio si ono što sam mislio. Jedino ću za gume da razmislim, Racing Ralph i njima slične su jako skupe, pa se ne uklapaju u moj budžet nikako, zato sam baš i pitao za ovih par komada.

Levu otvorio uspešno, na desnoj smrvio plastiku :roll: Izem ti pedale koje čovek ne može sam da otvori.


BTW neces biti prvi kome se ucinilo da to vredi probati (papagajkama, smrt kljestima ... ) ...

E jesam vidovit pa to ti je :D

-Pedale? Zolt ima u ponudi PD-M520 (koje ne bih ponovo uzeo) i Ritchey Logic V4 -> http://www.cikloberz...ow.php?id=49735
Ove Ritchey mi deluju kao da ih moguće otvoriti bez specijalnog alata. Takođe bih voleo da se javi neko ko ih je vozio da kaže neko iskustvo sa njima, koliko traju ležajevi, koliko su pouzdane itd.

Npr. pd-m540 mozes otvoriti bez posebnog alata ...

Postavljena slika

Sto se ricija tice, koliko god da su ti lezajevi izdrzljivi, uvek ih mozes izmenjati :)


Znam za PD-M540, ali su one 10 evra skuplje :D A i onako sam već imao Shimano, sad bih neke druge :)
  • 0
.

#317 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 28 November 2012 - 11:31 PM

Takvo opšte poređenje Recona i Tore nije realno, samo tora solo-air se može donekle porediti i to sa Recon Silver-om, Gold već nije u istoj klasi. Za model Tore samo sa oprugom to je praktično i nemoguće porediti. [-X
Da li bih zamenio Toru sa Recon-om Gold, svakako bih. Da li bih zamenio Toru Rebom, naravno ako imam dovoljno novca za dobro održavanu.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#318 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 November 2012 - 07:18 AM

Takvo opšte poređenje Recona i Tore nije realno, samo tora solo-air se može donekle porediti i to sa Recon Silver-om, Gold već nije u istoj klasi. Za model Tore samo sa oprugom to je praktično i nemoguće porediti. [-X
Da li bih zamenio Toru sa Recon-om Gold, svakako bih. Da li bih zamenio Toru Rebom, naravno ako imam dovoljno novca za dobro održavanu.


Mislio sam na poređenje Tora 318 Solo Air - Recon Silver Solo Air. Ja sam probao Recon SL gold, i svideo mi se kako radi i kako se ponaša, ali ako već moram da dam 100-120 za njega, radije bih dodao još malo i uzeo nešto bolje. Za 150-160 se par puta pojavljivao R7, njega bih najradije posedovao :)
  • 0
.

#319 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 November 2012 - 09:41 AM

I izmerena bicikla, vaga kaže 11.4 kg :? Da vaga ne laže malo? :D Rekao bih da ima preko 13 kg...



Znači znao sam da laže :D

Ram: 2070 g
Amort: 2280 g #-o
Pogon: 940 g
Točkovi: 1310 + 990 g
Menjači: 245 + 160 + 280 g
Kočnice: 240 + 260 + 122 + 122 g
Šticna: 320 g
Korman: 210 g
Rogovi: 45 g
Sedište: 270 g
Gume: 680 + 680 + 500 g

Ostatak (kaseta, lanac, nosač bidona, gripovi, bužiri itd) nisam merio. Pretpostavljam da bi zamenom vile, guma, izbacivanjem unutrašnjih moglo da se skine preko 1 kg?
  • 0
.

#320 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2012 - 02:52 PM

Verovatno, ali pitanje cemu to? 1kg na tvoju masu sa masom bicikla bude tu negde oko 1-2% :) Sem toga da bi izbacio unutrasnje morao bi da radis konverziju na tubeless, sto je u principu skrndelj resenje, ili da pazaris felnu za tubeless, sto je pravo ali uplitanje takvog tocka je vazda bilo pravo zadovoljstvo :D. Naravno na to sve idu i tubeless gume i tubeless ventil sa svojom cenom, i manje vise kad saberes mnogo zezancije i troskova zbog jednog kg-a. Ono lakse ti da drzis dijetu par dana :D
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika