Jump to content


Fotografije

Doping


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
40 odgovora na ovu temu

#21 basso

basso
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 16 April 2008 - 08:45 PM

kad god se pomene doping,biciklisti su dezurni krivci, a teniseri,fudbaleri i ostali su cisti!!!
  • 0

#22 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2008 - 10:37 PM

Evo, koga zanima novi WADA ( World Anti-doping Code ) kodeks za Anti-doping pravila u sportu. Dakle, da ne bude zabune, ovo se ne odnosi samo na biciklizam vec na sve sportove globalno. Promena u odnosu na stari "manifest" ima solidno, negde u jos strozije i rigoroznije mere, negde u liberalnije ( npr. ako optuzeni sportista prizna pre procesuiranja krivicu i max. pomogne u resavanju slucaja - ranije je kazna bila otpisivana do 50%, sada to ide i do 75% - naravoucenije - priznaj i kazi ko stoji iza toga - i bices malte ne postedjen )

Dodaj prilog


  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#23 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2008 - 08:21 PM

Negde sam pročitao da kada bi se zabranila sva doping sredstva koja su danas u upotrebi - rezultati bi se vratili na nivo 70-ih godina prošlog veka. Da je kod nas biciklizam kao sport u jadnom stanju jeste činjenica, ali ne mislim da je u okruženju nešto bolja situacija. Nesreća biciklizma kao sporta je što zahteva ogroman rad i napor a s druge strane finansijski ne može da se meri sa drugim sportovima koji se odigravaju na zatvorenim terenima. Po meni je samo žalosno što klinci koji počnu da treniraju ne shvataju koja je opasnost uzimati bilo kakva doping sredstva.

Ne bih se slozio sa time iz razloga sto danasnji rezultati vrhunskih sportista nisu samo droga! Vec 50 godinja ucenja o trningu i napredku u trningu! Upoznavanje sebe, svojih mogucnosti! Za to je trebalo 50 godina, a ne za drogu!
Zanimljiva stvar da je Svetska Anti Doping Agencija nemoze da odredjene supstance stavi na listu, a i kad to uradi, farmacija izmisli nesto novo! I tako u krug!
A sto se tice klinaca mogu da kazem da se slazem sa tobom, ali isto tako mogu da kazem, da u svetu se klinci vec godinam netruju opasnim, jeftinim drogama, kao kod nas!
Tamo su to strogo odabrani klinci od strane vodecih ljudi u tom sportu kao i trenera, sa konstantnim nadgledom lekara.
A ne to...kao, odem u apoteku i kupim Testosteron depo! To je sranje! A to klinci rade!
I onda posle godinu dve, batale!!! Zato sto skapiraju da nikad i nisu bili za taj sport, i kad predju u jace kategorije nepostoji droga kojace ih kao pre drzati u vrhu!
Droga je samo +5% a sve ostalo je sve ostalo!!!
Ne moze se samo drogirati i biti najbolji, tu je ostalih 95% ako ne i 110% posvecenosti u svakom pogledu.
Mislim da je dosta bolja situacija u MTB kod nas nego na drumu, naravno i manja su ulaganja, manje je kesa, sponzora reklama i guranja od odredjenih ljudi.
Stoga, mi MTB vozaci prolazimo bolje-ZDRAVIJE!!! :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#24 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2008 - 08:38 PM

Zalosno kakav nam je biciklizam. Srbi su cudan narod hoce leba bez motike. Uvek ima pojedinaca koji hoce da budu najbolji u necemu po svaku cenu. Tebi, meni i nekima relultat nije bitan, vec cista borba, ali mnogima je rezultat nazalost na prvome mestu.
Nema te sile da mene natera da uzmem nesto ako ja necu.

Nije cudo sto najvise droge ima u induvdualnim sportovima. Svako od pojedinaca zeli da bude najbolji i to dovodi do toga da se cesto opredele i predju na tamnu stranu sporta!
Ja sam u tom sportu i kapiram ono "Ko se druzi sa mekinjama pojedu ga svinje" Ovde se prica o ljudima kojima je jako bitan njihov rezultat, i to po svaku cenu!
Jedna anketa upucena biciklistima radjena u italiji glasi: "da li bi skratio svoj zivot za 30 godina, u zamenu za 1. MESTO NA OLIPIJADI? 80% Vozaca profesionalaca se izjasnilo sa DA. To govori samo jedno... Morazs biti lud u svakom pogledu da bi bio profesionalac! I koliko je pobeda znacajna svakom od njih!!!
Pa videcemo na kraju moje takozvane karijere, da li cu ja ukaljati svoj obraz? Nadam se da ne... A do tad PUN GAS, PUN PA PREPUN!!!!
  • 0
Postavljena slika

#25 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 November 2008 - 10:30 PM

Koliko god da treniraš i da se trudiš - postoji jednostavno granica fiziologije preko koje jednostavno ne možeš da ideš - drugim rečima možeš rukama da mašeš koliko god hoćeš kao ptica nikad ne možeš da letiš. Priče da su vežbe i način vežbanja doveli do poboljšanja rezultat su istinite koliko i priča da ako redovno vežbaš u teretani izgledaćeš isto kao i one mrcine što se takmiče u Strong men competition (u kome bar za razliku od ostalih individualnih sportova nema foliranja - svi su na steroidima i HGH a nema takmičara ispod 130kg telesne mase :D Šta će ko da radi sa svojim telom - sopstveni je izbor..
  • 0

#26 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 November 2008 - 10:35 AM

Bigger stronger faster. Naći na torentima.
  • 0

#27 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 27 November 2008 - 07:18 PM

Što bi rek*o Nele iz Zabranjenog pušenja:"ko igra za raju i zanemaruje taktiku, završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku" n:download
  • 0

#28 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2008 - 08:31 PM

Doping :?: Uključite zvučnike i čujte šta je doping. :mrgreen:

[youtube_embed][/youtube_embed]

E to je doping, a ne ovo :!:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#29 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2008 - 09:12 PM

Daaa. cuveni MISTER X ili ti JUPITERIJANAC ili ti Mladen Trajkovski....legenda!!! Ovo je samo jedno izlaganje od stotina koje je imao svojevremeno kod Minimax-a, prvenstveno u emisiji "sutra je petak". Nema teme koju nije dotakao i o kojoj nije izlagao.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#30 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2008 - 09:17 AM

JUPITERIJANAC RULES =D> =D> =D>
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#31 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 28 November 2008 - 10:44 AM

sremska kobaja najbolji dop............. :twisted:
  • 0

#32 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2008 - 12:28 PM

Zeljko Raznjatovic-Arkan je jednom prilikom izjavio, da sa njegovi fudbaleri dopinguju slaninom i belim lukom. =D>
  • 0
Postavljena slika

#33 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2008 - 01:11 PM

He he ... I Marko Milošević je napravio zabavni park noseći gajbice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#34 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 28 November 2008 - 04:06 PM

A Rokfeler postao bogataš, prodajući kikiriki na stadionima..he,he :lol:
  • 0

#35 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2008 - 11:42 PM

Braca Karic bili kafanski muzikanti :D
  • 0

#36 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2008 - 11:49 PM

Hari bre opet ne znaš :P ... pričamo kako se ko obogatio... :mrgreen:

Hteo si da napišeš...Karići se obogatili od sviranja po kafanama :lol: :lol: :lol:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#37 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2008 - 11:52 PM

Hari se obogatio popravljajući bicikle ... :D
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#38 djorzgul

djorzgul
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts
  • Locationplaneta Zemlja

Postavljeno 20 July 2009 - 09:06 AM

hmh. upravo sam odgledao bigger, stronger, faster...
ucini film da se zapitas o svemu i svacemu... ko nije gledao, toplo preporucujem...
  • 0

#39 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 July 2009 - 01:55 PM

... r_embedded

Evo Bigger Stronger Faster Trailer-a,cisto info. o cemu se radi :shock:
  • 0

#40 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 30 June 2010 - 08:56 PM

http://www.b92.net/s... ... _id=442238

nema biciklista... =D>
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika