Jump to content


Fotografije

Skupstina BSS


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
125 odgovora na ovu temu

#1 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2007 - 03:18 PM

Ovo nije vezano samo za MTB vec za srpski biciklizam uopste, ali eto stavljam ovde, pa neka se cita i nek cita onaj koga interesuje...post je od "ratnog druga" Bojana aka Fragolan, a na citaocima je da prosude kuda ide Srpski biciklizam :?:

"24. novembra iliti juce odrzan je sastanak u BSS-u sa temom sumiranja rezultata iz sezone 2007, a bogami i na temu funkcionisanja i ljudi koji vode ovaj sport. Naime pre vise nedelja pokrenuta je inicijativa za smenu aktuelne garniture od strane nekih klubova, medju kojima smo se nasli i mi, zbog nestrucnog i loseg rada aktuelnog rukovdstva. Inicijativu je mislim pokrenuo nas bivsi drumski biciklista Sasha Gajicic koji je obavljao funkciju strucnog saradnika na mestu Generalnog sekretara i koji na to mesto posle zvanicnog konkursa nije izabran. Sta su bili razlozi za to kolale su razne price o tome da je uhvatio neke ljude sa rukama u cabru, no obrazlozenje je da je izabran covek u koga Predsednik ima poverenje (ja bih ovu logiku nazvao logikom stada), iako se izgleda prema Izvestaju o radu u 2007. ispostavlja da taj covek nije ispunio propisane kriterijume konkursom...Inace na sajtu http://www.bssrbije.org.yu mozete preuzeti dokumenta o koja su bila pripremljena za ovaj sastanak i da proucite ko je sta i kako radio. Elem toliko za uvod u pricu...

Nazalost ili srecu, autor ovog posta nije mogao da prisustvuje sastanku zbog obaveza na poslu...ali ipak nakon info-a od naseg predstavnika Lemmy-ja, evo da se cuje kako ljudi gledaju na napredak u biciklizmu. Sastanku je prisustvovao solidan broj clanova, a prisustvao je i nas najbolji biciklista, olimpijac Stevic. Atmosfera izgleda bas i nije bila prijatna, a kulminirala je kad je krenula prica o poverenju aktuelnom Predsednistvu. Cak je preguran termin do kad je mogla da se koristi sala pa je sastanak nastavljen u ka(f)vani.

Malo sad prekidam pricu o sastanku, jer sam malo pod utiskom...Ono sto sam ja dan pre toga analizirajuci Izvestaj o radu zapazio, ne znajuci uopste ko je ko i na kojoj strani, jer Bounty nikad nije ni bio kalkulant kom ce se carstvu privoleti, je bio podatak o sposobnosti rukovodece garniture za privlacenje novca BSS-u za 2005,2006,2007... Odmah su mi je zapalo za oko sledece, mada ce te to procitati u Izvestaju. Dakle DOSTANIC - 0 din, ROKVIC – 0 din, VELICKOVIC – 3.400.000,00 od Telekoma i EPS-a, SUBIC – 0 din, ZIVKOVIC – 0 din, BANOVIC – 0 din, MIRCIC – 300.000.00. Zahvaljuci Internetu pitam ja naseg poznatog forumasha mishaxtr-a ko je ovaj Velickovic, alal mu plajvaz kad navuce ove pare. Mi smo ipak MTB, pa nije ni on znao ko je taj covek...
Ono sto se ispostavilo je, da je doticni covek bio predlozen za novog v.d. Predsednika inace Predsednik BK Sumadija iz Arandjelovca. Podrsku je dobio od aktuelnog selektora drumske reprezentacije Cubrica, olimpijca Stevica i jos nekih klubova izmedju ostalog i nas. Kako je tok diskusije tekao, ko je kad govorio ne znam, ipak nisam bio tamo, ali je na mene ostavilo utisak istupanje Stevica koji je izmedju ostalog izasao pred sve, za razliku od vecine koja je sa mesta govorila. Covek je u emotivnom govoru, koliko sam razumeo i sa suzama u ocima, izneo sve ono sto ga muci, a mislim da je imao sve razloge da ga ne muci, covek ima profesionalni ugovor, uspesnu karijeru i ne znam koji mu djavo bas treba da se bavi ovim ludilom. Izmedju ostalog je izneo da je nezadovoljan jer nije prosledjeno njegovo pismo svim klubovima od pre par meseci (ne znam tacan sadrzaj, pa ne bih da lupetam neistine. Kad dobijem potpuniji info prenecu sta je covek tada zeleo da nam poruci), takodje je nezadovoljan eksploatisanjem njegovog uspeha u licnu korist pojedinaca, a takodje i nedovoljnim propagiranjem u javnosti istog, sto sam ja odavno primetio na ovom forumu, kad je u pitanju bilo i ucesce reprezentacije po trkama izvan zemlje. Covek je ponudio pomoc u vidu veceg broja (za nase uslove) bicikli sto drumskih sto mtb, kao i stotinak broj kompleta opreme. Vec sam presao na izlaganje sta je grupa koja je inicirala smenu Predsednistva nudila kao svoj program. Predlozeni vd predsednik Velickovic je ponudio i kljuceve od automobila za BSS kao i izbor novog predsednika BSS na redovnoj Skupstini BSS koji bi bio sa nekih visih instanci koje bi donosile novac biciklizmu. Program aktuelnog rukovodstva smo vec culi nedavno na ovom forumu.... O njemu nemogu da pricaju da ne bi pokvarili planove...Zbog uroka rece autor ovog izlaganja na nasem forumu... Naucili izgleda ljudi napamet, sto pricu o blatu, sto o urocima...ovo o urocima je mozda bljesak licnog razmisljanja.

I........... mozda sam vec udavio u verovatno najduzem postu na ovom forumu, verovatno cu ga preseliti i na sajt, dosli smo do glasanja... Ja licno kad su u pitanju rukovodioci, politicari imam vrlo malo poverenja, ali ako vec moram da biram, biram onog ko izlozi konkretan plan, a posle mi je lako da ga tucam u glavu zasto ga nije uradio... O onima koji nemaju sta da kazu (ZBOG UROKA) ni ne razmisljam. Rezultat mozete da pretpostavite dok je ovaj post postao ovako dugacak. Ono sto je izgleda proizaslo iz svega toga je da je jedini Bounty ispred MTB-a bio za smenu. Drugi su valjda zadovoljni radom. Bar se ja nadam da je to tako, bilo bi mi lakse ako je tako... Nazalost, plasim se da nije, matricu sam vec jednom video u martu, a mirisao sam je vec zadnjih mesec-dva sto na trkama sto na forumu.

Takodje bih u ime Bounty-ja porucio onome ko je bio dokon ovih dana, pa je pustio pricu da smo se mi prodali nekoj od opcija za jedan bajk, da moze da nam ........ cita medju ovim tackicama (posto se u poslednje vreme trudim da ruzne psovke eliminisem sa ovog foruma, duhovite ce biti uvek dobrodosle). Mi se za razliku od poveceg broja klubova NIKADA nismo prodavali ni za funkcije ni za delove ni za bilo sta, niti smo lobirali za nesto na najnizem mogucem nivou. U to ime zahvalio bih se jednom od clanova MTB Predsednistva koji je u razgovoru sa selektorom Cubricem rekao da se sa nama ne moze, jer smo nezavisni (nadam se da sam dobro razumeo sinoc prepricavanje dogadjaja). Lepsi kompliment nismo mogli da dobijemo, zato mu i veliko hvala, sta god da je hteo da kaze, (posto nisam licno cuo, ja u stilu pajtonovaca "Always look at the bright side of life" verujem da je bilo u najboljem duhu).

Ljudi se mere po velicini, ne u smislu visine, vec prosto veliki i mali. Takodje, neki gledaju u oci, a neki ne gledaju. Kako, zasto...Mother Nature je to vrlo kvalitetno uradila. Nama je samo ostavila da to tumacimo na ovaj ili onaj nacin i da ljude u skladu sa tim vrednujemo. Nazalost, nije se postarala da vrednosti budu trajne, vec ih je ostavila nama da ih u skladu sa vremenom, potrebama okrecemo prostim klikom na Ascending/Descending taster u Office aplikacijama.

Od sinoc sam se razmisljao kako da napisem ovaj post, nisam bio svedok dogadjaja, pa sam malo bio u dilemi da nesto mozda pogresno napisem, ali.... Bojim se da je svejedno sta cu napisati... Ipak treba ostaviti neki trag sta je ko radio...."

Primedba - BOJIM SE DA JE SVEJEDNO STA CEMO SVI MI PISATI I RADITI...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2007 - 04:45 PM

Citam predhodni post u kome se pominje Stevicevo nezadovoljstvo, jer njegovo pismo nije preneto svim klubovima. Naprotiv preneto je, ne bas svim, ali vecini klubova jeste. Ovo je kompletno pismo.



Biciklisticki savez Srbije
Upravom Odboru
Biciklistickim klubovima


Postovani,

Obracam Vam se povodom inicijative koja je pokrenuta za sazivanje vanredne izborne
skupstine.

Najlepse bih Vas molio da se moje pismo prosledi svim domacim klubovima, jer ovim
iskazujem javno i otvoreno svoje misljenje i stav. Smatram da sam jedan od pojedinaca
koji je dosta ucinio za srpski biciklizam i dugi niz godina dostojanstveno predstavljao
Srbiju u najboljem svetlu. Zato se osecam slobodnim a i kompetentnim, da se obratim
svima, da dam svoje vidjenje i retrospektivu proteklih dogadjaja i postojece situacije.

Zelim da kazem, da sam licno ponosan i zadovoljan uspehom na svetskom prventstvu u
Juznoafrickoj Republici. U isto vreme, srecan sam sto je moja pobeda doprinela
ispunjenju olimpijske norme i omogucila pojavljivanje nase reprezentacije na
Olimpijskim igrama 2008. godine. Verujem i da se svi vi slazete da je zlatna medalja
veliki uspeh za srpski biciklizam, svakako vredna pohvale. Ipak, podsetio bih Vas da po
mom povratku nije cak bila organizovana ni konferencija za stampu, niti je javnost bila
zvanicno i dosledno obavestena o ovom rezulatatu, za sta smatram da je odgovornost i
obaveza predsednika Saveza. Ne isticem ovo radi licnog interesa ili satisfakcije, prosto
smatram da je ova situacija od sire vaznosti, i da je predstavljala pogodnu priliku da se u
javnosti gradi pozitivan imidz i promovise biciklizam kao sport koji dozivlajva progres u
nasoj zemlji. Ocigledno da rukovodeci ljudi ne shvataju prioritete i ne podrzavaju uspehe,
a time ni ne podsticu razvoj i napredak biciklizma. Zato, ovom prilikom iskazujem javno
svoje razocaranje, verujuci da cete razumeti i na pravi nacin shvatiti velicinu problema,
jer se indirektno tice svih vas.

Iz dosasasnjeg iskustva i uvida u rad BS Srbije, kao najvise institucije na nivou drzave,
smatram da je neophodno doneti korenite promene i angazovati ljude koji imaju viziju i
znanje da doprinesu razvoju i podrsci, kako buducih i trenutnih vozaca tako i celokupne
strategije, kako bi se postizali veci uspesi, promovisao i razvijao biciklizam kao sport.
Verujem da je to interes svih klubova u Srbiji.

Zato, zelim da dam podrsku Miroslavu Velickovicu za predsednika, i mladoj ekipi koja
se pridruzila Savezu ove godine, na celu sa Radisom Cubricem-Giletom i Sasom
Gajicicem. Smatram da su ovi ljudi od velikog uticaja u svetskom biciklizmu i da su ove
godine napravili korak napred, a siguran sam da imaju najvise znanja, rezultata i
mogucnosti da doprinesu najboljem i najbrzem napretku biciklizma u Srbiji.



Stevic Ivan

  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2007 - 10:49 PM

A ovo je inicijalno pimo za sazivanje Skupstine:

"Poštovani biciklistički klubovi i organizacije

Dajte šansu biciklizmu

Pozivamo Vas još jednom da prisustvujete Skupštini zakazanoj za 24.11.2007. i doprinesete napretku i razvoju institucije Biciklističkog saveza Srbije i našeg sporta.

Obaveštavamo Vas da je na sastanku Upravnog odbora BSS -a održanog 06.11.2007. doneta zajednička odluka da Skupština zakazana na osnovu inicijative klubova za 24.11.2007. bude redovna, kako bi se izbegao negativan publicitet koji sa sobom nosi sve sto ima prefiks vanredno. Svakako da interes Srpskog biciklizama kao i naše ideje, nisu podele i urušavanje ugleda institucije nacionalnog saveza vec vizija njegovog bržeg i kvalitetnijeg razvoja i napretka. Dogovoreno je da jedna od tačaka dnevog reda bude izglasavanje nepoverenja Predsedniku. Ukoliko bude izglasano radom Supštine nastaviće radno predsedništvo, a sledeća tačka dnevnog reda biće izbor novog Predsednika.
Podsećamo Vas da je nakon završene sezone pokrenuta inicijativa za smenu Predsednika koju je odmah podržalo 15 klubova, većinom drumskih. U razgovoru sa MTB predstavnicima, MTB - klubovi zauzeli su uzdržan stav prema inicijativi, usled nedovoljne informisanosti i poznavanja celokupne situacije.
Upravni odbor BSS –a je u većem delu svog rada uglavnom donosio odluke koncenzusom. Posle dužeg neslaganja oko pojedinih pitanja i ideja, došlo je do podele izborom Petra Rokvica za generalnog sekretara.
Podela je nastala usled nemogućnosti razumevanja i saradnje sportskih stručnjaka kao i dela upravnog odbora sa retrogradnom politikom koju predsednik sprovodi. Sigurni smo da je napredak u ljudima koji imaju iskustvo iz razvijenih biciklističkih zemalja kao i savremenu viziju bicikizma i znanja da nas približe vrhunskim sportskim rezultatima.
Pošto se biciklistička sezona nalazila u punom jeku ova inicijativa nije pokretana kako bi se uspešna takmičarska sezona u kojoj je vladala dobra atmosfera privela kraju bez afera koje bi sigurno loše uticale i ugrozile ispunjenje ostvarene olimpijske norme.




Inicijativu ideja i projekt “Dajte šansu biciklizmu“ pokrenuli su Miroslav Veličković, Radiša Čubrić i Saša Gajičić. Ono što želimo da Vam kažemo jeste da Srpski biciklizam može bolje, i to sigurno bržim koracima. U prethodnom periodu tranzicije našeg saveza uradjeno je dosta stvari i biciklizam je pomeren sa mrtve tačke, ali smatramo da je sadašnje rukovodstvo dostiglo svoj maksimum u idejama i mogućnostima. Želimo da uradimo ozbiljnu reorganizaciju saveza sa novom strategijom i novim ljudima koji poseduju stručnost, znanje i mogućnost da svojim angažovanjem doprinesu tom cilju. I ove godine pokazalo se da stvari mogu funkcionisati drastično bolje upravo angažovanjem novih ljudi sa novom energijom i snagom. Znamo da su priče o omasovljenju sporta, razvoju klubova, sistemu takmičenja, stvaranju kvalitetnijih uslova, već godinama neostvarive i upravo zato tražimo Vaše poverenje i podršku da našim idejama, poznanstvima i mogućnostima to i uradimo. Svakako da to nije lako ali smo sigurni da ćemo u tome i uspeti. Naša osnovna ideja zasniva se na iznalaženju dodatnih sponzorskih sredstava a ne samo na raspodeli budžetskih.
Da nam reči nisu samo puka obećanja svojim naporima već u par proteklih nedelja uspeli smo da obezbedimo odredjena sredstva:
• Od renomiranog američkog proizvodjača obezbedili smo kompletnu opremu za sve reprezentacije.
• Sponzorski smo obezbedili bicikle za naše najuspešnije reprezentativce kako drumske tako i MTB takmičare.
• Pokrenuti su pregovori sa više državnih preduzeća koje predvodi Miroslav Veličković koji je i proteklih godina svojim ličnim kontaktima uspeo da obezbedi novčana sredstva.
• U pregovorima sa pojedinim auto kućama za narednu godinu obezbedićemo još jedno vozilo kako bi naše reprezentacije zaista lakše putovale.

Načini na koji ćemo doprineti razvoju našeg sporta u narednom periodu:
1.
Prva od ideja je uključivanje novih ljudi u Upravni odbor kao i pronalaženje novog Predsednika koji bi našu instituciju svojim autoritetom podigao na jedan viši nivo. Naš predlog Predsednika predstavlja prelazno rešenje, jer izmedju ostalog smatramo da situacija i dešavanja u savezu nisu spremna za takvu osobu. Iz napora koje činimo sigurni smo da je to moguće u kratkom roku nakon harmonizacije i stabilizacije saveza. Pojedinci će biti predloženi i uključeni u rukovodstvo na samoj Skupštini.
Smatramo da je velika greška sadašnjeg Predsednika svodjenje rukovodstva na zatvoreni krug ljudi i pretvaranju Upravnog odbora u Stručni savet, kao i nemogusnosti u iznalažnju i uključivanju uticajnih ličnosti.



2.
Omasovljenje biciklističkog sporta i razvoj biciklistčkih klubova.
Podsticanje klubova u radu sa mladjim kategorijama treba biti prioritet kako drumskog tako i Mtb – biciklizma. To je jedini način da se u vremanskom period od četiri godine zaista dobije masovnost iz koje će proisteći i kvalitet. Pomoć klubovima koja se ogleda u finansiranju trenera koji rade sa mladjim kategorijama, nadoknade za gorivo, su jedna od dobrih ideja i biće proširena sa pomoći u vidu potrošnog materijala i opreme. Biće formiran poseban tim koji će se baviti kriterijumima, unapredjenjem i proširivanjem ovog projekta, kao i kontaktom sa klubovima da bi se sproveo na najbolji način.
Kao vid razvoja mladjih kategorija veliki akcenat stavićemo na organizovanje dodatnih takmičenja i povezivanje sa već postojećim regionalnim trkama slične vrste i stvaranju Lige za mlade. U saradnji i pod pokroviteljstvom “Trke kroz Srbiju” biće održana i prva školska trka Kroz Srbiju po ugledu na nekadašnju Užičku Republiku.
3.
Usavršavanje i razvoj sistema takmičenja.
Liga takmičenja koja sprovodi BSS treba podići na jedan prestižni nivo jer pored vida omasovljenja biciklističkog sporta predstavlja takodje ogledalo i snagu naše institucije. Potrebno je angažovati neku od medijskih kuća i dobro propratiti takmičenja kako bi se češćim pojavljivanjem na samim medijima podigla i celokupna zainteresovanost za biciklistički sport. Takodje treba uskladiti i povezati takmičenja drumskog i Mtb – biciklizma kako bi se ova do sad odvojena segmenta više upoznala. Smatramo da se uz zajedničko angažovanje u istom danu na pojedinim kružnim takmičenjima mogu organizovati trke u obe disciplinane, što bi svakako doprinositi većoj posećenosti i masovnosti.
4.
Reprezentativni nastupi.
Pre svega potrebno je obezbediti sve prinadležnosti našim olimpijcima kako bi se što bolje pripremili za predstojeće Olimpijske igre i postigli zadovoljavajuće rezultate. Naš najbolji reprezentativac Ivan Stević od koga najviše možemo očekivati, sprovodiće pripreme i takmičenja u Americi gde će nastupati sa svojom ekipom, što dosta olakšava BSS – u. Vodjeni ovim iskustvima smatramo da prioritet u narednim godinama treba dati juniorskim reprezentacijama. Trenutno imamo izuzetnu generaciju, dobrim i kordiniranim radom izvešćemo ih u seniorsku kategoriju, a potom im pomoći u pronalaženju dobrih angažmana u inostranstu gde bi nastavili svoje usavršavanje. To je modus i realan način na koji ćemo nakon četvorogodišnjeg ciklusa obezbediti veći broj kvalitetih reprezentativaca kompetentnih za nastupe na Svetskim i Evropskim prvenstvima i takmičenjima.
5.
Pored drumskog biciklizma podjednako treba razvijati i druge olimpijske discipline MTB i BMX. Svakako da su sve ove discipline povezane i da kao u celom svetu takmičari jedne prelaze u druge. Jedna od ideja je da svaka od pomenutih disciplina ima svoju stručnu komisiju koja bi sprovodila plan i program i bila odgovorna za svoj rad Upravnom odboru i Skupštini.







6.
Na zakonskom delu, pre svega tu mislimo na statut BSS – a potrebno je uraditi izmene i dopune u skladu sa sličnim naprednim i relevantnim institucijama. Takodje treba doneti i sve relevantne pravilnike neophodne za bolje funkcionisanje biciklizma u svim njegovim segmentima.

Ovo su neke od osnovnih ideja. Nadamo se da ćete naš projekat podržati i dopuniti Vašim, jer put pred nama nije lak ali zajedničkim snagama možemo doći do cilja.

Inicijativni odbor
Miroslav Veličković Radiša Čubrić Saša Gajičić
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2007 - 08:39 PM

A evo i dopisa selektora drumske reprezentacije posle odrzane "Skupstine"

"Postovano gospodo!
Posle danasnje skupstine koju smatram najvecim porazom srpskog biciklizma moram jos jednom da se izjasnim.Pokusao sam da prespavam noc pa da napisem ovo pismo ali verovatno necu mocu . Jedno mi je jasno da ljudi koji vode ne zele boljitak naseg biciklizma a i da zele to ne znaju. Znaci sve je jasno na jednoj strani imamli smo nas "Koji trazimo sansu"predvodjeni Svetskim prvakom nudimo Opremu bicikle za celu reprezentaciju pa cak i MTB vozace koje hocemo da "unistimo" coveka koji garantuje novac i koji je doneo jedini neki novac za zadnjih 3 godine . Na drugoj strani ljude koji su nestrucni,elektricari, mehanicari,koji ne znaju jezike,nemaju kontakte u inostranstvu i koji nemogu ni 1 evro da donesu ali znaju da se slikaju sa nasim medaljama i hvale rezultatima. Vi ste se gospodo odlucili za ovu drugu varijantu.

Znaci nesto nije u redu sa ovom slikom. Ja sam ostao kao poslednji "Mohicanac" u koga jedino veruju oni sto prolivaju krv i znoj i u koje ja verujem,u vas gospodo sto vodite ovaj sport NE. Predsednice posle ovog pisma verovatno ce ti biti lakse i mene da oteras i napravis svoj savez jer si mi sam jednom rekao da si me ti doveo. Samo jos jednomda te podsetim nisi me ti doveo nego sam ja dosao sam. Da te podsetim da si mi rekao i da ti je "pun K.... Beogradjana i da ne das da rade oni sta hoce" Samo da te napomenem da si usao u pakt sa najgorim ljudima i najvecim neznalicama iz Beogradskog biciklizma. Kad oteras mene onda nemas gde dalje Sledeci su Stevic, Jovanovic, Zolt. Vec su mi rekli da ne zele da te vide na trkama, kao ni Gen-Sek, kojeg ne zele od Prvenstva Evrope iz Sofije da vide natrkama i koje nikad nije objavljeno iz moga izvestaja(verovatno zalutalo). Znaci njih kad oteras onda dolazi problem sa kim ces ponositi kao "najbolji predsednik" i dobrim vibracijama.

Predsednice imao si moju punu podrsku a oko mene najstrucnije ljude da vode ovaj sport ,imao si sansu da budes dobar predsednik ,uneo si podele i razdor oterao si sponzore.Kljucevi od auta su bili spremni da se uruce novom predsedniku, Ugovor o biciklama i opremi visi o koncu predsednice,ovo sto pricam su cinjenice a ne mlacenje prazne slame. Ali moram da kazem posle 15 god odsustva iz ovih voda brzo sam shvatio u ono za sta se ti boris i sam kazes da je "Uvek bilo isto".Ovo je prilika da se zahvalima svim onima koji su nam pomogli da dodjemo do tih magicnih 13 glasova.A vi gospodo koji ste glasali za "prave ljude" i vas tek sada razumem.Jer i vi nemate drugog izbora za razliku od nas. Vi ne znate za bolje a ne zelite,ali NAJSTRASNIJE u celoj prici ste svi vi u jednom "Vrzinom kolu" gde svako svakom duguje nesto ili uslugu ili neke sitne pare za koje se ponesto zna a za ponesto bogami nezna, ako se doda rodbinske, prijateljske veze, pa pomalo ustine pa makar i dnevnica tamo vamo tesko je to preskociti a ona cuvena iz Srbije:"Ko se jednom docepa vlasti taj je spreman na sve" Gospodo neka vam je laka noc ako moze biti ikako.
Vas Selektor, Radisa Cubric Gile"
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 December 2007 - 07:38 PM

Miso
Od kad je ovaj dopis objavljen,na forumu je zavladala"tisina"koja taje jos malo pa 48h.Mozda je slucajnost,a mozda su ljudi ostali bez tekst-a.Verovatno se kod ljudi javi onaj odvratan osecaj u stomaku(mesavina adrenalina i gadjenja) sto se spodobe koje izbegavam-o (koje ja nazivam "tri gosta u studiju) pojavljuju i u pricama vezanim za biciklizam.
To je tvoj ,a sad i moj sugradjanin Cane lepo opisao: "malo para,puno lesinara"!
Mogu samo da pozelim ljudima koji se bore za ovaj sport svu srecu.
  • 0

#6 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 02 December 2007 - 12:33 AM

ja sam gledao i niko nista nije cukao, a na bounty-u su cukali, pa sam mislio da je ovde samo kao obavestenje.
ja sam indirektno ili direktno vezan za swe te gluposti, moj direktor kluba je jedan od neomiljenih, a i meni podosta dize pritisak, kao zbog skupstine ne moze da mi reklamira, KADA JE BILA SKUPSTINA, HAHAHA, u kapriolu pedale m540, na kojima je otisao lezaj, dobila leva lufta, i cekam mesec dana da mi zameni, dao mu pare da mi uzme pulsmetar,jer nemam sad stipendije, pa ne mogu da kupim nesto dobro u maloprodaji, pa se dogovorili, posle 20dana,jedva ga dobio, da te pare ubaci za pedale, da uzme novi xtr, da bi kapriolo lakse prihvatio, ali on najverovatnije jos nije ni otisao, i to je jedan od milion primera.
sad on moze na netu ovde da vidi i da me istera iz kluba zbog kao nekih razloga, bice mi lakse, jer ovako nemam izbora moram u taj klub, ako me otera wozicu sam za sebe, a i ovako je isto bilo, nikada nisam dobio ni dinar za prevoz kada sam sam dolazio na trke, nisam ni bio na mnogo trka, nesto zbog faxa, ali ogromnom vecinom nisam imao prevoz.
kada sam iole bio spreman nisam imao prevoz, nije hteo da ide zbog koje cega.
ne da mi trenazer, sada cu imati vremena da treniram ali on ne da,ajde to nego sa kojim pedelama da okrecem,valjda zato sto se nisam pokazao,ali kako da se pokazem kada kad treba nesto da mi kupi cekam 100god i posle nece da me vozi.
uvek owako cekam i u toku sezone i wan, tolika je procedura da se kupi nesto...
samo da imam gde da se uchlanim ne bih ja nikog cekao, ali nece niko da mi da pare za put,nisu toneke pare, ali kad ima u proseku 2-3 puta mesecno+startine a taj neko studira i ne moze da radi, jer je na faxu ceo dan, onda mu nije malo.a ne trazi mi se od matorih za to,jer po nekim principima matori treba da finansiraju da se nihov klinac bavi sportom, npr da okrece pedale, ali i ne da se takmici, sa te strane postoje klubovi.
SAMO MI NIJE JASNO STO SE NIJE PROCULO O SWEMU OWOM MALO PRE SKUPSTINE. MISLIM NA OVE TEXTOWE :?: :?: :?: :?: :?:
ili sam ja toliko neupucen bio, znao sam ja kakva je situacija, video sam i swojim ocima, ali nisam znao da je izasao neko novi sa predlozima i da je Stevic dosao, da sa njima tupi uzalud da se cima i nerwira i da ne bude nista..........................
i posle kako da se zadrzi neko i makar da predstavlja reprezentaciju, bilo sta da je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0
GO RIDE!!!!

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 December 2007 - 10:10 AM

Mnogo se o svemu ovome pricalo i pisalo, jos prosle sezone je bilo inicijativa za konacno uvodjenje reda u MTB konkretno, pisano je i o tome ovde a i na Bounty-ju...
Medjutim, situacija je takva da se ovde - u biciklizmu, kao i uostalom u celoj Srbiji izgleda nista pametno nece i ne moze desiti. Razum ne preovladjuje vec samo sitni i strogo lokalni interesi.
Ti si naveo lep primer kako se po klubovima ( doduse ne svim na srecu ) radi.
Meni licno je u ovome najgore sto je kada se pogleda u stvari MTB izglasao da sve ostane kako je i bilo... #-o
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 Djuka_CHAMPION

Djuka_CHAMPION
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 03 December 2007 - 11:19 AM

MTB nije izglasao da sve ostane kako je bilo,dobijeni su neki mnogo bolji uslovi za funkcionisanje ovog sporta pa cemo videti sta ce od svega toga biti.Niste upuceni u kompletnu situaciju,ne znate sta se sve desava i ovo su samo nagadjanja sto vi pricate.I za tako ozbiljne price nisu forumi.
  • 0

#9 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2007 - 02:53 PM

NAŽALOST Djuka, na forumima za sada JEDINO može da se kaže i drugo mišljenje a da te neko odmah ne začepi u stilu " šta vi znate o MTB-u"...dobro ti je već sve poznato, nemoj IH braniti, shvatam te da si takmičar i reprezentativac, ali shvati da nisi TI taj koji treba da stane u odbranu dotičnih...smešno je da tebe koriste za te stvari. Nažalost, nisu samo nagađanja, to dobro znaš.
A što se tiče boljih uslova...živi bili pa videli, i početkom ove sezone je bilo busanja u grudi i priča o Olimpijadi, dobro znamo šta je ispalo na kraju. Predpostavljam da se o tim boljim uslovima nece pričati zbog UROKA verovatno... #-o
A sto se samih foruma tice, oni na zapadu funkcionisu duuuugi niz godina, tamo su vec odavno stekli KULTNI status. Napolju pametni ljudi koji sede u vrhovima svojih oblasti OBAVEZNO prate rad istih tih foruma, cak i njihove kompanije otvaraju iste jer je to - GLAS NARODA. Stavise, ONI SAMI ucestvuju u radu foruma!!!
Da li se ovde ikada neko od doticnih oglasio na nekom od nasim malobrojnih, ali NAJZNACAJNIJIH foruma - nije, smatraju da je to mlacenje prazne slame. E pa zbog takvog nadmenog stava uopste, NJIMA nije mesto tamo gde su zaseli!
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#10 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2007 - 10:43 PM

Predsedniče Dostaniću,
Postavljam ti dva konkretna pitanja ispred malog biciklističkog kluba“Čivija“ iz Šapca.
1. Po kojim ste kritreijumuma, i ko je odredio, omladince koji su učestvovali na već održanim pripremama u Beogradu, s obzirom da je osoba zaduzena za rad sa najmlađima odavno dala ostavku? Da li je to uglavnom privilegija klubova, pogotovo onih koji Vam sada daju legitimitet, dok pojedine male klubove uopšte i ne kontaktirate? Siguran sam da je i pored „Čivije“ u još nekoliko malih klubova bilo klinaca koji su mogli prisustvovati pripremama, a koji bi se svakako više zainteresovali jer ovakva okupljanja ostavljaju jak utisak na decu. 2. Iz kog razloga ne obaveštavate drumske klubove o brojnosti i prisustvu MTB-a na pripremama, a isto tako ni montibajkere o brojnosti i prisustvu drumaša na istim? Dokle ćete ljude deliti na crnce i belce, i pokusavati takvom politikom i skrivanjem stvari da profitirate, stvarajući jaz koji je evidentan u ovom jednog te istom sportu.
Kamp-pripreme, ako se nevaram finansira drzava po posebnom programu namenski, upravo za podsticanje i razvoj mlađih kategorija, a Vi i pored od oko pola neiskorisenih pansiona za ovu godinu ne koristite priliku da okupite i privučete što više klinaca iz što više klubova. Je li to način na koji ćete razviti biziklizam? Postavljavam ti isto pitanje kao i pre dve godine na skupštini kada smo te izabrali za Predsednika a ja revoltiran tvojim odgovorom napustio istu. Šta je sa masovnošću? Evo gde sam, ponet entuzijazmom određene grupe ljudi , na žalost tvojih oponenata, ponovo počeo ozbiljnije da pristupam biciklizmu i pokrenuo ekipu sa nekoliko klinaca. Našao sam se iskreno iznenađen na skoro održanoj skupštini gde se glasalo o tvom poverenju, da ima 39 aktivnih klubova. Da je neko sa strane prisustvovao istoj rekao bi, „pa vi ste razvijen sport“. Tužna istina je daleko drugačija. Govorim to jer sam nekoliko takmičenja i sam posetio. U svim kategorijama imamo (bolje rečeno nemamo) ni trećinu, ni četvrtinu takmičara koliko klubova imamo. Da li se Dostaniću tvoj odgovor, na moje pitanje kada smo te postavili na funkciju Predsednika, danas svodi da si razvio tri put više klubova nego takmičara? Očigledno da danas moram da se predstavim većini klubovima, mada pojedini koji su preživeli prošla vremena, bolje rečeno nevremena, znaju dobro o čemu pričam. Ne mogu da se otrgnem utisku prošle skupštine, gde vraćaš biciklizam u prošlost protiv koje smo se svi mi teško borili i izborili, a nasuprot sebe imas ljude koji su istoriju našeg biziklizma pisali svojim rukama. Žalosno je da nasuprot sebe imaš porodice poput Čubrića, Gajičića, Nikačevića, Stevića, a podršku tražiš u spletkarošima i prevarantima još iz našeg vremena. Svakako da se opravdanost pokazala jer si sa osmehom na licu pridobio većinu. Tužan taj osmeh treba da ti bude Dostaniću gde ti je izglasano povernje, a nasuprot tebe sedi cela reprezentacija na čelu sa Stevićem od čijih rezultata savez isključivo živi već više godina. Prosto ne mogu da verujem da reči takvih pojedinaca poput Stevića tako gluvo još odjekuju onom salom. Iskreno rečeno, sramota me je da sam bio deo toga, a treba da bude sramota svih nas da smo tako nešto i dopustili. Svakako da vecina novoformiranih klubova ne zna o čemu pričam, verovatno ne može ni da sanja o tome, ali biciklizam je kod nas mali Dostaniću stvari će brzo isplivati na svoje.
PredsednikB.K.Čivija Radivoj Gajičić
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#11 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 04 December 2007 - 10:32 AM

Forume treba zabraniti vidim ja, ljudi ne mogu da treniraju zbog prevelike upotrebe istog... Srecom...ta floslukla je potekla od jednog znamenitog "velikana" MTB-a tako da svim ostalim koji je koriste oprastam...

Koliko mogu da primetim kako funkcionisu uspesni sistemi, nije poenta Djuka da ti budes upucen u situaciju, a da klubovi ne budu upuceni. Nije poenta da odluke donose pojedinci, nego da ceo sistem iznosi svoje misljenje. Ovo ne kazem zato sto mislim da si ti nesposobaan, neko ko ne treba ni za sta da se pita ili bilo sta drugo, vec zato sto si ti takmicar i treba da se bavis problematikom takmicenja.
Srecom meni je odavno poznata shema rada aktuelnog rukovodstva... Vama prosipaju bajke, istomisljenicima nude funkcije u zamenu za glasove i to je taj sistem... Ti mozes da ga branis do mile volje... I mnogo jaci, masovniji sportovi su pali na niske grane zbog ovakvog sistema, a nas biciklizam nikad i nije bio krem srpskog sporta, pa mogu da mislim sta ce biti. Ustvari...danas na prste jedne ruke mozete da pobrojite uspesne sprotove kod nas...

Da bi jedan sport napredovao klubovi su ti koji trebaju da se pitaju, a takmicari preko klubova iznose svoje mislje, koje normalni klubovi postuju i uskladju sa klupskom politikom, bar je tako kod nas u klubu. Naravno, najbolji takmicari trebaju da imaju dodatan uticaj na desavanja. Problem nastaje kad se najbolji takmicari koriste u nekim situacijama, a u drugim se ne fermaju...
O napretku...mislim da je iluzorno pricati... Navedi nam samo jedan primer kako je to BSS u ovoj godini pomogao domace MTB takmicenje... A i o reprezentativnom pomaganju moglo bi mnogo da se prica...
Ali...bilo je sta je bilo...videcemo i to kako je to kad UROCI rade, mozda se nesto i izbunari... Koliko mozemo da vidimo izbunarili su sebi funkcije...Sta cete uce se ljudi...
  • 0
.

#12 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 December 2007 - 10:56 AM

Predpostavljam da se o tim boljim uslovima nece pričati zbog UROKA.


Ali...bilo je sta je bilo...videcemo i to kako je to kad UROCI rade, mozda se nesto i izbunari.


Mozda bi trebalo, onima koji su slabije upuceni u ovu temu, pojasniti o kakvim "urocima" se radi. Naime "gasha" (a.k.a. "gasaorlovac", clan predsednistva) je na bounty formu (http://www.escbounty...hp?topic=180.15) napisao sledece:
"[...]Ono sto se svima cini je da predsednistvo ne radi nista ili gotovo nista je netacno. Radi se onoliko koliko nam vreme i mogucnosti dopustaju,verujte da kucamo na mnoga vrata, mnoge stvari ne zelimo ili jos ne smemo da obelodanimo , zbog ljudi sa kojima se pregovara a i zbog ,,uroka,, jednostavno za ozbiljnije stvari treba vremena[...]".
(bold u citatu je moja intervencija)

Njegov odgovor na reakcije povodom posta iz koga je citrani deo je prica za sebe... Kome nije mrsko nek' pogleda na gore navedenom linku.
  • 0
--

#13 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 04 December 2007 - 12:31 PM

Hvala Gordane na pojasnjenju...mada...tesko da se UROKA ne bi prihvatio i ostatak ekipe. Zakoni inercije su globalni... :)
  • 0
.

#14 Djuka_CHAMPION

Djuka_CHAMPION
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 04 December 2007 - 05:29 PM

Mr.bounty i ovde cu da ti kazem kao i na vasem sajtu da pises gluposti niko nista nije dobio za izglasavanje predsednika BSS-e,ja mislim da je dobio samo ovaj sport!
Slazem se sa tim da nisu podpomogli MTB ligu ali reprezentacija je bila pomognuta kao nikad do sada.Ne znam sto mislis da nisu pomogli reprezentaciju a mozda i znam ali nema veze.
Ne znam sto uopste i pisem sve ovo kada je ovo mlacenje prazne slame!
  • 0

#15 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 December 2007 - 08:08 PM

Hocemo li malo i suvih cinjenica - evo i za one koji su "neupuceni" i koji misle da radimo protiv biciklizma:
"iznos materijalnih sredstava koje su clanovi U.O. u posledlje tri godine(2005,2006,2007) uspeli da obezbede:
1.DOSTANIC – 0 din
2.ROKVIC – 0 din
3.VELICKOVIC – 3.400.000,00 od Telekoma i EPS-a
4.SUBIC – 0 din
5.ZIVKOVIC – 0 din
7.BANOVIC – 0 din
8.MIRCIC – 300.000.00"

Ovo je isecak iz IZVESTAJA O RADU BSS-a za 2007 god.
Dakle, matematijka je cudo - sto bi pevac Sofronije rekao: nista i nista su dvaput nista, u ovom slucaju - triput nista - troduplo golo!
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#16 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 04 December 2007 - 08:40 PM

Hocemo li malo i suvih cinjenica - evo i za one koji su "neupuceni" i koji misle da radimo protiv biciklizma:
"iznos materijalnih sredstava koje su clanovi U.O. u posledlje tri godine(2005,2006,2007) uspeli da obezbede:
1.DOSTANIC – 0 din
2.ROKVIC – 0 din
3.VELICKOVIC – 3.400.000,00 od Telekoma i EPS-a
4.SUBIC – 0 din
5.ZIVKOVIC – 0 din
7.BANOVIC – 0 din
8.MIRCIC – 300.000.00"

Ovo je isecak iz IZVESTAJA O RADU BSS-a za 2007 god.
Dakle, matematijka je cudo - sto bi pevac Sofronije rekao: nista i nista su dvaput nista, u ovom slucaju - triput nista - troduplo golo!



HAjde kad znate koliko je tripu ništa!!!! Koliko je od tih famoznih cifara otišlo na MTB?! Koliko bi se biciklova MTB dobilo i ko bi ih vozio?!! molim odgovor!!!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#17 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 December 2007 - 08:58 PM

MTB program 651.631.00 dinara
Od toga je na Kipar otislo oko 300.000,00 ako me pamcenje dobro sluzi...
A za bicikle i ko bi ih vozio ne pitaj ovde, ima funkcija zvana SELEKTOR. Ima i Predsednistvo MTB-a koje je zaduzeno da stvori sto bolje uslove takmicenja, rada klubova i reprezentativaca.
Zna se i ko sve sedi tamo gde sedi. Prema tome, pitanja o sponzorstvima njima!
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#18 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 04 December 2007 - 09:02 PM

Naravno...sve je uvek mlacenje prazne slame...Ima mesta gde se mlati i nesto drugo... :roll:

Sto se tice reprezentacije...Ja mislim da je mnogo sta u tom radu bilo sporno, od izbora reprezentativaca do staranja o njihovom radu, izboru trka, organizaciji puta...
Tu jedino mogu da izdvojim rezultate koji su pre svega delo takmicara... Da je neko bio sposobniji verovatno bi se otislo na vise trka, pa bi i rezultati bili jos bolji. Mada su po meni rezultati prilicno sporedna stvar kad se planira na duze staze... Pravi uspesi dolaze posle dobrog dugogodisnjeg plana.

A meni je sporno kako je to moglo da neko nekad bude reprezentativac, a nekad ne, da nekad sam placa troskove ucesca u reprezentaciji, a nekad ne... i jos mnogo drugih cudnih stvari oko toga...a imalo ih je sijaset, od spornog izbora trka, koje su "nestrucni" i "neiskusni" predlagali do vadjenja viza, smestaja i mnogo cega. Nesto nisam siguran da Dejan Stankovic & Co. placaju o sopstvenom trosku ucesce u reprezentaciji. Bojim se da je neko zeleo da pobere samo slavu, a o promasajima bi da se ne prica...pa u te svrhe...i moze i ne moze da se vozi za reprezentaciju.
Kad je reprezentacija u pitanju onda po meni...nema kompromisa...Ili ima reprezentacije ili nema...nema 2/3, 3/4 reprezentacije...
A to sto koliko vidim nemate prvo solidarnosti prema kolegama takmicarima vec prema necijim funkcijama...nek vam sluzi na cast...
  • 0
.

#19 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 04 December 2007 - 10:30 PM

Da li neko sme da napise gde su zavrsile pare koje je doneo Velickovic?
  • 0
......................................

#20 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 05 December 2007 - 02:05 AM

MTB program 651.631.00 dinara
Od toga je na Kipar otislo oko 300.000,00 ako me pamcenje dobro sluzi...
A za bicikle i ko bi ih vozio ne pitaj ovde, ima funkcija zvana SELEKTOR. Ima i Predsednistvo MTB-a koje je zaduzeno da stvori sto bolje uslove takmicenja, rada klubova i reprezentativaca.
Zna se i ko sve sedi tamo gde sedi. Prema tome, pitanja o sponzorstvima njima!



Nisam pitao za to, nego tamo se obećavaju biciklovi MTB?! DA li ste bolje upoznati koji su to biciklovi i koliko komada je trebalo da stigne da je izabrano pobuđeno rukovodstvo?! Znači cifra koliko komada i ko bi vozio!!!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika