Jump to content


Fotografije

Mige[MTB]Agama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#21 skrnavi

skrnavi
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 20 July 2011 - 11:25 AM

@mige Što se tiče tog prednjeg Alivio menjača i na mojoj Agami je greškom stavljen. Ja čekam da Capriolo pošalje Deore sa kojim bi trebalo da radi okej.

Kontaktiraj prodavnicu gde si kupio da vide sa Capriolom da dobiješ novi menjač.
  • 0

#22 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 20 July 2011 - 11:35 AM

Kad si uzeo Agamu?
  • 0
JoJ

#23 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 20 July 2011 - 11:40 AM

Potvrđujem priču da nisam se susreo sa ovakvim problemom. Da menjač nije novi ja bih se zakleo da je neko pokušavao da "pegla" kavez na samom vrhu. Sledeće, menjač je viseći i nema mesta za dalje pomeranje jer je udario u nosač korpice boce. Dalje, vijak šelne menjača se tečko odvija, "neko" je malo navoj upropastio. Imao sam problem i sa hodom menjača, kao da ručica previše vuče menjač i pritiska ga uz najveću šajbnu, i samo češe o šajbnu bez mogućnosti da podigne lanac na lančanik. Pokušao bih da pomerim menjač na gore da ima prostora da podigne lanac, ali kao što sam već rekao da su stavili "viseći" alivio i da nema prostora za pomeranjem.
E sad, možda je ne znam da naštelujem prednji menjač, poslao sam momka kod lika koji je svojevremeno bio serviser reprezentacije i veliki znalac, svojevremeno je pravio ramove, ima licencu za varenje aluminijuma, stvarno odličan majstor. Pa da vidimo šta će on da kaže.
  • 0
easy life, easy ride

#24 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 20 July 2011 - 02:20 PM

Meni se cini da su oni navukli gomilu delova koje nemogu da prodaju pa sad pakuju na tu agamu kako bi povratili novac.

A meni se cini da je neko ljubomoran :P Zaista postoje brojne kombinacije delova na Agamama, ali svaka od njih definitivno vredi vise od 36000 dinara. Pa to je smesno za ovakav nov bicikl.

Koliko vidim razlike izmedju mog i njegovog bajsa su:

1. Umesto Michelin guma (~1200 din komad) sam dobio Tioga Factory XC (~600 din komad), ali cu svejedno kupiti Schwalbe Kojak

2. Dobio sam kombinaciju menjaca zadnji LX, prednji Deore, sifteri su kod mene valjda prethodna generacija Deore, ali rade besprekorno i to je jedino bitno

3. Kod mene su rotori od Juice kocnica (navodno bolji)

4. Njegov Tora 302 je poslednje generacije, ali nije dobio Remote. E ja sam tu ispao baksuz, ne radi mi Lockout, a ni Rebound. Za sada mogu i bez toga, pa cu verovatno cekati redovan servis na godinu dana da mi to srede (ne vuce mi se bajs iz Sapca za Beograd samo zbog toga). Taj servis produzuje garanciju za godinu dana

5. Dobio sam sediste Selle Royal Mach umesto Fizik Nisene. Ok je Mach, probao sam na kratko drugov Nisene i delovalo mi je veoma neudobno. Ali koliko sam razumeo potrebno je dobro se iscimiati sa podesavanjem tog sedista dok ne dobijes maksimalnu udobnost. Okrenuo sam stub za 180 stepeni kako bih dobio jos par centimetara do kormana (moja visina od 170 nije ni blizu idealne za ram Agama 19"). Sledece godine cu verovatno uzeti kracu lulu i uprise korman radi udobnije visecasovne voznje.

6. Lepsa mu je Capriolo nalepnica na prednjoj strani rama :) narandzasta boja na mojim rukohvatima je izbledela od stajanja na sucnu, ram ima sitnih ogrebotina, nista strasno


Sve u svemu odlican bajs, meni je prelep (ok subjektivno), a jos je bio na popustu 40%. Planirao sam da ga kupim za sledecu sezonu, ali cim sam video koliko je popust odmah sam zapalio za BG :D

Imam samo slike sa mobilnog:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
  • 0

#25 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2011 - 03:08 PM

Ma Agamice su prelepe,svaka cast capriolu za ovaj model.Pocevsi od oblika rama(gde srednja cev deluje malo spusteno,sto se meni jako svidja,isto je tako i na mom HT-u),preko boje koja je izuzetno lepa i upadljiva,pa do opreme za koju imam samo reci hvale,jer kao sto svi vi rekoste za 350 evra bajs sa ovom opremom NOV,nema nigde.
Inace Agama je moj neostvareni san,prvo je to bio lizard,manje vise,ali cim su izbacili agamu,ja sam se zaljubio u nju(inace veliki sam ljubitelj ovako upadljivih boja,zelene,crvene,posebno narandzaste)tako da mi se Agama odmah svidela.
Sve u svemu,jako,jako lep i kvalitetan MTB..
Uzivajte u voznji.. :wink:
  • 0

#26 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 July 2011 - 03:20 PM

Djape, iskreno bih te savetovao da ne vozis bajs sa tako montiranom sticnom. n:smil42d2
Ako je ta sticna sa setback-om od 20mm, a lula 100mm, pritom ti odgovara trenutna pozicija na bajsu...Baci se u potragu za lulom od 60mm. Ili od 80mm i sticnom bez setback-a (= zero).

Posted Image

Izvinjavam se za spam na temi. [-o<
  • 0

#27 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 20 July 2011 - 03:48 PM

Sad gledam, meni je montiran FD-M412, i nemam nikakvih problema. Još jedno odstupanje od specifikacija, mada opet kažem za te pare...izgleda im ponestalo 413ki, možda eto dobijete neki Deore u zamenu!
  • 0
JoJ

#28 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 20 July 2011 - 09:43 PM

@mige Što se tiče tog prednjeg Alivio menjača i na mojoj Agami je greškom stavljen. Ja čekam da Capriolo pošalje Deore sa kojim bi trebalo da radi okej.

Kontaktiraj prodavnicu gde si kupio da vide sa Capriolom da dobiješ novi menjač.



Pa jesi ti kontaktirao Capriolo da ti posalju Deore ?
  • 0

#29 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 20 July 2011 - 09:53 PM

Potvrđujem priču da nisam se susreo sa ovakvim problemom. Da menjač nije novi ja bih se zakleo da je neko pokušavao da "pegla" kavez na samom vrhu. Sledeće, menjač je viseći i nema mesta za dalje pomeranje jer je udario u nosač korpice boce. Dalje, vijak šelne menjača se tečko odvija, "neko" je malo navoj upropastio. Imao sam problem i sa hodom menjača, kao da ručica previše vuče menjač i pritiska ga uz najveću šajbnu, i samo češe o šajbnu bez mogućnosti da podigne lanac na lančanik. Pokušao bih da pomerim menjač na gore da ima prostora da podigne lanac, ali kao što sam već rekao da su stavili "viseći" alivio i da nema prostora za pomeranjem.
E sad, možda je ne znam da naštelujem prednji menjač, poslao sam momka kod lika koji je svojevremeno bio serviser reprezentacije i veliki znalac, svojevremeno je pravio ramove, ima licencu za varenje aluminijuma, stvarno odličan majstor. Pa da vidimo šta će on da kaže.



Ipak sam odustao od njega. Ipak treba da mi zamene menjac. Iscimacu se da mi daju deore.
  • 0

#30 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 July 2011 - 09:58 PM

DAJ BRE LJUDI STA VAM JE,KO ZNA KAKO SU TI MENJACI DOPREMLJENI DO CAPRIOLA.Mozda se u transportu ili ko zna kako kavez samo nagnjecio pa je razmak manji pa zato cese,ali u svakom slucaju jako tesko je nastelovati prednji menjac na taj truvativ pogon kako valja.Jednostavno su im sajbne cosave iznutra.Ja trenutno imam alivio prednji menjac koji radi kao i deore posao.Djape ako si mislio na mene da sam ljubomoran,onda gresis a ako nisi onda ja gresim.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#31 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 July 2011 - 10:08 PM

Potvrđujem priču da nisam se susreo sa ovakvim problemom. Da menjač nije novi ja bih se zakleo da je neko pokušavao da "pegla" kavez na samom vrhu. Sledeće, menjač je viseći i nema mesta za dalje pomeranje jer je udario u nosač korpice boce. Dalje, vijak šelne menjača se tečko odvija, "neko" je malo navoj upropastio. Imao sam problem i sa hodom menjača, kao da ručica previše vuče menjač i pritiska ga uz najveću šajbnu, i samo češe o šajbnu bez mogućnosti da podigne lanac na lančanik. Pokušao bih da pomerim menjač na gore da ima prostora da podigne lanac, ali kao što sam već rekao da su stavili "viseći" alivio i da nema prostora za pomeranjem.
E sad, možda je ne znam da naštelujem prednji menjač, poslao sam momka kod lika koji je svojevremeno bio serviser reprezentacije i veliki znalac, svojevremeno je pravio ramove, ima licencu za varenje aluminijuma, stvarno odličan majstor. Pa da vidimo šta će on da kaže.



Ipak sam odustao od njega. Ipak treba da mi zamene menjac. Iscimacu se da mi daju deore.

Onda se iscimaj da ti umesto slx stave deore lx i umesto te tore stave sa 80 mm hoda i umesto m590 shiftera stave m530.Daj bre nemojte da se ciganite.Em su bajsevi dzabe em vrede vise nego po specifikaciji.Neka ti majstor malo rasiri kavez i lepo ga udesi i ima da seta lanac bez cesanja.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#32 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 20 July 2011 - 10:25 PM

Potvrđujem priču da nisam se susreo sa ovakvim problemom. Da menjač nije novi ja bih se zakleo da je neko pokušavao da "pegla" kavez na samom vrhu. Sledeće, menjač je viseći i nema mesta za dalje pomeranje jer je udario u nosač korpice boce. Dalje, vijak šelne menjača se tečko odvija, "neko" je malo navoj upropastio. Imao sam problem i sa hodom menjača, kao da ručica previše vuče menjač i pritiska ga uz najveću šajbnu, i samo češe o šajbnu bez mogućnosti da podigne lanac na lančanik. Pokušao bih da pomerim menjač na gore da ima prostora da podigne lanac, ali kao što sam već rekao da su stavili "viseći" alivio i da nema prostora za pomeranjem.
E sad, možda je ne znam da naštelujem prednji menjač, poslao sam momka kod lika koji je svojevremeno bio serviser reprezentacije i veliki znalac, svojevremeno je pravio ramove, ima licencu za varenje aluminijuma, stvarno odličan majstor. Pa da vidimo šta će on da kaže.



Ipak sam odustao od njega. Ipak treba da mi zamene menjac. Iscimacu se da mi daju deore.

Onda se iscimaj da ti umesto slx stave deore lx i umesto te tore stave sa 80 mm hoda i umesto m590 shiftera stave m530.Daj bre nemojte da se ciganite.Em su bajsevi dzabe em vrede vise nego po specifikaciji.Neka ti majstor malo rasiri kavez i lepo ga udesi i ima da seta lanac bez cesanja.


A nije mi jasno sto to oni nisu videli i testirali. Kako tako napamet nabacuju delove. Zamisli ovo preko da se desi nekom proizvodjacu, pa ugasili bi momentalno.
  • 0

#33 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 July 2011 - 10:43 PM

A mosda se u tansportu to desilo,ili posle pakovanja bajsa.To je smesna sitnica.Kazem ti ako se malo rasiri kavez,a mislim da moze i prstima ima sve da bude ok.A stvarno bajs ima slx i noviju toru,tako da mislim da te dve stvari bacaju taj alivio u senku ,i ja se barem nebi bunio,vec bi to sam resio,i jos ako treba bi i sam kupio drugi.A preko bi za te pare na bajsu dobio neku aceru i santurcinu od 30 eura.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#34 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 21 July 2011 - 12:39 AM

Skrnavi kaze da treba da mu zamene alivio sa agame sa deore menjacem. Samo da se oglasi , da vidimo razlog, tj zbog cega.
  • 0

#35 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 21 July 2011 - 12:58 AM

Da, na tebe sam mislio, sala naravno.

@stolegrom definitivno cu resiti problem sa sticnom, samo ce to morati malo da saceka. A kad je neka bezvezna no name izdrzala istu stvar, ne sumnjam da ce i Truvativ lako izdrzati mojih 60kg dok ne nadjem kracu lulu.

A sto se tice te price o prodavcima od preko, mogu samo da kazem da npr. u Svajcarskoj tesko mozes naci ikakvog planinca za te pare, a jos da ima ovu opremu... Ne budimo nezahvalni, evo meni ne radi Lockout i Rebound, pa opet uzivam u voznji (a popravku ce pokriti garancija)
  • 0

#36 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 21 July 2011 - 07:41 AM

Oako ja gledam na te stvari, da nesme da se desi nikako da nova stvar, koja je relativno malo plaćena nije u funkciji. Kada kažemo da ovaj menjač nemože da se našteluje i doslovce znači da NE RADI. To sa pogonom je veoma moguće jer okreće u mestu i ne nabacuje na šajbnu, tako da mora da se pomeri u vis da bi zub lančančanika zakačio lanac i nabacio na šajbnu, jer nema podizača na šajbni. Pomeranje u vis, kao što sam napomenuo je nemoguće zbog rupe za korpicu bidona.
Rekao sam da je relativno plaćen jeftino jer je dečko dao republičku prosečnu platu za bicikl, a da ne pričamo o lokalnom proseku, e sada to sve uporedite koliko košta u nekoj od zemalja koju ste nabrojali, kada bi oni dali celu platu za bicikl šta bi zahtevali da ima i kao da radi. Poenta je da svoja prava moraš da ostvariš, jer ako ne prijaviš kvar na vreme gubiš pravo na garanciju na taj deo.
Preporuka je sledeća, nađeš karton i rastegljivu foliju, bicikl dobro zaštitiš, pozoveš nekoga od post kurira i pravac B.Topola, adresiraš na glavni servis. Sve to može da se završi uz asistenciju njihovog distributera. Problem je još veći jer dotični proizvođač nema ovl.serv. u našem gradu
  • 0
easy life, easy ride

#37 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 July 2011 - 07:53 AM

Ako nemoze da se digne vise onda je problem do dizajna rama a ne funkciji menjaca.A to za kavez nije ni malo cudno ako je 2 mm samo uzi eto problema sa cesanjem lanca.Po pravilu lanac i sme da cesa u krajnjoj dijagonali ali ja na mom bajsu rasirim kavez taj 1mm i eto perfekcije :D .Ali samo ako treba.Kod ramova sa rupama za korpicu bidone na seat tube selna treba da dodje iznad donje rupe,tako da se tu vise bidon ne kaci,zato ja ne volim visece menjace.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#38 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 July 2011 - 08:07 AM

Po slici bi rekao da ovaj menjac moze bez problema da se podesi po visini,i ne treba da dodje iznad srafa.Mozda je problem u polozaju menjaca,u odnosu na sajbnu.

Attached Thumbnails

  • 6.jpg

  • 0
puno znoja,malo krvi

#39 skrnavi

skrnavi
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 21 July 2011 - 08:19 AM

Alivio ne radi kako bi trebalo, zbog toga čekam na zamenu. Takođe, nisam jedini koji je dobio takav bicikl.
  • 0

#40 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 July 2011 - 09:01 AM

Samo nemojte ocekivati da bilo koj menjac radi dobro na tom pogonu.A sto se tice cesanja lanca o kavez,ako je kod svih problem onda je stvarno problem mozda do menjaca.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika