Jump to content


Fotografije

Skupstina BSS


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
125 odgovora na ovu temu

#101 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 December 2007 - 10:16 AM

BSS treba da za 180 stepeni promeni delovanje i razmišljanje, bar što se MTB-a tiče. MTB pak treba da jednom za svagda sedne - ali STVARNO i sam sa sobom dogovori ŠTA HOĆE!!! Dakle, ne sastanak predsedništva MTB zatvorenog tipa sa već dirigovanim zaključcima, već otvoreni sastanak SVIH relevantnih klubova i na istom doneti - izglasati, kako god to zvali, zdrave ljude, zdrave ciljeve i zdrave zahteve. Dakle, doneti PROGRAM rada, ne kao što je do sada bilo - ad hok, kako se stvari budu odvijale - tako ćemo, pa ako je olimpijada - onda to guramo, ako je Državno, o-ruk...SAMO TAKO će se moći i nešto pokrenuti dalje, jer kako sada stoje stvari - nikoga nije ni briga - ni MTB, ni BSS. Dalje, klubovi treba da donose svoje odluke na zdravoj osnovi - što znači, unutar njih samih, slušajući glas SVAKOG takmičara i člana - ne samo glas predsednika, vlasnika ili kako ga god zvali, koji sprovodi svoju ličnu politiku i ambicije. Kada i klubovi budu funkcionisali na taj način - a tu je mesto gde takmičari daju svoje predloge, mišljenja, predloge i sl, pa se to sve pretoči u jedan opšti klubski zaključak, predlog, inicijativu...e onda uz sve ostalo možemo pričati o organizovanom MTB-u, i o MTB-u koji će biti UVAŽAVAN i ne poltronski orijentisan - zapamtite da mnogo više uvažavanja i respekta imaju oni koji MISLE SVOJOM GLAVOM. Dakle, treba utuviti u glave "lokalnih moćnika" da jednostrano i usko delovanje NIKADA neće doneti na globalnom planu nikakav respekt od strane BSS-a. Samo zajedničko i kordinirano delovanje može doneti uvažavanje, ozbiljno shvatanje "bajkera"...
E sad, da li se ovakvo delovanje pojedinim ličnostima isplati...verovatno da ne, ali te i takve ličnosti onda i nisu ni za ovaj sport, ni da nas predstavljaju, bili to klubski radnici ili više instance.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#102 Dzone

Dzone
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 11:01 AM

Sta konkretno moze da se preduzme povodom ovog problema? Neko ce morati da pokrene celu stvar.
  • 0

#103 gajicic

gajicic
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 11:44 AM

Nemanja, rekao sam da nisam preterano pratio mtb a ne da ga ne cenim, i opet mešaš mene sa nekim drugim ljudima...
Što se tiče Pece nisam kivan što je izabran umesto mene, ali jesam protiv da on tu bude.Evo i objašnjenja. Kao prvo u Beogradu zaista ima kvalitetnih ljudi koji bi na tom mestu zaista i napravili pravi korak za naš sport. Da te podsetim, nas je podržala i trka kroz Srbiju koja nije jedna mala i neorganizovana institucija već naprotiv, veruj mi da tamo ima ljudi koji zaista i poseduju znanja i umeća kako uspeti. Takvi ljudi nama trebaju u savezu. Šteta što ne mogu da attachment-ujem neki dokumenat pa da ti skeniram i pokažem Pecinu diplomu o završenom četvrtom stepenu automehaničarske škole iz Zemuna sa kojom je konkurisao na mesto gen.sek. Zlo i naopako je da se takvi ljudi koji nemaju iza sebe nikakvih ni sportskih ni drugih rezultata decenijame vrte oko saveza. Da te podsetim,verovatno ne znaš, 97,98,99,00, Predsednik saveza je bio Rokvić a savezni kapiten Dostanić(da li ti to nešto kazuje o povezanosti nekih ljudi)..Kada sam pre neki dan pročitao da prete preko novina olimpijcima kaznama zbog ne pojavljivanja na svečanoj skupštini ne mogu a da mi se želudac ne okrene, ja odlično znam te metode još iz 97. Kada sam potpisao svoj prvi ugovor sa Italijanima, taj isti predsednik me je nazvao izdajnikom i na prve medjunarodne trke(dok još nisan odputovao u ita) nisam išao iako sam bio ubedljivo najbolji..Isto se desilo i Steviću od istog tog Predsednika kada je sa svojom ekipom Farman bojkotovao trku kroz Jugoslaviju 97 koju je inače Peca i pravio, naredne dve godine slučajno nije nastupao za reprezentaciju na medjunarodnim trkama, svetskim i evropskim prvenstvima. Možda je nekima normalno da takvi ljudi ponovo vode savez ali ja ne mogu to da gledam ravnodušno, a da ne iznosim ovde na forumu prljav veš poslovanja tih ljudi dok su vodili savez tada.
Što je tiče kapije od saveza, za vašu informaciju savez parama iz budžeta iznajmljuje istu od jednog člana Upravnog odbora, sad sam zvao Pecu ali mi reče da ne zna koja je to tačno cifra #-o . No ima već faktura za svaku trku posebno u savezu da ne bih lupao cifru, da se proveriti. Bilo je to dosta trka, a zašto na pojedinim nije bilo, to opet njih treba pitati. Verovatno je neko privilegovaniji od nekog drugog.Odavno naš savez funkcioniše tako...
  • 0

#104 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 12:00 PM

Sta konkretno moze da se preduzme povodom ovog problema? Neko ce morati da pokrene celu stvar.

Hmmm konkretno je prilicno relativna stvar... Nazalost... Dosada je izneta gomila stvari koje STVARNO tište MTB. Mislim da je u poslednjem postu Misha solidno rekapitulirao sta je pocetna tacka od koje moze da se krene dalje.... E sad... slicnu situaciju smo imali prosle godine, a sta i kako je tad bilo mozes takodje procitati u mom postu iznad (mozda je to samo moja istina, ali nek me samo neko obavesti ako je slucajno nesto bilo drugacije)... Do tad je situacija bila skroz van ikakvih pravnih tokova, a mi smo je solidno pogurali da udje u tokove...
Naravno ispalo je kako je ispali, sem usvajanja Pravilnika manje vise se nista nije promenilo, jer je sistem rada zasnovan na "Ne mislis kao Predsednistvo, ko te sisa (da ne upotrebim neku psovku)" nastavio da funkcionise. Planovi se prave samostalno bez ikakvih konsultacija sa klubovima, nema komunikacije sem kad su trazeni rezultati, izvestaji sa trka KOJE JE TREBAO DA DOSTAVI DELEGAT TRKE (hvala Mikanu sto nas je podsetio na to).
Da podsetim sve... U Pravilniku jasno pise da se Skupstina MTB klubova odrzava 30-60 dana nakon poslednje trke, koliko ima od Kule.
Da li trebam sta dalje da dodajem na pitanje sta konkretno? Konkretno je:
- da na trkama svi priupitamo za junacko zdravlje one koji se prave previse pametni i rade samo ono sto njih interesuje (licno mi ovo deluje kao najpametnije resenje), jer koliko mozete da primetite oni se sigurno nece
- da sledece sezone idemo svi da se negde vozimo i da ne idemo na trke, pa ce onda nekom mozda pasti na pamet da pita zasto se na trkama pojavljuje 40-tak takmicara,
- da literalno nadareni sednu da smisljaju tekstove za odu aktuelnom rukovodstvu zato sto su nas udostojili da budu nasi predstavnici, jer mi bolje nemamo.
Ja druge predloge stvarno nemam...
Na nasem forumu neko rece da radimo Sizifov posao, valjda je dobio instrukcije da tako nesto kaze... Ja cu na forumu sigurno nastaviti da guram taj kamen dok god se budu majmunisali na ovaj nacin... Da li mogu nesto da promenim? Verovatno da, najpre ako napustim glupiranje sa biciklizmom. Vec sam sebi bio obecao u martu da necu vise da gubim vreme sa poltronima, ali eto nisam ispao od reci...
  • 0
.

#105 gajicic

gajicic
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 12:13 PM

Što se tiče zašto su neki vaši ljudi vukli stranu Dostaniću, i zašto su inače onako elegantno eskivirali da se Predsedništo MTB nađe sa Gilom,Veličkovićem i samnom i da saslušate naše predloge evo i nekog odgovora, ok, mog ,ali svakako da otvara temu za razmišljanje.
Davosir i Marić su najviše bili uključeni u tu priču, s tim što moram ipak da naglasim da za Davosira ipak imam ok misljenje dok za drugog ne.
Nije li malo čudno, kako su sve što su radili tako i uradili i zasto?
A na primer Davosir je ove godine bio plaćen od strane saveza za mtb ako se nevaram 7 ili 8 meseci sa po 38.000. dinara bruto mesečno a da je Marić u avgustu bio predložen za člana upravnog odbora?
  • 0

#106 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 03:08 PM

Pa sto onda on nije predsednik sekcije MTB klubova? Ja mislim da se ovde mnogo sta brka, a pre svega ko sta radi i koliko radi. Ja samo zelim da se na realne osnove postave ucinci pojedinaca, a ne da nesposobni budu glavni koji se pitaju za nesto. Odlicno je meni poznato ko sta radi i koliko radi. A za kapiju, mislim da ti je sasvim jasno zasto sam pomenuo da je bila u Leskovcu. Zasto na ostalim trkama nema te kapije, da se slucajno ne pojavljuje po slucajnom kriterijum? Da slucajno ja ne trebam da moljakam za tu kapiju ili je sasvim normalno da ta kapija bude upucena na trku ili da se organizator kontaktira da li mu je potrebna? Da li u tom tvom sistemu odgovornosti postoji neka obaveza ljudi koji rade u BSS ispred MTB-a? Ili oni treba samo da se brinu kako da zadovolje stavove pojedinaca... Ovako sve vreme koliko vidim branis one koji ispred nas treba da od BSS traze odredjene stvari... Ne daj boze da nesto iskritikujes, mozda ne odes na neku trku vani...

Takodje malo treba da pogledas sire na stvari, pa ces da vidis gde ko ima vise mogucnosti da od opstine dobije vise novca, jer bez takve podrske tesko da se prave velike trke, tipa Balkanskog prvenstva, mada i ono ima svoje padove. Tamo gde fudbal, kosarka i jaci sportovi vladaju, biciklizam ima velikih problema sa pomaganjem od strane opstine. Jos kad dodam na sve to da, recimo mi u Kraljevu imamo rekreativni klub Ciker koji dobija 3 puta vise novca od nas za zajebancije po brdima, a ne za takmicenja, valjda jasno ti je jasno koliko ko moze... A mi i pored toga smo se trudili da pravimo trku krpeci kraj sa krajem... No nije mi namera da kukam nad gorkom sudbinom, ali vec sam pomenuo sta smatram da je i duznost i obaveza BSS da kontaktira opstine kako bi pomagao klubove. Nesto ne vidim da ovi jaci sportovi sami sa sponzorima prave neka internacionalna takmicenja...

Inace vise mi je nego jasno da tebe MTB najvise zanima sa stanovista licnog uspeha... Jer da malo sire gledas prvo bi se bunio zasto recimo neko nije izboksovao od BSS da dobijamo recimo 5 litara na 100 km, ako vec ne mozemo 10 litara kao drumasi... Ali tebi je sve vreme trn u oku odlazak na trke vani... E pa mene licno ne interesuju trke vani sve dok imamo 10 takmicara u Eliti ili 3 u U23 ili vec koliko po ostalim kategorijama. A vec da ne pricamo da hobisti cine 50% takmicara jedne trke, i da ih niko ne sisa dva posto, jer nisu, boze moj, licencirani. A bas bih voleo da vidim na sta bi licile trke da njih nema.


Ovim govoriš da niste rešili probleme u svom ''dvorištu'' tj. gradu! Nije mi jasno kako to da vi ne dobijete a Čiker dobija?!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#107 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 03:21 PM

Nemanja, rekao sam da nisam preterano pratio mtb a ne da ga ne cenim, i opet mešaš mene sa nekim drugim ljudima...
Što se tiče Pece nisam kivan što je izabran umesto mene, ali jesam protiv da on tu bude.Evo i objašnjenja. Kao prvo u Beogradu zaista ima kvalitetnih ljudi koji bi na tom mestu zaista i napravili pravi korak za naš sport. Da te podsetim, nas je podržala i trka kroz Srbiju koja nije jedna mala i neorganizovana institucija već naprotiv, veruj mi da tamo ima ljudi koji zaista i poseduju znanja i umeća kako uspeti. Takvi ljudi nama trebaju u savezu. Šteta što ne mogu da attachment-ujem neki dokumenat pa da ti skeniram i pokažem Pecinu diplomu o završenom četvrtom stepenu automehaničarske škole iz Zemuna sa kojom je konkurisao na mesto gen.sek. Zlo i naopako je da se takvi ljudi koji nemaju iza sebe nikakvih ni sportskih ni drugih rezultata decenijame vrte oko saveza. Da te podsetim,verovatno ne znaš, 97,98,99,00, Predsednik saveza je bio Rokvić a savezni kapiten Dostanić(da li ti to nešto kazuje o povezanosti nekih ljudi)..Kada sam pre neki dan pročitao da prete preko novina olimpijcima kaznama zbog ne pojavljivanja na svečanoj skupštini ne mogu a da mi se želudac ne okrene, ja odlično znam te metode još iz 97. Kada sam potpisao svoj prvi ugovor sa Italijanima, taj isti predsednik me je nazvao izdajnikom i na prve medjunarodne trke(dok još nisan odputovao u ita) nisam išao iako sam bio ubedljivo najbolji..Isto se desilo i Steviću od istog tog Predsednika kada je sa svojom ekipom Farman bojkotovao trku kroz Jugoslaviju 97 koju je inače Peca i pravio, naredne dve godine slučajno nije nastupao za reprezentaciju na medjunarodnim trkama, svetskim i evropskim prvenstvima. Možda je nekima normalno da takvi ljudi ponovo vode savez ali ja ne mogu to da gledam ravnodušno, a da ne iznosim ovde na forumu prljav veš poslovanja tih ljudi dok su vodili savez tada.
Što je tiče kapije od saveza, za vašu informaciju savez parama iz budžeta iznajmljuje istu od jednog člana Upravnog odbora, sad sam zvao Pecu ali mi reče da ne zna koja je to tačno cifra #-o . No ima već faktura za svaku trku posebno u savezu da ne bih lupao cifru, da se proveriti. Bilo je to dosta trka, a zašto na pojedinim nije bilo, to opet njih treba pitati. Verovatno je neko privilegovaniji od nekog drugog.Odavno naš savez funkcioniše tako...


Izvini ako sam te pomešao, a verujem da ćeš dokazati da je suprotno! Gjao cenim sve što si postigao kao vozač, pre neki dan sam googl-ovao tvoje ima pa sam istraživao tebe kao osobu! Podržavam te jer si mlađi, ali isto tako neke stvari treba dovesti na svoje kako bi nama MTB-u bilo bolje. Nama je jako krivo kada nas pojedini gledaju kao da smo 13 prase biciklizma! uopšte nije lep osećaj! Na nekim drumskim trkama koje sam vozio ove godine znao sam svega 10-tak ljudi a to napolju nije normalno. I sam znaš! Ne poznajem prilike koje su bile 97.98.. ja sam u ovome od 2000. Još nešto, ne branim PECU, ali mislim da nije validno šta ko ima od škole za mesto nekoga ko treba da bude sekretar. Bitno je naravno ali je takođe bitno da li je sposoban da izvršio obaveze koje su mu poverene. Da li je Peca pravi čovek za to, neću da ulazim u diskusiju jer ja nemam pravo da ga biram! Ono što hoću da kažem jeste da ukoliko neko zna dva ili tri jezika, ima sposobnost da nalazi ljude koji mogu da guraju naš sport, takav treba da bude sekretar! Ali mi vremena koliko vidim nemamo da trazimo pravog jer se na konkurs prijavilo malo zainteresovanih!!!
Ne znam Gajo šta da ti kažem za izbor, možda znate neke stvari koje i drugi treba da znaju pa da slika bude jasnija, a onda sa druge strane će izneti sadašnja vlast zašto nije podržala druge ljude a podržala je Pecu! To je vrzino kolo iz kog kako stvari stoje nema napolje!

Budi pozdravljen
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#108 gajicic

gajicic
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 03:53 PM

Generalno mi smo u "dajte biciklizmu šansu" naveli uglavnom uopšteno kako da se celokupan sport razvije...Jedan od naših predloga je bio i da se mtb-u procentualno kako stize novac i daje novac, da ga sami rasporedjujete i odredjujete prioritete i da za njega budete odgovorni. Mislimo da je to najnormalnije, između ostalog tako funkcionušu stvari u većini saveza u drugim zemljama.
  • 0

#109 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 05:15 PM

Ovim govoriš da niste rešili probleme u svom ''dvorištu'' tj. gradu! Nije mi jasno kako to da vi ne dobijete a Čiker dobija?!

Sta ti nije jasno? Nije ti jasan sistem u kome onaj ko ima "svog" coveka dobija pare? Pa jel ti mislis da smo mi u BSS-u protiv ovakvog sistema zato sto cekamo svojih pet minuta kako bi isto radili? Za sve uspehe koje smo dosada postigli mi ne dugujemo ni jednom politicaru, ni jednom coveku ni jedan dinar. Sve ovo je nasa zasluga. Nama ne treba nista sto nismo zasluzili.
Sledece sezone imamo neke najave promene, jer je nas jezik kako ovde tako i na lokalnom nivou dugacak. Pa necu valjda da hvalim sistem u kome dobijem na kasicicu samo zato sto neko ima "svog " coveka. A na kraju krajeva kao sto rekoh to treba da budem jednim delom i obaveza BSS-a da na taj nacin pomaze klubove. Jel veliki problem reći da neko pravi trke i posecuje ih, a da se neko drugi, sa rekreativcima punim para, zajebava se po brdima? Valjda taj savez finansira sport a ne zajebavanje. Mi odavno ratujemo sa tim sistemom vrednosti...
  • 0
.

#110 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 December 2007 - 05:35 PM

MTB GLAVCINE nikom nikada sto se klubova tice, na sastancima, nisu obrazlagali gde trose koliko trose i ko koliko prima para. Ne daj boze da zatrazimo izvestaj o radu u 2007! Verovatno bi prosli kao i Kopernik...
Dakle, iz navedenog se nama koji zdravo razmisljamo , a koji nemamo nikakvih nacina da dobijemo ili proverimo sta MTB radi sa kintom, cini da je ovaj ogranak BUNAR i da ono sta unutra upadne - nestane...
U buducnosti treba insistirati na - kako nasi politicari vole da kazu - transparentnosti - t.j. na obelodanjivanju izvestaja o protekloj sezoni. Ja bih tako radio upravo da bi SVI videli gde sta i kome ide. A onda trazio POVRATNE izvestaje klubova sta je ko uradio - i da se pogledamo u oci. Ako je sve korektno - pa cemu da se to krije - mi kao nismo kompetentni - pa ja u firmi radim skoro 15 god. kao finansijski direktor - toliko o kompetenciji i sagledavanju ucinka...mozda je bas to problem, sto ima i onih koji znaju kako se mnogo sta radi kako ne treba...svaki finansijski izvestaj pokrivaju uredno slozeni racuni...ima li ih...ja ne znam, nikada nisam video nista slicno, niti se iko potrudio da kaze nesto o tome. VOLEO bih da i BSS u nekom drugom sazivu i INSISTIRA na tome - u ovom sadasnjem sumnjam da ih ovo uopste i interesuje.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#111 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 07:08 PM

Hoćete da kažete da je jedino Davosir dobijao platu od bss a da su ostali radili volonterski i iz ljubavi!?
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#112 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 10 December 2007 - 07:57 PM

U ozbiljnim firmama za odredjenu poziciju pravi se konkurs, postavi se svoja prezentacija, sta si, sta si zavrsio, koje jezike znas, sta znas da radis, i ako si dugo u tom poslu STA SI URADIO I SA KAKVIM REZULTATIMA!!!!!
Sto se tice mog zanimanja, Mashinstva, napravis svoj cv, posle objavljivanja liste, ko je prosao ko ne, dolazis na razgovor, ispitaivanje, razni testovi...
ako si nov a nije takva organizacija, daju ti da uradis nesto, ako ne znas, pitaj se gde si to i kada trebao da naucis!!! Kad zavrsis taj posao sto su ti dali, ili posle odredjenog vremena imas provere od strane tebi nadredjenog, i on vidi DA LI TI IMAS REZULTAT ILI NEMAS, Znaci rezultat!!!
A to svi znate da za neku bolju f-u, ili za neko odgovornije mesto od masinbravara i cistacice, u nekoj firmi se trazi i koji jezik, sta si zavrsio, tj diploma, umes li ti to da radis, i na kraju na probnom radu prati se da li imas rezultat ili ne, ZNACI ODGOVORNOST, to je ono sto sadasnjim funkcionerima najvise ne odgovara, a sto im se svidja od predhodnog perioda od 60god.
znaci pored svih uslova i sposobnosti se trazi se REZULTAT I ODGOVORNOST.
E AKO TAKO NE GLEDATE I ZA ORGANIZOVANJE OVOG SPORTA, ONDA DO DJAVOLA ...
raspodela poslova odgovornost i pracenje rezultata, ne takmicara nego sve sto se moze proveriti
svidja mi se sto je Misa pomenuo povratnu informaciju!
paralelna komunikacija, tj paralelna provera, razmena dokumenata klubova-savez, i uvid u sva dokumenta i racune.
ako se tako radi svako dobije koliko mu pripada i onda nadredjeni traze izvestaj od klubova, imate li vi neki rezultat, ako nemate prestaje vam finansiranje sa strane saveza, sve dog se dato stanje ne promeni
Na konkursu ne mora da se prijavi 100 ljudi, nego da se uporedjuju njihovi rezultati.
od maximalnih 100 bodova, znaci da se ocenjuje svaka oblast posebno i izabere se bolji... da se postavi ogranicenje, ako ima onih cije su sposobnosti i rezultati ispod granice, OTPADA
I NIKADA NIJE KASNO, AKO IMA ONIH KOJI BI HTELI BOLJE!!!!!!!
  • 0
GO RIDE!!!!

#113 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 07:58 PM

Hoćete da kažete da je jedino Davosir dobijao platu od bss a da su ostali radili volonterski i iz ljubavi!?

To sam bas hteo sledece da pitam... Mada, Nemanja, odmah da ti kazem da su se svi oni bili u prsa junacka da su volonteri ukljucujuci i Ivana, mada sam ja pretpostavljao da je on kao selektor placen, sto mi je i normalno. A normalno mi je i da se sumira rad svih onih koji su bili placeni.
Mene takodje zanima koja je situacija sa clanovima Upravnog odbora. Ustvari.... najkorektnije prema svima je da se objavi koliko je ko primao platu, ko je za sta dobijao sve pare, sta je sve placano, a ne onako čoporativan iznos pa sad ti vidi na šta je trošeno... Da se vide učinci onih koji su bili plaćani, šta su tačno radili za to što su bili plaćani...da ne bi bezveze ovde pricali o necijem trudu, uspesima i finansijama... Verujem da svi imamo isti stav prema tome da uspeh treba nagraditi, a da o neuspehu treba voditi malo siru raspravu...
Da ne bi jurili vladinog poverenika da nekom naredi da takve informacije dostavi... Takve stvari su definisane Zakonom o dostupnosti informacija ili vec kako se zove...prema tome....
Mislim, da ne bi Saša ispao neko ko sad ovde priča o takvim stvarima i posle da neko negira, da treba da se napise pismo BSS-u, sa potpisima svih nas ovde ako treba, da ne bi posle ispalo da se samo neko pravio pametan, mada ne vidim ni u tome nikakav problem...
  • 0
.

#114 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 09:14 PM

Hoćete da kažete da je jedino Davosir dobijao platu od bss a da su ostali radili volonterski i iz ljubavi!?

To sam bas hteo sledece da pitam... Mada, Nemanja, odmah da ti kazem da su se svi oni bili u prsa junacka da su volonteri ukljucujuci i Ivana, mada sam ja pretpostavljao da je on kao selektor placen, sto mi je i normalno. A normalno mi je i da se sumira rad svih onih koji su bili placeni.
Mene takodje zanima koja je situacija sa clanovima Upravnog odbora. Ustvari.... najkorektnije prema svima je da se objavi koliko je ko primao platu, ko je za sta dobijao sve pare, sta je sve placano, a ne onako čoporativan iznos pa sad ti vidi na šta je trošeno... Da se vide učinci onih koji su bili plaćani, šta su tačno radili za to što su bili plaćani...da ne bi bezveze ovde pricali o necijem trudu, uspesima i finansijama... Verujem da svi imamo isti stav prema tome da uspeh treba nagraditi, a da o neuspehu treba voditi malo siru raspravu...
Da ne bi jurili vladinog poverenika da nekom naredi da takve informacije dostavi... Takve stvari su definisane Zakonom o dostupnosti informacija ili vec kako se zove...prema tome....
Mislim, da ne bi Saša ispao neko ko sad ovde priča o takvim stvarima i posle da neko negira, da treba da se napise pismo BSS-u, sa potpisima svih nas ovde ako treba, da ne bi posle ispalo da se samo neko pravio pametan, mada ne vidim ni u tome nikakav problem...



Nemaš ti od toga ništa! Svi oni treba da primaju platu, jer se cimaju, troše telefon, vreme i gorivo... To je ne sporno! Nije bitno ko je koliko para dobio i kaolika je čija plata. To ništa dobro neće doneti a i ne treba o tome voditi ralčuna. Samo mogu svađe da ispadnu jer neki misle da je tamo leb bez motike, a ja mislim da i nije tako.
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#115 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 December 2007 - 09:33 PM

NIKO od nas i ne trazi od tih plata - para NISTA, ali se TRAZE REZULTATI i IZVESTAJI sta je uradjeno. Nemam licno nista protiv da ljudi koji se cimaju imaju i 3 puta vecu kintu, ali MORAJU imati i REZULTATE, kao i podnete izvestaje za svoj rad. IZVESTAJE - detaljne, ne lakrdije po papirima. SVAKO od nas koji smo negde zaposleni PODNOSI neke izvestaje, sta je odradjeno danas, u toku nedelje, meseca, kao i sto i nama prodnose drugi svoje izvestaje o radu i sl. O TOME se ovde radi, NEBITNO je da li je to Ivan, Maric, Ja, Bojan...ODGOVORNOST NEKOME mora da postoji. Nemojte mi reci da vam ne bi bilo sasvim normalno da Predsednistvo koga su KLUBOVI izabrali ( a ne medjusobno sami sebe ) podnese izvestaj o radu tim istim klubovima, kao i svi ostali koji su bili na funkcijama. Pa da nema klubova, ni NJIH ne bi bilo! Culi ste sigurno za ISO standard...kada bi on profunkcionisao u BSS-u i MTB-u, tesko da bi iko od sadasnjih ostao tamo gde jeste...a to ce kad-tad neminovno stici i u biciklizam, sto ce JEDNOM ZA SVAGDA resiti sve nedoumice da li nesto treba ili ne! Cak i da mi to necemo - SVET nam takve procedure neminovno namece. Brdo preduzeca, sto drzavnih, sto privatnih je vec sertifikovano, doci ce maca na vratanca!
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#116 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 09:36 PM

Samo mogu svađe da ispadnu jer neki misle da je tamo leb bez motike, a ja mislim da i nije tako.

Haha leb bez motike...Ti ili si mnogo naivan ili se pravis naivan =D> ... Sta je sporno u tome da se podnese izvestaj kolike su cije plate? I zasto bi ispadale svadje? Svadja moze da ispadne samo ako neko nije radio sta je trebao, a za to primao platu, a treba i dalje da nastavi...

Ja stvarno ne mogu da te skapiram.... A ti bi hteo da neko postuje.... Postovanje ide zajedno sa odgovornoscu... I te kako je bitno koliko ko dobija pare, posebno na koji nacin, jer koliko smo mogli da vidimo iz nekog od pisama imalo je tu i nekih "strucno-tehnickih saradnji"...

E sad si me stvarno ubio u pojam... Nije ni cudo zasto smo dogurali do ovde...
Leb, motika, svadja i licna korist sve na jednom mestu... Auuuuuuuuuuuuuuu...

Nemaš ti od toga ništa! Svi oni treba da primaju platu, jer se cimaju, troše telefon, vreme i gorivo... To je ne sporno! Nije bitno ko je koliko para dobio i kaolika je čija plata. To ništa dobro neće doneti a i ne treba o tome voditi ralčuna.

Zasto sam ovo bukvalno isto vec jednom cuo...
  • 0
.

#117 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 09:46 PM

Nemanja, jesi ti siguran da se jos neko ne loguje pod tvojim username-om :D
  • 0
.

#118 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 10 December 2007 - 11:32 PM

Nemanja, jesi ti siguran da se jos neko ne loguje pod tvojim username-om :D


hahaha!

A [to vi lepo ne napravite projekat i date na usvajanje bss-u ili precedništvu. Dajte nešto konkretno. Tipa pripreme kadeta, edukacija kadeta, kad toliko pričate o rezultatima nečijeg rada.

Hajde Bojane kaži ko je po tebi sve dobijao platu, i da li je trebalo da dobija platu!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#119 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 11 December 2007 - 08:39 AM

Bre covece, jel ti citas sta ja pisem? Il je ovde najveci problem kad se dirne u svetinju...bespogovorno verovanje u nekoga? Gde sam ja to napisao da neko ne treba da dobija platu? Od kad sam ja pominjao da se svaciji rad treba placati, jer je nenormalno da neko nesto radi za dzabe. E tad su se svi bili u prsa voluntaristicka, nemaju oni nikakvu korist od toga, "samo muku". A sad odjednom kad su svi uzjahali odjednom je normalno da se placa... Treba da se placa svako ko nesto radi Nemanja, ali i za to sto je placen mora da odgovara. Jel to nesto nenormalno? Pa kad kupis televizor, ako ne radi kako treba, vratis ga i trazis novi.

Ko treba da bude placen pitas? Pa jel ima smisla takvo pitanje... Verovatno da neki trebaju da budu placeni, a neki ne...iako rade neki posao. Sta mislis jel to posteno?
Ja tebe stvarno ne kapiram... i jos jednom ponavljam da mi postaje sumnjivo ko pise pod tvojim username-om. :D :lol:

O projektima mislim da je smesno da ih uopste pominjes... Evo vec koliko ovde razglabamo o najbitnijem projektu... O odgovornosti, planiranju... Nisu Stevica hteli da slusaju, a slusace Misu, tebe, mene... Nemoj da si smesan...

Al jedno smo ih naterali... Da urade sami plasman :mrgreen: ... Sujeta im radila, pa nisu hteli da zovu da pitaju, valjda znaju kako su prosle godine uzimali, a da nisu pitali. Racunaju ove godine ce neko da im trazi pare za to, a oni volontiraju...
Eeeeeeeeeeee morace mnogo vise da se pate od sada... Jer ce Pravilnici za sve zivo da rade... To je jedini nacin svih nas da se zastitimo i od Velickovica, Dostanica, Pece, Gajicica, Bojana, Mishe, Vajsa... Ako to uopste nekog zanima, a svi manje vise dodjemo u situaciju da nas neko iz licnog cefa ne ferma...
  • 0
.

#120 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 December 2007 - 06:42 PM

Postovani Klubovi,

U zelji da nas sport, Mountain Biking, gradimo u sto boljoj atmosferi, i da sledece sezone klubovi budu blizi jedni drugima, pozivamo Vas na skup svih Klubova, gde ce se izneti rezultati sezone '07. svih klubova, pohvaliti rad klubova, izlagati konstruktivni predlozi za sto bolje funkcionisanje naseg sporta, tj sve ono sto nas moze unaprediti.

Predlozi npr.:
- izrada projekta za unapredjenje mladjih kategorija (projekat - ozbiljan pristup sa potrazivanjem sredstava od BSS-a za realizaciju istog),
- pravljenje kampa za mladje i starije kategorije, sa barem tri strucna trenera iz naseg sporta, iz razlicitih klubova,
- mogucnost dogovorenog odrzavanja predavanja o MTB-u svima koji zele nesto vise da saznaju,
- koje su to korisne knjige, web stranice ili osobe kod nas vezane za strucan rad u klubovima (trenerski segment), organizaciju trka (sta je sve potrebno za kvalitetno organizovanje trke), tj svako razmenjivanje informacija...,
- konstruktivni predlozi vezani za MTB u Srbiji,
- predlozi volonterskih funkcija, tj mogucih zaduzenja,
- ko bi se prihvatio odredjenih zaduzenja, i ko bi to uopste i bio,
- itd...


Skup Klubova bice odrzan u nedelju - 16.12.2007. u Novom Sadu sa pocetkom u 11h.

Zeleli bismo da pomenuti skup bude nesto gde ce nam pozitivnom energijom i dobrim idejama naredna sezona kao i svaka sledeca biti laksa u ostvarenju najviseg cilja, plasiranje Srbije u najbolje 24 nacije za buduce OI. Dodjite sa namerom da budete pozitivni i svojim predlogom date svoj doprinos MTB-u u Srbiji!


P.S. - Takodje Vas molimo da svoje ideje vec danas stavite na parir, razradite, kako bismo spremni zapoceli sastanak.
Ukoliko vidite da neki klub nedostaje na spisku adresiranih klubova, molim Vas da ih obavestite.


U nadi da cete doci na skup i Vasim predlogom doprineti razvoju MTB unapred smo Vam zahvalni,


S' postovanjem


Boris Popovic

--
Best Regards,

Boris Popovic
RIS-CYCLING

Evo nesto i konkretno...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika